Neprijatnosti u inostranstu- kako reagovati

Moje iskustvo: Obilazili smo poslovno Beč u decembru prosle god... udjemo u jednu radnju moto opreme na periferiji krenemo da razgledamo a ja pocnem da slikam fotoaparatom.U jednom trenutku mi prilazi radnik kao da nesto gori i pomalo inadziskim glasom mi na nemacko-engleskom kaze da slikanje nije dozvoljeno(pri tome u radnji od par stotina kvadrata nema nas ni deset ljudi).Ok to je njegovo pravo, ali na takav nacin je to uradio da sam se nasao uvredjen na neki nacin. Postupio sam kako je rekao ali u najmanju ruku nedorecen izadjoh van.Valjda je to nas balkanski mentalitet.Da li imate slicna neka iskustva i sta uciniti u slicnim situacijama?

Ovo su slike iz te famozne radnje! ;) ps. Sve u radnji je super, ali preskupo da se smrznes

3hjw.jpg


xfje.jpg


e4my.jpg


vvfg.jpg


o2vp.jpg
 
Moje iskustvo: Obilazili smo poslovno Beč u decembru prosle god... udjemo u jednu radnju moto opreme na periferiji krenemo da razgledamo a ja pocnem da slikam fotoaparatom.U jednom trenutku mi prilazi radnik kao da nesto gori i pomalo inadziskim glasom mi na nemacko-engleskom kaze da slikanje nije dozvoljeno

Ja tu ne vidim nikakav problem ... inace je zabranjeno slikati po radnjama ... pa cak i kod nas .
Probaj u Delti pa ces videti sta ce ti reci obezbedjenje ako primeti . Krajnje je vreme menjati nas balkanski mentalitet ili se bar poceti ponasati prema pravilima tamo gde se nalazimo.
A koliko vidim po slikama , ocigledno ga nisi poslusao ;)
 
Ja im do sad nisam platio ni jednu jedinu kaznu a stiglo ih je ukupno devet za tri godine i sve se zavrsilo nikom nista.Ipak nisu toliko uredjeni kao sto tvrde.
Tako je razmišljao i moj dever, doduše imao je samo jednu kaznu. I to u Mađarskoj. Ništa se nije desilo dok je prelazio razne granice niko mu ništa nije rekao sve je bilo najnormalnije. Na kaznu je u međuvremenu zaboravio. Dok nije otišao u Budimpeštu na aerodrom da leti za ne znam ni gde (u neku od bivših SSSR), kako je čekirao pasoš prišli su mu iz obezbeđenja i uhapsili su ga. Neprijatno u celoj situacije je to što nije pisalo šta je uradio niti su mađari znali tako da su se ponašali prema njemu kao prema svakom kriminalcu, i smestili ga u istražni zatvor. Naravno da je nedelja bila u pitanju, naravno da se nije setio kazne. Propustio let i poslovni sastanak. Tek kad je u ponedeljak, pozvan neko iz naše ambasade (kome se uopšte nije žurilo da pomogne svom sunarodniku) mu je objašnjeno o čemu se radi. Sve je platio plus troškove suđenja kamatu i dobio je zabranu ulaska u Mađarsku od 2 godine nisam sigurna. Ako je Mađarska uređene onda je sigurno i Austrija, samo treba vremena. Pa sad vidite.
 
Ja tu ne vidim nikakav problem ... inace je zabranjeno slikati po radnjama ... pa cak i kod nas .
Probaj u Delti pa ces videti sta ce ti reci obezbedjenje ako primeti . Krajnje je vreme menjati nas balkanski mentalitet ili se bar poceti ponasati prema pravilima tamo gde se nalazimo.
A koliko vidim po slikama , ocigledno ga nisi poslusao ;)

Eeee slike su nastale uglavnom pre upozorenja. Ma mogao si da snimas i film jer u onolikom hangaru(za avione) od radnje nije bilo nikoga... Btw.. neke fotografije su nastale i posle, cisto iz inata ;)
 
Moje iskustvo: Obilazili smo poslovno Beč u decembru prosle god... udjemo u jednu radnju moto opreme na periferiji krenemo da razgledamo a ja pocnem da slikam fotoaparatom.U jednom trenutku mi prilazi radnik kao da nesto gori i pomalo inadziskim glasom mi na nemacko-engleskom kaze da slikanje nije dozvoljeno(pri tome u radnji od par stotina kvadrata nema nas ni deset ljudi).Ok to je njegovo pravo, ali na takav nacin je to uradio da sam se nasao uvredjen na neki nacin. Postupio sam kako je rekao ali u najmanju ruku nedorecen izadjoh van.Valjda je to nas balkanski mentalitet.Da li imate slicna neka iskustva i sta uciniti u slicnim situacijama?

Ovo su slike iz te famozne radnje! ;) ps. Sve u radnji je super, ali preskupo da se smrznes

3hjw.jpg


xfje.jpg


e4my.jpg


vvfg.jpg


o2vp.jpg
Луис је одличан. Куповао сам код њих.
 
Na svojim putovanjima nisam imao vecih neprijatnosti, par manjih koje su bile takodje su vezane za zabranu fotografisanja... a evo jednog saveta koji sam cuo pre par dana na nemackoj televiziji. Govorili su o Oktobarfestu i konfliktima izmedju italijanskih turista, koji dolaze u velikom broju i nemackog obezbedjenja. Naime, kada dodje do neke rasprave, Italijani slicno kao i mi dok pricaju i objasnjavaju koriste dosta ruke na sta su Nemci nenaviknuti pa odmah reaguju burno. Mada je u emisiji savet bio upucen obezbedjenju, da se upozna sa reakcijama stranaca, ipak nije lose znati da oni pokret ruke smatraju napadom.
 
ja ne vidim da je neko ovde doziveo neprijatnosti..nego pravio...

ja par puta dozivela nekih neprijatnosti, imam zvucno ime i prezime, pa sam u to vreme bila prinudjena da odgovaram na neprijatna pitanja i dok me cekaju poslovni partneri da me sprovodi policija...i sta sma radila..nista..ljudi rade svoj posao..odkale oni znaju ko sam ja..kad saznaju, izvine se, dovidjenja dovidjenja....

opljacakli me u tunisu..sta sma radila...opet nista..necu valjda odmor da provedem u policiji, da se nerviram ni za sta....

normalno da mi ne pada na pamet da prekoracujem brzinu i da slikam po muzjeima ni radnjama...sto bih sebi pravila problema..to ne radim ni u srbiji...

svasta procitah ovde, bas smo jadan narod..kad cujem ovakve price, postidim se. i sama bih nam uvela vize i najstroze kontrole.
 

Back
Top