ženo moja, skidaj gaće da te silujem!

gost 331040

Domaćin
Poruka
3.329
supružničko ili bračno silovanje.


s jedne strane imamo tradicionaliste koji tvrde da žena "pripada" mužu te da je njegovo pravo da mu u sexualnom smislu njeno telo uvek bude na raspolaganju,
a sa druge strane imamo već mnogo država koje ovu pojavu tretiraju u rangu najgorih "realnih" silovateljskih zločina što je mnogim ženama poslužilo samo kao još jedan vid pritiska i ucene na muškarce(uz sve već oprobane i poznate vezane za decu, finansije, razvod itd.)

koliko je u ovoj konkretnoj konstrukciji (ostavimo sad po strani sve ostale slučaje silovanja, molim vas)
akcenat stavljen na viktimizaciju žene(supruge) a koliko na diskriminaciju muškarca (supruga) ?



prelistala sam malo regionalnu štampu i postoje zabeleženi slučajevi s tim da se ta pojava kod nas i dalje podvodi pod porodično nasilje, ali ako već nije, izvesno je da će i ta tekovina sa zapada čim pre stići i na naš brdoviti balkan.

amerika je u tom smislu otišla korak napred (većina bi ih rekla nazad) još krajem sedamdesetih, kada je u državi Oregon, posle suđenja u poznatom slučaju Rideout (o čemu je naravno snimljen i filmić o napaljenku mužu i nevoljnoj ženi), donesen zakon koji je muža smestio iza rešetaka, pojma nemam, na pet do deset ili tako nešto, nebitno, ali je silovanje u braku "prepoznato" kao ozbiljna pojava i društveni problem kojim se još jednom civilizaciji ukazalo na đavolsku prirodu nosioca XY hromozoma, tj. muškaraca.

šta vi mislite o tome ili vas po običaju boli qurac za sve pa i za to?


ps. bila je slična tema na ljisu, ali mi se čini da bi na Muškarcima moglo da se desi čudo i dođe do kvalitetnije diskusije.
 
Svaki seks protiv volje žene jeste silovanje pa i kad to radi njen suprug. Niko mu ne daje za pravo da se iživljava, a ako nema seks u svom bračnom krevetu neka se razvede ili neka ga nadje negde drugde. Podržavam takve zakone a ako je silovanje muškarca moguće podržavam i zakon po kome će uspaljene supruge takoje krivično odgovorati..
 
Kazi ti meni.Da li je chin silovanja u braku ako zena ne zeli sex a i pored toga dozivi orgazam?Ili jeslovanje ako ne zeli sex ali ipak rashiri noge "zbog mira u kuci" I ne dozivi orgazam?
Imas malo malo pa neku crnu vest o izivljavanjima u porodicama koja traju decenijama.Niko ne moze da me uveri da kad stvari odu toliko daleko materijalno predstavlja glavnu prepreku za razlaz.
To su pojedinačni primeri ali ne možeš da smatraš da će sve žene doživeti orgazam dok ih neko siluje pa makar to bio neko njima blizak,,
Lično bih osećala neslućenu mržnju a ne da doživljavam orgazme...
Druga priča je ako prave scene i ludila pa su učesnici prečutno jedne predstave koju sami režiraju
Ne mislim na igre u krevetu izmedju dvoje ljudi koji uživaju. Ovo jeste patologija o čemu pričaš ali kao što sam napisala izuzeci
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kako sad izuzetak kad statistika kaze nesto tipa..2/3 zena dozivljavaju neki vid nasilja u porodici.

Verovatno se misli i na verbalno nasilje, mada sam sigurna i žene ne ostaju dužne...nebitno to nije sad tema.
Tema je o pravom silovanju, gde se žena zaista oseća kao da se nad njom vrši nasilje a ona ne može da se odbrani...
ne osećaj: "kako smo se lepo igrali", nego osećaj potpunog poniženja i uzasa.

Problem je tu dokazati to silovanje...nekad i žene mogu da iskoriste pokvareno postojanje takvog zakona ...
U svakom slučaju ako kaže Ne onda je ne...i bračnom partneru
 
Poslednja izmena od moderatora:
Verovatno se misli i na verbalno nasilje, mada sam sigurna i žene ne ostaju dužne...nebitno to nije sad tema.
Tema je o pravom silovanju, gde se žena zaista oseća kao da se nad njom vrši nasilje a ona ne može da se odbrani...
ne osećaj: "kako smo se lepo igrali", nego osećaj potpunog poniženja i uzasa.

