tasovi vage

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Skoro sam čula priču nekog momka kako ne voli svoju devojku, i kako hoće da je ostavi; ali evo već cca šest meseci, od ukupnih 8 koliko su u vezi :shock:
Onda okupi ekipu i važe, meri - kao i svi ostali prisutni - nisam mogao da je ostavim, napravila mi je večeru :shock: Neki drugi put - tako mi je dobro popušila, i opet nisam mogao da je ostavim... :roll:
Onda pređe u veličanje sebe - ŽAO mi je da je ostavim, šta će ona bez mene :shock: Ili kao - nisam takav skot da je ostavim posle večere ili pušenja :roll:
I tako... Ne znam da li ste nekad prisustvovali takvim pričama, ja prosto ne mogu da dođem sebi... Inače planira sa tom devojkom da ide na more (i to sa mnom i mojim momkom :x ); i ona jadna ništa i ne sluti o tome šta i kako on priča o njoj... A prema njoj se uvek baš lepo ponaša :? Mislim da ona ne može to sama da provali... A naravno, niko joj neće reći.

Onda se ta priča raširi sa ostalima - i onda isto tako svi iz datog društva stavljaju na tasove vage svoje partnere, pričama tipa - ova moja je dobra, ali nije baš lepa; moja je zgodna, ali nije baš vredna; moj je i dobar i zgodan i lep, ali loše yebe; ... Završava se komentarima svih o svačijem partneru - ti možeš ili ne možeš da nađeš BOLJU, ili ona ne može ili može da nađe boljeg od tebe...

Da ne dužim dalje... Moje pitanje je koliko svoje partnere 'važete'; da li su vam razlozi što ste sa nekim takvi - dobar, lep, vredan i sl.; ili 'samo' volite - zato što ih jednostavno volite sa svim manama; čak iako ste svesni da postoje bolji ili lepši, sa njima ste 'samo' zato što baš njih volite?

I još jedno pitanje - koliko vam je potrebna potvrda okoline da je vaš partner dobar, lep i sl.? Da li vam je dovoljno samo to što ga vi volite, ili vam treba i da ga drugi vole, cene i da vam to i kažu?
 
U društvu nikada ne bih iznosila neke svoje intimne stvari, tipa kakav je u krevetu, kakve su mu mane, vrline itd. to je lično stvar njih dvoje.
Njena nesreća je što je nabasala na jednog mlakonju koji bi nešto bolje ali drži nju jer zna da možda nikad bolju priliku neće ni imati u životu.
A možda je manji od makova zrna pred njom pa traži satisfakciju u očima kolega.
 
Ako krene vaganje, nema tu ni lj od ljubavi... Osobu ili volis takvu kakva je, ili je ne volis nego je posmatras kao neki objekat pa racunas 'e ovo je dobro, a ovo je lose...'

A sta ce drustvo da misli, trese mi se ona stvar... Nije drustvo sa tom osobom, nego ja...
 
mackica ns:
Da ne dužim dalje... Moje pitanje je koliko svoje partnere 'važete'; da li su vam razlozi što ste sa nekim takvi - dobar, lep, vredan i sl.; ili 'samo' volite - zato što ih jednostavno volite sa svim manama; čak iako ste svesni da postoje bolji ili lepši, sa njima ste 'samo' zato što baš njih volite?

I još jedno pitanje - koliko vam je potrebna potvrda okoline da je vaš partner dobar, lep i sl.? Da li vam je dovoljno samo to što ga vi volite, ili vam treba i da ga drugi vole, cene i da vam to i kažu?

Moja devojka mi je uvek najlepsa i najbolja.. sa svim svojim manama i vrlinama (znam da zvuchi kao shablon, ali ziva istina)...zato sam sa njom. Naravno da primetim dobru cicu, ali nista vise od toga.

Potvrda okoline je zesce vazna. Meni licno ne previse, ali se uvek trudim (u granicama normale..citaj- bez shlihtanja) da ostavim dobar utisak na njeno drustvo. Nije zgoreg da joj nekad neka ortakinja nabaci :"E, super ti je dechko" :D 8)
 
Samo da ti poovim moje misljenje o takvom " muskarcu ". On je jedna ljigavstina, koja ima suvise visoko misljenje o sebi, kad moze da pomisli da ce ta devojka svisnuti bez njega, a sa druge strane je , cini mi se, nesiguran on sam ,cim nije u stanju da je ostavi, pa time skrati muke i njoj i sebi.
On uopste nije kompetentan da vrednuje tudje partnere, posto nije u stanju to da primeni u svojo praksi.
Mislim da se ne treba obazirati na takve komentare, a pogotovo te osobe koje ga slusaju. Nismo vise deca, svako bi trebao da je u stanju, da proceni sta je za njega dobro, a sta ne. I mojim prijateljima se nije uvek svidjao moj izbor partnera, ali sam ja nasla dovoljno dobrih razloga i osecanja da budem sa njim, bez obzira na uspesnost te veze!
Takvim ljudima treba zacepiti usta!
 
Prvo - tema ti je odlicna, bas malopre sam pomisljala da priupitam nesto slicno. :wink: :)
Drugo - misljenje drugih apsolutno mi je nebitno pri izboru mog dragog. Narocito ako ja mislim da je on za mene pravi. Nikad nije bilo i nece biti.
Trece - sto vise upoznajem mane mog dragog, sve ga vise vagam. :( Znam da je to ruzna osobina, ali ne mogu da odolim, valjda mi je horoskop takav, sta li je, ne znam. :? I znam da ce uvek biti lepsih, zgodnijih, boljih u krevetu, zanimljivijih, onih koji ce se vise "slagati" sa mnom i mojim stavovima i vidjenjem sveta. Ali, ja sam njega izabrala ili on mene /nemam pojma/ :roll: i volim ga toliko da smo zaista postali jedno. Toliko bliski i intimni, da ako bih ostala bez njega, osecala bih se kao da sam izgubila deo sebe.
Medjutim, i dalje me muci pomisao, a sta ako slucajno, jednom negde upoznam nekog ko ce zaista biti toliko bolji od njega, toliko pravi za mene, i zaljubim se u njega, a jos uvek volim ovog?! Glupo, ha......
 
mackica ns:
Skoro sam čula priču nekog momka kako ne voli svoju devojku, i kako hoće da je ostavi; ali evo već cca šest meseci, od ukupnih 8 koliko su u vezi :shock:
Onda okupi ekipu i važe, meri - kao i svi ostali prisutni - nisam mogao da je ostavim, napravila mi je večeru :shock: Neki drugi put - tako mi je dobro popušila, i opet nisam mogao da je ostavim... :roll:
Onda pređe u veličanje sebe - ŽAO mi je da je ostavim, šta će ona bez mene :shock: Ili kao - nisam takav skot da je ostavim posle večere ili pušenja :roll:
I tako... Ne znam da li ste nekad prisustvovali takvim pričama, ja prosto ne mogu da dođem sebi... Inače planira sa tom devojkom da ide na more (i to sa mnom i mojim momkom :x ); i ona jadna ništa i ne sluti o tome šta i kako on priča o njoj... A prema njoj se uvek baš lepo ponaša :? Mislim da ona ne može to sama da provali... A naravno, niko joj neće reći.

Onda se ta priča raširi sa ostalima - i onda isto tako svi iz datog društva stavljaju na tasove vage svoje partnere, pričama tipa - ova moja je dobra, ali nije baš lepa; moja je zgodna, ali nije baš vredna; moj je i dobar i zgodan i lep, ali loše yebe; ... Završava se komentarima svih o svačijem partneru - ti možeš ili ne možeš da nađeš BOLJU, ili ona ne može ili može da nađe boljeg od tebe...

Da ne dužim dalje... Moje pitanje je koliko svoje partnere 'važete'; da li su vam razlozi što ste sa nekim takvi - dobar, lep, vredan i sl.; ili 'samo' volite - zato što ih jednostavno volite sa svim manama; čak iako ste svesni da postoje bolji ili lepši, sa njima ste 'samo' zato što baš njih volite?

I još jedno pitanje - koliko vam je potrebna potvrda okoline da je vaš partner dobar, lep i sl.? Da li vam je dovoljno samo to što ga vi volite, ili vam treba i da ga drugi vole, cene i da vam to i kažu?


Ma takvih mangupa na baterije mi je pun qurac,to me je toliko pocelo da nervira da se cak sa mnogo likova vise i ne druzim,ovamo kao glume nesto ja mangup,ova moja zaljubljena,ma mogu da joj radim sta hocu ona voli samo mene,ma mogu i da je otkacim,da nadjem bolju... a ovamo su obicne pic*e,al pred ortacima glume nesto i prosipaju neke mudrosti.
Ja ako mi neka cura ne odgovara necu ni da pocinjem nista sa njom,a ako mi odgovara,bas mi puca sto mi jedan ortak kaze "ma mozes ti da nadjes lepsu",drugi mi kaze ova ti je super,treci ova ti ima klempave usi itd. to je moja stvar ja sam sa njom a ne oni.
A konkretno za ovu tvoju pricu,mislim da ona njemu odgovara do maximuma ali on mora da ispadne mudo pred drustvom.A to za bolju i boljeg,ja to svakoj mojoj devojci cim pocne nesto da mi prebacuje,samo kazem "ako mislis da mozes da nadjes bolje,izvoli,al nemoj posle da me zoves"(mozda je malo samohvalno,ali u sustini je tako,svako treba da postigne svoj maximum,zasto onda da se zamlacujes samnom).Tako da nemoj da se brines,nece taj nju skoro da otkaci,a i ako pukne veza,puci ce jer ce ona njega da otkaci.
 
