Nezaposleni roditelj - kakvu sve pomoć može dobiti od države ?

Biljana C

Obećava
Poruka
73
Imam dete ( 11 god ) iz vanbračne veze,
a nisam sudskom presudom dobila samostalno vršenje roditeljskog prava.

Dete je kod mene,
otac deteta pomaže,
ali pravi problemi su nastali kada sam pre godinu dana ostala bez posla.

Da bih sada dobila bilo kakvu socijalnu pomoć
preduslov je presuda o poverenom detetu
odnosno presuda o samostalnom vršenju roditeljskog prava.

Čujem da ne bih mogla nikakvu pomoć da dobijem sve i da mi je dete povereno,
jer imam stan u vlasništvu i višak stambenog prostora !

Da li je ovo tačno ?

Da li mi se isplati jurcanje po sudovima ( otac će da sarađuje ) ?
Da li bih tu presudu uopšte dobila pošto sam sada nezaposlena i bez prihoda ?

Mogu ja da izjavim da imam ne znam kakve prihode od neprijavljenih delatnosti ( čišćenje stanova i sl ),
ali da li ću onda dobiti pomoć od socijalnog ?

I na kraju o kakvoj se pomoći radi ?

Jasno je da socijalni radnici kriju ove podatke od nas
verovatno imaju diskretnu naredbu "odozgo" da rasteruju narod
i ne daju nikom nikakvu pomoć.

Ali ne sumnjam da svojim prijateljima kažu šta sve može da se dobije !
 
ne znam da li si se raspitivala u vezi sa roditeljskim dodatkom.
ja sam slucajno naleteo na to jer sam greskom guglao roditeljski umesto decjeg dodatka :)
nisam detaljno citao jer mi je delovalo cudno sto se trazi toliko brdo papira pa sam skapirao da sam pogresan termin guglao.
roditeljski dodatak:
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=3901

ovo sto je cave man napisao je neprecizno. decji dodatak se za prvo dete isplacuje u celosti a za 2-3-4 u 24 rate i te rate su vece od 2K. cini mi se oko 5K. nije nesto ali bar ti resi pelene...
jedino nisma siguran za vremenski rok u kom se moze podneti zahtev. nekoliko meseci od rodjenja deteta.
 
Poslednja izmena:
To je roditeljski dodatak a ne deciji.
Deciji ostvarujes time sto si nezaposlen potvrdom iz pio fonda. I moras obnavljati resenje jednom godisnje i to mesec dana pre isteka da te ne bi "preskocili" za taj mesec.
Sto se popusta za struju tice,podnosi se zahtev u Tirsovoj ali ti treba kopija zadnjeg racuna kao dokaz da ne upadas u "vece"potrosace jer onda nista od popusta.
U sustini,popust mozes ostvariti ako palis samo sijalice a ostale aparate nocu.
 
To je roditeljski dodatak a ne deciji.
Deciji ostvarujes time sto si nezaposlen potvrdom iz pio fonda. I moras obnavljati resenje jednom godisnje i to mesec dana pre isteka da te ne bi "preskocili" za taj mesec.
Sto se popusta za struju tice,podnosi se zahtev u Tirsovoj ali ti treba kopija zadnjeg racuna kao dokaz da ne upadas u "vece"potrosace jer onda nista od popusta.
U sustini,popust mozes ostvariti ako palis samo sijalice a ostale aparate nocu.


da da da...moja greska...i opet sam pomesao decji i roditeljski :dash:

ali nisam znao da je taj decji dodatak tako nizak :eek: ovaj sto dobijas za rodjenje deteta (dakle, roditeljski) je sada valjda oko 5K. nikako da predamo zahtev, prikupili papirologiju, jos samo da se preda...
 
Imam već 50% smanjenje stanarine,
imam povlasticu Bus-plus za 1100 mesečno kao nezaposlena.
Imamo i ja i dete zdravstveno osiguranje.

Da li imam neke beneficije za struju ?
To su nešto pričali pre par meseci,
međutim u socijalnom kažu da oni zvanično ništa dobili nisu - prema tome i to je izborna kampanja bila !

..imas pravo i na popust za struju....onima u socijalnom predas papire od Biroa da si ne zaposlena, i poslednji placen racun,
iz poreskog resenje o porezu da je sve placeno....oni salju EDB-u a ovi ti odrede % popusta...

...imas pravo na socijalnu pomoc, to sto imas viska prostora nema bas neke velike veze....nemoj odmah da odustajes
niti da ih kudis, oni kao oni ce odraditi sve kako treba, ali nije do njih nista vezano za isplatu socijalne pomoci, to uplacuje
republicki fond, a to ces malo da se nacekas...mada po meni kad god doslo dobro doslo....
...samo podji u centar i lepo sedi tamo i sve fino objasni o cemu se radi...
 

Back
Top