seks filozofija

aleksa ndar

Elita
Poruka
17.732
Seks nikada nije trebalo ni istabuisati, niti se čovjek rodio da se stidi svoga tijela ... to se može lako i provjeriti ... zato sada i imamo ovoliko devijantog ponašanja, jer se sada taj seks potura kao nešto napredno, kao samo se jebаti treba, a ne biti zatucan i nevin... istina je da je on istabuisan, ljudi prihvatili i sada se agresivno potura za inat prethodnim generacijama ... a realno da nismo taj tabu kao ljudska rasa prihvatili, svi bi se fino jebаli u kafiću, u parku, a autobusu i niko to ne bi smatrao za nešto sramotno :hvala:
 
Pa da, kao zivotinje, svuda gde stignemo.

Tako treba!

Glupih li i sve glupljih tema...:roll:

ne tema je ekstra, taman da se čovjek zapita, eto kako životinja nije sramota, zato što među njima nema budala da smišljaju neka glupa pravila ... eto što je sramota biti go, da me ne shvatiš pogrešno i mene bi bilo sramota otići sada go u prodavnicu, ali samo zato što je to tako nametnuto, realno razumnog razloga za tako nešto nema ... to je neko rekao ko je vjerovatno hodao go i tucao gdje god stigne i vodio se devizom ''poslije mene potop'' i palo mu na pamet da tako nešto izmisli i da nam se smije iza leđa

- - - - - - - - - -

životinje nemaju seksualnih frustracija

upravo i to ... a imale bi da nosaju gaće. pa da ne mogu jedni druge njiušiti
 
ne tema je ekstra, taman da se čovjek zapita, eto kako životinja nije sramota, zato što među njima nema budala da smišljaju neka glupa pravila ... eto što je sramota biti go, da me ne shvatiš pogrešno i mene bi bilo sramota otići sada go u prodavnicu, ali samo zato što je to tako nametnuto, realno razumnog razloga za tako nešto nema ... to je neko rekao ko je vjerovatno hodao go i tucao gdje god stigne i vodio se devizom ''poslije mene potop'' i palo mu na pamet da tako nešto izmisli i da nam se smije iza leđa

Pa ti idi go u prodavnicu pa ces da budes uklonjen i zatvoren zbog remecenja javnog reda i mira.

Pisete gluposti.

Sto lepo ne otvorite temu "Zasto slovo "A" ima crtu"? To bi bilo bas onako, "filozofski"?
 
Heheh, vidis sta se deshava, kad pocnu vernici da te napadaju sa njihovim moralnim standardima i okovima iz kojih ne mogu da izadju, cak ni misleno, na sekundu? :lol:

Svaka cast na jos jednoj odlicnoj temi za razmisljanje.

Pravi lek za ovo su nudisticke plaze.
 
Poslednja izmena:
glavni "argument" koji ljudi imaju protiv totalne slobode seksa, glasi "a kako bi se rađala deca, ko bi ih čuvao i vaspitavao..?"

tako da dok se ne oslobodi čovekova svest od "države" (i crkve), i porodice, ovakve kakvu je danas poznajemo - dotle će i seks biti karikatura koja vozi automobil Erosa, držeći istovremeno nogu i na gasu i na kočnici.
 
Pa ti idi go u prodavnicu pa ces da budes uklonjen i zatvoren zbog remecenja javnog reda i mira.

Pisete gluposti.

Sto lepo ne otvorite temu "Zasto slovo "A" ima crtu"? To bi bilo bas onako, "filozofski"?


Или отворите тему зашто је дан дан, а не ноћ. Ко је то одредио да дан зовемо дан, а ноћ ноћ. Шта да је тај неко некада за време када је светло напољу рекао свиће ноћ, а када залази сунце пада дан.

Није ми јасно а није ни вама...
 
glavni "argument" koji ljudi imaju protiv totalne slobode seksa, glasi "a kako bi se rađala deca, ko bi ih čuvao i vaspitavao..?"

tako da dok se ne oslobodi čovekova svest od "države" (i crkve), i porodice, ovakve kakvu je danas poznajemo - dotle će i seks biti karikatura koja vozi automobil Erosa, držeći istovremeno nogu i na gasu i na kočnici.
Pa, morao bi taj dio posla odrađivati (to su više instance!!! :lol:) ili mužjak ili ženka. U glavnom, ako priznajemo evoluciju, veći dio posla snose ženke. Al ima i mužjaka, bar, reprezentativno. I sad je pitanje: jesu li ženke kažnjene a mužjaci nagrađeni??? :think:
 
muzjak je privilegovan....:lol:

