Inicijativa Blica za vozace pocetnike

MorenaJ

Zainteresovan član
Poruka
111
Valjda nema ova tema.Trazila sam...
Smatram da je inicijativa uzasno glupa i opravdavaju naziv smrdljive novine!
Ko ne zna o cemu se radi,doticne novine su pokrenule inicijativu o novom zakonu za vozace pocetnike da prvih 5 (?!) godina ne mogu da voze automobile preko 1400 kubika.
Naravno da se uopste ne slazem sa tim niti bi se slozio bilo koji vozac pocetnik.Sto ne znaci da je mlad.Ljudi voznju polazu i u 40-50 godina.Jos gori su mi komentari citalaca kako kao podrzavaju tu glupost!To su sve isfrustrirani matorci koji u mladosti(a i dalje) nisu mogli da voze auto koji bi hteli pa sad lece komplekse.Ni ja ne mogu da vozim bas X6 ali nikad zbog toga ne bi glasala da ni drugi ne voze samo zato sto sam ljubomorna.Nisam,lepo je kad neko ima :) .
Da se nisu prepucavali sa Mitrovicem od ove inicijative ne bi nista bilo.I mozda je i u redu kad bi to ogranicili na godinu dana dok traje probna dozvola.Ali PET godina!Totalna glupost.Nije stvar u autu,nego u glavi!I to je jedina istina.I sa jugom mozes da zgazis nekog i izazoves nesrecu.Znam mnooogo njih koji su posle polozenog ispita odmah seli u "jak" auto,pa nikad godinama nijedan prekrsaj nisu imali.
Zakljucak: inicijativa je totalno glupa i ne bi trebala cak ni da se razmatra :)
Sta vi mislite o tome?
 
Ako postoji ogranicenje za motore, da 500 kubika i jace moz' da vozis tek sa 24 godine... tako nesto treba da postoji i za kubikazu automobila (18g - do 1300 kubika, 21g - do 1600, 24 - do 2000, 27 - neograniceno). Slazem se da neko ko je u 45oj polozio, da nema smisla da ima probni vremenski rok. Pretpostavlja se da se neko do tada smirio i urazumio... mada ne mogu na to da izdam garanciju.
 
Poslednja izmena:
Video sam to na Blic-u pre neki dan. Posle su negde napisali kako je ideja odbačena zato što su se umešali neki "uticajni ljudi". Ideja je odbačena zato što je debilna. Kad su već napisali taj tekst u nadi da će ih neko pročitati onda bi bilo red i da čitaju komentare ispod teksta.
A ima i ovo:
Čitaoci “Blica” javili su se sa pitanjima da li će porodice koje imaju starije automobile koji se ne uklapaju u ograničenje koje smo predložili, morati da kupe nove automobile ukućanima koji su tek položili vožnju. To se neće dogoditi jer je inicijativa “Blica” samo osnova na koju će stručnjaci dodavati izuzetke.

Znači Blic je napravio osnova koja u startu predviđa izuzetke. Neko se preračunao. Eto kad "novinari" prave zakon.
 
Jedino sa čim se ne slažem nikako u toj inicijativi je rokj od 5 godina. Trebao bi biti manji. A potpuno se slažem da vozač početnik ne treba odmah po plaganju da dobije u ruke jak auto. Da može se izazvati i udes sa jugićem ali taj auto se teško može voziti preko 80 km. I trebalo bi praviti razliku u kubikaži između benzinaca i dizel automobila.
 
Ako postoji ogranicenje za motore, da 500 kubika i jace moz' da vozis tek sa 24 godine... tako nesto treba da postoji i za kubikazu automobila (18g - do 1300 kubika, 21g - do 1600, 24 - do 2000, 27 - neograniceno). Slazem se da neko ko je u 45oj polozio, da nema smisla da ima probni vremenski rok. Pretpostavlja se da se neko do tada smirio i urazumio... mada ne mogu na to da izdam garanciju.
Ти си неки "експерт"? Знаш ли ти разлику између запремине и снаге мотора?:D

А што се тиче теме, Србија је Елдорадо и млади возачи ће одмах да похрле у салон чим добију џепарац и купе одговарајући ауто у складу са Законом...:per:

п.с. Ти издајеш и гарантни лист?
 
Pa nije on hteo da je ubije.Tako se namestilo.U sekundi se desi.Takve nesrece se desavaju i ljudima koji voze po 20-30 godina.

Niko ko napravi saobraćajni udes to ne uradi sa namjerom. Ali to nije nikakva utjeha porodici nastradalog. A činjenica je da ipak većinu udesa naprave mladi vozačiu u bjesnim autima.

- - - - - - - - - -

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/39...pova-neiskusnim-vozacima-je-odlicna-i-ustavna
Izvod --- Saša Janković

Znači da vozimo fiće od pre 40 godina. OK.

Dobro to je već glupost.
 
Slusaj mangupe. Sto se mene tice treba ovde ljudima zabraniti, svim vozacima manje od 50 kubika. Svakodnevno budale voze kao ludi. Kada izadjem na Ibarsku magistralu, prekrstim se i kazem sebi, sa srecom. Znaci nemas pojam da se ja pitam, kakve bi rigorozne mere bile po pitanju voznje.Ako je on suicidalan i hoce da pokaze koliki mu je penis brzom vonjom i debelim autom, neka to radi na pisti. Makazice, uletanja, preticanja po punoj, ma preticanja i po isprekidanoj ali jako rizicna preticanja i uvek zamislim glavonju u kolima sa onim debilnim stavom: ne brini ja znam da vozim fo fo fo. A ne razmislja kako u suprotnom pravcu mozda ide auto sa decom unutra. Debili jedni polovini gradjana ovde bih oduzeo vozacku a ne da im smanjujem kubikazu. Ne samo pocetnicima nego svima.

- - - - - - - - - -

Ne znam ni sam koliko puta sam morao da prikocim da bi doope glupo uspelo da se ubaci u traku da ne bi zakucao zesce u nailazci auto ili kamion. I dalje on ide, sledecu pretice on je baja, Sumaher. Majmun.
 

Back
Top