Sta bi, kad bi, ako bi...Mislim da niko nezna kako ce da se postavi u odredjenoj situaciji jer to zavisi od tako mnogo toga.Naravno da je glupo biti sa nekime ko ti se ne dopada i ko ti ne imponuje.Volis, pa ako prestanes da volis to nije nista strasno.Mislim da je prilicno neprirodno citav zivot biti okrenut ka samo jednoj osobi i mentalno i emotivno i fizicki.
 
Aphroditi, svaka čast na iskrenosti :D

@maliPrinc - baš sam tebi htela da odgovorim nešto slično što je Aphroditi napisala...
Nije meni moj momak ni najlepši, ni najbolji... Ali samo njega volim; mislim da sam prilično objektivna - svesna sam da postoje, čak i poznajem ljude koji su lepši, o boljima da i ne govorim; ili oni sa kojima se više razumem... Ali sve to ne vredi kad se ovde radi o emocijama :? Koje nisu realne, nisu racionalne; nisu za merenje i vaganje. I to mi znači više od svega ostalog...

Kako odgovarate na pitanje - ZAŠTO nekog volite?

Ja odgovorim da ne znam odgovor, ali mislim da je dovoljno to što volim.
Onda dobijem hladan tuš - ja tebe volim zato što si dobra, što si dobra prema meni, što si pametna, što znam da ćeš mi biti dobra žena i majka mojoj deci... Što te voli i ceni moja mama, moj brat, moji drugari (samo neki :lol: )... OK, lepo... Ja NE znam da li ćeš biti dobar prema meni, sve više mi se čini da NEĆEŠ biti dobar muž, mislim da ćeš biti dobar otac... Iz moje okoline te niko ne voli; svi misle da si uobražen, bezobrazan, nezreo...
Ali ja te volim takvog kakav jesi... Da li to znači da me ne bi voleo da ti ne napravim večeru ili ne popušim? (znam da je vulgaran primer, izvinjavam se zbog istog)

Onda opet druga pitanja... Svi u fazonu, tako sam i mislila da će biti - ovo je trik tema :P ; kao niko ništa ne važe, tu gde se mere vrline i mane nema ljubavi... A šta je onda kad neko koga 'tako' volite - bez vaganja, uradi nešto loše? Prestajete da ga volite? Ili kad slušate okolo - ti sebe ne poštuješ dovoljno ako si još sa njim, ako si nešto oprostio/la... Gde je tu onda ljubav bez merenja i vaganja; gde je tu NEvažnost mišljenja okoline? Ili ste stvarno u stanju da prestanete da volite nekog posle nečeg lošeg?

Bar recite da postoje neke granice do kojih se ne važe, a posle kojih se itekako važe; posle neke granice postoji važnost mišljenja okoline, recimo bar kao neke objetivnosti... Neka bar poštovanje, sujeta, ili nešto drugo - zavisi kako kod koga, bude granica posle koje se važe.

Koja vam je ta granica?


Cvele - respect 8) :D
 
mackica ns:
Da ne dužim dalje... Moje pitanje je koliko svoje partnere 'važete'; da li su vam razlozi što ste sa nekim takvi - dobar, lep, vredan i sl.; ili 'samo' volite - zato što ih jednostavno volite sa svim manama; čak iako ste svesni da postoje bolji ili lepši, sa njima ste 'samo' zato što baš njih volite?

I još jedno pitanje - koliko vam je potrebna potvrda okoline da je vaš partner dobar, lep i sl.? Da li vam je dovoljno samo to što ga vi volite, ili vam treba i da ga drugi vole, cene i da vam to i kažu?

ne "vazzem"

vishe vagam...


da ne duzzim..nije lepo lagati nekoga sa kim si!
josh pogubnije lagati sebe...a to danas svi rade!
 
mackica ns:
Onda se ta priča raširi sa ostalima - i onda isto tako svi iz datog društva stavljaju na tasove vage svoje partnere, pričama tipa - ova moja je dobra, ali nije baš lepa; moja je zgodna, ali nije baš vredna; moj je i dobar i zgodan i lep, ali loše yebe; ... Završava se komentarima svih o svačijem partneru - ti možeš ili ne možeš da nađeš BOLJU, ili ona ne može ili može da nađe boljeg od tebe...

