Traženje posla u inostranstvu

Pazi, ako te zanima rad na kruzerima jedini problem su pare, imas dve agencije za koje znam da su 100% pouzdane, employment power u Zagrebu i sea agency u Beogradu, treba iskesirati oko 200 evra unapred ali to ti je 100% pouzdano, a plata je za nase uslove bogovska. Ako pitas za nesto na kopnu tu nemam neke informacije a voleo bih da cujem ako neko nesto zna, npr. neka agencija koja nalazi posao u Nemackoj, Austriji, Holandiji, makar da perem case i tanjire samo da odem odavde...
 
Prvo trebate da napišete šta ste završili koju školu ,šta znate da radite da bi neko mogao da kaže dali ima posla ili ne.Koji jezik govorite jer šta ćeš u Nemačku ako neznaš Nemački.A posla ima i Nemci traže radnu snagu treba se samo raspitati.
 
A posla ima i Nemci traže radnu snagu treba se samo raspitati.

Toga sam svestan, navodno u sledecih par godina ce izgubiti ne znam koliko stotina miliona evra kao drzava zbog nedostatka kvalifikovane radne snage za mala i srednja preduzeca koja su kicma privrede i ekonomije. Stoga sam i odlucio da pocnem da ucim nemacki, i nadam se da cu ga tecno govoriti za 8-12 meseci. Inace sam zavrsio master studije na Pedagoskom Fakultetu, ali kao sto rekoh, prao bih i tanjire po restoranima samo da se izgubim odavde.
 
Velika većina ljudi koji odu u Nemačku na rad ne znaju da beknu taj jezik već ga tamo nauče. Ajmo dalje...:) Da ne pričam da su išli i bez škole, ili sa strukama koje se ne traže toliko pa su se snašli. Mene zanima konkretan mehanizam traženja posla...
 
ja se ne bih oslanjo na net niti sigurnost strucnosti,sto bi nase babe i dede rekle samo tebe tamo cekaju:lol:znaci pocetni kapital za odlazak i ostanak par meseci,po mogucstvu kod nekog rodjaka prijatelja koji bi bar krevet dao i savet kontakt gde traziti,pa usput papiri da nije na crno
 
Toga sam svestan, navodno u sledecih par godina ce izgubiti ne znam koliko stotina miliona evra kao drzava zbog nedostatka kvalifikovane radne snage za mala i srednja preduzeca koja su kicma privrede i ekonomije. Stoga sam i odlucio da pocnem da ucim nemacki, i nadam se da cu ga tecno govoriti za 8-12 meseci. Inace sam zavrsio master studije na Pedagoskom Fakultetu, ali kao sto rekoh, prao bih i tanjire po restoranima samo da se izgubim odavde.

Za pranje sudova po restoranima ima radne snage, mastera kojecega iz Pakistana, recimo.

A poznavanje nemackog etu ne igra skoro pa nikakvu ulogu.

Tacno je da je potrebna kvalifikavana radna snaga, a to su zanati tipa elektricari, bravari, alatnicari, pedagoga ima i nemackih na zavodu za zaposljaavanje.
 
Za pranje sudova po restoranima ima radne snage, mastera kojecega iz Pakistana, recimo.

A poznavanje nemackog etu ne igra skoro pa nikakvu ulogu.

Tacno je da je potrebna kvalifikavana radna snaga, a to su zanati tipa elektricari, bravari, alatnicari, pedagoga ima i nemackih na zavodu za zaposljaavanje.

Koju glupost ti napisa da ti u nemačkoj netreba nemački.Pa neznaš da kažeš da oćeš u klozet da ideš a kamoli nešto komplikovanije.Da bi bilo šta radio treba ti jezik zemlje u koju si ili ti treba prevodioc koji će stalno da bude uz tebe.Ajde kaži bilo šta gde ti ne treba nemački u nemačkoj.Zato ne lupaj da ljudi pomisle da nešto znaš.
 
Za pranje sudova po restoranima ima radne snage, mastera kojecega iz Pakistana, recimo.

A poznavanje nemackog etu ne igra skoro pa nikakvu ulogu.

Tacno je da je potrebna kvalifikavana radna snaga, a to su zanati tipa elektricari, bravari, alatnicari, pedagoga ima i nemackih na zavodu za zaposljaavanje.

Ok hvala ti na informacijama, i na pesimizmu, ja cu se svejedno iscimati i pokusati pa sta bude ;)
 
Evo u današnjim novinama stoji da Nemačka traži radnu snagu za rad po staračkim domovima gde jezik uopšte nije potreba.Baš stoji traže radnike iz Srbije.Eto šanse ko želi da izađe iz zemlje sa papirima može da se prijavi u Nemački konzulat i raspita za uslove rada.
 
E skoro sam čula priču jednog poznanika koji je ispričao neverovatnu priču. Ne znam kako zna tog čoveka u Nemačkoj, on ode kod njega i smestio se, ima pravo da ostane 3 meseca. Malo je zaradio i uštedeo nešto, ali.....

Taj domaćin je naš brale Srbin počeo je da ga ucenjuje, uzeo mu sva dokumenta i kreditnu karticu, i primoravao ga da ide za njima i držali ga na oku, sve i svašta pokupovali iz velikog marketa i skidali su njegovom kreditnom karticom. U njegovoj kući je bio pravi rob, radio sve što mu je rečeno, strašno je trpeo vređanje i maltretiranje. Tako su ga lepo ispratili do stanice i dali mu sitniš za povratak.

I rekao da više nikad u Nemačku. :lol:
 

Back
Top