EPS: Novi računi, nov način plaćanja

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Osnivanjem novog privrednog društva za trgovinu električnom energijom, EPS ''Snabdevanje'', prestala je i mogućnost da se računi za utrošak plaćaju na šalterima drugih komunalnih preduzeća.

Za dalji nastavak ove usluge potrebno je i da novo preduzeće potpiše ugovore sa komunalnim, ali za sada takva mogućnost ne postoji ni u naznakama.

Plaćanje računa za utrošenu električnu energiju moguće je u Kragujevcu platiti na dva uplatna mesta bez provizije ili u pošti, uz proviziju od 1 odsto.

Sva novčana dugovanja za potrošnju moguće je platiti dosadašnjim distributerima uz reprogram, ali preplaćene iznose mogu da povrate samo vlasnici brojila, isplatom u gotovini ili prenosom na nove račune.

http://www.rtk.co.rs/drustvo/item/11037-eps-novi-racuni-nov-nacin-placanja



Prvi, "novi" računi za električnu energiju utrošenu u julu koje izdaje EPS Snabdevanje počeli su da stižu na adrese kupaca.

Kako je saopšteno, za kupce električne energije je veoma važno da računi EPS Snabdevanja i dalje mogu da se plate na istim mestima kao i do sada, a sve eventualne reklamacije i dalje će se obavljati na šalterima distribucija.

Blagovremenom uplatom kupci iz kategorije domaćinstva i dalje imaju pravo na popust od pet odsto na svaki mesečni račun. EPS je zbog dinamike isplate penzija produžila rok za ostvarenje prava na popust sa 20. na 25. dan u mesecu, kako bi i penzioneri iskoristili tu pogodnost.

Provizija za plaćanje računa za utrošenu električnu energiju i dalje se neće naplaćivati na šalterima elektrodistribucija, a tu uslugu Pošta Srbije i banke naplaćivaće po svojim cenovnicima.

S obzirom da EPS Snabdevanje ima nove brojeve računa, kupci koji električnu energiju plaćaju putem trajnog naloga ili "e-bankinga“ trebalo bi da se obrate svojoj banci radi promene primaoca uplate.


http://www.rtk.co.rs/drustvo/item/10937-stizu-novi-racuni-za-struju
 
Meni su stigla dva računa za isti vremenski period (razlika je u par dana) od obe... kompanije. A do sada nikad nisam imao dugovanja, iako mi sad traže neki dug od oko 4.000 din. Imam sve uplatnice, za svaki mesec koje su plaćene u vreme onog roka kad se daje i popust za uplatu na vreme. Platiću onaj "stari" račun, koji je realano uvećan zbog svakodnevnog rada klima uređaja, ali te mističine 4.000 din neću dok ne dobijem objašnjenje koji dug je u pitanju, kad je na svakoj uplatnici pisalo da nemam duga?
 
Meni su stigla dva računa za isti vremenski period (razlika je u par dana) od obe... kompanije. A do sada nikad nisam imao dugovanja, iako mi sad traže neki dug od oko 4.000 din. Imam sve uplatnice, za svaki mesec koje su plaćene u vreme onog roka kad se daje i popust za uplatu na vreme. Platiću onaj "stari" račun, koji je realano uvećan zbog svakodnevnog rada klima uređaja, ali te mističine 4.000 din neću dok ne dobijem objašnjenje koji dug je u pitanju, kad je na svakoj uplatnici pisalo da nemam duga?

Мени стигне да сам уплатио 4,74 дин. мање , мада је уплаћено у ПАРУ тачан износ , па ми дође да тражим да ми дуг одбију на 12 или више рата ,
због тешке економске ситуације , а кад се поправи пристајем да дуг измирим у целости......само да ми јаве кад престане криза ?!?
 

Back
Top