Gusenje

Uh strasne su to muke :roll: Nisu baba i deda neko kome dajes sansu, to su roditelji roditelja. Isto kao da tvoje dete tebi da sansu, i ako se ne pokazes dovoljno vrednim-pozdrav. Ja bih babi nasamo objasnila da malo saceka da beba ojaca i poraste, da mi je nije prijatno da je odvojena od mene, da sam je dugo cekala, da se plasim prehlade. I tad ce te gledati kao belu vranu, ali ce te razumeti.
 
to svako dete i radi :)
niti jedno dete ne voli roditelja samo zato sto mu je roditelj,
neka deca cak vise vole bake i deke ... neka tetke ...
a neka prijatelje koje su sami stekli ...
 
Citam i onu temu o svekrvama, tamo si takodje pisala o svemu ovome. Vidi, ako se ti sama sa njima ne izboris, niko nece, pa ni tvoj muz. Ako treba podvikni i muzu, a ne samo svekrvi i svekru. Sta moze da se desi, razvesti se od tebe nece sigurno. Dosta potenciras na tome kako si samostalna, a meni se malo cini da se ti njihovih roditelja plasis, ili se pak plasis da im podviknes, ili se plasis muzevljeve reakcije ako im podviknes.

upravu si iako nije strah upitanju....mrzim svadje a ovo mi deluje kao svadja na pomolu...nije problem da podviknem nego je problem sto imam osecaj da ce to dovesti do toga da ce oni to shvatiti kao da su zrtve namcoraste snaje i ne da necu nista resiti nego cu i pogorsati odnose a to mi je zadnja stavka....missim, ako se to mora onda ok ali bih ipak da probam da nadjem resenje a da ne dodje do zahladnjenja....vec jednom smo zbog njihovih glupih napada na moje starije dete i mene bili van vidokruga vise od godinu dana, ne zelim to opet....inace, beba mi se od njihovog vidjanja jos nije smirila sto mi dodatno pogorsava celu situaciju, evo dve noci zaredom ne moze da zaspi i neutesno place kad ga spustim u krevetic, jedva ga uspavamo, a ranije je zaspao u toku sisanja bez problema....:(
 
Kompleks vise vrednosti mozes prosipati po forumu,jer u medjuljudskim odnosima potrebna je volja BAREM dvoje ljudi,nikako drugojacije!Koliko god jedna strana bila filozofski elokventna,ako nema povratne informacije,dzaba ti sva pamet ovoga sveta!
A svekrve su obozavane koliko i grip!

- - - - - - - - - -



Veruj mi da i ta jedna poseta moze izazvati nemir u kuci samo tako!Ko kad ti u cipelu udje maleni kamencic,pa nek je i tri minuta u njoj,moze napraviti zulj.

i ja to mislim, ako oni ne zele da saradjuju dzabe se mi trudimo....

ne mislim da je moj problem najveci, mislim da je samo problem koji pokusavam da resim....a s obzirom da se ne smatram najpametnijom, volim da cujem misljenje i drugih ljudi a s obizorm da sam pristrasna jer mi je dete upitanju tesko je biti hladne glave...
 
i ja to mislim, ako oni ne zele da saradjuju dzabe se mi trudimo....
Sta kaze suprug o situaciji? Njega nigde ne pominjes...Kako se on ponasa u vezi sa ovim?
upravu si iako nije strah upitanju....mrzim svadje a ovo mi deluje kao svadja na pomolu...nije problem da podviknem nego je problem sto imam osecaj da ce to dovesti do toga da ce oni to shvatiti kao da su zrtve namcoraste snaje i ne da necu nista resiti nego cu i pogorsati odnose a to mi je zadnja stavka....missim, ako se to mora onda ok ali bih ipak da probam da nadjem resenje a da ne dodje do zahladnjenja....vec jednom smo zbog njihovih glupih napada na moje starije dete i mene bili van vidokruga vise od godinu dana, ne zelim to opet....inace, beba mi se od njihovog vidjanja jos nije smirila sto mi dodatno pogorsava celu situaciju, evo dve noci zaredom ne moze da zaspi i neutesno place kad ga spustim u krevetic, jedva ga uspavamo, a ranije je zaspao u toku sisanja bez problema....
sad.gif
 