Problem je tu dokazati to silovanje...nekad i žene mogu da iskoriste pokvareno postojanje takvog zakona ...
U svakom slučaju ako kaže Ne onda je ne...i bračnom partneru


nije li i to NE svojevrsni čin nasilja nad muškarcem?
 
Svaki seks protiv volje žene jeste silovanje pa i kad to radi njen suprug. ..
Тачно.

međutim, kad jedno od njih dvoje neće sex, meni to i ne liči na brak...šta reći
..рећи да лупеташ.:lol: Постоје дани или периоди кад једном од њих није до секса из неких разлога., здравствених, религиозних..

Jedno je igranje igrica a drugo silovanje. Znači žena ne želi da se igra, zato i jeste silovanje.
Muškarac bi morao da oseti gde je granica, naročito kad je u pitanju njegova žena, valjda je poznaje toliko..
Браво!

- - - - - - - - - -

Trpati zenu je potpuno normalno i to samo onda kad muskarac hoce.
То није мушкарац већ силеџија.
 
Poslednja izmena:
nije li i to NE svojevrsni čin nasilja nad muškarcem?
Zašto bi bio, možda joj nije do toga jednostavno..nekad njemu neće biti do toga, zašto bi ona dizala nos ili izvršila nad njim nasilje?
Ako neko neće seks sa ženom, muškarcem neće,
Čovek uvek može da nadje ono šta mu je potrebno, ako želi, bez da nekog ugrožava na takav način, primenom fizičke sile..
On je jači pa mu se može..U čemu je poenta?
 
Zašto bi bio, možda joj nije do toga jednostavno..nekad njemu neće biti do toga, zašto bi ona dizala nos ili izvršila nad njim nasilje?
Ako neko neće seks sa ženom, muškarcem neće,
Čovek uvek može da nadje ono šta mu je potrebno, ako želi, bez da nekog ugrožava na takav način, primenom fizičke sile..
On je jači pa mu se može..U čemu je poenta?

kad muškarcu nije do sexa sa nekom ženskom osobom onda znaj da je među njima sve gotovo
 
I zar normalnom muškarcu ne bi bilo bedno da neko pristaje na seks radi reda a da mu prevrće očima dok on ne vidi i misli ajde više skini se, odjebi?
To je potpuni užas, niti bih kao žena mogla da glumim ni sekund niti bih da sam muškarac uživala sa nekom koja leži i čeka da me otkači i moli boga da svršim što pre..ma to je beda života čista.
Ako je toliko frka zadovoljiću samu sebe a to isto može i muškarac a uostalom ako je dotle došlo, uvek ima ko hoće.
Ako nemam samokontrolu onda sam psihopata.

- - - - - - - - - -

kad muškarcu nije do sexa sa nekom ženskom osobom onda znaj da je među njima sve gotovo

Naravno, ako traje, ne možeš ni sporadične trenutke da posmatraš tako katastrofično.
To važi i za žene, kad izbegava seks i tu je gotovo. Nešto tu žestoko nedostaje
Podrazumeva se da to traje i traje neko vreme u kontinuitetu..
 
Poslednja izmena:
u mogućnosti manipulacije nečim što je prirodno samo po sebi.
Ima i toga verovatno ali i muškarci imaju svoje načine manipulativnog kažnjavanja žena,,to zavisi od njihovih ličnosti, svako koristi svoje oružje, tj slabost one druge strane koja joj je svojstvena zbog pola kome pripada..
U većini slučajeva žena se oseća loše u tom odnosu, a ne da smišljeno kažnjava..pretpostavljam, ima raznih žena..ali i ako ima opakih manipulatorki ima i onih duboko nesrećnih koje se osećaju bedno, kad ništa drugo ne funkcioniše ne može ni njihov seksualni život..
Zašto su tu i dalje to je sad sasvim druga tema
 
SINJ- Sinjska policija privela je pedesetogodišnjeg stočara iz mesta Otoka kod Sinja, jer ga je prijavila dvadeset godina mlađa supruga zbog silovanja, obajvila je splitska Slobodna Dalmacija.
Kako piše ovaj list, žena je prijavila da ju je pijani suprug brutalno silovao pet puta za više od sat vremena. Policija je privela muža, koji je posle ispitivanja državnog tužioca pušten na slobodu i naređeno mu je da se svojoj supruzi ne sme približavati. Optuženi suprug se branio da nije u pitanju silovanje, već vođenje ljubavi, jer je na to njegova supruga pristala, kao i da nije pio.


Dok se rastava braka između njih ne obavi žena se preselila kod muževljevog brata.

Ovaj list podseća da je ova neobična priča koja je dovela do optužnice za silovanje krenula pre šest meseci, kada je optuženi muž dotad “ stari momak” pred oltar doveo dvadeset godina mlađu ženu sa jednog dalmatinskog ostrva. Bračna idila nije navodno dugo trajala, jer je žena odlučila da potraži posao i u toku letnje sezone počela da radi kao konobarica na obali.

Muž se tome protivio, pa ju je telefonom stalno zvao da se vrati, ali se supruga vratila kući kada je završena turistička sezona, kada su usledili nesporazumi i silovanje.

Istraga je u toku, kao i uzimanje tragova koji bi utvrdili da li se radi o silovanju.


nisam nameravala da se bavimo izvodima iz štampe ili statistikama, već više da diskutujemo o fenomenu, ali evo, ovaj pomalo bizaran primer čiji epilog na žalost ne znamo, dosta govori koliko se žena može "okoristiti" činjenicom da je muškarac apriori nasilnik i silovatelj.



ne znam da li ste temu razumeli na način na koji mi je bila zamisao.
ovde se ne brani čin nasilja nad ženama već se govori o tome da je muškarac danas sve češće prepoznat kao nasilnik čak i u slučajevima kada to možda realno i nije..


 
nisam nameravala da se bavimo izvodima iz štampe ili statistikama, već više da diskutujemo o fenomenu, ali evo, ovaj pomalo bizaran primer čiji epilog na žalost ne znamo, dosta govori koliko se žena može "okoristiti" činjenicom da je muškarac apriori nasilnik i silovatelj.



ne znam da li ste temu razumeli na način na koji mi je bila zamisao.
ovde se ne brani čin nasilja nad ženama već se govori o tome da je muškarac danas sve češće prepoznat kao nasilnik čak i u slučajevima kada to možda realno i nije..



Pa realno ovde jeste nasilnik, silovao je pet puta za sat vremena, ljubomoran je jer želi da radi i tako, već vidjeno..
Opet se vraćamo na ono ako mu se ne svidja neka traži drugu i ona takodje..

Muškari su fizički jači, oni jednostavno mogu da mnogo lakše vrše to nasilje nego žene, što ne znači da ga i žene ne vrše na razne načine..
Prirodno će biti češće na meti takvih opužbi za nasilje..žena koja čak i želi da bude nasilna teško će joj poći za rukom tako lako, dobiće jednu šamarčinu i srušiće se..budimo realni

Nećemo ulaziti u nasilja vatrenim oružjem i kamama koje i ženama mogu biti pri ruci
 
Poslednja izmena:
...silovanje i zlostavljanje je to sto i pise, nema veze dal je u braku, u vanbracnoj zajednici ili u vezi, itd....to je nasilni cin i kraj price, samo sto je u braku to teze dokazivo jer se polazi od predpostavke da obe strane sasvim dobrovoljno i zeljno stupaju u sam cin....ali sta kad na nadrogirani, pijani, agresivni muz siluje u tim trenucima zenu, nije li to silovanje (to i samo to? ), mislim nije valjda vodjenje ljubavi , pobogu....? :sad2:
 
Ja to radim onako perfidno: polako je obrađujem, kad smo blizu jedno drugog i kažem: Sad mi daješ i neću ti biti dužan, ne brini :) Ako se pak otimaš, ja sam mnogo jači i nemaš šansi, ali ne brini - ništa neće biti grubo i uživaćeš i pored toga :) Ona se nekako uvek preda na ovo jer zna, da se ja uvek potrudim da mi bude lepo, a moj trud da mi bude lepo je zapravo namera da je raspalim kao kantu benzina :) To u suštini najviše i volim: da vidim kako sam je zadovoljio :super:
 
Slovenici su imali kd silovanje u braku još u vreme SFRJ, ništa novo.
NIje to linearno - ako je dvoje u braku, seks je podrazumevan i ne postoji i ne dovodi se u pitanje uopšte dobrovoljni pristanak druge strane.
Sigurno da postoji mogućnost zloupotrebe prijavljivanja, ali to delo se i retko prijavljuje i retko procesuira i na Zapadu.
 

Back
Top