Kako da zastitim psa nedaju mi da ga cuvam u stanu

Milica Obradovic

Početnik
Poruka
2
Zdravo! Htela sam da vas pitam posto nemam kome drugom da se obratim.Drzim psa u stanu vec 4 god. I sad jedan komsija posle 4 god. tuzi me da mu smeta pas,pas ne laje u mom je stan,,sve papire imam za njega vakcinisan je redovno. A taj komsija u opstini i komunalnom ima prijatelje tako da su meni izdali resenje da moram psa da izbacim iz stana u roku od 48 sati inspekcija nije izlazila na uvidjaj.... Sta mogu ja sad da uradim jer ja ne zelim da ga izbacim u mom je stanu i mislim da u svom stanu imam pravo da cuvam sta ja hocu i da radim sta ja hocu....hvala
 
Zovi veterinarsku inspekciju, pozovi se na Zakon o veterinarstvu, pogledaj kakvi su lokalni propisi, kontaktiraj neko lokalno drustvo za zastitu zivotinja... Ako je pas u tvom stanu i nikoga ne ugrozava ninakoji nacin, komsija sa tim nema nista. Znas onu izreku i nad popom ima pop? Preti im prijavom kod njihovih nadleznih zbog korumipiranosti i prekoracenja ovlascenja, zovi zastitnika gradjana ako treba.
 
Zdravo! Htela sam da vas pitam posto nemam kome drugom da se obratim.Drzim psa u stanu vec 4 god. I sad jedan komsija posle 4 god. tuzi me da mu smeta pas,pas ne laje u mom je stan,,sve papire imam za njega vakcinisan je redovno. A taj komsija u opstini i komunalnom ima prijatelje tako da su meni izdali resenje da moram psa da izbacim iz stana u roku od 48 sati inspekcija nije izlazila na uvidjaj.... Sta mogu ja sad da uradim jer ja ne zelim da ga izbacim u mom je stanu i mislim da u svom stanu imam pravo da cuvam sta ja hocu i da radim sta ja hocu....hvala


Pa ne ide to bas tako. Koji su razlozi koje komsija navodi? Zasto njemu smeta pas? I kako ti je Mom vec rekla pod hitno nadji orgtnizaciju za zastitu zivotinja,
raspitaj se za telefon u sledecem vecem gradu, ako u tvome nema i odmah ih pozovi, ali im ispricaj svoj slucaj iskreno i otvoreno.
Oni ce ti pomoci.
 
Previdela sam jednu cinjenicu: pas je AST, u nekim opstinama postoje propisi koji brane drzanje pojedinih rasa. To moze da bude problem ali sve se nesto uzdam da su zabranjeni samo APBT, a ne i AST i sa rodovnikom problem moze da se resi.

Bilo bi prelepo kad bi pola komisija imalo pojma šta je AST.Evo, ove moje kalašture od mačaka "utepaše" dobroćudnog Astora(AST-a);Hebaše mu sve po spisku, kad prođe pored ulaza, kad su dobre volje i maze ga i ljube, jer on mukica ne shvata, da je on opasna vrsta, kad su nadrdane, ubiše ga od batina, a četvorostruko je veći od njih.Dere se kao magarac kad ga i , i na kraj pameti mu ne pada da napadne nijednu drugu macu.Car!!!!
 
Zdravo! Htela sam da vas pitam posto nemam kome drugom da se obratim.Drzim psa u stanu vec 4 god. I sad jedan komsija posle 4 god. tuzi me da mu smeta pas,pas ne laje u mom je stan,,sve papire imam za njega vakcinisan je redovno. A taj komsija u opstini i komunalnom ima prijatelje tako da su meni izdali resenje da moram psa da izbacim iz stana u roku od 48 sati inspekcija nije izlazila na uvidjaj.... Sta mogu ja sad da uradim jer ja ne zelim da ga izbacim u mom je stanu i mislim da u svom stanu imam pravo da cuvam sta ja hocu i da radim sta ja hocu....hvala
izbaci psa iz stana a komsiji ubaci zmiju u stan
 
Ukoliko je pas uredno vakcinisan i ne postoji ni jedna gradska odluka protiv držanja pasa u Kuršumliji, nalozi lokalnih inspektora kose se sa Zakonom o Vetererinarstvu i sa Zakonom o dobrobiti životinja. U slobodnom prevodu - komšija ti ne može ništa! Čuvaj psa da ne pojede nešto otrovano oko zgrade. Takvi, perfidni, likovi kad shvate da ti ništa ne mogu često pribegnu za receptom Bordžija. Možeš , ukoliko te mnogo smara, da ga proučavaš neko vreme pa da zapišeš ako on pravi neki komunalni problem (ne parkira se kako treba, uzurpira zajedničke prostorije i sl. i da mu pustiš ponek "kontra" prijavu).
 

Back
Top