Poslednja izmena:
:) veliko je pitanje koliko ce oni da razumeju sta im se kaze jer su dosta primitvni i zatucani, i ovako ne pricaju sa pola familije, to je njima tako normalno da zacute....ne bih se cudila da nas pogresno shvate....uostalom, da su razumni ne bi dosli do ovoga...hvala vam na odgovorima, ima vrlo konstruktivnih....pokusavamo hladne glave da sa muzem smislimo sta je najbolje a da odnose mnogo ne poremetimo....to sto je sigurno je da cemo smanjiti vidjanje kao i duzinu ostajanja kod njih a sanse da prespavaju kod nas i tako vise i ne mogu da budu opciaj jer nemaju gde....da se mozemo videti na par sati bilo bi bolje, tacno pocnu da smaraju kako odmice dan koji provode sa nama....

Sta kaze suprug o situaciji? Njega nigde ne pominjes...Kako se on ponasa u vezi sa ovim?

Mislim da je bila jasna da sa muzem pokusava resiti problem.Samo lakse je kritikovati nego li pokusati pomoci.
 
Mislim da je bila jasna da sa muzem pokusava resiti problem.Samo lakse je kritikovati nego li pokusati pomoci.

Ne, nigde nije nista konkretno o njegovom licnom stavu receno. Uopsteno "pokusavamo..." koje se nastavlja u prvom licu jednine u drugim postovima. Da je on preuzeo svoj deo odgovornosti ne bi ni bilo problema, niti ove teme. ON je kljucni igrac u ovom problemu, tj treba da bude.

Btw pitanje je bilo postavljeno neizrecivoj, pa nema potrebe da odgovaras umesto nje, osim ako si i ti clan porodice pa znas situaciju.

(Sklonija si da vidis kritiku, a ne predloge - da citas bez predrasuda to bi ti bilo ocigledno.)
 
Poslednja izmena:
upravu si iako nije strah upitanju....mrzim svadje a ovo mi deluje kao svadja na pomolu...nije problem da podviknem nego je problem sto imam osecaj da ce to dovesti do toga da ce oni to shvatiti kao da su zrtve namcoraste snaje i ne da necu nista resiti nego cu i pogorsati odnose a to mi je zadnja stavka....missim, ako se to mora onda ok ali bih ipak da probam da nadjem resenje a da ne dodje do zahladnjenja....vec jednom smo zbog njihovih glupih napada na moje starije dete i mene bili van vidokruga vise od godinu dana, ne zelim to opet....inace, beba mi se od njihovog vidjanja jos nije smirila sto mi dodatno pogorsava celu situaciju, evo dve noci zaredom ne moze da zaspi i neutesno place kad ga spustim u krevetic, jedva ga uspavamo, a ranije je zaspao u toku sisanja bez problema....:(

I da deluje kao tornado na pomolu, pitanje njegovih roditelj moras da resis zarad svog deteta. Zar mala beba ne treba da spava nekoliko noci zaredom jer ti ne volis da se svadjas? Daj, molim te, progutaj tu knedlu jer dete je ipak na prvom mestu.
Ne mozes imati i jare i pare, niti vuci mogu biti siti, a ovce na broju. Sta sa tim sto niste razgovarali godinu dana? Zastitila si svoje starije dete i tu kapa dole. Uradi tako i sa ovim. A to sto je to prvo unuce njihvog sina jedinca mezimca kao sto neko vode rece e bas te zabole uvo.
 
Muz je stava da se sa njima nista ne moze resiti, godinama je bio u prilicno losim odnosima sa njima iz slicnih razloga: stalnog petljanja i kritika, sada su nekako ti odnosi stabilni ali oni realno nisu bliski, i iako se cuju svaki dan pricaju o vremenu i glupostima....i on kao i ja ne zeli konflikt a opet je svestan da se nesto mora resiti, bas puno pricamo o tome zadnjih dana....ima sada vremena do sledeceg vidjanja, necemo preko telefona nista da pominjemo ali vise necu da dozvolim da nas na taj nacin uznemire.....
 
