Kako vidim svet za nekih stotinak godina?

louiskrstic

Domaćin
Poruka
3.209
1. Nestaće današnje religije (pašće kamen sa srca današnjim filozofima).
2. Nestaće i današnje filozofije (radost za vernike).
3. Ljudi će koristiti ličnu "komunikaciju" sa Bogom i znaće da je reinkarnacija normalna životna činjenica.
4. Snovi će biti prihvaćeni kao sasvim normalan način prihvatanja pouka za vlastitu dobrobit.
5. Ljudi će imati svesna iskustva u višim svetovima kao i sa Svetlošću i Zvukom same Suštine Života.
6. Nauka će baš zbog toga dsaleko brže napredovati budući da je nauka posledica duhovne razvijenosti naučnika a ne njihovog intelektualnog naprezanja.
............................................................
Čini le sekome prihvatljivim ovo navedeno?
 
1.nema sansi....od kad je coveka tada je i religija...
2.nece jer su ljudi ralziciti sklonosti i pogleda na svet tako da ce biti i raznih filozofija
3.ljudi je i danas koriste ...svaka komunikacaj sa Bogom je licna....reinkarnacija ne postoji..zivot je jedan.....i vraca se tamo odakle i dosao od izvora zivota.....
4.snovi su vec i sada tako prihvaceni kod ljudi koji u njima traze neki dublji smisao i neku poruku...
5.imaju ih vec i sada.....
6.ovo zadnje se slazem....
 
Ne vidim svet za 100 godina, mada ne vidim ga ni za 50! Ovde su svi ludi, majke podvode cerke, ocevi dopinguju sinove, medicina je napredovala do tacke kad nikoga ne moze da izleci, policija diluje drogu, i mogu tako da nabrajam do prekosutra, ali mi se vec smucilo... mi smo vec otpisani. Sto bi rekao Kriger!
 
1. Nestaće današnje religije (pašće kamen sa srca današnjim filozofima).
2. Nestaće i današnje filozofije (radost za vernike).
3. Ljudi će koristiti ličnu "komunikaciju" sa Bogom i znaće da je reinkarnacija normalna životna činjenica.
4. Snovi će biti prihvaćeni kao sasvim normalan način prihvatanja pouka za vlastitu dobrobit.
5. Ljudi će imati svesna iskustva u višim svetovima kao i sa Svetlošću i Zvukom same Suštine Života.
6. Nauka će baš zbog toga dsaleko brže napredovati budući da je nauka posledica duhovne razvijenosti naučnika a ne njihovog intelektualnog naprezanja.
............................................................
Čini le sekome prihvatljivim ovo navedeno?

Da :D - ali daleko, daleko je to od nas.

Ja se nadam za buducnost Nicejevom "nadcoveku" - znaci, onome coveku koji je prevazisao nihilizam :D
 
1. Nestaće današnje religije (pašće kamen sa srca današnjim filozofima).
2. Nestaće i današnje filozofije (radost za vernike).
3. Ljudi će koristiti ličnu "komunikaciju" sa Bogom i znaće da je reinkarnacija normalna životna činjenica.
4. Snovi će biti prihvaćeni kao sasvim normalan način prihvatanja pouka za vlastitu dobrobit.
5. Ljudi će imati svesna iskustva u višim svetovima kao i sa Svetlošću i Zvukom same Suštine Života.
6. Nauka će baš zbog toga dsaleko brže napredovati budući da je nauka posledica duhovne razvijenosti naučnika a ne njihovog intelektualnog naprezanja.
............................................................
Čini le sekome prihvatljivim ovo navedeno?

poslije mene potop , jedino što će se moje knjige čitati i biti duhovni vodiči narednim generacijama eto samo to će biti pozitivno
 
Ne vidim svet za 100 godina, mada ne vidim ga ni za 50! Ovde su svi ludi, majke podvode cerke, ocevi dopinguju sinove, medicina je napredovala do tacke kad nikoga ne moze da izleci, policija diluje drogu, i mogu tako da nabrajam do prekosutra, ali mi se vec smucilo... mi smo vec otpisani. Sto bi rekao Kriger!
Za sledećih 1000 g teško da će čovjek uspjeti da naseli neku susjednu planetu (akamoli dalju) jer mora prvo da je prilagodi, jer mora prvo da je pripremi, da ima uslove slične kao na Zemlji, da ima atmosferu, litosferu, hidrosferu, biosferu... kao što je naša, da ima neprekidnu fluktuaciju vode i vazduha, znači reljef i nagutost ose rotacije sličan Zemlji, da ima zaštitu od kosmičkih zračenja, da ima ... svašta još! Naravno, s početka će to biti neki inkubatori, izolovane oaze na tim nekim eventualnim planetama s mogućnošću života samo na određeno vrijeme.

Al nema sumnje da će na duže rokove čovjek naseliti i mnogo dalja kosmička prostranstva. Inače, zašto je uopšte zakročio u kosmos??? :D
 
Ово је нагађање, тако да нема смисла.
Ал' ајд да и ја нагађам мало по свом неком знању :mrgreen:

1. Постојаће једна религија мешавина свих.
2. Филозофије ће увек бити. Мене искрено не радује да нестане филозофије.
3. Неће је користити велика већина.
4. Мање више.
5. Ако под овим подразумеваш нешто у вези Бога, онда не.
6. Наука ће увек напредовати.
 
Poslednja izmena:
za sto godina žene će koristiti šampon koji daje kosi volumen 550% veći

muškarci će radti 12 minutni program za 6 pack trbušnjake

tvrdokorne mrlje jednostavno neće postajati

ali će postojati coca-cola protiv ćelavosti, peruti i zero varijanta za povećavanje qrca

L'Oreal će izbaciti maskaru za trepavice toliko zavodljive, da će žene, čim je namažu - ostajati trudne, ali ne od muškaraca, nego od njihovih sajber pogleda, kroz dabome..google naočare..

- - - - - - - - - -

kompjuteri neće imati ni ekran ni tastaturu.
Neće imati ništa, ali će ih biti svuda
 
postojaće šumeće tablete za protiv depresije, fobije i opsesivno kompulsivnih poremećaja.

ljudi će moći da se iebu javno, ali nikome neće biti do toga jer će orgazam postati nekontrolisana, nepredvidiva uzajamna reakcija, kao zevanje..iz čiste dosade.

moći ćemo i da biramo šta da sanjamo, i imaćemo specijalne gedžete za to, samo je bitno da ih pre spavanja stavimo u uši.

celulit će biti u modi kod oba pola
 
E, Luise, Luise... :( A ja misleo da si ti pun duha (Svetoga il bar običnoga :sad2:).

Možda neke stvari treba pogledati malo drugačije.

Suština života, Sveti Duh, je oduvek usmeravao razvitak svesti kod čoveka. Povremeno je preusmeravao čovečanstvo preko svojih izabranih pojedionaca koji su tu i tamo davali pouke koje su odgovarale odredjenim stanjima svesti. Kako se svest čoveka menjala tako je i Sveti Duh uvodio onaj nivo učenja koji je mogao biti shvaćen i prihvaćen.

Pravilo je da sve što se rodi u ovom svetu to mora jednoga dana i nestati pa je tako i sa dosadašnjim religijama. To ujedno znači da će religija kao takva, kakvom je sada čovek poznaje odživeti svoje ali će doći direktna pouka čoveku, koju će čovek prepoznati i prihvatiti pa će imati i direktna iskustva i direktno znanje a ne samo verovanje kao do sada.

Prihvatali mi život na jedan ili drugi način iza njegove pozornice je uvek stajao i stoji ali će uvek stajati baš On - Sveti Duh.

Čovek je u odredjenim stadijumima razvitka uvek dosezao nekakav limit ili plafon kada je trebalo uskočiti u novo poglavlje života a što se upravo sada i dogadja. Dolazi novo poglavlje kada će ljudi sve više prepoznavati i prihvatati direktna iskustva sa Svetlošću i Zvukom Života (Svetoga Duha).

Svaka promena čoveku nimalo ne pada lako pa čak i onima koji je naizgled priželjkuju.

Samo da podsetim, nezavisno od naših pojedinačnioh vidjenja, ničiji život i ničiji napredak nije moguć (nezavisno koliko prihvata ili negira) bez nesebičnosti Svetoga Duha.

Svakako da sam samo hteo biti preoptimističan pa sam dužinu vremenske promene malo skratio ali to neće ništa promeniti, sadašnje religije polako jenjavaju kao i sadašnje filozofije (novi vid religije se već podiže baš kao i novi vid filozofiojue iako masa ljudi to još ne prepoznaje). Istovremeno, naučna saznanja se uvek za osnovu imala duhovnu razvijenost pronalazača nezavisno od njegovog otvorenog prihvatanja ili neprihvatanja nadInteligencije... Da, Bog će naći svoje pravo i pripadajuće mesto u shvatanjima ljudi ali nikako na način kako je do sada shvaćen. Svi dosadašnji opisi biće istorijska prošlost...
 
Poslednja izmena:

Back
Top