U ovom potrošačkom društvu većina ljudi sebe i druge doživljava kao robu.
Svoje robne kvalitete PRECENJUJE, tuđe PROCENJUJE i onda kreće, ili ne, u transakcije.
Treba biti lep, mlad zategnut, zdrav, duhovit, bogat ili štaveć inače ne vrediš.
Ma fuj. :?
 
CaLiMeRo:
mackica ns:
Onda se ta priča raširi sa ostalima - i onda isto tako svi iz datog društva stavljaju na tasove vage svoje partnere, pričama tipa - ova moja je dobra, ali nije baš lepa; moja je zgodna, ali nije baš vredna; moj je i dobar i zgodan i lep, ali loše yebe; ... Završava se komentarima svih o svačijem partneru - ti možeš ili ne možeš da nađeš BOLJU, ili ona ne može ili može da nađe boljeg od tebe...

U ovom potrošačkom društvu većina ljudi sebe i druge doživljava kao robu.
Svoje robne kvalitete PRECENJUJE, tuđe PROCENJUJE i onda kreće, ili ne, u transakcije. :?

:idea: :idea: :idea:
To je stvarno tako, zar ne :?
Nikada se neću pomiriti i prihavtiti da sve tako funkcioniše :(

Zašto?
-Zato, bre :P :D
CaLi... kissić od mene :wink:
 
Zasto se uposte nekome moramo pravdati da volimo i zbog cega? Covek to ne zna ni sam sebi da objasni u celosti, pa kako ce drugima? Volis i to je to.
Ipak, moram priznati da sam bila u situaciji, kada sam podlegla pod misljenje okoline, koja je sva sreca bila iskrena , pa je to dobro ispalo! U slucajevima kada sam bila zaljubljena do daske ( a to je bilo samo jednom u mom zivotu ), nisam se obazirala na komentare okoline.Mozda sam trebala? :wink: Ipak, kad sam bila sa nekim ko mi se u sustini i nije mnogo svidjao, i ja sama bila nesigurna, onda sam se cesto pitala - pa, jeste, on zaista ima velike usi ( mackice nemoj se smejati ), ili nizi je od mene, vidi kakav je, sta cu ja sa njim....? Obicno sam tada pocinjala da ih gledam drugim ocima i tu je bio kraj! Nemojte sad vi misliti da su oni bili bas toliki gabori! :D Ako i sam nisi siguran u nesto, dovoljna je jedna rec pa da sve to poljulja. Ali, ako je prava i iskrena ljubav, onda dzaba price!
 
Neva:
pa, jeste, on zaista ima velike usi (mackice nemoj se smejati )
36_11_6.gif

Nisu uši važne (iako je zato napredovao u poslu :lol: :wink: )...
OK, ti si sama shvatila zašto nije za tebe i zašto ga ne voliš; uši su bile najmanji problem 8)
Bar da ti je u blizini sad kad bude 40 u hladu... Umesto lepeze :P
 
Sta ti je tu cudno?

Sve se u zivotu stavlja na vagu, pa vidis da li ti odgovara...

Dzaba ti neokg mozes da vollis i da ti bude super, kad taj neko nece da se potrudi i da te npr. zadovolji u sexu, ili sl.

E onda se vaga da li je vise volis ili i vise smeta to ...

Tako to ide...
 
Neva:
mackica ns:
Neva:
pa, jeste, on zaista ima velike usi (mackice nemoj se smejati )
36_11_6.gif

Nisu uši važne (iako je zato napredovao u poslu :lol: :wink: )...
OK, ti si sama shvatila zašto nije za tebe i zašto ga ne voliš; uši su bile najmanji problem 8)
Bar da ti je u blizini sad kad bude 40 u hladu... Umesto lepeze :P
Ja cu naruciti Sinalko, a za njega kikiriki! :D
Ima li neki smajli koji se još više smeje
36_11_6.gif

A meni ćete ostaviti TREŠNJE :?: :P :lol:

Jel' se stvarno kaže 'vagam' a ne 'važem' :? :oops:
Hellen, pliiiz, samo tebi verujem 8)
Nevo, kako se kaže na ruskom?
 
mackica ns:
Da ne dužim dalje... Moje pitanje je koliko svoje partnere 'važete'; da li su vam razlozi što ste sa nekim takvi - dobar, lep, vredan i sl.; ili 'samo' volite - zato što ih jednostavno volite sa svim manama; čak iako ste svesni da postoje bolji ili lepši, sa njima ste 'samo' zato što baš njih volite?

I još jedno pitanje - koliko vam je potrebna potvrda okoline da je vaš partner dobar, lep i sl.? Da li vam je dovoljno samo to što ga vi volite, ili vam treba i da ga drugi vole, cene i da vam to i kažu?

samo ih volim. pa prvi uleteo pa eto zato smo s njim
pa jeste potrebna je kad se drugi ne slazu obicno su u pravu
 

Back
Top