Plavi ekran

Lazar Aleksic

Početnik
Poruka
28
Normalno pokrenem racunar,podigne se sistem i radi normalno oko 30 min. Nakon 30 min pojavi mi se plavi ekran
n2aEB.jpg
...
Pise: Stop 0x00000101 A clock interrupt was not received on a secondary processor within the allocated time interval."
Pocelo je da se pojavljuje pre 2-3 dana!!!
Formatirao sam Hard Disk i instalirao novi sistem,ali nista!!! :(
MOLIM VAS AKO MOZE POMOC!!!! Hvala unapred!!!
 
Brate pokusavao sam sa vadjenje baterije NECE.
Pokusacu da abdejtujem BIOS danas.Hvala u svakom slucaju. :)
Tebe teško uputiti...

Pa skini propram za otključavanje biosa, odnosno program za šifre, malo se potrudi, imaš i google slučajno. :)

Što se tiče plavog ekrana, idi na sistem restore ako možeš, a u svakom slučaju moraš reinstalirati windows.

Takođe, da bi mrdnuo sa mesta, podigni jednom Linux sistem sa CD-a, pa češ videti šta sve moožeš.

Da li je potrebno da ispešem ovde milion stranica i obučim te pristupu kompa, servisiranju računara, administraciji meže i rad u bejziku, C++???

Ako ti baš ne ide, daj servisu laptop, ili nekome ko može da nešto učini. :)
 
Da bi otključao bios,

Kad skineš bateriju sa matične, trebaš sačekati najmanje 10 min, a često i po sat vremena.

Drugo, a često uspešno, je da kad ti traži pasword, ukucaš BROJ SVOG LAPTOPA, koji imaš na nalepnici pozadi...

Ali neznam da li češ se dalje snači? :think:
 
Da bi otključao bios,

Kad skineš bateriju sa matične, trebaš sačekati najmanje 10 min, a često i po sat vremena.

Drugo, a često uspešno, je da kad ti traži pasword, ukucaš BROJ SVOG LAPTOPA, koji imaš na nalepnici pozadi...

Ali neznam da li češ se dalje snači? :think:
Brate tebi je tesko objasniti napisao sam nekoliko puta na onoj temi o BIOSu. ŠIFRA NE MOŽE DA SE UKUCA . Kad hocu da udjem u bios izadje mi ovo Pogledajte prilog 300594 pokusavao sam sve . I sa programima i vadio sam bateriju na nekoliko sati ali nista.
Prvo procitaj sve, pa onda pokusaj da mi das odgovor ako znas i ako hoces naravno, ipak HVALA
 
Brate tebi je tesko objasniti napisao sam nekoliko puta na onoj temi o BIOSu. ŠIFRA NE MOŽE DA SE UKUCA . Kad hocu da udjem u bios izadje mi ovo Pogledajte prilog 300594 pokusavao sam sve . I sa programima i vadio sam bateriju na nekoliko sati ali nista.
Prvo procitaj sve, pa onda pokusaj da mi das odgovor ako znas i ako hoces naravno, ipak HVALA
Brate, verovatno se nismo razumeli, razumem to... :)

Prilog nemože da se otvori, koji si postavio, piše da nepostoji, tako da nemogu da vidim o čemu se radi. :)

Kako nemože da se ukuca? Ne prihvata slova kad kucaš na tastaturi?
 

Back
Top