:eek: imam situaciju da se roditelji mog muza ponasaju prema mom detetu koje je jos beba kao opsesivni....svojim izborom vidjaju ga mesecno, dete ih ne poznaje a kad dodju ponasaju se kao sumanuti....uguse mi dete kome to i ne prija, posle muz i ja iskijavamo njihovu "ljubav"....u isto vreme i nasa smaraju sa idejama kako da vaspitavamo dete, kako da ga negujemo, stalno kritikuju i komentarisu, sve uz osmeh i blagost....nikome ne prijaju njihove posete....ugusise nas...

imate li iskustva sa ovom situacijom????....i kako se pravilno postaviti????

otvoreno im recite bez svadje...ako se uvrede,sta ces.....bolje to nego da vas gushe
 
:eek: imam situaciju da se roditelji mog muza ponasaju prema mom detetu koje je jos beba kao opsesivni....svojim izborom vidjaju ga mesecno, dete ih ne poznaje a kad dodju ponasaju se kao sumanuti....uguse mi dete kome to i ne prija, posle muz i ja iskijavamo njihovu "ljubav"....u isto vreme i nasa smaraju sa idejama kako da vaspitavamo dete, kako da ga negujemo, stalno kritikuju i komentarisu, sve uz osmeh i blagost....nikome ne prijaju njihove posete....ugusise nas...

imate li iskustva sa ovom situacijom????....i kako se pravilno postaviti????

postavi neka pravila shto se tog iskijavanja tiche ... uostalom o svemu mozesh da porazgovarash...
ukoliko ne, samo pravila pa nek se snalaze.
 
:) dobro proceniste....tesko da ce biti dobro shvacen otvoreni razgovor, za njih ce to znaciti pravila....ali, neminovnost ne treba izbegavati, sad vidim da sam gajila neke iluzije nadajuci se da ce se situacija sama od sebe smiriti....nije bila to samo pocetna euforija oko rodjenja unuceta, ocigledno, to im je stil.....
 
:eek: imam situaciju da se roditelji mog muza ponasaju prema mom detetu koje je jos beba kao opsesivni....svojim izborom vidjaju ga mesecno, dete ih ne poznaje a kad dodju ponasaju se kao sumanuti....uguse mi dete kome to i ne prija, posle muz i ja iskijavamo njihovu "ljubav"....u isto vreme i nasa smaraju sa idejama kako da vaspitavamo dete, kako da ga negujemo, stalno kritikuju i komentarisu, sve uz osmeh i blagost....nikome ne prijaju njihove posete....ugusise nas...

imate li iskustva sa ovom situacijom????....i kako se pravilno postaviti????
nije tvoje nego vase

ako se oboje slazete da vam te posete smetaju, onda treba on da im skrene paznju, da porazgovara sa njima na tu temu
ako ti krenes ispasces grbava
nije to nista cudno, cesto se desava, svi mislimo da znamo najbolje, ali on bi trebalo da ima takav odnos sa njima da moze da im skrene paznju sta mu smeta, da ih zauzda, ako nema takav odnos ne znam da li je kasno da ga uspostavi
sve je to vrzino kolo ali u svakom slucaju mislim da on treba sa njima to da sredi
 
Tvoja drugarica onda nema problem sa svekrvom, nego sa muzem. Moji komentari se odnose na dobre brakove u kojima se odnos snaja-svekrva ili zet-tasta poremete zbog nepostovanja nekoliko osnovnih jednostavnih principa, ali koji moraju biti postovani. Ovo o cemu pises je druga tema i nema nikakve veze sa temom koja je ovde postavljena.

Tamo gde brak ne valja, naravno da sa svekrvom i ostalima ne moze biti dobro.

Ne verujem da odnos sa svekrvom, snajom. zetom i tastom treba i moze da bude istki kao sa detetom, pa otud i verujem da ima toliko problema. To je sasvim drugacija vrsta odnosa, veoma delikatna i komplikovana. Veruj mi da moze da bude odlican odnos (nisam rekla idealan) ali samo pod uslovom da je sam brak odlican i da se bracni partneri strateski zajednicki odnose prema roditeljima na opste zadovoljstvo.

.

Ne razumem do kraja tvoj stav I licno iskustvo u vezi apostrofiranja uloge muza.
Da li mislis da sva komunikacija (ili sve oko kljucnih stvari) treba da ide preko muza kada su u pitanju njegovi roditelji, tipa zena kaze svom muzu trebalo bi da.../mislim da ...pa onda to on prenese svojim roditeljima, ili I snaja direktno oko nekih stvari, pa makar bile I neprijatne o tome komunicira sa svekrom I svekrvom jer su jelte svi odrasli ljudi?

- - - - - - - - - -

....inace, beba mi se od njihovog vidjanja jos nije smirila sto mi dodatno pogorsava celu situaciju, evo dve noci zaredom ne moze da zaspi i neutesno place kad ga spustim u krevetic, jedva ga uspavamo, a ranije je zaspao u toku sisanja bez problema....:(

Meni je tesko da poverujem da beba tri dana ne moze da se smiri od posete babe I dede, da su njih dvoje takvu stetu I nemir detetu napravili? Pa sta su mu radili?
 
Ne razumem do kraja tvoj stav I licno iskustvo u vezi apostrofiranja uloge muza.
Da li mislis da sva komunikacija (ili sve oko kljucnih stvari) treba da ide preko muza kada su u pitanju njegovi roditelji, tipa zena kaze svom muzu trebalo bi da.../mislim da ...pa onda to on prenese svojim roditeljima, ili I snaja direktno oko nekih stvari, pa makar bile I neprijatne o tome komunicira sa svekrom I svekrvom jer su jelte svi odrasli ljudi?

- - - - - - - - - -



Meni je tesko da poverujem da beba tri dana ne moze da se smiri od posete babe I dede, da su njih dvoje takvu stetu I nemir detetu napravili? Pa sta su mu radili?

:confused: mali je naucio na muza i mene, pomoc nikakvu nemamo, vidi moju sestru jednom nedeljno, a njih mesecno....znaci, ne poznaje ih....beba je 5 meseci i tacno zna ko je drzi i rezervisana je sa nepoznatima....oni kad su dosli odmah su navalili na dete i uvredjeni su ako im dete ne das kad su oni smislili, smetaju i kod presvlacenja i kupanja, otimaju dete jedno drugom iz ruke, kao sto rekoh ponasajus e kao sumanuti...pokusavali smo da ih oladimo, vise muz nego ja...tesko je to obajasniti ovako preko foruma pa cak i recima, treba to videti....uglavnom, beba mi je plakala dve noci za redom nakon njihove posete kada je trebala da zaspi....panicno plakanje cim je spustimo u krevetic i tako sat sat ipo, bilo je grozno....s obzirom da se to nikad pre nije desavalo a nikakve novine nismo ubacili u dnevnu rutinu osim njih a ne desava se ni sada par dana posle, ne znam kako to da tumacimo nego da nismo smeli toliko da ga prepustimo nekome ko je za njega nepoznat.....
 
:confused: mali je naucio na muza i mene, pomoc nikakvu nemamo, vidi moju sestru jednom nedeljno, a njih mesecno....znaci, ne poznaje ih....beba je 5 meseci i tacno zna ko je drzi i rezervisana je sa nepoznatima....oni kad su dosli odmah su navalili na dete i uvredjeni su ako im dete ne das kad su oni smislili, smetaju i kod presvlacenja i kupanja, otimaju dete jedno drugom iz ruke, kao sto rekoh ponasajus e kao sumanuti...pokusavali smo da ih oladimo, vise muz nego ja...tesko je to obajasniti ovako preko foruma pa cak i recima, treba to videti....uglavnom, beba mi je plakala dve noci za redom nakon njihove posete kada je trebala da zaspi....panicno plakanje cim je spustimo u krevetic i tako sat sat ipo, bilo je grozno....s obzirom da se to nikad pre nije desavalo a nikakve novine nismo ubacili u dnevnu rutinu osim njih a ne desava se ni sada par dana posle, ne znam kako to da tumacimo nego da nismo smeli toliko da ga prepustimo nekome ko je za njega nepoznat.....

Da, meni je ovo skroz jasno. Ovo je teži slučaj od meni poznatih, ali ako smem primetiti, dete nije dobilo nemir samo od babe i dede, nego i od roditelja, koji su isto tako malo uznemireni. Verovatno vam sve skupa teško pada, pa u zbiru sa tim, samo dete još pride dobija svoju uznemirenost. Jedno od rešenja, sam predložio na prethodnoj strani. Sledeće, koje predlažem je, da probate prvo ti i suprug da proluftirate prvo vaše glave od svega, kako i samo dete ne bi osetilo nemir, koji imate.
 
Ne razumem do kraja tvoj stav I licno iskustvo u vezi apostrofiranja uloge muza.
Da li mislis da sva komunikacija (ili sve oko kljucnih stvari) treba da ide preko muza kada su u pitanju njegovi roditelji, tipa zena kaze svom muzu trebalo bi da.../mislim da ...pa onda to on prenese svojim roditeljima, ili I snaja direktno oko nekih stvari, pa makar bile I neprijatne o tome komunicira sa svekrom I svekrvom jer su jelte svi odrasli ljudi?
Ne mislim da komunikacija treba ide preko muza osim u drasticnim slucajevima, a kako ova situacija njih toliko pogadja, ovo spada u te slucajeve. Jesu svi odrasli ljudi, ali je mnogo emocija upleteno u pricu, a na pocetku braka i kad se rodi dete, jos su svi novi u svojim ulogama i dogadja se cesto da se nepotrebno trosi energija na nesto sto ne mora. U relativno su boljoj poziciji baba i deda jer su iskusni i odmorni, a mladi roditelji su jos neiskusni, premoreni i sami se jos uklapaju. Dakle, uslovno receno mladi imaju pred sobom "jakog protivnika".

Ako pretpostavimo da svi zele da budu u dobrim odnosima (a uglavnom je tako), da je to cilj, onda kad je frka treba glavnu rec da vodi onaj sa cijim roditeljima postoji problem. U suprotnom, ako zet ili snaja vode glavnu ili jedinu rec u toku konflikta, to babi i dedi izgleda kao da njihovo dete (sin ili cerka) nije dovoljno postovano u toj zajednici, da trpi pritiske, a zet ili snaja deluju kao agresivni drznici i onda nije vise fokus na resavanju konkretnog problema, vec se skrece na sporedne koloseke.

Ako konflikt resava sin ili cerka (u prisustvu ili ne zeta ili snaje -bolje bez), onda je prostor za roditeljsku manipulaciju mali, i tada moraju da se fokusiraju na konkretan problem. Ne osecaju se napadnuto kao kada intervenisu snaja ili zet i situacija se lakse resava.

U svom braku sam imala slicnu situaciju sa svekrvom koja je insistirala da prisustvuje kupanju bebe, sto je nas jako uznemiravalo jer smo bili jako mladi i neiskusni. Ziveli smo u zajednici. Mm je pokusao da joj na lep nacin skrene paznju da to ne zelimo, ali kada nije vredelo, na kraju smo zakljucavali sobu u kojoj smo kupali dete. Sobu je zakljucavao ON, da je to bila moja majka to bih bila JA.

Da je on cutao i cekao da ja resavam to sa njima, zaista bih bila razocarana, ali pre svega njim koji nije u stanju da me odbrani cak ni od svojih roditelja, a kamo li od nekog drugog. Dakle, iako ga mnogo volim, u dubini duse ga ne bih postovala ni ja, a ni roditelji jer je slabic.

U mom prisustvu za njega niko nikada nije smeo nista lose da kaze, veoma je postovan i voljen zet, ali velikim delom i zato sto je mojima bilo ocigledno da ga ja veoma volim i postujem i da sam pre svega majka i supruga, pa tek onda cerka. Tako je bilo i sa njegovima i evo posle toliko godina imamo ISTINSKI dobre odnose sa obe porodice, jer nije bilo nikakve sanse da se razmasu neciji negativni uticaji.

Kazes svi smo odrasli ljudi... da... mozes da mi verujes ili ne, ali osecam se veoma suvereno u svim vrstama odnosa i sposobna da obrazlozim bilo koji problem koji imam bilo kome - dakle i svekrvi i svekru. Dakle nije problem ni u tome da sam obespravljena, niti da sam mutava, medjutim, cilj mi je bio i jeste istinski dobar odnos, a to podrazumeva posmatranje tih odnosa iz svih uglova i na duge staze. Ovo sto sam preporucila Neizrecivoj da glavnu rec sa njegovima treba da vodi on kada je problem u pitanju, bilo je receno iz tog razloga.

Kasnije, kada prodje vreme, kada sve legne na svoje, vise nije toliko vazno ko ce reci to sto ima, tada ce biti jasno gde je ko pozicioniran i nema povoda za neku narocitu borbu. Sada, na pocetku, posle tako malo zajednicki provedenog vremena, posle svega nekoliko susreta sa bebom i u sinovljevom prisustvu, ne vidim nikakav razlog da on cuti, a da Neizreciva treba da ima govori sta im oboma smeta.

Kad zamislim scenu u prostoriji, baba i deda, beba, Neizreciva i njen muz, ona objasnjava sta im smeta, a on cuti... Nije to lako nikome, ali mora svako (muz i zena) da preuzme svoj deo odgovornosti i da sam podnese teret sukoba sa svojim roditeljima.

Izvinjavam se na opsirnosti, ali je mnogo pogresnih zakljucaka izvedeno iz m ojih porethodnih postova

PS smatram da iskljucivo roditelji treba da odlucuju kako ce se postupati sa detetom, pa makar ko se ljutio zbog toga i kako god im izgledala ta pravila
 
Poslednja izmena:
Da, meni je ovo skroz jasno. Ovo je teži slučaj od meni poznatih, ali ako smem primetiti, dete nije dobilo nemir samo od babe i dede, nego i od roditelja, koji su isto tako malo uznemireni. Verovatno vam sve skupa teško pada, pa u zbiru sa tim, samo dete još pride dobija svoju uznemirenost. Jedno od rešenja, sam predložio na prethodnoj strani. Sledeće, koje predlažem je, da probate prvo ti i suprug da proluftirate prvo vaše glave od svega, kako i samo dete ne bi osetilo nemir, koji imate.

:) evo polako prolazi....vreme leci sve....zato sam i stava da jedno vreme, bar dva meseca necemo da se vidimo....treba nam svima pauza, narocito meni, ko zna sta sam bebi unela kroz mleko sa tom nerovozom....
 
Ne mislim da komunikacija treba ide preko muza osim u drasticnim slucajevima, a kako ova situacija njih toliko pogadja, ovo spada u te slucajeve. Jesu svi odrasli ljudi, ali je mnogo emocija upleteno u pricu, a na pocetku braka i kad se rodi dete, jos su svi novi u svojim ulogama i dogadja se cesto da se nepotrebno trosi energija na nesto sto ne mora. U relativno su boljoj poziciji baba i deda jer su iskusni i odmorni, a mladi roditelji su jos neiskusni, premoreni i sami se jos uklapaju. Dakle, uslovno receno mladi imaju pred sobom "jakog protivnika".

Ako pretpostavimo da svi zele da budu u dobrim odnosima (a uglavnom je tako), da je to cilj, onda kad je frka treba glavnu rec da vodi onaj sa cijim roditeljima postoji problem. U suprotnom, ako zet ili snaja vode glavnu ili jedinu rec u toku konflikta, to babi i dedi izgleda kao da njihovo dete (sin ili cerka) nije dovoljno postovano u toj zajednici, da trpi pritiske, a zet ili snaja deluju kao agresivni drznici i onda nije vise fokus na resavanju konkretnog problema, vec se skrece na sporedne koloseke.

