zasto se nerviramo?

wihor

Ističe se
Poruka
2.029
ako je tanatos volja za smrcu otkud ta pojava kad joj vreme nije? i da li to znaci da ako se ne bi nervirali ziveli bi mnooogo duze? da li nervoza toliko neophodna "modernom drustvu" ? nekad sam cak bio i zabrinut zbog svoje ravnodusnoti prema ovoj pojavi ali sam onda zakljucio da je nervoza nasilno nametnut program, zivot moze da prodje bez nerviranja, sta mislite?
 
ako je tanatos volja za smrcu otkud ta pojava kad joj vreme nije? i da li to znaci da ako se ne bi nervirali ziveli bi mnooogo duze? da li nervoza toliko neophodna "modernom drustvu" ? nekad sam cak bio i zabrinut zbog svoje ravnodusnoti prema ovoj pojavi ali sam onda zakljucio da je nervoza nasilno nametnut program, zivot moze da prodje bez nerviranja, sta mislite?

el moze savet kako da se ne nerviram. Na pp. Stvarno bih bila zahvalna:)
 
U jednom periodu zivota naucis da gledas svet iz ptičije a ne žablje perspektive. Onda lepo vidis sve ono sto odavno znas, sto si vec video/la, ali nisi umeo/la da povežeš sa prethodnim iskustvima. Tada shvatiš da situacije možda nisu uvek predvidive, ali ti jesi. Zatim staviš prst na čelo i kažeš sebi: pa dobro, dokle ću biti žrtva sopstvenog slepila, dokle ću da se živciram umesto da nešto, odnosno sebe promenim? Kad to uradiš, već si na pola puta da vladaš sobom.
 
ako je tanatos volja za smrcu otkud ta pojava kad joj vreme nije? i da li to znaci da ako se ne bi nervirali ziveli bi mnooogo duze? da li nervoza toliko neophodna "modernom drustvu" ? nekad sam cak bio i zabrinut zbog svoje ravnodusnoti prema ovoj pojavi ali sam onda zakljucio da je nervoza nasilno nametnut program, zivot moze da prodje bez nerviranja, sta mislite?

ziveli bi mnogo duze da nije nervoze
nervoza je izvor oksidativnog stresa, a o. stres je okidac za gomilu s.ranja u celijama koje vode smrti
zivot moze da prodje bez nervoze onome ko ume da se sa nervozom izbori, il je srecom rodjen kao kulijana
 
ako je tanatos volja za smrcu otkud ta pojava kad joj vreme nije? i da li to znaci da ako se ne bi nervirali ziveli bi mnooogo duze? da li nervoza toliko neophodna "modernom drustvu" ? nekad sam cak bio i zabrinut zbog svoje ravnodusnoti prema ovoj pojavi ali sam onda zakljucio da je nervoza nasilno nametnut program, zivot moze da prodje bez nerviranja, sta mislite?

Uglavnom se nerviramo zbog nemoći ili straha, nemoć -kada nas,npr, nervira šef, ili druga osoba kojoj nismo kadri da uzvratimo nepažnju, grubost, oholost ili nešto slično; strah - u saobraćaju, npr, kada drugi vozač naglo izleti ispred nas i natera nas na refleksnu reakciju i naglo lučenje adrenalina, pa zbog straha koji osećamo u toj situaciji počinjemo iznervirano da psujemo i galamimo...tim pre što zarobljeni u limu ne vidimo sitne znake izvinjenja koji se vide na licu drugog čoveka koji zna da je pogrešio. (kad hodamo, pa se u hodu udarimo, sudarimo, na licu opažamo znake izvinjenja, pa i kad bez reči produžimo, ne ljutimo se, ili bar ne toliko.) Šta nam kortizol (ili kako već) radi u trenutcima nervoreze, bolje da ne znamo.
 

Back
Top