Dobijate li dzeparac ?
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Dobijate li dzeparac ?

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    172.475
    Reputaciona moć
    17505

Podrazumevano Dobijate li dzeparac ?

….dnevno,nedeljno,mesecno?

Da li ste zadovoljni dobijenom svotom i koliko ona pokriva neke vase potrebe?

Drugim recima na sta trosite dzeparac?
    Ne plašite se savršenstva – nikad ga nećete ostvariti

Петар nije na forumu
    Нису лоша времена,него људи.
    Iskusan
    Učlanjen
    13.07.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dobijate li dzeparac ?

Ne dobijam bas dzeparac,kada mi novac treba,roditelji mi daju. Ovo leto im nisam ni trazio,jer sam radio.

Uštekani novac najčešće trošim na garderobu,i na šišanje koje sprovodim svaki 15.dan(a čemu se moji čude,evo već nekoliko godina).
    Poslednji put ažurirao/la Петар : 14.08.2013. u 22:27

Buduća legenda Regina Mills (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1705

Citat Original postavio Петар Pogledaj poruku
    Ne dobijam bas dzeparac,kada mi novac treba,roditelji mi daju. Ovo leto im nisam ni trazio,jer sam radio.

Uštekani novac najčešće koristim na garderobu,i na šišanje koje sprovodim svaki 15.dan(a čemu se moji čude,evo već nekoliko godina).
    Bravo za tebe, kada bi samo vise tvojih vrsnjaka ovako radilo Ja sam isto dok sam bila u srednjoj i posle na studijama uvek radila da bih mogla da finasiram neke sbvoje prohteve Mada mama mi je uvek davala i da ne trazim, cak mi i sad po nekad da

Veoma poznat Mil00rad (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Ćorav dinar mi ne daju od kako sam završio školicu...I ne treba.Nikada nisam dobijao u fazonu:"E sine evo ti keš,da se nađe".Školovao sam se u Banji i nedeljno mi je sledovalo 25€ te mi uglavnom ostane oko 10-ak od svake nedelje.Bio sam zadovoljan i pravo je pokrivalo moje potrebe,fino se moglo uštekati sa strane.Od tih para sam išao po rejvovima i svirkama duž cele Srbije,bilo je vr'!
    Trenutno kuliram zahvaljujući šteku.Ne radim,nisam na fakultetu,spavam kol'ko 'oću,idem gde i do kada 'oću,radim šta 'oću...Ako para nestane pre upisa na faks sledeće godine-rintaću,ako ne-još bolje.
    "Biti tolerantan prema zlu isto je što i činiti ga".
    "Your country's not worth your tears!"

Aktivan član
    Učlanjen
    07.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja sam golicljiv,ja necu

TalaWolf nije na forumu
    Eşti secretul discret, secretul perfect. Care se ţine, care mă ţine.
    Aktivan član TalaWolf (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Ne bas dzeparac. Radim kod mojih kada im je to potrebno, a oni mi posle daju koliko mi treba. Sve sto ostane od 2-3 "dzeparca" (skoro ceo, ako ne i ceo iznos) uglavnom im vratim, smor mi je da drzim poveci iznos u novcaniku a redovno ga gubim ili zaboravljam
    Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.

Ističe se oskar2215 (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Nikada nisam praktikovao da trazim dzeparac od mojih. Jednostavno ne volim da se petljam sa njima oko novca jer i oni imaju svojih problema oko toga.
    U skolskim danima se svodilo na to da svaki dinar koji sam imao sa strane je uglavnom bio ustedjen od uzine.
    Sada kao student novac zaradjujem delom od sezonskih poslova i delom od stipendije, ali ipak novac kako dodje tako vrlo brzo i ode, najvise na odrzavanje auta

Петар nije na forumu
    Нису лоша времена,него људи.
    Iskusan
    Učlanjen
    13.07.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio oskar2215 Pogledaj poruku
    Nikada nisam praktikovao da trazim dzeparac od mojih. Jednostavno ne volim da se petljam sa njima oko novca jer i oni imaju svojih problema oko toga.
    U skolskim danima se svodilo na to da svaki dinar koji sam imao sa strane je uglavnom bio ustedjen od uzine.
    Sada kao student novac zaradjujem delom od sezonskih poslova i delom od stipendije, ali ipak novac kako dodje tako vrlo brzo i ode, najvise na odrzavanje auta

Tako i ja-od uzine često uštedim,što se ne da videti po mojoj liniji.
    Stipendiju nemam,jer nisam bio odlichanu 1. godini.
    A voleo bih da na faksu imam stipendiju,kolika god bila.

Zainteresovan član T@NYA (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio Nina Pogledaj poruku
    ….dnevno,nedeljno,mesecno?

Da li ste zadovoljni dobijenom svotom i koliko ona pokriva neke vase potrebe?

Drugim recima na sta trosite dzeparac?
    Pa ne mogu bas to da nazovem dzeparac. Moji mi daju kad mi zafali...doduse ne volim da im trazim. Za sebe uvek imam, zaradjujem taman onoliko koliko trosim i koliko mi treba.

Na sta trosim novac?
    Zavisi koje je godisnje doba. Leti uzivam, brckam se na Adi, trosim na suknjice, sandalice, kremice za suncanje, na izlaske, na ice i pice Ne uvek , naravno.
    Sjeseni uglavnom na jaknice,na zimsku garderobu, na kozmetiku.
    Zimi gledam da ne trosim....sem ako bas mora. .......a na prolece se pripremam za leto.... A teretana je obavezna cele godine, tako da i tu imam trosak.
    Mnogi misle da puno trosim, ali nije tako. Mnooogo toga moze da se uradi i sa malom svotom novca. Bitno je da znas sta zelis, sa cime raspolazes, da imas dobru organizaciju mogucnosti i zelja i to je to.
    Poslednji put ažurirao/la T@NYA : 17.08.2013. u 18:33

Početnik LadyStark (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Student sam i nažalost nemam lični prihod. Pare uzimam od roditelja retko, jedino kada mi baš zatreba. Moje ''troškaranje'' se svodi na to da jednom u dve nedelje izađem sa drugaricama na kafu u grad, eventualno trošak za cigarerete, koji uglavnom finansiram sama. Odeću kada uzimam iz svoje ušteđevine plaćam. Prilično volim da škrtarim, tako da nemam problema sa mojima oko para.

Početnik
    Učlanjen
    08.04.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nisam bas nikada imala nekakv dzeparac... Da znam da cu da dobijem nesto i da je to moje. Ne. Nikad.
    Nisam nikada dobijala ni novac za nekakva postignuca ili dobre ocjene. Ne. Od nikoga. I nikad.

Ali sam dobijala za "osnovne potrebe" da to tako nazovem. Ako vidim neki komad odjece koji mi se dopada, vidim koliko kosta i onda toliko trazim. Naravno, samo ako procijenim da smo taj mjesec u ok situaciji sa novcima. Kada bi nam pare "legle" onda bi isla u prodavnicu sa roditeljima i kupila par higijenskih proizvoda koji su mi potrebni. Ako trebam kosu da sredim, isto bih trazila toliko koliko mi treba. Ako sam izlazila nekuda sa drugaricama, trazla bih samo koliko je potrebno za sok ili dva. Tipa 1€ ili 1,5€. Vikendom isto toliko, iako sam izlazila otprilike svaki drugi. Mada sam ja uvijek odlicno znala da stedim, pa se onda pocastim sa necim lijepim sa vremena na vrijeme, ili moje drage osobe. Vise njih, nego sebe. Znala sam nekada i da ustedim do vikenda, pa pocastim i moju najbolju drugaricu koja je bila u losijoj finan. situaciji. A znala je i ona mene da casti.
    Za skolu sam dnevno dobjila nekada 0,50€, ali uglvnom 1€. Bilo je dana kada sam znala da nemaju jos mnogo novca, pa sam isla u skolu bez icega. Govoreci da nisam htjela da ih budim, ili da nisam vidjela da su pare na stolu. A oni bi se "ljutili" govoreci mi da za mene uvijek mora biti, narocito za skolu, jer treba da jedem i ne mogu gladna da sjedim u klupi i pratim nastavu.

Zainteresovan član SoniXX (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Nemam dzeparac niti trazim od roditelja pare.Stedim tako sto se svercujem u busu kad treba da idem negde.Planiram da uzimam kredit za srednjoskolce mislim da je mesecno oko 3500 din.
    Jednog dana nema me da nikada ne dodjem.

Poznat
    Učlanjen
    01.01.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dim Dimi Pogledaj poruku
    Nisam bas nikada imala nekakv dzeparac... Da znam da cu da dobijem nesto i da je to moje. Ne. Nikad.
    Nisam nikada dobijala ni novac za nekakva postignuca ili dobre ocjene. Ne. Od nikoga. I nikad.

Ali sam dobijala za "osnovne potrebe" da to tako nazovem. Ako vidim neki komad odjece koji mi se dopada, vidim koliko kosta i onda toliko trazim. Naravno, samo ako procijenim da smo taj mjesec u ok situaciji sa novcima. Kada bi nam pare "legle" onda bi isla u prodavnicu sa roditeljima i kupila par higijenskih proizvoda koji su mi potrebni. Ako trebam kosu da sredim, isto bih trazila toliko koliko mi treba. Ako sam izlazila nekuda sa drugaricama, trazla bih samo koliko je potrebno za sok ili dva. Tipa 1€ ili 1,5€. Vikendom isto toliko, iako sam izlazila otprilike svaki drugi. Mada sam ja uvijek odlicno znala da stedim, pa se onda pocastim sa necim lijepim sa vremena na vrijeme, ili moje drage osobe. Vise njih, nego sebe. Znala sam nekada i da ustedim do vikenda, pa pocastim i moju najbolju drugaricu koja je bila u losijoj finan. situaciji. A znala je i ona mene da casti.
    Za skolu sam dnevno dobjila nekada 0,50€, ali uglvnom 1€. Bilo je dana kada sam znala da nemaju jos mnogo novca, pa sam isla u skolu bez icega. Govoreci da nisam htjela da ih budim, ili da nisam vidjela da su pare na stolu. A oni bi se "ljutili" govoreci mi da za mene uvijek mora biti, narocito za skolu, jer treba da jedem i ne mogu gladna da sjedim u klupi i pratim nastavu.
    prelistao sam ti poruke i ova mi se mnogo dopala.

Slične teme

1. DZEPARAC
    Autor gost 36952 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 24.11.2006., 21:39
  2. Kada dobijate prvu erekciju?
    Autor mile kuronjic u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 23.01.2005., 00:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor