Ne stišava se bura zbog nasilja u Subotici

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Dvojica mladića koji su preživeli teško fizičko zlostavljanje u Subotici, kada su ih napadači čak i pregazili automobilom, u stabilnom su stanju. Policija navodi da je u pitanju razbojnoštvo što je za mnoge, a pre svega za roditelje povređenih mladića, neadekvatna kvalifikacija.
U Subotici se ne stišava bura zbog tri odvojena incidenta. Za vikend, isti počinioci brutalno su napali dva mladića i jednu devojku. Mladići su preživeli teško fizičko zlostavljanje, tokom kojeg su ih napadači čak i pregazili automobilom, ali je njihovo stanje sada stabilno.
Pripremio Kristijan Takač



Osamnaestogodišnji Aleksej Bogović i njegov vršnjak Valentin Seleza i dalje sa nevericom prepričavaju dešavanja te noći između petka i subote kada su ih u dva odvojena incidenta napala dva mladića, kako tvrde, romske nacionalnosti.

Napadači su bili toliko brutalni da su ih posle dužeg fizičkog maltretiranja pregazili automobilom. Pravo je čudo da su ostali živi jer su kod obojice konstatovani višestruki prelomi i teške telesne povrede.
Aleksej Bogović kaže da je bukvalno bio pregažen. "Kada sam se našao pod točkovima, mislim da su kočnice stisnuli, ja sam 15 sekundi klizio zajedno sa točkovima i oni su dodali gas i prešli preko mene. Kada su shvatili da su preko mene prešli onda su se još jednom vratili u rikverc da bi mi skinuli torbicu i pobegli", kaže Aleksej.

"Krenuli su prema meni i ja ne znam zbog čega naslonio sam noge na auto i oni su dali gas, slomili su mi noge na deset mesta", priča Valentin Seleza.

Povređene mladiće u subotičkoj bolnici posetili su gradonačelnik Subotice Modest Dulić i predsednica skupštine grada Maria Kern Šolja, osuđujući nasilničko ponašanje. Oni su apelovali na javnost da ne donosi preuranjene zaključke vezano za nacionalnu pripadnost dva napadača.

"Treba voditi računa da se ne daju ishitrene izjave, da se ne generalizuje jer kriminogeno ponašanje bahato i drsko nema nacionalno obeležje, niti identitet", kaže Dulić.

U saopštenju policije se navodi da su ova dva krivična dela okarakterisana kao razbojnoštvo što je za mnoge, a pre svega za roditelje povređenih mladića, neadekvatna kvalifikacija jer su njihova deca, kako kažu, bukvalno pregažena automobilom.
"Kvalifikacije krivičnog dela vrši nadležni javni tužilac i tako je i kvalifikovano i u ovom slučaju, a policija je tu kao organ predkrivičnog postupka", kaže Igor Velimirović, zamenik načelnika Odeljenja policije u PU Subotica.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...+stišava+se+bura+zbog+nasilja+u+Subotici.html

пре него што непристрасна Управа укине тему, замолијо би пучанство обећате да ми одговри на једно питање,
ШТА БИ СЕ ПИСАЛО ДА СУ ДВА СРПСКА ДЕЧАКА ГАЗИЛА, ШУТИРАЛА И ПЉАЧКАЛА ''НЕЧИЈУ'' ДЕЦУ ПО ЕУРОПСКОЈ СЗАБАДКИ?

 
моги су доћи,
рецимо из Братунца или Лепосавића?
Немци највећи вУЧКови пријатељи забранили су промену етничке структуре у Воши и насељавање злих Србаља.
Дражи су им Турци у Берлину, но Србљи у Забатки.
 
Ovim nasilnicima nisu smeli ni inicijale da objave, valjda zbog političke korektnosti, govora mržnje i tako ....

то све знам,
ПИТАО САМ НЕШТО ДРУГО?

- - - - - - - - - -

Немци највећи вУЧКови пријатељи забранили су промену етничке структуре у Воши и насељавање злих Србаља.
Дражи су им Турци у Берлину, но Србљи у Забатки.

имају путовнице међународно признатих држава, признаје их и просербиа?
 
Кажу у мом селу, кад је Циганин имао кисело млеко, и дупе је мазао њиме...

У међувремену су у Србији добили и хлеба преко погаче и преко киселог млека, па су кренули да нас размазују по асфалту и праве од нас флеке по зидовима..
 
е да, да подкрепим политичку подлогу, УПЛЕТЕН ЈЕ И ДРУГ МИНИСТАР, ај да видим тко ће њега на кронику?

Gradonačelnik Subotice Modest Dulić najavio je da će od ministra unutrašnjih poslova Srbije tražiti da u tom gradu bude povećan broj policajaca kako bi bili sprečeni incidenti poput nasilja nad dvojicom mladića koji su prebijeni i pregaženi automobilom. Policija je uhapsila jednog osumnjičenog, dok se traga za drugim, a čiji je identitet poznat policiji.
„U ovom slučaju posebno brine činjenica da su počinioci dobro poznati policiji i da se radi o povratnicima u izvršenju krivičnih dela, a koji i pored toga slobodno šetaju gradom”, rekao je Dulić tokom posete povređenima u opštoj bolnici u Subotici.
On je kazao da će, osim povećanja broja policajaca, predložiti i alternativno rešenje, odnosno osnivanje civilne straže.
Gradonačelnik Subotice će od ministra pravde Nikole Selakovića tražiti sankcionisanje svih sudija koje za takve slučajeve ugrožavanja bezbednosti imovine i ljudi izriču kazne manje od zakonskog minimuma.
http://www.politika.rs/vesti/najnov...-od-Dacica-vise-policajaca-u-Subotici.lt.html
 
Ma, na to drugo znamo odgovor svih NVO i nezavisnih novinara. Mene više interesuje ovaj idiot od tužioca koji ovo iživljavanje i mučenje naziva razbojništvom. Ovo je čist pokušaj ubistva, a ovaj majmun to prikriva ovakvom kvalifikacijom.

мене занима твој одговор, мој став о НВО удругама добро знаш, ко и ја твој.:)
 
а сад јавно,
тему сматрам политичком због изјава управитеља и равнатеља Сазбатком, сами су помињали националне конотације, дакле чиста ПОЛИТИКА, свидело се неком, оли не....

Ovo je ,,autosovinisticki,, incident..kako bi rekao kolega forumas
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top