Вучићева Србија - куд плови овај брод?

Да ли је Србија на корак од диктатуре?

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Крста

Poznat
Poruka
7.429
Баш сам нешто размишљао скоро о томе где се налази Србија и куда иде.
И упитао сам се да ли Србија приближава стању диктатуре, једноумља, и синдрома "један човек, сва власт".
Додуше, имали смо већ искуства са таквим типом уређења у друштву, али ово што се за ових годину и нешто дана од доласка Вучића на власт збива заиста је, за мој укус, специфично.

Дакле, са кандидатом за новог министра финансија разговара Вучић, продају "Јата" договара Вучић, "Звезди" помаже Вучић (звездаш сам, додуше :lol:, али ово је нечувено), откривање људи који су покушали да убију Вука Драшковића тражи Вучић, корупцију у просвети хоће да раскринка Вучић... листи нема краја. Јасно вам је (ваљда) шта хоћу да кажем.

И занима ме мислите ли да се Србија опасно ближи још једној диктатури?

На основу свега изреченог, ја мислим да се ближи, на моју велику жалост.
 
И занима ме мислите ли да се Србија опасно ближи још једној диктатури?

На основу свега изреченог, ја мислим да се ближи, на моју велику жалост.

Srbi su oduvek bili ljubotelji od kulta licnosti (vecina) , nista novo
 
Moj konačni odgovor je-da. Pa ovde samo takvi režimi uspevaju. Dokazano, provereno. Neće to biti ni prva ni poslednja diktatura, samo još jedna u nizu.:cool:

Да, али ово је специфичан тренутак, зар не?
Комада нам се држава, уступа се Косово и Метохија Шиптарима, а и Телеком ће, изгледа, да продају. А нас ће верповатно држати у анестезији. Све, дакле, смрди на то да се спрема Вучићч да буде једини и да изиграва Бога у Србији, а то неће бити добро по нас.
 
Да, али ово је специфичан тренутак, зар не?
Комада нам се држава, уступа се Косово и Метохија Шиптарима, а и Телеком ће, изгледа, да продају. А нас ће верповатно држати у анестезији. Све, дакле, смрди на то да се спрема Вучићч да буде једини и да изиграва Бога у Србији, а то неће бити добро по нас.

Narod je glasao, narod aplaudira, narod voli kada se uhapsi neki dilkan koji će sa nanogvicom provesti godinu dana u svojoj vili sa spa centrom & saunom, uz čašu dom perinjona & kavijar, dok narod gleda Velikog Brata ili 678. reprizu ,,Boljeg života"....... sve je ok za narod...........I narod će ganuti vesti o cunamiju u Japanu, ali ne i poskupljenje struje ili čuvena nadčuvena departizacija :)
 
Баш сам нешто размишљао скоро о томе где се налази Србија и куда иде.
И упитао сам се да ли Србија приближава стању диктатуре, једноумља, и синдрома "један човек, сва власт".
Додуше, имали смо већ искуства са таквим типом уређења у друштву, али ово што се за ових годину и нешто дана од доласка Вучића на власт збива заиста је, за мој укус, специфично.

Дакле, са кандидатом за новог министра финансија разговара Вучић, продају "Јата" договара Вучић, "Звезди" помаже Вучић (звездаш сам, додуше :lol:, али ово је нечувено), откривање људи који су покушали да убију Вука Драшковића тражи Вучић, корупцију у просвети хоће да раскринка Вучић... листи нема краја. Јасно вам је (ваљда) шта хоћу да кажем.

И занима ме мислите ли да се Србија опасно ближи још једној диктатури?

На основу свега изреченог, ја мислим да се ближи, на моју велику жалост.

Председништво СНС-а листом за нове изборе.........не да Вучић!

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Tan2012-4-20_1210825_7.jpg
 
Moj konačni odgovor je-da. Pa ovde samo takvi režimi uspevaju. Dokazano, provereno. Neće to biti ni prva ni poslednja diktatura, samo još jedna u nizu.:cool:

Mi placemo za diktaturom - cim nas puste na slobodu, mi se unervozimo, nismo navikli da idemo bez snaznog autopilota. Cim treba nesto sami da odlucimo - nervoza.
Zato se sadasnji matorci sa nostalgijom secaju Tita - onda se znao red. Nekim nesto mladjim su 90te ostale u dobrom secanju, jer si tu mogao da radis bilo sta, samo da ne diras vlast.

A sada ne mozes da radis bilo sta - a mozes da kritikujes vlast... i narod je izgubljen.

Ja cu uvek da podrzim strogi red - ali i merenje rezultata. Ne treba da pravimo Severnu Koreju ovde, nego da se razvijamo. Stepen formalnih sloboda nije bitan.
 
EKSKLUZIVNI INTERVJU Aleksandar Vučić: Imam Maršalov plan za Srbiju!
aleksandar-vucic-1376639159-353265.jpg

Do kraja godine, uz znanje i angažovanje velikog broja ljudi, stranih i domaćih stručnjaka, možemo da napravimo plan - šta je to što u narednih 10 godina moramo i možemo da uradimo, a pre svega treba da napravimo sistem koji funkcioniše
BEOGRAD - Otvoreno i bez kalkulisanja.
U rekonstruisanoj Vladi Srbije, na ministarskim i savetničkim mestima, sedeće ljudi iz inostranstva - Srbi i stranci. Ideja je, objašnjava za Kurir prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić, da se dovedu najbolji, oni od kojih možemo nešto da naučimo i koji će nam pomoći da zemlja krene napred.

- Evo, doveli smo Lazara Krstića, profesionalca. Ovo je prvi put da je neko doveo stručnjaka, prvi put da jedna stranka nije za sebe tražila resor finansija.

http://www.kurir-info.rs/ekskluzivn...ic-imam-marsalov-plan-za-srbiju-clanak-939287

E SAD KAD SU SVI ZAVRSILI EKONOMIJU NA MEGATRENDU IMA PARE DA RASTU NA DRVECU!
 
Poslednja izmena:
Дакле, ја кад год чујем да вуЋко нешто изјави ја помислим да је он лоод. Маршалов план???

Дошао сам до закључка да је немогуће да неко кога подржава толики народ буде лоод. Немогуће да све што каже и сваки покрет који уради и све што уради и све што помисли, да то буду реакције лоодог човека.

Закључио сам да сам ја тај који је луд јер сумњам у вуЋка.
 
Узгред, није ми јасно, мени овако ненормалном једна ствар.

вуЋко стално прича о неким тешким одлукама и непопуларним мерама. А ја до сад не видех ни једну. Има ли неке непопуларне мере ове владе?

Ево цитата како ке.ња - Vučić je naveo da će u planu reforme najbolnija tačka biti reforma javne uprave odnosno što će neki ljudi morati da traže druga radna mesta.





- Moraćemo da uradimo restrukturiranje javnih preduzeća, što znači da neki partijski činovnici neće moći da rade ono što su do sada. Biće teška i penziona reforma - moraćete s više godina da idete u penziju, a ne kao što je do sada bilo, da neko sa 35 godina nađe načina da se neopravdano penzioniše. Ne može više!

Ке.ња за јавност а никада ово неће урадити.

Знам, знам..сад ће многи рећи..тешка одлука је био Бриселски споразум. Истина је да је народу Сербском преко главе прича о Косову и једва је чекао да се ратосиља беде, зарад наде у боље сутра. вуЋко је народу дао наду и скинуо бреме Косова.
 

Back
Top