Užas u Novom Sadu: Deca iz zabave zaklala labuda

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Novosadska policija uhapsila je dvojicu maloletnika zbog sumnje da su u kanalu Dunav-Tisa-Dunav izvadila labuda i prerezala mu vrat.


Prema nezvaničnim saznanjima, dvojica momaka stara 16 godina koji odrastaju u hraniteljskim porodicama odgovaraće za zlostavljanje i mučenje životinja.

Policija je pronašla nož kojim je zaklan labud, a dečaci su rekli da su to uradili, navodno, iz zabave.

Organizacija za poštovanje i brigu o životinjama ORCA uputila je povodom ovog događaja javni apel Ministarstvu prosvete “da zlostavljanje i ubijanje životinja od strane dece počne da tretira kao nasilje”.

ORCA podseća da je još 2010. inicirala da Ministarstvo izmeni i dopuni Pravilnik o protokolu postupanja u ustanovi u odgovoru na nasilje, zlostavljanje i zanemarivanje – kroz definisanje zlostavljanja i ubijanja životinja kao vida nasilja.

"Potrebno je da se obavežu predškolske ustanove i škole da izrade Protokol za
reakciju ustanove/škole u slučajevima zlostavljanja i zanemarivanja životinja od strane učenika, odnosno nanošenja ozleda učenicima od strane životinja. Takođe smatramo da je neophodno je da se nastavi sa integrisanjem obrazovanja i vaspitanja o dobrobiti životinja u nastavne programe u Republici Srbiji”, navodi se u saopštenju koje je potpisao direktor ORCA-e Elvir Burazerović.

ORCA je takođe izrazila zabrinutost zbog porasta broja slučajeva zlostavljanja i ubijanja životinja od strane dece i mladih.

“Smatramo da zaposleni u školama treba da reaguju na svaki oblik destruktivnog i rizičnog ponašanja kod dece, bilo da je usmeren na ljude, životinje ili školsku imovinu”, ističu iz ORCA-e.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/399522/Uzas-u-Novom-Sadu-Deca-iz-zabave-zaklala-labuda
 
Novosadska policija uhapsila je dvojicu maloletnika zbog sumnje da su u kanalu Dunav-Tisa-Dunav izvadila labuda i prerezala mu vrat.


Prema nezvaničnim saznanjima, dvojica momaka stara 16 godina koji odrastaju u hraniteljskim porodicama odgovaraće za zlostavljanje i mučenje životinja.

Policija je pronašla nož kojim je zaklan labud, a dečaci su rekli da su to uradili, navodno, iz zabave.

Organizacija za poštovanje i brigu o životinjama ORCA uputila je povodom ovog događaja javni apel Ministarstvu prosvete “da zlostavljanje i ubijanje životinja od strane dece počne da tretira kao nasilje”.

ORCA podseća da je još 2010. inicirala da Ministarstvo izmeni i dopuni Pravilnik o protokolu postupanja u ustanovi u odgovoru na nasilje, zlostavljanje i zanemarivanje – kroz definisanje zlostavljanja i ubijanja životinja kao vida nasilja.

"Potrebno je da se obavežu predškolske ustanove i škole da izrade Protokol za
reakciju ustanove/škole u slučajevima zlostavljanja i zanemarivanja životinja od strane učenika, odnosno nanošenja ozleda učenicima od strane životinja. Takođe smatramo da je neophodno je da se nastavi sa integrisanjem obrazovanja i vaspitanja o dobrobiti životinja u nastavne programe u Republici Srbiji”, navodi se u saopštenju koje je potpisao direktor ORCA-e Elvir Burazerović.

ORCA je takođe izrazila zabrinutost zbog porasta broja slučajeva zlostavljanja i ubijanja životinja od strane dece i mladih.

“Smatramo da zaposleni u školama treba da reaguju na svaki oblik destruktivnog i rizičnog ponašanja kod dece, bilo da je usmeren na ljude, životinje ili školsku imovinu”, ističu iz ORCA-e.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/399522/Uzas-u-Novom-Sadu-Deca-iz-zabave-zaklala-labuda

zivotinje obozavam
i meso retko jedem upravo iz tog razloga
i zao mije labuda
ali ono sto meni skrece paznju u tekstu je ovaj istaknuti deo
i te kako ima normalne dece koja odrastaju u normalnim hraniteljskim porodicama
ono sto me tera da se za zapitam je - u kakvim su to hraniteljskim porodicama odrasli ovi momci, kad sa 16 god frustraciju sakupljenu u svojim kratkim mladim zivotima, prazne na ovakav nacin
strasno mi je sto veliki broj dece bude rodjen necijom greskom, a ne zeljom - i sa time moraju da prozive citav svoj zivot
jadna deca i jadan labud
 
19Dec09SwanHunt-1.jpg


group_with_swans-1.jpg
 
zivotinje obozavam
i meso retko jedem upravo iz tog razloga
i zao mije labuda
ali ono sto meni skrece paznju u tekstu je ovaj istaknuti deo
i te kako ima normalne dece koja odrastaju u normalnim hraniteljskim porodicama
ono sto me tera da se za zapitam je - u kakvim su to hraniteljskim porodicama odrasli ovi momci, kad sa 16 god frustraciju sakupljenu u svojim kratkim mladim zivotima, prazne na ovakav nacin
strasno mi je sto veliki broj dece bude rodjen necijom greskom, a ne zeljom - i sa time moraju da prozive citav svoj zivot
jadna deca i jadan labud

Meni nesto drugo upada u ochi.
U Srbiji nema dece, bela kuga, a malo , malo pa se pojavljuju hraniteljske porodice, neka silna deca koje drugi ljudi odgajaju.
O cemu se tu radi? Ali to sada i nema veze sa temom, a nikakve sa labudovima.
Boodala je postavio neke fotografije, ja ne razumem da li u AP ima toliko labudova da ih lovci lovve pa se i slikaju s njima,
ili su ovo neke velike guske?
 
Није у реду што су објављени податци о пореклу и условима одрастања те деце, али пошто су већ објављени закључак се сам намеће да су то емоционално поремећена деца питање каквих родитеља. Овакви инциденти су најкласичнији могући симптом за неког ко је трпео емоционално и психичко насиље у кључним периодима одрастања.
 
Није у реду што су објављени податци о пореклу и условима одрастања те деце, али пошто су већ објављени закључак се сам намеће да су то емоционално поремећена деца питање каквих родитеља. Овакви инциденти су најкласичнији могући симптом за неког ко је трпео емоционално и психичко насиље у кључним периодима одрастања.

to je ono sto je meni tuzno
16 godina odrastaju nezeljeni, cuskani, gurani, a onda kad u njima explodira potisnuta frustracija - zakonski odgovaraju
gde je bio taj ebeni zakon da utvrdi kome se ta deca daju
jadna deca
 
Тај инцидент и те неке минималне санкције које ће трпети нису најтужније у целој причи. Оштећена деца су предодређена да проведу цео век на дну друштва, да никад немају смислене емоционалне везе, никад немају прави живот.
 
Тај инцидент и те неке минималне санкције које ће трпети нису најтужније у целој причи. Оштећена деца су предодређена да проведу цео век на дну друштва, да никад немају смислене емоционалне везе, никад немају прави живот.

zato i kazem
bice kaznjena zato sto neko nije imao kontrolu nad hraniteljskim porodicama u kojima deca zavrsavaju
da se razumemo, mnogo volim zivotinje i imam ih punu kucu..i tretiram ih kao clanove domacinstva
ali kad pogledam kako se trazi adekvatna porodica za kuju milu koju je neko iskasapio, a kako se nekome deciji zivoti stavljaju u ruke, a da se ne proverava kod koga ta deca idu, to mi je strasno!
 
Та деца јесу жртве, пре свега својих родитеља, али стоји да и друштво мора да буде заштићено од њих.

Хранитељске породице су ту да би се поштовало слово закона о бризи над малолетницима. Ти људи нису у стању да помогну оштећеној деци, а посебно не старијим тинејџерима - и да су најдобронамернији опет нити су стручни, нити су способни, а многи децу узимају искључиво због новчане надокнаде.

То је једноставно прича без срећног краја.
 
to je ono sto je meni tuzno
16 godina odrastaju nezeljeni, cuskani, gurani, a onda kad u njima explodira potisnuta frustracija - zakonski odgovaraju
gde je bio taj ebeni zakon da utvrdi kome se ta deca daju
jadna deca

Svasta Boze a sto su sad pa oni jadni? Zato sto ih roditelji nisu zeleli?
I sada treba da ubijaju mucki svako zivo bice jer su frustrirani zbog nedostatka ljubavi ( valjda od roditelja),
a ja da imam razumevanja za to. Ne mere.

U Londonu je ( mozda pre dve godine) neki covek, poreklom iz Afrike u Temzi uFatio nekog labuda , skarabudzio ga ( citaj ubio)
da bi ga za Bozic smazao. Onda je bila veika frka, a on je rekao da nema para za curku, a zeli da i on jede za Bozc neku pticu kao i ostali Britanci.

Ja njega razumem ( jeste kaznjen debelo), ali ne razumem kada neko ubija samo zato da bi ubijao,a ne zato sto je gladan.
I kod mene svi ubice i mucitelji zivotinja imaju nultu toleranciju. Tu su i lovci.
 
То су жртве пређашњих недела и починиоци садашњих и будућих. Друштво мора да буде заштићено од њих, али свеједно треба да ти их буде макар мало жао.

Parvo da tu kazem boli me ona stvar i za labuda i za te maloletne budale:D
 
Svasta Boze a sto su sad pa oni jadni? Zato sto ih roditelji nisu zeleli?
I sada treba da ubijaju mucki svako zivo bice jer su frustrirani zbog nedostatka ljubavi ( valjda od roditelja),
a ja da imam razumevanja za to. Ne mere.

U Londonu je ( mozda pre dve godine) neki covek, poreklom iz Afrike u Temzi uFatio nekog labuda , skarabudzio ga ( citaj ubio)
da bi ga za Bozic smazao. Onda je bila veika frka, a on je rekao da nema para za curku, a zeli da i on jede za Bozc neku pticu kao i ostali Britanci.

Ja njega razumem ( jeste kaznjen debelo), ali ne razumem kada neko ubija samo zato da bi ubijao,a ne zato sto je gladan.
I kod mene svi ubice i mucitelji zivotinja imaju nultu toleranciju. Tu su i lovci.

ja lovce i ribolovce nisam razumela, dok me jednom nisu poseli ispred sebe i objasnili mi kako to funkcionise
u sustini, da nije njih, dobar broj divljaci bi izumro
oni su ti koji ih odrzavaju zahvaljujuci tome sto vode racuna o ostavljanju hrane u njihovim stanistima preko zime
zato i postoje periodi lovostaja i aktivnog lova
ni jedan pravi lovac, ni ribolovac nece da uradi nista sto je na stetu divljaci i riba

kazem, strasno je sto su labudovi stradali
ali taj njihov gest je samo vrisak da im je potrebna pomoc
niko srecan ne ide naokolo sa nozem i ne oduzima slabijima zivot iz dosade
uz to, radi se o maloletnim licima
 

Back
Top