Monstruozni vir guta sve pred sobom!
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Monstruozni vir guta sve pred sobom!

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Monstruozni vir guta sve pred sobom!

NEVEROVATNE SCENE: Monstruozni vir guta sve pred sobom!

LUDI SVET, 11:36, 16.08.2013.Autor: Bportal.ba
    Video misterioznog vrtloga u Litvaniji, koji grabi i uništava sve na šta naleti, velikom brzinom se proširio po internetu.
    Neverovatan vir koji proguta i uništi sve što se nađe u njegovoj blizini, nalazi se uz obalu reke Daugava u Litvaniji.
    Snimak monstruoznog vrtloga brzo je postao hit na intenetu, a video je pregledan više od šest miliona puta.

http://www.kurir-info.rs/neverovatne-scene-monstruozni-vir-guta-sve-pred-sobom-clanak-939819
    Poslednji put ažurirao/la gost 129086 : 16.08.2013. u 20:02

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

Podrazumevano Re: Monstruozni vir guta sve pred sobom!

de to ode u p
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

Ispod povrsine zemlje se otvorila rupa i tu odlazi voda .
    Nema drugog objasnjenja .Ispod povrsine zemlje
    postoje mnogi procijepi , a nekad kroz njih znaju da
    propadnu i cijele kuce .

Zainteresovan član instan (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Evo gde da vodim tastu na letovanje.

Veoma poznat BLANKED (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    438

Normalna pojava ako je u blizini neki odvod , ispod puta ili brane neke pa je formiran vir.
    Where there's no emotion, there's no motive for violence.

My art.

Domaćin
    Učlanjen
    30.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Obican odvod kojim se voda ispusta iz jezera dakle nista cudno niti misteriozno.

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio Sugenzi Pogledaj poruku
    Obican odvod kojim se voda ispusta iz jezera dakle nista cudno niti misteriozno.
    Да. При томе се види лед који се топи, дакле пролеће је, висок водостај, вишак воде.
    "Весма бо трудно Славјан от заматорелих мнениј отвратити."

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Meni je neobično što rupa privlači sve sa sobom i ogromne ledene ploče kako mogu da samlevaju led u rupu i to velikom brzinom, po mojoj proceni, stvorila se ogromna dubina ko zna koliko kilometara a gde se tamo završava? I zanimljivo mi je da ova rupa je baš nadomak obale. Rupa bi mogla da proširi i obuhvati deo obale da propada u nju pa i onog dečka da povuče. Sećam se jedno leto otišla sam na Bovansko jezero tamo gde su pecaroši, a voda mutna pa niš' ne vidiš, uzmem ja prut metar i po i polako ga spustim u vodu baš tu obalu do mene i pustim prut, ono samo propada u vodu, a meni stomak spopao strah.

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    160

На слици је Златарско језеро. Не знам јеси имала прилике то да видиш, обрати пажњу на бетонски круг у води. То је уствари џиновски олук. Када се ниво језера подигне до критичне границе, вода увире у њега и отиче даље реком неколико десетина или можда и стотинак метара испод бране. Наравно да ће такав левак усисати све што плива по површини.

Иначе сам на малом савском језеру (такозвани Таложник на Ади Циганлији) имао прилику да видим врло сличан вртлог као тај на клипу, само ипак мањи.

Када би то била провалија у земљи испод корита реке (никад нисам чуо да тако нешто постоји), онда би ти била у праву, било би врло глупо на том месту стајати и снимати.
    "Весма бо трудно Славјан от заматорелих мнениј отвратити."

Domaćin Lomnica_city (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Citat Original postavio JorgovaNNka Pogledaj poruku
    Meni je neobično što rupa privlači sve sa sobom i ogromne ledene ploče kako mogu da samlevaju led u rupu i to velikom brzinom, po mojoj proceni, stvorila se ogromna dubina ko zna koliko kilometara a gde se tamo završava? I zanimljivo mi je da ova rupa je baš nadomak obale. Rupa bi mogla da proširi i obuhvati deo obale da propada u nju pa i onog dečka da povuče. Sećam se jedno leto otišla sam na Bovansko jezero tamo gde su pecaroši, a voda mutna pa niš' ne vidiš, uzmem ja prut metar i po i polako ga spustim u vodu baš tu obalu do mene i pustim prut, ono samo propada u vodu, a meni stomak spopao strah.
    Losa ti procena, nadji na tom istom YT poplava Bovan iz mislim 2011. da vidis ISTO to samo izbliza i mnogo veci levak, da vidis sta to sve moze da uvuce...
    Evo da ispadnem kavaljer za toliko...
    https://www.youtube.com/watch?v=E100corwNhc
    https://www.youtube.com/watch?v=3xXBGd5mo24

Inace ja ispod ovog levka pecam povremeno, jer je samo nekoliko metara od obale pri prosecnom nivou vode... jedno 20m ispod!!!

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Bastiani Pogledaj poruku

На слици је Златарско језеро. Не знам јеси имала прилике то да видиш, обрати пажњу на бетонски круг у води. То је уствари џиновски олук. Када се ниво језера подигне до критичне границе, вода увире у њега и отиче даље реком неколико десетина или можда и стотинак метара испод бране. Наравно да ће такав левак усисати све што плива по површини.