Ako konflikt resava sin ili cerka (u prisustvu ili ne zeta ili snaje -bolje bez), onda je prostor za roditeljsku manipulaciju mali, i tada moraju da se fokusiraju na konkretan problem. Ne osecaju se napadnuto kao kada intervenisu snaja ili zet i situacija se lakse resava.

U svom braku sam imala slicnu situaciju sa svekrvom koja je insistirala da prisustvuje kupanju bebe, sto je nas jako uznemiravalo jer smo bili jako mladi i neiskusni. Ziveli smo u zajednici. Mm je pokusao da joj na lep nacin skrene paznju da to ne zelimo, ali kada nije vredelo, na kraju smo zakljucavali sobu u kojoj smo kupali dete. Sobu je zakljucavao ON, da je to bila moja majka to bih bila JA.

Da je on cutao i cekao da ja resavam to sa njima, zaista bih bila razocarana, ali pre svega njim koji nije u stanju da me odbrani cak ni od svojih roditelja, a kamo li od nekog drugog. Dakle, iako ga mnogo volim, u dubini duse ga ne bih postovala ni ja, a ni roditelji jer je slabic.

U mom prisustvu za njega niko nikada nije smeo nista lose da kaze, veoma je postovan i voljen zet, ali velikim delom i zato sto je mojima bilo ocigledno da ga ja veoma volim i postujem i da sam pre svega majka i supruga, pa tek onda cerka. Tako je bilo i sa njegovima i evo posle toliko godina imamo ISTINSKI dobre odnose sa obe porodice, jer nije bilo nikakve sanse da se razmasu neciji negativni uticaji.

Kazes svi smo odrasli ljudi... da... mozes da mi verujes ili ne, ali osecam se veoma suvereno u svim vrstama odnosa i sposobna da obrazlozim bilo koji problem koji imam bilo kome - dakle i svekrvi i svekru. Dakle nije problem ni u tome da sam obespravljena, niti da sam mutava, medjutim, cilj mi je bio i jeste istinski dobar odnos, a to podrazumeva posmatranje tih odnosa iz svih uglova i na duge staze. Ovo sto sam preporucila Neizrecivoj da glavnu rec sa njegovima treba da vodi on kada je problem u pitanju, bilo je receno iz tog razloga.

Kasnije, kada prodje vreme, kada sve legne na svoje, vise nije toliko vazno ko ce reci to sto ima, tada ce biti jasno gde je ko pozicioniran i nema povoda za neku narocitu borbu. Sada, na pocetku, posle tako malo zajednicki provedenog vremena, posle svega nekoliko susreta sa bebom i u sinovljevom prisustvu, ne vidim nikakav razlog da on cuti, a da Neizreciva treba da ima govori sta im oboma smeta.

Kad zamislim scenu u prostoriji, baba i deda, beba, Neizreciva i njen muz, ona objasnjava sta im smeta, a on cuti... Nije to lako nikome, ali mora svako (muz i zena) da preuzme svoj deo odgovornosti i da sam podnese teret sukoba sa svojim roditeljima.

Izvinjavam se na opsirnosti, ali je mnogo pogresnih zakljucaka izvedeno iz m ojih porethodnih postova

PS smatram da iskljucivo roditelji treba da odlucuju kako ce se postupati sa detetom, pa makar ko se ljutio zbog toga i kako god im izgledala ta pravila

kod nas je situacija da sam ja starija i da imam jedno dete koje je vec veliko, u pubertetu...niti sam mlada, niti neiskusna kao majka i mislim da ih to dodatno iritira jer im se ne svidja kako ja imam slobodan odnos sa starijim sinom ....vide opasnost u tome i misle kako ce im unuce biti tako slobodno vaspitano....slazem se za to da bi muz trebao to da resi ali cinejnica je da se ni on sa njima nije uspevao da se izbori nego se povlacio i sklanjao i radio po svom pa je bio neposlusan sin i da ne veruje ni da ce ovo moci da resi....inace je slab govornik a kad prsne zapeni i kaze preteske reci....ni on ni ja nismo sigurni da bi ista pozitivni postigao da im otvoreno skrene paznju, zato smo se i do sada ustezali da ista kaze.....
 

Back
Top