- - - - - - - - - -

ne tema je ekstra, taman da se čovjek zapita, eto kako životinja nije sramota, zato što među njima nema budala da smišljaju neka glupa pravila ... eto što je sramota biti go, da me ne shvatiš pogrešno i mene bi bilo sramota otići sada go u prodavnicu, ali samo zato što je to tako nametnuto, realno razumnog razloga za tako nešto nema ... to je neko rekao ko je vjerovatno hodao go i tucao gdje god stigne i vodio se devizom ''poslije mene potop'' i palo mu na pamet da tako nešto izmisli i da nam se smije iza leđa

a sto ti bolujes od tudjih misljenja?sloboda covece....i kasirka ima obraduje 100 % ...i platis u naturi robu bole te stojko.....:hahaha:
 
Или отворите тему зашто је дан дан, а не ноћ. Ко је то одредио да дан зовемо дан, а ноћ ноћ. Шта да је тај неко некада за време када је светло напољу рекао свиће ноћ, а када залази сунце пада дан.

Није ми јасно а није ни вама...

meni je to jasno ... postoji dnevno svjetlo i odsustvo tog svjetla koje je neko nazvao noć ... tako da nisi napravio pravo poređenje uopšte ... dan i noć postoje sami po sebi, to čovjek nije izmislio , a glupo bi se bilo čuditi kako je neko dao ime :lol:
 
Кажем ја да вама није јасно :cool:

sta tu ima da nije jasno, pobogu :lol:
pa eto da je neko nazvao dan - noć, a noć - dan ... mi bismo kada padne noć govorili pada dan, a kada sviće govorili e sada imam čitavu noć pred sobom
to je samo davanje naziva a sve bi ostalo isto, postojalo bi svjetlo i odsustvo istog

- - - - - - - - - -

aj ti meni samo objasni gdje ovdje analogija sa mojom temom :D
 
a sto nedelja ima 7 dana sto nema 12 ,10 ,15?

pa eto ovo bi se moglo uzeti kao prihvatljiva analogija ... ali, od kakve je to važnosti životne, tada bi se možda pitali zašto nema sedam, što bi bilo glupo ... a ako sam ja u pravu za ovaj seks to je već neki uticaj bio ... a da nedelja ima 8 dana isti ***** sve bi bilo isto samo bi bio još jedan dan zvali bi ga osmanko
 
pa eto ovo bi se moglo uzeti kao prihvatljiva analogija ... ali, od kakve je to važnosti životne, tada bi se možda pitali zašto nema sedam, što bi bilo glupo ... a ako sam ja u pravu za ovaj seks to je već neki uticaj bio ... a da nedelja ima 8 dana isti ***** sve bi bilo

sto se tice sexa oduvek je bio isti *****...........kad je sve u izlogu onda nije interesatno,sve na izvolte....uvek mora da postoji iznesna deo misticnosti ...pritajene tigrice i skrivenog zmaja......:lol:
 
sta tu ima da nije jasno, pobogu :lol:
pa eto da je neko nazvao dan - noć, a noć - dan ... mi bismo kada padne noć govorili pada dan, a kada sviće govorili e sada imam čitavu noć pred sobom
to je samo davanje naziva a sve bi ostalo isto, postojalo bi svjetlo i odsustvo istog

- - - - - - - - - -

aj ti meni samo objasni gdje ovdje analogija sa mojom temom :D


Једноставно је тако и ми можемо да филозофирамо до сутра, то сам хтео да кажем. :hvala:
 
Seks ne moze da ima veze sa filosofijom, filosofija je intelektualna, razumna, a seksualnost korporalna, animalna. Moze se reci da u odnosu na to koliko se neko vodi filosofijom, obrnuto proporcionalno tome ce se zanimati seksualnoscu.
 
И секс је врста наркоманије..буквално. Само што су при томе људи зависници од допамина који организам производи управо у сврху да натера човека на размножавање. Или свака она активност која за циљ има продужење врсте или лични опстанак индивидуе награђује се том дрогом. Наиме, приликом оргазма ћелије нагло излучују допамин, као награду успешно извршеном задатаку продужења врсте.

Међутим, метафизичка воља у основи тога постарала се и да то човеку уништи. Јер, после наглог лучења допамина одмах се лучи "противотров" пролактин, који претходну еуфорију стишава и неутралише. Очито из разлога да мужјак не би и даље скакао на женку и тако омео прецес настанака плода и продужења врсте.
За последицу тога имамо ту јадну ситуацију да човек после еуфорије оргазма пада у депресију и празнину. Која траје данима. Наравно све са циљем.

Имајући ово на уму, можемо разумети зашто су мудраци одбацивали како патњу тако и задовољаство. Јер у основи ....нема разлике.

У "Дамапада", да би се досегло ослобођење, препоручује се раскидање двоструког ланца Добра и Зла. Да бисмо могли прихватити како je и само Добро једна запрека, за то смо исувише духовно ретардирани. Што значи да нећемо бити ослобођени.
Emil Sioran
 

Back
Top