Sta sve ima u KOLI ? Pitanje za hemicare

gost 326638

Primećen član
Poruka
726
Vecina nas , pa i ja , volimo da gucnemo poneku casu Kole, bilio ove ili neke druge marke. Zasto je toliko poularna , i nekad moze da pomogne posle obilnog uzivanja u hrani , ili da utoli zedj po vrucini .Molim bez video klipova poput stavljanja mentol bombona u flase koka kole , ili Marijetinih eksperimenata sa sipanjem hlora u istu. Znaci cisto hemijske formule , sastav i reakcije biohemije sa hranom u digestivnom traktu .I takodje molim i bez citiranja uvoda teme.Pozdrav
 
Прво највише иде воде, хемијска формула: (H2O)n, па онда разни заслађивачи, шећери, и то углавном вештачки, разне сахарозе, фруктозе, глукозе(превише су дугачке формуле неких органских једињења, мрзи ме сад да их куцам или тражим по нету ако не знам поједине, па можеш и сам наћи). Онда обавезно иде нека киселина фосфора, било то фосфорна(кока-кола), фосфораста(пепси) или орто-фосфорна(домаће коле). Па онда иду боје, угљен диоксид и кофеин у малим количинама. У почетку се у кока-колу стварно стављала биљка кока, и то је ако си гледао америчке вестерн филмове звано "еликсир младости или живота или како год". Даље у коци има цијанида који сами по себи нису толико лоши, али имају јако отровна једињења, посебно са калијумом кога има сваки човек у изобиљу у организму. То би отприлике било оно најважније. Иначе разне коце су једно од најштетнијих пића икад направљених. Одо' да стучем 2 литра. Ајд' у здравље.
 
COCA-COLA ZERO

ФЕНИЛАЛАНИН (Phenylalanine) - утиче на лучење сератонина (хормон задовољства) који изазива зависност
ФОСФОРНА КИСЕЛИНА (Phosphoric acid) - везује калцијум и магнезијум и ствара соли које се не апсорбују, смањује густину костију, изазива болести бубрега, као и стварање камена
НАТРИЈУМ ЦИКЛАМАТ (Sodium cyclamate) - вештачки заслађивач који формира канцерогену материју у организму
АЦЕСУЛФАМ К (Acesulfame potassium) - вештачки заслађивач који није довољно тестиран и који је такође канцероген
АСПАРТАМ (Aspartame) - сумња се да је штетан за мозак и да изазива тумор
КОФЕИН (Caffeine) - изазива зависност
НАТРИЈУМ ЦИТРАТ (Sodium citrate/Trisodium citrate) - регулатор укуса је уствари анестетик (за језик) и антикоагуланта
НАТРИЈУМ БЕНЗОАТ (Sodium benzoate) - конзерванс, који може да реагује са витамином Ц и формира бензен, утврђено је да ова хемикалија изазива ћелијско оштећење, јер утиче на днк митохондрије, изазива хиперактивност и смањује интелигенцију код деце..

Комбинација уља

алкохол 236 милилитара
поморанџино уље 20 капи
лимуново уље 30 капи
уље орашчића 10 капи
уље коријандера 5 капи
уље цвета Цитрус вулгарис 10 капи
уље цимета 10 капи

под условом да је све ово тачно...
 

Back
Top