Moć volje

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
ukratko..paralizovano ženi, ugradili su dve mikro-elektrode u levu polovinu mozga, deo zadužen za pokrete.

ženu su zamolili da misli o tome kako pokreće ruku, kako bi skenirali deo mozga koji se pri tom angažuje

Elektrode su dalje, zakačene za protezu (veštačku ruku)

rezultat je da žena sada može da se hrani, tako što daje "komandu" veštačkoj ruci, samo putme misli (voljom)

Što će reći, Volja ima svoju fiziologiju.

Here..енђој..

 
ukratko..paralizovano ženi, ugradili su dve mikro-elektrode u levu polovinu mozga, deo zadužen za pokrete.

ženu su zamolili da misli o tome kako pokreće ruku, kako bi skenirali deo mozga koji se pri tom angažuje

Elektrode su dalje, zakačene za protezu (veštačku ruku)

rezultat je da žena sada može da se hrani, tako što daje "komandu" veštačkoj ruci, samo putme misli (voljom)

Što će reći, Volja ima svoju fiziologiju.

Here..енђој..

"Svaka delatnost mog tela predstavlja pojavu voljnog čina u kojem se usled datih motiva obelodanjuje, uopšteno i celovito, sama moja volja, znači: moj karakter;

Prema tome, čitavo telo mora da bude ništa drugo do moja volja koja je postala vidljiva; ono ima da bude samo moja volja, ukoliko je ona objekt opažanja, predstava

Doduše, može se etiološki objasniti, premda vrlo nepotpuno, nastanak i, nešto bolje, razvoj i održanje našeg tela, a što upravo čini fiziologija; međutim, ona telo objašnjava na način na koji motivi objašnjavaju naše delanje. Stoga, obrazlaganje pojedine radnje motivom i njeno nužno proisticanje iz motiva ne protivreči činjenici da je radnja - u celini uzev i po svojoj suštini - jedino pojava volje koja je sama po sebi lišena razloga; isto tako, fiziološko objašnjenje telesnih funkcija bezmalo i da ne doprinosi filozofskoj istini da su čitavo postojanje našeg tela i ukupan niz njegovih funkcija samo objektivacija upravo ove volje koja se, u skladu s motivima, pojavljuje u spoljašnjim radnjama tela. "

citat: Шопенхауер

Enjoy
 
Placi bebo.
art-girl-facebook-timeline-cover-15.jpg
 
ukratko..paralizovano ženi, ugradili su dve mikro-elektrode u levu polovinu mozga, deo zadužen za pokrete.

ženu su zamolili da misli o tome kako pokreće ruku, kako bi skenirali deo mozga koji se pri tom angažuje

Elektrode su dalje, zakačene za protezu (veštačku ruku)

rezultat je da žena sada može da se hrani, tako što daje "komandu" veštačkoj ruci, samo putme misli (voljom)

Što će reći, Volja ima svoju fiziologiju.

Here..енђој..


sve to ide u prilog tome da je potrebna svest da bi se opisale osobine koje poseduje materija. dokazano je da su zakoni u svemiru povezani zakonima odrzanja
 

Back
Top