Иначе сам на малом савском језеру (такозвани Таложник на Ади Циганлији) имао прилику да видим врло сличан вртлог као тај на клипу, само ипак мањи.

Када би то била провалија у земљи испод корита реке (никад нисам чуо да тако нешто постоји), онда би ти била у праву, било би врло глупо на том месту стајати и снимати.
    Nisam bila na Zlatarskom jezeru, ima vremena. Znam za levak, to ima na Bovanskom jezeru. Reka je reka, jezero je jezero. Levak je stručno i zamišljeno napravljen prema modelu da bi povećana voda mogla da otiče; reka k'o reka, ali ima mnogo virova, i nepravilan položaj zemljišta na dnu, u slučaju poplave vrlo često odlomi po neki deo obale i prelije preko površina kao sad na ovom klipu. Trebamo pretpostaviti da ispod i bočne strane reke ima i podzemna reka, računamo i pomeranje tla. Stari ljudi s pravom kažu da je reka opasnija od jezera. A kako se ono otvori rupa usled vlaženja zemljišta sve zavisi od snage brzine koju nosi reka, i može sama od sebe da zatvori ako je u rupi povećana voda i više nema gde da otiče?

Spomenuo si Adu Ciganliju, ja se setim neobičnu priču jednog prijatelja, davno beše, ne sećam se da li je Dunav ili Sava, on je stajao na mostu i gledao, bilo je leto, bilo je ljudi na obalu da se kupaju i sunčaju, iznenada ovaj deo obale se odvalio i propao u reku, propali su i ljudi. Niko nije preživeo. Najčudnije je da to nije bilo na medijima.

Citat Original postavio Lomnica_city Pogledaj poruku
    Losa ti procena, nadji na tom istom YT poplava Bovan iz mislim 2011. da vidis ISTO to samo izbliza i mnogo veci levak, da vidis sta to sve moze da uvuce...
    Evo da ispadnem kavaljer za toliko...
    https://www.youtube.com/watch?v=E100corwNhc
    https://www.youtube.com/watch?v=3xXBGd5mo24

Inace ja ispod ovog levka pecam povremeno, jer je samo nekoliko metara od obale pri prosecnom nivou vode... jedno 20m ispod!!!
    E pa jedan od ovog snimka je moj prijatelj koji je ovo snimao na delu. Hvala za video klipove, sve mi je poznato.
    Poslednji put ažurirao/la gost 129086 : 17.08.2013. u 10:27

Domaćin Lomnica_city (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Meni ipak ono sa videa ne deluje kao reka, lik kad zumira cini se da do sledece obale ima bar kilometar, nije mi poznata nijedna tako velika reka u Letoniji, ili gde je vec snimano... Mada ko zna, mozda je i reka koja se izlila, pa pukao/spao saht uz poplavljen put, taman i lici na tako neku rupu oko metra u precniku...

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Slična situacija je u Luzijani...

Zvaničnici Asampšen Periša u Luizijani objavili su snimak na kojem se vidi kako je rupa u močvarnoj oblasti, veličine 10 hektara, progutala drveće za nekoliko sekundi.

Više od godinu dana nadležni su pratili kako se vrtača širi i guta zemlju, močvaru, preti kućama. Rupa, otkrivena 3. avgusta 2012, narasla je za godinu dana na 10 hektara, a za 350 stanovnika male parohije evakuacija je sve izvesnija, jer se vrtača širi i dalje.

Američki mediji prenose tvrdnje lokalnih vlasti da je rupa nastala nakon urušavanja podzemne pećine, oko 65 kilometara južno od Baton Ruža, pretvarajući zemljište u tečno blato.

Džon Bodro, direktor za vanredne situacije parohije, primetio je mehuriće na površini i počeo da snima, da bi uskoro uhvatio trenutak kada je drveće povučeno u vodu.

Država Luizijana je početkom meseca najavila tužbu protiv “Teksas Brin LLC” zbog zagađenja i velike rupe za koju zvaničnici Asampšen Periša kažu da je uzrokovana kolapsom slane pećine, koju je eksploatisala ta kompanija.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/400703/Sad-ih-vidis-Zemlja-se-otvorila-i-progutala-ogromno-drvece-usred-mocvare

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Evo nov snimak od cunamija u Japanu. Izgleda da je ovaj talas cunamija najbrži od svih ostalih.

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Slične teme

1. Pred sam orgazam...
    Autor Smokvica u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.02.2012., 00:23
  2. Voda nosi sve pred sobom,a niko nista ne radi!
    Autor ludishinter u forumu Politika
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 22.04.2010., 19:14
  3. da li je Valjevo grad pred izumiranjem
    Autor Drasko u forumu Srbija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 25.11.2009., 14:48
  4. Tesko onome ko je sam pred sobom mudar!
    Autor STAJIC u forumu Filozofija
    Odgovora: 113
    Poslednja poruka: 24.10.2004., 11:59
  5. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.12.2003., 09:24

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •