Overklokovanje AMD K6-2 procesora ?

Gost
Imam plocu ASUS P5A-B sa Ali Aladdin V cipsetom I AMD K6-II na 300 MHz. Zanima me kako bih mogao malo da “poguram” procesor I koliko? Na ploci dzamperima moze da se menja I mnozilac I napon na procesoru I FSB. Nije mi jasno da li treba da se dize napon na procesoru ili moze da se overkokuje samo sa FSB-om I dizanjem mnozioca. A I ako dignem napon na procesoru, otkud znam na kojoj ce frekvenciji tada da radi, da bih znao kako da namestim mnozilac za odredjeni FSB (83 MHz na primer ).
 
probaj samo sa magistralom, povecaj za jedan korak pa vidi...frekvencija ti je mnozioc puta magistrala...samo obezbedi hladjenje bolje...
ne bi ti savetovao uopste to da radis jer ne moze mnogo da se nasvira, a i sto uspes nece mnogo da ti pomogne...pozdrav
 
mozda uopste i ne moze da se menja! AMD K6/2 nije bas poznat po overklokabilnost :) da je Celeron 300A to je vec druga prica, on moze do 450, al K6...napon se dize kad vise ne mozes da dignes takt, pa podignes napon da bi izvuko jos koji megaherc...mani se overklokovanja, za 500 dinara kupi jos malo polovne SDRAm i ima da zivne malo kompjuter :)
pozdrav
 

Back
Top