GLOBAL WARMING
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: GLOBAL WARMING

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano GLOBAL WARMING

Počelo je, biće frke!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

sta seeeeres, budaletino
    koje bre zagrevanje!
    Ovde postaje sve ladnije i ladnije
    nesecam se kada je temperatura presla 35
    stepeni. mozda 2-3 puta ove godine. a zima ova prosla je bila zestoka bio sneg ovde u BG-u 3 nedelje se nije topio.

Potrebno je sto pre povecati koncentraciju CO2 da ne bi zavrsili u ledenom dobu, a ionako smo vec negde na sredini interglaciala.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio CIKLON B
    sta seeeeres, budaletino
    koje bre zagrevanje!
    stepeni. mozda 2-3 puta ove godine. a zima ova prosla je bila zestoka bio sneg ovde u BG-u 3 nedelje se nije topio.

Potrebno je sto pre povecati koncentraciju CO2 da ne bi zavrsili u ledenom dobu, a ionako smo vec negde na sredini interglaciala.
    Srbine, magare jedno prosto, zašto tako odgovaraš? Jesi isprovociran nečim???

Zainteresovan član cumulonimbus (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

sta seeeeres, budaletino
    koje bre zagrevanje!

Ma sta ti znas?!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio jomini
    sta seeeeres, budaletino
    koje bre zagrevanje!

Srbine, magare jedno prosto, zašto tako odgovaraš? Jesi isprovociran nečim???
    ISPROVOCIRAN SAM!!!!! DO BOLA!!!!!
    kISOM I LADNIM UMESTO TOPLIM VREMENOM LETA GOSPODNJEG 2005

mOGU JA I DA NISTA NEZNAM O OVOME ALI JA JEDNOSTAVNO NE OSECAM DA MI JE TOPLIJE!

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Prijatelju, pa ako ovde nije vrućinština, to nište ne znači!đEvo da maksimalno uprostim: piše u naslovu - GLOBALNO zagrevanje. Da ne zalazim u dublje, Cumulonimbus će ti pojasniti ako bude imao snage za tebe.

Primećen član geologicarka (avatar)
    Učlanjen
    22.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ma kakvo bro globalno zagrevanje covece sta je tebi. U pravu je covek kada kaze da se nalazimo na sredini interglacijala, i da je temperatura sve niza i niza. Jbg sada je leto ne mozes ocekivati temperature od 20 stepeni, normalno je da budu vise. I onako do sada nismo osetili pravo leto kod nas, temperature su stvarno pocele da idu dole.

GojkoSisa
    Guest

Podrazumevano Joj

Pa mi smo u nekakvom umerenom pojasu (sa umerenom klimom), tako da se kod nas to ne manifestuje onako kako svi zamišljaju...
    Videćemo.

Ns
    Guest

Podrazumevano

Cuo sam i ja da idemo ka ledenom dobu. A globalano zagrevanje to malo usporava i ne znaci bukvalno da ce teperatura mnogo da raste. Ako je temperatura visha isparavanje je vece, a onda imamo vishe oblaka i kishe, a sa oblacima se smanjuje kolicina zracenja sa Sunca koja dospeva do zemljine povrshine shto za posledicu ima smanjenje temperature. I tako sve ukrug. A da li ce biti sushe ili mnogo kishe opet zavisi i gde se nalazish na Zemljinoj kugli.
    Sve u svemu niko nema pojma kako ce biti i kad ce biti.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ma jasno je to, ali prvenstveno sam nislio na Cunami i ovaj cirkus na Floridi. Dva strašna događanja za kratko vreme. :shock:

Ns
    Guest

Podrazumevano

Cunami ti je posledica zemljotresa. A Denis i ostali su normalna pojava za ovo doba godine, samo su malo jaci i cesci jer je more toplije. Time se atmosfera oslobadja vishka energije. Ako se i Sredozemno more josh zagreje moguce je da i Djenovski zaliv postane fabrika takvih ciklona.
    To sto su se desili za kratko vreme je cini mi se slucajnost.
    Sve su to obicne pojave koje su deshavale i ranije samo nije bilo televizije da to prenese.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nadam se da si u pravu...

Primećen član geologicarka (avatar)
    Učlanjen
    22.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Da, cunami jeste direktna posledica samog zemljotresa koji se desio tamo u Indoneziji, i on nema i ne moze imati nikakve veze za globalnim zagrevanjem.

PS: A kako uragani dobijaju imena?

Učlanjen
    14.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Prvo, to sto ima vise vantropskih i tropskih ciklona je posledica prevelikog zagrevanja atmosfere. Cikloni kao "ventilatori atmosfere" se obrazuju da bi likvidirali termicku razliku ekvator-pol.
    Cikloni su rotacioni cictemi cija se kvazivertikalna osa rotacije poklapa sa osom niskog pritiska. Oni rotiraju u smeru suprotnom od kazaljke na satu, pri tome dolazi do konvergencije vazduha ka centru ciklona, koji se zatim forsirano uzdize. To je forsirana konvekcija. Zbog toga dolazi do oblaka i padavina itd. Posto rotiraju u navedenom smeru, oni uvlace topao vazduh sa juga, a hladan sa severa, te mesaju atmosferu u tom delu i bukvalno smanjuju termicki gradijent ekvator-pol. Ekvator se mnogo greje, pol mnogo hladi, te se oni javljaju da bi uspostavili ravnotezu.
    Prica da nema globalnog zagrevanja je laicka i bez argumenata. Srednja temperatura za prethodnih 100 godina se povecala za nesto vise od 1K, i trend je da i dalje raste. Ovde se govori o globalnom zagrevanju, a ne o lokalnom zagrevanju ili hladjenju. To sto je negde hladnije u odredjeno doba godine, nista ne govori o globalnom zagrevanju. Javice se nove klimatske nijanse u razlicitim delovima sveta. Toliko za sada.

Učlanjen
    14.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Citat Original postavio geologicarka
    Da, cunami jeste direktna posledica samog zemljotresa koji se desio tamo u Indoneziji, i on nema i ne moze imati nikakve veze za globalnim zagrevanjem.

PS: A kako uragani dobijaju imena?
    Pre su dobijali zenska, a sada i muska i zenska. Obicno "muski" tropski cikloni su imenovani u Meksickom zalivu, dok "zenski" na Pacifiku. Verovatno, meteorolozi koji ih otkriju u ranoj fazi zivota ih imenuju raznim imenima.
    Inace, uragani, harikeni, tajfuni i vili-vili su razliciti nazivi za istu pojavu tropskog ciklona.

just do it
    Guest

Podrazumevano

E najveci problem je sto nikog nije briga za globalno zagrevanje, efekat staklene baste, ozonske rupe...Odgovor je uvek:Sta mene briga za globalne probleme. E pa necemo tako. Dajte ljudi osvestite se. Ubijamo sami sebe. Vec godinama u Evropi diskutuju o tome kako da sklanjaju CO2 iz vazduha a mi ga pustamo samo tako. Prvo su mislili da ga posebno dizajniranom opremom sklanjanju iz vazduha i skladiste na dnu mora gde je pretvoren u suvi led. E sad se setili da bi se posle 50 ili 100 godina mozda malo promenila pH vrednost u tom moru i da bi mozda malo poubijali zivotinjice tamo. I dalje im je to najbolje resenje. E ne znam kako ce se ova prica zavrsiti...

Poznat Garwor (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano

Cini mi se da je poslednjih godina prolece sve krace i krace?

Slične teme

1. LEADTEK GLOBAL
    Autor dusebriznik u forumu Multimedija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.01.2009., 21:03
  2. Punk Global
    Autor Anarhist u forumu Muzika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 04.05.2007., 12:53
  3. Global TV (7131)
    Autor Deni_kristo u forumu Multimedija
    Odgovora: 0