Lucidni snovi

Zdravo ne iterusuje to što sam boldovao i podvukao, pa ako možeš, molim te opiši nam ovde ili meni na pp.

Ups, greška u kucanju izvinjavam se.
Trebalo je:
Zdravo me interusuje to što sam boldovao i podvukao, pa ako možeš, molim te opiši nam ovde ili meni na pp.

Interesuje me na koju tehnnku si mislio.
 
Neki ljudi mogu da koriste snove i spavanje u razlicite svrhe, a da to ne bude lucid dreaming. Pretpostavljam da je sa lucid dreaming-om stvar efikasnija. Mene bi zanimalo trenutno da u lucid dreamingu radim odmor i regeneraciju jer je moje telo dozivelo sistemska ostecenja i treba mu vise godina da se zaleci. Mogu da vodim normalan zivot, ali ja zelim nenormalan zivot u kom maksimalno koristim svoje spodobnosti, a potreba za odmorom ili neka slucajna kros kontaminacija me spusti na 10% mog fizickog kapaciteta i takodje lomi mi moju inace divljacki jaku volju.

Kad bih mogla da se fizicki sredim i brze regenerisem bilo bi sjajno! Jel zna neko da li to moze da se radi u lucid dreaming-u?

Meni se desavalo da zbog te svoje jake volje i koncentracije, nastavim da ucim u snu ono sto sam ucila kad sam zaspala sa knjigom (neretko). Inace ne znam nikog sem moje rodjene sestre i mog tate ko tako brzo i kvalitetno uci (da zaista nauci zauvek).
 
Evo jedne tehnike : počnite da u svakom trenutku dosade brojite prste na šakama. Kada vam to uđe u naviku, ućiće i u snove, u kojima nikad nije sve savršeno kopirano iz realnosti, tako da ni broj prstiju neće biti tačan (nekad će ih biti manje nekad više). Takva nepravilnost će započeti lucidan san, jer ćete svesno primetiti da nešto nije u redu, pa ćete i svesno nastaviti da sanjate. Zvuči tupavo ali deluje. Takođe i bilo kakve nepravilnosti u ponašanju vama poznatih osoba u snu mogu da započnu lucidan san.

I kada rekonstruišete san, uvek je bolje da pričate o snu nekome koga to interesuje, nego da rekonstruišete sami.
 
Opet sam imao sinoc lucidan san,medjutim nikako ne uspijevam da ga odrzim...kada je "krenuo" san,sjetim se ja kako ste pricali da treba ostati miran i vodim se ja tim putem medjutim posle 20 sekundi san krene da se prekida (i u tim trenucima ostanem miran po vasem savjetu,a ne kao prije da panicim),selim se na drugu lokaciju ali to vise nije lucidan san,znaci sinoc sam sanjao 4 sna,kojih se dobro sjecam,ali samo je jedan bio lucidan i on je najkrace trajao

Zanimljivo je to kada sanjam "obican" san,kojeg se sjutradan sjecam on ponekad zaista zna da traje dugo,medjutim lucidan san nikad nisam uspio da odrzim duze od 15-20 sekundi,medjutim mislim da je fora u tome,kako ja kad pocne lucidan san u svojoj dubokoj podsvijesti mislim o tome kako ce on kratko trajati kao i svaki put do sada i on onda zaista i kratko traje...onda je jako tesko iskontrolisati to :)
 
Ćao kafano a tebi M
kiss3.gif.pagespeed.ce.f23b1hrvnE.gif
,
kako nagraisah prekjuče od onog nevremena - Beograđani znaju o čemu pričam, elementarna nepogoda, krenula sam sa drugaricom u muzej 25. maj na izložbu ''Carski darovi'', i negde kod Humske nas uvati katastrofa - nigde zgrade - samo privatne kuće, imale smo jedan kišobran i bile pod čempresom, ali džabe - tri puta nas je samo grad ubio. A taksija nema ni za lek - niko neće da dodje. Horor! Jedno 45 minuta intenzivne kataklizme

Jutar Dru :bye:
(ili bolje dobra noć), nadam se da nije bio problem posle osušiti se, jer jedina posledica takvih kataklizmi je da čovek bude mokar, na kraju, sve je to samo malo vode i puno promaje.

E, a zamislite:
Dve dame guraju se pod crvenim kišobrančićem, koji je preuzak za njih, oma se vidi.
Vetar ga lomi k'o sezonac napolitanke, okolo leti sve što nije pričvršćeno,
a njih dve čuvaju svaka svoju frizuru.

Jutar budni.


Jel zna neko zašto katanac na kafani?
Posledica ove gorepomenute kataklizme ili šta. Nešto se ne sećam da se neko u poslednje vreme tuko za šankom

Alo mioderacija, red bi bio da se obratite izjavom za javnost.
Pretumbacija tema, manje ili više je u redu. Svaka metla ima neku ideju kako da čisti, jedino što se tim čišćenjem i preslaganjem ne može poboljšati "kvalitet diskusije"..
 
Poslednja izmena:
Opet sam imao sinoc lucidan san,medjutim nikako ne uspijevam da ga odrzim...kada je "krenuo" san,sjetim se ja kako ste pricali da treba ostati miran i vodim se ja tim putem medjutim posle 20 sekundi san krene da se prekida (i u tim trenucima ostanem miran po vasem savjetu,a ne kao prije da panicim),selim se na drugu lokaciju ali to vise nije lucidan san,znaci sinoc sam sanjao 4 sna,kojih se dobro sjecam,ali samo je jedan bio lucidan i on je najkrace trajao

Zanimljivo je to kada sanjam "obican" san,kojeg se sjutradan sjecam on ponekad zaista zna da traje dugo,medjutim lucidan san nikad nisam uspio da odrzim duze od 15-20 sekundi,medjutim mislim da je fora u tome,kako ja kad pocne lucidan san u svojoj dubokoj podsvijesti mislim o tome kako ce on kratko trajati kao i svaki put do sada i on onda zaista i kratko traje...onda je jako tesko iskontrolisati to :)

Vic je utome što "lucidan san" iliti astralno putovanje, ne može da kontroliše budan um čoveka, tj ono Ja iz budnog stanja. To, Ja ga ne vidi jer ga ne zna, iako mi svi ovde intelektualno, znači racionalno pišemo i mudrujemo o tome. to naše mudrovanje je posledica racionalnog razmišljanja, manje ili više objektivnog, ali u tome nema skoro ništa od osećanja.
Zato ga ne zna ili ga zna jako malo. Stoga, kad zaspi racionalni um, zaspi skoro sva pamet o ovoj temi, baš kad je najpotrebnija. Ako ne zaspi ili krene da se budi u želji da preuzme racionalnu kontrolu, percepcija astrala slabi i čovek se budi, opet ništa.
Prilikom ulaska u san, ono što, ode da živii u astralnom svetu je jedan, kod nas običnih neutreniranih, jedan jako slab i dosta glup entitet, koji nije baš uvek u stanju da shvati da sanja.
Čak i ako jeste, nema dovoljno snage da ispolji neko održivo dejstvo svoje namere. Ako čak i to uspe, što se relativno retko dešava, ostaje otvoreno pitanje ima li još snage da sva ta svoja iskustva, tj sećanja prenese racionalnom umu, koji se još pride i tome dobrano, opire jer je u nas zapadnjaka dresiran da bude tvrdoglavo skeptičan.
Stvar nije nimalo laka i jednostavna, jer sa jedne strane imamo racinalan budan um koji koliko da je jak potpno je beskoristan, a sa druge slabašnu vatricu, kao na rođendanskoj sveći, koja može sve ali samo ako se nekako ojača.
Kastaneda zbog toga uvodi pojam jedne skoro druge ličnosti u astralnog aspiranta, nazvavši je druga pažnja.
Svako ko se seća bilo kakvih svojih snova, potvrdiće da je u snu drugačija lićnost nego na javi, počevši od toga kako deluje, pa sve do toga šta zna i kojim informacijama raspolaže.
 
Opet sam imao sinoc lucidan san,medjutim nikako ne uspijevam da ga odrzim...kada je "krenuo" san,sjetim se ja kako ste pricali da treba ostati miran i vodim se ja tim putem medjutim posle 20 sekundi san krene da se prekida (i u tim trenucima ostanem miran po vasem savjetu,a ne kao prije da panicim),selim se na drugu lokaciju ali to vise nije lucidan san,znaci sinoc sam sanjao 4 sna,kojih se dobro sjecam,ali samo je jedan bio lucidan i on je najkrace trajao

Zanimljivo je to kada sanjam "obican" san,kojeg se sjutradan sjecam on ponekad zaista zna da traje dugo,medjutim lucidan san nikad nisam uspio da odrzim duze od 15-20 sekundi,medjutim mislim da je fora u tome,kako ja kad pocne lucidan san u svojoj dubokoj podsvijesti mislim o tome kako ce on kratko trajati kao i svaki put do sada i on onda zaista i kratko traje...onda je jako tesko iskontrolisati to :)

Pa lucidni san se razlikuje od običnog sna po potpuno prisutnoj svijesti. I za početak neka tako i ostane. Čuvaj sjećanja na događaje bez raščlanjivanja i razumjevanja, to dolazi kasnije samo po sebi. Poslije osmatranja i upoznavanja sa tim svijetom pokuššaj i djelovatui u njemu, učini nešto po svojoj volji. Odmah ćeš naći i druge sanjače koji su svjesni.

