Jedna mala smrt

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
Zamislite eksperiment pri kome se čovek dobrovoljno uspava, ili stavi u stanje kome na npr mesec dana, pod uslovom da (ukoliko je moguće, a verujem da jeste) ne sanja ništa.

Za to vreme mu miruju svi "statusi", sve obaveze i prava itd itd - kao da je umro.

Posle tih mesec dana, bude ga normalno i on nastavlja da živi.

Kao terapija privikavanja na smrt.
Kao nekakva vežba smrti.

da li bi to bilo korisno?
 
Korisnije bi bilo uporediti fazu posle trenutka umiranja, sa statusom sopstva pre zaceca.
Ipak onaj koji spava, zna da smrt i spavanje nisu isto i da ce se probuditi zagarantovano, i tako leze.

Ne znam, ko zna...da otvorimo prvu srbsku kliniku, da probamo? Nov metod, zagarantovano lechi od fanatizma :mrgreen: To dal se neko izlecio od smrta, nebitno, ako popovi i bankari mogu da prodaju maglu, mozemo i mi.
 
Poslednja izmena:
Korisnije bi bilo uporediti fazu posle trenutka umiranja, sa statusom sopstva pre zaceca.
Ipak onaj koji spava, zna da smrt i spavanje nisu isto i da ce se probuditi zagarantovano, i tako leze.

jeste, samo to "upoređivanje" pre začeća i posle smrti je lako

Ni ti ni ja se ne sećamo ničega pre začeća.


Čitao sam da je John Lennon voleo da leži u mrtvačkom sanduku punom vode i da tako leči svoj strah od smrti.

Ljudi tokom života često "imitiraju" smrt, kako bi prelaz u istu bio bezbolan.

da li će to biti potpuna pasivnost..odustajanje od životnih radosti, lenjost,, nezainteresovanost, apatija..nebitno je

Bitno je , da to ljude muči

A ja verujem da nauka može da udesi, da se čovek na mesec dana tako uspava da se ne seća ničeg?

I onda, da negde "probije led", da shvati da to i niej tako strašno

Što bi Epikur rekao..dok sam ja živ, nema smrti, kada je smrt tu, nema mene.
 
Мислим да не би имала никакве користи од спознавања непостојања.

Како која сам, зар је битно?

o, ima ljudi koji ne mogu da zamisle da ne postoje
ili kako je to kada nisi prisutan u životu isl

Nije bitnokoja si, nego me fascinira uvek da se tako pojave neki likovi koje prvi put vidim
ispada da ovaj pdf još neko čita, što mi je tek iznendženje
 
И оно вратиш се после месец дана и видиш да те се нико не сећа

- - - - - - - - - -

o, ima ljudi koji ne mogu da zamisle da ne postoje
ili kako je to kada nisi prisutan u životu isl

Nije bitnokoja si, nego me fascinira uvek da se tako pojave neki likovi koje prvi put vidim
ispada da ovaj pdf još neko čita, što mi je tek iznendženje

Не знам, мени је глупо оптерећивати се тим, а и осећам да ми се крај не назире, тако да не бринем.

Ја овде јако ретко пишем и свраћам, али углавном погледам најновије теме тамо десно које имају занимљиве називе.
 
Али не знам шта би могло да се промени. Пре месец дана све је било исто као и сад. Да је та "смрт" на дуже, вероватно би се свет промени, и тиме би било још теже.
 
a jel bi volela da kao malo "umreš", pa da vidiš ko će sve da ti dođe na sahranu..a ko ne?
Jedan moj iz bivseg sela iscenirao svoju smrt . Prije toga ga napustila zena i otisla svojima .
Bio je to djeda od sedamdesetak godina .Posalje on zeninoj rodbini telegram . Kao , poslao
telegram neko drugi i obavjestava ih kad ce biti sahrana . I dosli zenini , uplakani i u crnini .
Ovaj ih doceka u dvoristu sav radostan jer je dosla i njegova zena . Ovi se zabezeknuli , a onda
je bilo pas mater i slicno . Pobacali vijence i cvijece u dvoriste i nalijevo krug !:)
 
Али не знам шта би могло да се промени. Пре месец дана све је било исто као и сад. Да је та "смрт" на дуже, вероватно би се свет промени, и тиме би било још теже.

pa rekla si da bi se ti promenila, pa me interesuje šta misliš da bi se kod tebe promenilo za tih 30 dana hibernacije?
 
pa rekla si da bi se ti promenila, pa me interesuje šta misliš da bi se kod tebe promenilo za tih 30 dana hibernacije?

Мислим да би ми било исто као кад спавам по дану (што не волим) па се пробудим, сад баш не знам како би то описала. Само што би то у случају хибернације дуже трајало.
 

Back
Top