Kršćanstvo ne može biti neodvojivi dio hrvatskog i srpskog identiteta
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kršćanstvo ne može biti neodvojivi dio hrvatskog i srpskog identiteta

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kršćanstvo ne može biti neodvojivi dio hrvatskog i srpskog identiteta

Mnogi ljudi smatraju katoličanstvo neodvojivim dijelom i stupom hrvatske samobitnosti. Jedan vjeroučitelj kazao mi je kako sam izrod jer sam rođen u katoličkoj obitelji, a postao sam definitivno ateist s 14 godina. Međutim, kršćanstvo je semitska religija koja potječe s područja današnjeg Izraela. Imamo mi naše bogove: Peruna, Svetovida, Velesa itd. Znači svi su Hrvati izrodi. Odbacili su pravu slavensku, hrvatsku vjeru i prihvatili semitske Isusa i Mariju. Sram vas bilo! Vraćajte se hrvatskoj vjeri, napuštajte Katoličku crkvu! Perun, Svetovid, Veles, Svarog i društvo! Preci današnjih "Bošnjaka" navodno su izrodi jer su odbacili kršćanstvo i prihvatili islam, ali su još dalji preci izrodi jer su odbacili autentičnu hrvatsku/srpsku religiju i prihvatili kršćanstvo. Vidite li kako je besmisleno poistovjećivati vjeroispovijest i nacionalnost? Katoličanstvo nema veze s Hrvatima ni pravoslavno kršćanstvo sa Srbima. Naša autentična religija je slavenska.

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Podrazumevano Re: Kršćanstvo ne može biti neodvojivi dio hrvatskog i srpskog identiteta

Zar nisi malo kontradiktoran (na stranu sto si ispisao gomilu besmislica) ateist koji trazi povratak paganskim korenima???
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Poznat
    Učlanjen
    30.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Podrazumevano Re: Kršćanstvo ne može biti neodvojivi dio hrvatskog i srpskog identiteta

Citat Original postavio Ateist Pogledaj poruku
    Mnogi ljudi smatraju katoličanstvo neodvojivim dijelom i stupom hrvatske samobitnosti. Jedan vjeroučitelj kazao mi je kako sam izrod jer sam rođen u katoličkoj obitelji, a postao sam definitivno ateist s 14 godina. Međutim, kršćanstvo je semitska religija koja potječe s područja današnjeg Izraela. Imamo mi naše bogove: Peruna, Svetovida, Velesa itd. Znači svi su Hrvati izrodi. Odbacili su pravu slavensku, hrvatsku vjeru i prihvatili semitske Isusa i Mariju. Sram vas bilo! Vraćajte se hrvatskoj vjeri, napuštajte Katoličku crkvu! Perun, Svetovid, Veles, Svarog i društvo! Preci današnjih "Bošnjaka" navodno su izrodi jer su odbacili kršćanstvo i prihvatili islam, ali su još dalji preci izrodi jer su odbacili autentičnu hrvatsku/srpsku religiju i prihvatili kršćanstvo. Vidite li kako je besmisleno poistovjećivati vjeroispovijest i nacionalnost? Katoličanstvo nema veze s Hrvatima ni pravoslavno kršćanstvo sa Srbima. Naša autentična religija je slavenska.
    Јесу хрвати изроди.... прихватили су више Марију него Исуса и то је тачно...... Већина хрвата су католици,па је та религија одлика хрватског народа која уобличава хрватски менталитет..... значи упитању је одређење већине као одлика која се посматра, а не као нешто што дефинише посебност....
    Једино што са сигурношћу може потврдити идентитет народа то је аутентични језик и писмо. Ми Срби имамо и једно и друго, а за хрвате већ небих могао рећи јер вам је језик копија српског, а писмо латинична верзија српског..... Ваш идентитетски проблем су дакле језик и писмо,а религија је ипак секунадрна одлика.

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2099

Citat Original postavio bagzzi Pogledaj poruku
    а за хрвате већ небих могао рећи јер вам је језик копија српског, а писмо латинична верзија српског...
    A gde si tu glupost pročitao, majke ti...

P.S. "nebih" se piše odvojeno, i ćirilicom i latinicom....

Primećen član C2I3 (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Sizif Pogledaj poruku
    A gde si tu glupost pročitao, majke ti...

P.S. "nebih" se piše odvojeno, i ćirilicom i latinicom....
    "Увод у славистику I", Филолошки факултет Универзитета у Београду, Предраг Пипер, стр. 11

Iskusan cvrle77 (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    139

Vidi spama 3 iste teme. Alo modusi, ima li vas?
    NEVER UNDERESTIMATE THE POWER OF STUPID PEOPLE IN LARGE GROUPS

Slične teme

1. Dzejms Redfield - Celestinino proročanstvo...
    Autor Alexandra9 u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 31.01.2008., 23:50

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •