Slomnjeno srce

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Lako je nekome slomiti srce,nekoga zavoleti i opciniti ga a kasnije ga okrutno ostavititi i time povrediti ali ono sto je tesko je zaceliti tudje rane.Uveriti nekoga
da nije kraj da postoji jos prilika u zivotu i zaceliti mu rane time sto ce te tu osobu iskreno voleti uvek i sve probleme zajedno pobedjivati e to je ona prava ljubav i ono sto
te cini frajerom,medjutim u nasem drustvu frajerom se smatra momak koji ima svake dve nedelje novu devojku koju iskoristi i baci poput starih novina ali neee deco moj
TO nije frajer to je ***** koja time hrani svoj ego,.,:heart:
 
jesi ti jedan od onih emosa? to su oni mracni ljudi koji patetisu i seku vene kad im ne ide

- - - - - - - - - -

mozes i pod voz ali nas je previse spor pa mozda i prezivis... ipak vene su zakon
 
Uvek sam gledao gore, u zvezde i pitao se da li postoje. Pokušavao da ih dodirnem, uhvatim, delovale su mi kao na dohvat ruke. Mislio sam da ih je možda doneo čarobnjak iz Oza i posuo na svom putu, možda je Merlin okitio nebo njima. Kada sam bio mlađi mislio sam da Deda Mraz svake godine zvezdama obeležava svoj put da bi mogao da se vrati. Danas ne verujem u bajke. Kada prestaneš da veruješ u bajke, potrebno ti je da pipneš pravu zvezdu kako bi bio siguran da postoje. Shvatio sam da one postoje. Ali, one iznad nas što ih viđamo pod slobodnom svetlošću, imaju lažni sjaj. One su dekoracija za noć kada padne.

Ali, video sam da su stvarno zlatne. I dotakao sam ih. I video sam da je bitno da prvo budeš čovek, da bi mogao da budeš zvezda. I imaju ime. Vole, plaču, smeju se. Jedna zvezda je posle dugo vremena došla svom sazvežđu. Ali, ovo sazvežđe je najveće. Zove se “Veliki Žuti”! Saznao sam da nije ni čarobnjak iz Oza, Merlin ili Deda Mraz. On je zvezda. Čovek, gospodin, frajer. A danas je to luksuz. Luksuz je biti čovek u vremenu kada se obraz i čast prodaju uz kafu, jer su zamenili tračeve. Luksuz je biti normalan i raditi pošteno, ne muljati, nego stvarati. Nije više luksuz lumpovati, kupovati skupa odela, provoditi se na najlepšim mestima. Danas je luksuz biti čovek, uz iskren osmeh osvajati. On je održao svoj najvažniji trening. Pokazao je kako izgleda biti čovek, gospodin. Kako voleti i čuvati ono što voliš, na svoju štetu


e to je frajer, a ne to tvoje baljezganje!
 
Lako je nekome slomiti srce,nekoga zavoleti i opciniti ga a kasnije ga okrutno ostavititi i time povrediti ali ono sto je tesko je zaceliti tudje rane.Uveriti nekoga
da nije kraj da postoji jos prilika u zivotu i zaceliti mu rane time sto ce te tu osobu iskreno voleti uvek i sve probleme zajedno pobedjivati e to je ona prava ljubav i ono sto
te cini frajerom,medjutim u nasem drustvu frajerom se smatra momak koji ima svake dve nedelje novu devojku koju iskoristi i baci poput starih novina ali neee deco moj
TO nije frajer to je ***** koja time hrani svoj ego,.,:heart:
Najveća sreća je osvojiti nečije srce i najveći je greh poigravati se njime.
 
Iskazuje momak emocije, nista lose u tome, mada mislim da je to vise za blog, za neku pesmu, nego za temu ovako.

Sto se frajera tice, slazem se, danasnja definicija frajera je sto vise to bolje, ali ja vecim frajerom smatram onog ko ne prevari ko voli voljenu osobu, ne igra tu neke igre, ne spletkari i sl.
Ali sta ces, ljudi su kreteni, mozda ne mozes voleti svakog partnera na taj nacin, ljubav, zajedno prevazilazenje svih zivotnih problema.

Sve to zvuci lepo i romanticno, ali u realnosti ne znam koliko je to tako. Mozda u nekoj sustini, ispod svadje i svega toga, ako se dvoje ljudi stvarno vole, a koliko je to cesto i iskreno, ne znam.
 
Najveća je sreća, roditi se takav / a, da umeš zavoleti čisto , jako, čestito. Borbeno. Nezadrživo. Jeste. To je čudestan osećaj.

Greh je igrati se s osećajima. Stvarati nekome duševni nemir. Radovati se nečijem plaču. Patnji. Namerno nešto raditi, posve svesno, znalački. Planirano. Duboko smišljeno. Razboleti nekoga.

A najveći greh, je već gaziti ugaženog čoveka. Kada se neko predala, digla svoje bele ručice. Kada je neko nokautirana, pokošena, pregažena, i ti imaš poriv, da još tu pametnu glavicu, još dodatno i malkice ugovniš, zabrazdiš. E, to je greh, nad grehovima. Ugaženog gaziti.

Svako šta radi, sebi radi.


:bye:
 
Najveća je sreća, roditi se takav / a, da umeš zavoleti čisto , jako, čestito. Borbeno. Nezadrživo. Jeste. To je čudestan osećaj.

Greh je igrati se s osećajima. Stvarati nekome duševni nemir. Radovati se nečijem plaču. Patnji. Namerno nešto raditi, posve svesno, znalački. Planirano. Duboko smišljeno. Razboleti nekoga.

A najveći greh, je već gaziti ugaženog čoveka. Kada se neko predala, digla svoje bele ručice. Kada je neko nokautirana, pokošena, pregažena, i ti imaš poriv, da još tu pametnu glavicu, još dodatno i malkice ugovniš, zabrazdiš. E, to je greh, nad grehovima. Ugaženog gaziti.

Svako šta radi, sebi radi.


:bye:
Najveći greh, greh nad grehovima je uživati u svoj patnji, misliti da je tuga slatka, sladiti se njome, a tom slašću zapravo sebe trovati, patetisati, uživati u tuđem sažaljenju (jer, sažaljenje je samo finiji oblik prezira) i u tuđem saosećanju tražiti motiv za ponovo vraćanje tugi, tako se vrteti u krug, ništa ne preduzimati, a odgurivati pružene ruke koje bi (možda?) jednom izvukle iz toplog, živog blata koje polako i neosetno, ali stalno i nemilosrdno vuče u tamu i smrt.
To je greh nad grehovima zato što je greh prema sebi, a sevap je pokušati takvoj osobi otvoriti oči.
 
Lako je nekome slomiti srce,nekoga zavoleti i opciniti ga a kasnije ga okrutno ostavititi i time povrediti ali ono sto je tesko je zaceliti tudje rane.Uveriti nekoga
da nije kraj da postoji jos prilika u zivotu i zaceliti mu rane time sto ce te tu osobu iskreno voleti uvek i sve probleme zajedno pobedjivati e to je ona prava ljubav i ono sto
te cini frajerom,medjutim u nasem drustvu frajerom se smatra momak koji ima svake dve nedelje novu devojku koju iskoristi i baci poput starih novina ali neee deco moj
TO nije frajer to je ***** koja time hrani svoj ego,.,:heart:

gluposti, ono sto zasluzuje to na kraju i dobije.
 

Slične teme


Back
Top