Slatkorečivost

Da li je slatkorečivost pozitivna?

  • Nije

  • Jeste


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ako ljudi zele da budu voljeni to nije negativno. Mislim da je to prirodno i ljudski. Drugo je to sto drugi ljudi u tome vide kao nesto 'lose', jer ih eto kao iritira.. Al to je po mom misljenju problem percepcije okoline(ko je kriv onim ljudima koji ne osecaju potrebu da budu voljeni i koje to smara), a ne osoba koje zele da budu voljene. Zelja za voljenoscu po mom misljenju ne bi trebalo da se tretira kao nesto a priori negativno. Iako, pitam se, zar ima iko ko ne zeli da bude voljen? Problem nastaje kada judi ne umeju to, tu zelju da izbalansiraju, kada ne umeju da korespondiraju uzvratnim emocijama. A to znaci otprilike: zelim biti voljen-zelim da volim. Mada, to retko postoji, ta izbalansiranost kod nas ljudi. Vecina prizeljkuje da bude voljena ali kada treba uzrvratiti, pokazati ljubav, to ide teze. Sto se tice kulturnog i lepog izrazavanja, ni to po mom misljenju nije minus, niti je mana samo po sebi. Problem je ako ljudi ne misle iskreno ono sto kazu. Prema tome, slatkorecivost ne mora biti mana, ako se ne koristi kao proracunato sredstvo, ka cilju.
 
Poslednja izmena:
Nije isto slatkorečivst i kulturno, ispravno i lepo izražavanje.....slatkoečivost je...mico, cico, slaka moja, štosi mi leeepa danas...pri pozdravima. ćaaao ljuuubim te puno. dođi da te cokim mila moja...pa ti skida trunčice sa maice kojih možda ima možda nema, u porukama šalje smaljiće i srdašca....nutka te po sto puta kada nešto kažeš jednom, neću....način pridobijanja...odmah mi se pali lampica, ko je njena žrtva i protiv koga bi trebalo da je podržim....ma ne mogu sad da elaboriram....uvlakači znam da su 1000%..
Uzgred ne znam šta je reč feget, neko reče gore.
 
Poslednja izmena:
'Mico kuco cico, ljubavi, duso, srce' ne mora biti nista negativno. Ni kada se upotrebljava u prijateljskim, rodbinskim bliskim kontaktima, a ni u recimo ljubavnoj vezi. Zasto bi to samo po sebi bilo lose? Po mom misljenju, nije. E sad..to sto nekog mozda to iritira,...ok. neko to ne voli, neko pak voli, stvar je ukusa i afiniteta pri bliskom ophodjenju. Al, to ne mora da znaci da su te reci same po sebi 'znak', 'lampica' za nesto skriveno. Osim, Ako se zaista ne koristi kao sredstvo.
 
Poslednja izmena:
Slatkorečivost pozitivna, preterana slatkorečivost, kao i bilo šta drugo preterano, negativna.

Ne treba biti slatkorečiv, toliko blizak i opušten sa osobama koje ne poznaješ dovoljno, ili pak znaš ali ti nisu među najbitnijim u životu. To onda najčešće nije ni iskreno, već samo sredstvo da ˇpridobiješˇ tu osobu ili nešto od nje. Takve stvari su ok, samo sa onima bez kojih ne možeš da zamisliš život, pa činiš sve, ponekad i preterano, da prema njima budeš pažljiv i nežan. Zato što ti znače, a i zato što želiš da i oni budu takvi prema tebi.
 
okruzi se malo neslatkorecivim pa da vidis kako prija poneki
pa nije to lose, lose je kad neko mulja ili pretera, ali moze da pretera da nije svestan
mislim koji imaju meru s tim i dobri su da je to bas talenat i da su potrebni kao retkost, takvi likovi, i poslovno
 
Slatkorečivost pozitivna, preterana slatkorečivost, kao i bilo šta drugo preterano, negativna.

Ne treba biti slatkorečiv, toliko blizak i opušten sa osobama koje ne poznaješ dovoljno, ili pak znaš ali ti nisu među najbitnijim u životu. To onda najčešće nije ni iskreno, već samo sredstvo da ˇpridobiješˇ tu osobu ili nešto od nje. Takve stvari su ok, samo sa onima bez kojih ne možeš da zamisliš život, pa činiš sve, ponekad i preterano, da prema njima budeš pažljiv i nežan. Zato što ti znače, a i zato što želiš da i oni budu takvi prema tebi.
Da tako je
Takodje sredstvo da se nesto dobije to nije ok
 
Slatkorečivost, da li je po vama pozitivna ili negativna?

Šta mislite o osobama koje su slatkorečivi, koji se lepo i kulturno izražavaju, bez obzira na značenje? :D

za tebe je slatkorechivost lepo i kulturno izrazavanje, a ono to nije... ono je jednostavno nachin izrazavanja... nachin koji meni smeta kada se radi o ljudima koje ne poznajem ili koje ne poznajem dovoljno... pre bilo koje druge kategorizacije bih je jednostavno svrstala u preteranost...
 
za tebe je slatkorechivost lepo i kulturno izrazavanje, a ono to nije... ono je jednostavno nachin izrazavanja... nachin koji meni smeta kada se radi o ljudima koje ne poznajem ili koje ne poznajem dovoljno... pre bilo koje druge kategorizacije bih je jednostavno svrstala u preteranost...

pa problem je sto lepo i kulturno izrazavanje nije slatkorecivost...
Slatkorecivost je nacin da se oseoba pridobije, znaci to je igra... ( igranje igara )

a sve igre su nepostene...

kao sto sve sto je preterano ne valja...
 
pa problem je sto lepo i kulturno izrazavanje nije slatkorecivost...
Slatkorecivost je nacin da se oseoba pridobije, znaci to je igra... ( igranje igara )

a sve igre su nepostene...

kao sto sve sto je preterano ne valja...

ne slazem se da se obavezno radi o nachinu pridobijanja odnosno igri... niti da je ono shto meni deluje preterano u biti negativno, jer postoje ljudi kojima prija takav vid komunikacije...
 
Lepo i kulturno izražavanje je jedno a slatkorečivost je drugo.
Ako je u pitanju bliska osoba ne smeta mi slatkorečivost umem i ja da budem takva prema osobi koju volim ali ne volim kada to dolazi od ljudi sa kojima nisam bliska.
Mada me najviše nervira grupa ljudi koji su kroz tu slatkorečivost u stvari licemerni.
 

Back
Top