Improvizovane gimnasticarske karike

mrpraktic

Početnik
Poruka
23
Gimnasticarske karike predstavljaju ultimativni aparatus za trening sa sopstvenom tezinom. Medjutim, u Srbiji ih skoro nigde nema naci. Mogu da se nadju samo na par mesta u prodavnicama skolske opreme po paprenoj ceni. Pa mi je pala na pamet ideja da malo improvizujem. Sto se tice gurtni (strapni, kaiseva) mogu da se koriste trake za zatezanje tereta. A krugovi mogu da se naprave od metalne cevi (savijanjem cevi). Ja sam se raspitivao kod bravara (ono sto sam mogao da pronadjem na google-u), ali nisam imao mnogo srece. Pa me interesuje da li ima neko ovde ko bi to mogao da uradi ili mozda zna nekoga ko moze? Unutrasnji precnik kruga je 18cm, a debljina je 28mm.
Ako ima zainteresovanih, neka se jave ovde, pa ako pronadjemo nekoga ko to moze da uradi da narucimo vise komada.
 
Ove zute su od jednog poznanika sa facebook-a. Njemu je to uradio jedan bravar iz Novog Sada. Ali kaze da taj bravar ne radi sa cevima debljim od 20mm i takodje ne radi sa supljim cevima. Pa su mu karike prilicno teske a zbog male debljine morao je da ih oblepljuje sa nekom gumom. Potrazicu jos malo, pa ako nista, uradicu isto kao i on.
 
ako se odlucim iskljucivo drvene cu traziti ili sam napraviti
karike-atletika-eurosport-moderna.jpg
 
Ova slika koju si postavio je sa nekog sajta skolske opreme i sve ovo kosta oko 400evra. Posalo sam im poruku samo za karike i cena je, cini mi se bila 10000din.
Razmisljao sam i ja o drvenim (http://www.instructables.com/id/DIY-Wooden-Olympic-Gymnastic-Crossfit-rings/?ALLSTEPS) Problem je sto je potrebna brezina sperploca, a ona moze da se nabavi samo na par mesta. Minimalna kolicina koju mozes da kupis je jedna tabla dimenzija oko 2x1.5m i kosta od 30 do 60 evra u zavisnosti od debljine. A posle toga dolazi posao lepljenja, secenja i brusenja. A to je dosta komplikovanije od prostog savijanja metalne cevi na masini za savijanje.
Sto se tice ovih sto je postavio tahuti... znam i za njih. Nisu lose, prakticne i jednostavne, ali nekako mi se ne svidjaju :)
 
Ova slika koju si postavio je sa nekog sajta skolske opreme i sve ovo kosta oko 400evra. Posalo sam im poruku samo za karike i cena je, cini mi se bila 10000din.
Razmisljao sam i ja o drvenim (http://www.instructables.com/id/DIY-Wooden-Olympic-Gymnastic-Crossfit-rings/?ALLSTEPS) Problem je sto je potrebna brezina sperploca, a ona moze da se nabavi samo na par mesta. Minimalna kolicina koju mozes da kupis je jedna tabla dimenzija oko 2x1.5m i kosta od 30 do 60 evra u zavisnosti od debljine. A posle toga dolazi posao lepljenja, secenja i brusenja. A to je dosta komplikovanije od prostog savijanja metalne cevi na masini za savijanje.
Sto se tice ovih sto je postavio tahuti... znam i za njih. Nisu lose, prakticne i jednostavne, ali nekako mi se ne svidjaju :)

Ako se ne varam, imaju 2 mehanizma, jedan za tavanicu i drugi za zid - jedan oko 500, drugi oko 150 evra.
Same karike nisu oko 400, nego oko 40 evra, sto je jeftinije od svih domacih i stranih ponuda.
E, sad, nisam probao da nadjem nekoga ko bi to napravio, bravara ili stolara (metalne ili drvene), ali pitanje je da li bi neko hteo da ti izmajstorise to za manje.
Mozda bi neko i za dz, ako je ok lik ili ako poznajes majstora :)

Iskreno, ne znam ni koliko su rucke stvarno neophodne, pa ni same gurtne.
Ko hoce da vezba i konopac moze da posluzi.

Ako imas gurtne, eventualno, da te ne bi zuljale, navuci neke rukavice i cepaj.
 
Ne moze to da se pravi od obicnog drveta. Potrebna je sperploca i to najbolje brezina (zbog dobrog odnosa cvrstoce i elasticnosti. Bukava je malo krtija pa nije pogodna. Tako su mi barem rekli na nekom stolarskom forumu) Kad bi se okacio na taj stap ili na kariku koja je napravljena isto kao taj stap, to bi prslo ocas posla. Pogledaj link za pravljenje drvenih karika koji sam postavio. Ima tu dosta posla, pogotovo za nekoga ko nema iskustva u stolariji.
Nego, ako moze da ne diskutujemo dalje, vec da se drzimo proverenih stvari. Polako se udaljavamo od glavne teme :D Hvala na idejama. Unapred se radujem ako ih bude jos.
 
По мени је кругове најлакше направити од метала.
Узмеш кочионе дискове од кола, однесеш их код металостругара да ти исече средину, обрусиш ивице да не буду оштре, и ето ти савршених и јаких кругова.
 

Back
Top