android programiranje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: android programiranje

Primećen član
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano android programiranje

Da li mozete da mi napisete neki tutorijal kako se prave aplikacije za android? Sta mi je sve potrebno od programa, kako se koriste ti programi, idt..? Sto se programiranja tice upoznat sam malo sa c++ i to je to.

Obećava Evader (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Podrazumevano Re: android programiranje

Citat Original postavio SilverBullet#387 Pogledaj poruku
    Da li mozete da mi napisete neki tutorijal kako se prave aplikacije za android? Sta mi je sve potrebno od programa, kako se koriste ti programi, idt..? Sto se programiranja tice upoznat sam malo sa c++ i to je to.
    Ne treba da radis samo za android,nego treba da napravis igricu podrzanu za svaki smartphone koji postoji.
    Velika je konkurencija,tako da android bas i nema neku svetlu buducnost.Tek ce sad da bude teknoloski bum kad izadje tizen,takodje ubuntu one,palm os takodje nije propao,tu je i meGO a takodje i firefoxOS.
    Ako te interesuje programiranje za smarphone telefone,tj da budes indie dev,najbolje je da nadjes engine,i to ne samo onaj koji podrzava za smartphone,nego i onaj koji ima web eksport.
    Evo ti lista engina koje sam ja nasao,i testirao:
    Scirra
    Playscape
    Stencyl
    Torkye2d
    V-play
    Flixel
    CooperCube
    DoodleJump
    GameMaker
    GameSalad
    GameDevelop
    Multimedia fusion 2
    JumpCraft
    Ima ih jos dosta,neke sam zaboravio,uglavnom,najbitnije je da engine ima sto vise eksporta,prosecna cena je 500$,krekovane verzije neskidaj jer ce ti pokrati sve sto si radio,ako nemas pare skini neki free,zbog manjeg broja eksporta zaradices nesto manje para,ali i to manje je za nas mnogo,a ako mislis konkretno neki softwer da pravis,to zaboravi jer je tezak eksport za druge OS,a takodje tako nesto samo velike kompanije rade,jer one jedino i imaju neki prolaz na tom trzistu!!!!!

Primećen član
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imam ideju za neki jednostavan software koji bih hteo da napravim ali nemam pojma kako to da uradim. Jel mozes da me posavetujes kako uopste da pocnem da ucim programiranje za android? Jel se razumes u c++?

Obećava Evader (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

imam ideju za neki jednostavan software koji bih hteo da napravim ali nemam pojma kako to da uradim. Jel mozes da me posavetujes kako uopste da pocnem da ucim programiranje za android? Jel se razumes u c++?
    Pre nego sto ti dam linkove,reci mi samo jel ti planiras da se igras,ili da distribuiras nesto?Pazi,ako ti je u planu da uradis nesto bezveze odma batali.Android SDK ima svoju radnu platformu,koju cesto nadogradjuju i svaka verzija androida je radjena na drugacijem build-u sto znaci da je svaki deo za sebe,tako da ti to ne savetujem da radis.Ako hoces da se igras,nek ti export bude za windows ili linux,ako bas hoces android,savetujem ti action script zbog hardverske akceleracije.Imas moj topic pod nazivom "moja igrica"i tu mozes da vidis sta sam ja napravio.I u planu mi je da naucim c/c++ jer sam licno istrazivao i to su 2 najbolja programska jezika za bilo koju vrstu posla,bilo da su igrice,nesto za web,build software ,programiranje na FPGA chipovima itd.

Primećen član
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hteo sam da napravim program cisto radi zezancije

Obećava Evader (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

hteo sam da napravim program cisto radi zezancije
    "cisto radi zezancije"da ti kazem da tako nesto ne postoji.Ljudi su na dve tacke i jednoj liniji zaradjivali milione,tako da tu frazu izbaci iz glave.Takodje razumi da sve sto napravis ima svoju vrednost,pa makar to pravio i 5 minuta.Uglavnom sa takvim stavom ja tebi nemogu pomoci jer znas,ljudi zive od ovakvog posla,a ne "cisto radi zezancije".

Primećen član
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To hocu da radim zapocetak zato sto me zanima i zato sto bih voleo da naucim. I spreman sam da odvojim i do 3 sata dnevno za ucenje, sem toga zeleo bih da usavrsim i poznavanje C++, imam neko predznanje ali nije to to. Ako mozes i ako te ne mrzi pomozi mi, bicu zahvalan

- - - - - - - - - -

sta je to engine i koja je razlika medju njima?

Obećava Evader (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

To hocu da radim zapocetak zato sto me zanima i zato sto bih voleo da naucim. I spreman sam da odvojim i do 3 sata dnevno za ucenje, sem toga zeleo bih da usavrsim i poznavanje C++, imam neko predznanje ali nije to to. Ako mozes i ako te ne mrzi pomozi mi, bicu zahvalan

- - - - - - - - - -

sta je to engine i koja je razlika medju njima?
    Vidi,ako budes stvarno 3 sata dnevno odvajao,vec za godinu dana ces imati rad spreman za distribuciju(godina do dve).
    1-Engine
    Je softwer pomocu kojeg pravis igricu i postoje 2 tipa engina:
    1-Skriptni-gde skriptujes kodove(c++,java,perl,python...)
    2-Graficki(kodovi slozeni u graficki interfejs)
    U engin-u,imas runtime,imas da vidis errore,bagove,itd,sastavljen je iz unapred odabranih kodova koje kombinujes.
    2-Razlike
    1-Razlika u interfejsu(redosled i nazivi kodova su drugaciji,ali dovoljno je 1 engine da savladas,i drugi ti nece biti nikakav problem da naucis)
    2-Razlika u eksportu(za koju platformu radis)
    3-Razlika u autorskim pravima(neki mogu da zadrze pravo na programiranje tvoje aplikacije,ali ne komercijalno,takodje razlike u loading i splash-screen-u)
    4-Razlike u gradnji samog engin-a(vecina c/c++,ali ima razlika i u runtime-u sto se tice framework-a tipa .NET,XNA,takodje zbog univerzalnih platformi ima velikih razlika.
    5-Razlika u ad-banerima(svaka kompanija ima svoje kompanije za reklamiranje,a negde,kao ja ako odlucis da distribuiras sam,nemozes da napravis reklamu,vec da bi zaradio igrica ce biti paid,recimo 1$,ali i tako moze bez problema da se zaradi,ali to je druga tema.
    Takodje u engin-u ti nemoras samo igrice da pravis,to mogu da budu informacioni softveri,prezentacije itd.
    A neke kompanije nude i izradu walpapera.

Primećen član
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

druze ako imas jos neki savet napisi slobodno, ako znas neki dobar tutorijal na netu posalji, stvarno bih voleo da naucim da programiram i moram da istrajem.

Obećava Evader (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

druze ako imas jos neki savet napisi slobodno, ako znas neki dobar tutorijal na netu posalji, stvarno bih voleo da naucim da programiram i moram da istrajem.
    Vidi ovako,najbitnije je da znas sta hoces.Ti lepo uzmi,i sa ove liste odozgo(ako te mrzi da trazis druge engine)uzmi skidaj programe i instaliraj.Kada se odlucis,koju ces platformu da radis,i koji ces OS da koristis,ti lepo napisi,i takodje napisi koji ti od ovih softvera vise odgovara.Nemogu ja generalne savete vise da dajem,jer ima previse stvari,danima bi pisao,i takodje da znas,da i u grafickim programskim jezicima ti isto moras odredjene delove da skriptujes,pa kad se odlucis,napisi,pa cu ja odgovoriti!!!

Slične teme

1. Android programiranje,instalacija i td.
    Autor MarsalM u forumu Programiranje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.05.2012., 01:34
  2. Android programiranje
    Autor MarsalM u forumu Programiranje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.04.2012., 21:13
  3. Programiranje u Perlu
    Autor Pocetnik u forumu Programiranje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.08.2003., 22:53
  4. Programiranje u C++ -u