Kako otkljucati BIOS na laptopu?

Lazar Aleksic

Početnik
Poruka
28
Imam laptop HP Compaq nx7400 sa zakljucanim BIOS-om. Pokusavao sam preko nekih programa,ali nije uspelo. :(
Dok se laptop pali pritisnem F10 i pojavi mi se ovo!!!
search

Trazi sifru ,ali sifra ne moze da se ukuca !? :( Ne znam sta treba!!! Mozda je neka kombinacija tastera??? Stvarno ne znam, Molim vas ako mozete da mi pomognete sto pre.!!! Hvala unapred!!!
 
Imam laptop HP Compaq nx7400 sa zakljucanim BIOS-om. Pokusavao sam preko nekih programa,ali nije uspelo. :(
Dok se laptop pali pritisnem F10 i pojavi mi se ovo!!!
search

Trazi sifru ,ali sifra ne moze da se ukuca !? :( Ne znam sta treba!!! Mozda je neka kombinacija tastera??? Stvarno ne znam, Molim vas ako mozete da mi pomognete sto pre.!!! Hvala unapred!!!
Rasklopiš i resetuješ ga vađenjem baterije
 
http://h30499.www3.hp.com/t5/Notebo...os-hp-compaq-nx7400/td-p/4005208#.Ug9BkH9c0y4


The BIOS password reset is covered on page 1-5 of the "HP Compaq nx7300 and nx7400 Notebook PC Maintenance and Service Guide" available from
http://h20000.www2.hp.com/bc/docs/support/SupportManual/c01035648/c01035648.pdf
a ispod stoji
[





Re: Reset password bios hp compaq nx7400









Post options














‎07-05-2013 11:34 AM




Ingles

* Unplug the power cord
* Remove the external battery
* Remove the
keyboard: (takes the 2 screws on the bottom of the computer that has the
keyboard icon, then removes sure they are among the keys (esq_F1; F4_F5; F8_F9
and F12_Supr)
* Remove the battery
* Disconnect the red and white
wires
* Wait a few minutes
* Reconnect all
* Connects to the external
battery disconnected



/QUOTE]

a sada : šta sam ja napisao?
 
Pokusavao sam danas nekoliko puta, ali nece. Vrati vreme i datum ,ali nece da resetuje password!!! Sta da radim? Jel imate jos nesto da mi preporucite,pomozite mi molim vas?! :(

Iskopčaj laptop iz struje, zatim izvadi bateriju sa laptopa i izvadi bateriju sa matične ploče na 10min. Vrati bateriju nazad na matičnu ploču i ukopčaj laptop u struju, ali ne stavljaj baterju za laptop u laptop. Znači ukopčan je u struju bez svoje baterije. Uključi laptop i trebala bi se uskoro pojaviti poruka da je BIOS resetiran i sad tek možeš iskopčati iz struje i ukopčati njegovu bateriju u laptop.
 
Poslednja izmena:
Iskopčaj laptop iz struje, zatim izvadi bateriju sa laptopa i izvadi bateriju sa matične ploče na 10min. Vrati bateriju nazad na matičnu ploču i ukopčaj laptop u struju, ali ne stavljaj baterju za laptop u laptop. Znači ukopčan je u struju bez svoje baterije. Uključi laptop i trebala bi se uskoro pojaviti poruka da je BIOS resetiran i sad tek možeš iskopčati iz struje i ukopčati njegovu bateriju u laptop.

Hvala, pokusacu pa cu sutra da napisem da li sam uspeo. :bye:
 
Iskopčaj laptop iz struje, zatim izvadi bateriju sa laptopa i izvadi bateriju sa matične ploče na 10min. Vrati bateriju nazad na matičnu ploču i ukopčaj laptop u struju, ali ne stavljaj baterju za laptop u laptop. Znači ukopčan je u struju bez svoje baterije. Uključi laptop i trebala bi se uskoro pojaviti poruka da je BIOS resetiran i sad tek možeš iskopčati iz struje i ukopčati njegovu bateriju u laptop.

Brate uradim sve to ali nece. Izgleda da sam baksuz :(
 

Back
Top