Vic je utome što "lucidan san" iliti astralno putovanje, ne može da kontroliše budan um čoveka, tj ono Ja iz budnog stanja. To, Ja ga ne vidi jer ga ne zna, iako mi svi ovde intelektualno, znači racionalno pišemo i mudrujemo o tome. to naše mudrovanje je posledica racionalnog razmišljanja, manje ili više objektivnog, ali u tome nema skoro ništa od osećanja.
Zato ga ne zna ili ga zna jako malo. Stoga, kad zaspi racionalni um, zaspi skoro sva pamet o ovoj temi, baš kad je najpotrebnija. Ako ne zaspi ili krene da se budi u želji da preuzme racionalnu kontrolu, percepcija astrala slabi i čovek se budi, opet ništa.
Prilikom ulaska u san, ono što, ode da živii u astralnom svetu je jedan, kod nas običnih neutreniranih, jedan jako slab i dosta glup entitet, koji nije baš uvek u stanju da shvati da sanja.
Čak i ako jeste, nema dovoljno snage da ispolji neko održivo dejstvo svoje namere. Ako čak i to uspe, što se relativno retko dešava, ostaje otvoreno pitanje ima li još snage da sva ta svoja iskustva, tj sećanja prenese racionalnom umu, koji se još pride i tome dobrano, opire jer je u nas zapadnjaka dresiran da bude tvrdoglavo skeptičan.
Stvar nije nimalo laka i jednostavna, jer sa jedne strane imamo racinalan budan um koji koliko da je jak potpno je beskoristan, a sa druge slabašnu vatricu, kao na rođendanskoj sveći, koja može sve ali samo ako se nekako ojača.
Kastaneda zbog toga uvodi pojam jedne skoro druge ličnosti u astralnog aspiranta, nazvavši je druga pažnja.
Svako ko se seća bilo kakvih svojih snova, potvrdiće da je u snu drugačija lićnost nego na javi, počevši od toga kako deluje, pa sve do toga šta zna i kojim informacijama raspolaže.

Savršeno tačno, mada ja nijesam smatrao sebe drugim ja, svo vrijeme sam isti ali se odjednom promjene moje duhovne moći, moja čila i moje znanje. Dok smo u tijelu sve nam je to nedostupno. Sve se to događa toliko naglo a doživljaji su toliko intezivni da se zaista svijst navikla na fizički svijet najprije iz straha, kasnije iz nerazumjevanja povlači. Treba se izbjeći ta zamka, to je sigurnosni zaštitni mehanizam koji nas tjera da se vraćamo u tijelo.
 
Poslednja izmena:
Pa lucidni san se razlikuje od običnog sna po potpuno prisutnoj svijesti. I za početak neka tako i ostane.

Rado bih ja da tako ostane, ustvari da tako bude uvek ili bar što češće, jer se u lucidnim snovima otvaraju enormne mogućnosti za učenje i sveopšte napredovanje da ne dužim sad,. Upotreba tzv lucidnog sanjanja donela bi ovom svetu kao svi mogući izumi i tehnologije zajedno pa jedno sto puta više i bolje.
No, to može kod tebe, koji si ili nadaren, ili dobro uvežban ili nas jako lepo foliraš sve ovo vreme, u principu svejedno je. Takvo stanje kod većine, čini mi se nije ostvarljivo tek tako , legneš pa se namestiš.

Savršeno tačno, mada ja nijesam smatrao sebe drugim ja, svo vrijeme sam isti ali se odjednom promjene moje duhovne moći, moja čila i moje znanje. Dok smo u tijelu sve nam je to nedostupno. Sve se to događa toliko naglo a doživljaji su toliko intezivni da se zaista svijst navikla na fizički svijet najprije iz straha, kasnije iz nerazumjevanja povlači. Treba se izbjeći ta zamka, to je sigurnosni zaštitni mehanizam koji nas tjera da se vraćamo u tijelo.

[/QUOTE]

Možda ne potpuno drugim Ja, ali svakako ne i upotpunjenijim i jaćim ja, kao što to tvrde mnoge tradicije, barem u mom slučaju.
 
Rado bih ja da tako ostane, ustvari da tako bude uvek ili bar što češće, jer se u lucidnim snovima otvaraju enormne mogućnosti za učenje i sveopšte napredovanje da ne dužim sad,. Upotreba tzv lucidnog sanjanja donela bi ovom svetu kao svi mogući izumi i tehnologije zajedno pa jedno sto puta više i bolje.
No, to može kod tebe, koji si ili nadaren, ili dobro uvežban ili nas jako lepo foliraš sve ovo vreme, u principu svejedno je. Takvo stanje kod većine, čini mi se nije ostvarljivo tek tako , legneš pa se namestiš.

Ne ide to tako. Znanja iz lucidnih snova se ne mogu prenijeti u fizički svijet jer nedostaje riječi i nedostaju asocijacije tih riječi. Misaone matrice su potpuno drugačije i nekoherentne sa onima iz fizičkog svijeta. Samo izuzetni ljudi imaju snage da se bave time, možda ih je u cjelokupnoj istoriji ljudsjke vrste bilo desetak, a nama je najsvježiji Tesla. Ti ljudi imaju izuzetnu moć da neki problem usitne na djeliće kojis e mogu prenijeti, kao sjećanje, u fizički svijet i kasnije ih sklopiti u razumnu cjelinu. Istina za ljudsku vrstu se i dalje radi o potpuno nepoznatoj stvari ali to postaje znanje ljudske vrste i dostupno svakome. Iako je od razumjevanja obrtnog magnetnog polja prošlo poprilično vremena, iako je naša savremena civilizacija zasnovana na tom principu, 99% populacije uopšte na zna za njega, a od onog 1% koji je preostao i koji je makar čuo za obrtno magnetno polje 99% nema predstave o čemu se radi. tako ispada da samo 1 opromil ima nekakvu predstavu o tom problemu. Zanimljivo je da te ljude uopšte ne zanima ni vlast ni čast ni novac.

Možda ne potpuno drugim Ja, ali svakako ne i upotpunjenijim i jaćim ja, kao što to tvrde mnoge tradicije, barem u mom slučaju.

Kako ko to vidi zavisi od čovjeka a koliko ljudi toliko ćudi. Čak ako svi ljudi gledaju jedan predmet nijedan slika koju vide pojedinci nije jednaka drugoj slici. To tako mora biti jer je tako uređen naš svijet

San je pražnjenje mozga.

San zapravo nema ništo sa mozgom, on se ne odvija "u glavi", već u posebnim svjetovima sanjača. Pola kila masne pihtije, koju nazivamo mozak, i pored izvanredne složenosti i fantastičnog dizajna zapravo nije sposoban da samostalno donese prostoproširenu misao. On je automatski mehanizam koji ima zapamćeno nekoliko automatskih radnji i prostijih načina ponašanja i to je sve. Ostatak nas je neđe drugo.
 
Poslednja izmena:
Obrtno magnetno polje nije baš takva nepoznanica.
Ono je utemeljeno i objašnjeno teorijom koju uče studenti negde na trećoj godini elektrotehnike.
Ne kažem da baš svaki koji to položi stvarno zna i oseti o čemu se tu radi, ali malo udubljivanja u materiju rešava masu problema i nedoumica.
Tu stvar je teško bilo izvući u fizičku realnost, ali koliko ja znem Teslino žitije, obrtno magnetno polje je bilo njegova inicijacijaiz studentskih dana, a ne rad na prenošenju sitnih segmenata problema. Time je ovladao kasnije.
 
Jel nekom ovo stvarno uspelo?

Писао сам већ на некој теми да ово доживљавам јако често, скоро па сваку 3 ноћ сањам на тај начин..
И заиста је дивно.. Слушао сам једно време пред спавање:
,
и морам рећи да заиста делује.. Битно је да будете опуштени, размишљате о томе.. И слушате..
 
Луцидни снови и јесу једна врста астралне пројекције, јер се наш дух створи на потпуно другој димензији од оне где је наше тело.
 
Obrtno magnetno polje nije baš takva nepoznanica.
Ono je utemeljeno i objašnjeno teorijom koju uče studenti negde na trećoj godini elektrotehnike.
Ne kažem da baš svaki koji to položi stvarno zna i oseti o čemu se tu radi, ali malo udubljivanja u materiju rešava masu problema i nedoumica.
Tu stvar je teško bilo izvući u fizičku realnost, ali koliko ja znem Teslino žitije, obrtno magnetno polje je bilo njegova inicijacijaiz studentskih dana, a ne rad na prenošenju sitnih segmenata problema. Time je ovladao kasnije.

Tačno ti je to. To su stvari koje se uče, nego kažem malo ljudi to uči i malo ljudi uopšte i zna o tome, zabavljeni su svojim jadom da prešive. Tesla je imao velike planove, znao je o mnogim fantastičnim stvarima koje je pokušavao prenijeti ljudima, nedostajali su mu slobodni umovi kao saradnici koji bi preuzimali dio poslova oko koncipiranja novih misaonih matrica kod ljudi.
 
Evo jedne tehnike : počnite da u svakom trenutku dosade brojite prste na šakama. Kada vam to uđe u naviku, ućiće i u snove, u kojima nikad nije sve savršeno kopirano iz realnosti, tako da ni broj prstiju neće biti tačan (nekad će ih biti manje nekad više). Takva nepravilnost će započeti lucidan san, jer ćete svesno primetiti da nešto nije u redu, pa ćete i svesno nastaviti da sanjate. Zvuči tupavo ali deluje. Takođe i bilo kakve nepravilnosti u ponašanju vama poznatih osoba u snu mogu da započnu lucidan san.

I kada rekonstruišete san, uvek je bolje da pričate o snu nekome koga to interesuje, nego da rekonstruišete sami.

Meni je ranije upalilo, pogledao sam u sake u snu i video da su deformisane. :)

- - - - - - - - - -

Писао сам већ на некој теми да ово доживљавам јако често, скоро па сваку 3 ноћ сањам на тај начин..
И заиста је дивно.. Слушао сам једно време пред спавање:
,
и морам рећи да заиста делује.. Битно је да будете опуштени, размишљате о томе.. И слушате..

Pokusacu sa ovim, hvala. :ok: :D
 
Чини ми се да ми се десило тако нешто немам појма, то ваљда оно да управљаш сном и собом у њему. А почесто знам бити свестан у сну да сањам, ако се и то рачуна :D
 
Pozdrav :),svaka cast na temi :ok:
Dosta iskustava imam sto se tice ove teme jer sam 20 god. u tome.Da napisem nesto :think: ,bome ima tu dosta stvari...... :)
Da, ima ljudi koji mogu da nastave tamo gde su prekinuli sanjnati,jedan sam od njih,ne treba dugo vremena za to dovoljna je samo dobra koncentracija na javi i naravno biti lucidan u snu ,
sve je igra uma.
Pozdrav ;)
.
 
Pozdrav :),svaka cast na temi :ok:
Dosta iskustava imam sto se tice ove teme jer sam 20 god. u tome.Da napisem nesto :think: ,bome ima tu dosta stvari...... :)
Da, ima ljudi koji mogu da nastave tamo gde su prekinuli sanjnati,jedan sam od njih,ne treba dugo vremena za to dovoljna je samo dobra koncentracija na javi i naravno biti lucidan u snu ,
sve je igra uma.
Pozdrav ;)
.

Da to je to. U svjetovima sanjača su misli stvaralačke, kad pomisliš na nešto to se i srvori pred tobom. Kad se sanja neki san on se sanja sa nekim posebnim ciljem, a okruženje se postiže pojavom samo jedenog detalja koji pravi iluziju mjesta. tako da na osnovu jedne ulične table koja se pojavi na zidu glinene straćare u afričkoj pistinji ti zapravo to mjesto shvataš Njujorkom, ili gomilom pijeska koja se poajavi plažom na floridi i slično, iako se samo okruženje ne mijenja ono je i dalje selo od glinenih kućica na obodu Sahare. Alio takvi su sviejetovi sanjača. Nema njih ogroman broj ima ih nekoliko koji postoje od predantičkih vremena i nekoliko iz savremenog doba ostzali su iz drugih perioda. Ogromna većina tih svjetova nestaje kad se ne koriste. Viđao sam i te svjetove i bili su zaista vrlo neobični. Jedan moj drug je mislio da ti svjetovi imaju nekakvi skriveni smisao i pravio je mapu tih svjetova. Zaista je potojala nekakva pravilnost u njihovom rasporedu i veličini, no mene to nije interesovalo, a onaj drug se poslije nije više pojavljivao.
 
Pozdrav :),svaka cast na temi :ok:
Dosta iskustava imam sto se tice ove teme jer sam 20 god. u tome.Da napisem nesto :think: ,bome ima tu dosta stvari...... :)
Da, ima ljudi koji mogu da nastave tamo gde su prekinuli sanjnati,jedan sam od njih,ne treba dugo vremena za to dovoljna je samo dobra koncentracija na javi i naravno biti lucidan u snu ,
sve je igra uma.
Pozdrav ;)
.

Pozdrav i tebi, hvala. :)
Mozes napisati kako si poceo da se bavis time, itd. :)
 

Back
Top