Muhamed najpopularnije ime za decu u Engleskoj

RickRoss

Buduća legenda
Poruka
31.893
Po prvi put je u Velikoj Britaniji najpopularnije ime za decu postalo Muhamed i to u svojih 11 oblika.


manjine_u_lesteru.jpg


Po podacima britanskog Nacionalnog zavoda za statistiku, tipično muslimansko ime u poslednjih deset godina se na skali popularnosti popelo za 42 mesta i sada je ispred imena Hari i Oliver.

To je dokaz da će Velika Britanija, kako pokazuju i druga poslednja istraživanja, u idućih 40 godina postati etnički najraznolikija zemlja zapada.

Po podacima popisa stanovništva iz 2011. većina stanovnika engleskih gradova, poput Lestera i Lutona već pripada etničkim manjinama.

http://www.021.rs/Info/Zanimljivosti/Muhamed-najpopularnije-ime-za-decu-u-Engleskoj.html
 
Sto fali imenu Muhammed? Zasto ste tako pokvareni?
Aj vi ste barem evropski mudzosi pa imate iole slicnu kulturu kao i Evropljani,a kakvu kulturu ima neko ko dodje iz Gane,Malija,Ugande i drugih africkih vukojebina?
Ti iz Afrike kad dodju,oni se ne trude da prihvate evropske obicaje,vec teraju svoje i onda se desava da prave Afriku na teritoriji Evrope. Ugasili smo,ugasili.
 
Aj vi ste barem evropski mudzosi pa imate iole slicnu kulturu kao i Evropljani,a kakvu kulturu ima neko ko dodje iz Gane,Malija,Ugande i drugih africkih vukojebina?
Ti iz Afrike kad dodju,oni se ne trude da prihvate evropske obicaje,vec teraju svoje i onda se desava da prave Afriku na teritoriji Evrope. Ugasili smo,ugasili.

Jel ti dolaye u Srbiju ? Ne dolaze ! Sto se onda brines bez razloga ! :think:

Podrzavam njihov masovni dolazak u englesku i sve ostale drzave Zapadne evrope ! :D

Jedino ne podrzavam njihov dolazak u Srbiju i Rusiju - mi nismo jos zreli za takve krupne demokratske iskorake ..... mozda 2050 ...
 
U odbranu Gordog Albiona, poslednjih godina mladi roditelji su se raspomamili sa egzoticnim imenima za svoju decu- daju im imena po likovima iz Igre Prestola na primer, dok su tradicionalna engleska imena za sad zamrla.

Kad se pogleda statisticki, ime Muhamed nosi 2 ili 3% dece, sto priznacete, uopste nije mnogo.

Da su normalni ne bi davali deci ime Muhamed.
Ne dajemo ni mi ( izuzev nekih izludelih Spanaca) deci ime Isus ( Hristos vec da:D i to u raznim oblicima).
Juce citam da je u USA dete moralo da promeni ime jer su mu dali ime Mesija:D ( Ne Mesi fuzbaler nego spasitelj Mesija).
Sud mu na silu promenio ime u Martin.

Nije ni u Srbiji mnogo bolje. Svako drugo dete se zove Nemanja, svako trece Vuk, Luka,Strahinja.
 
Da su normalni ne bi davali deci ime Muhamed.
Ne dajemo ni mi ( izuzev nekih izludelih Spanaca) deci ime Isus ( Hristos vec da:D i to u raznim oblicima).
Juce citam da je u USA dete moralo da promeni ime jer su mu dali ime Mesija:D ( Ne Mesi fuzbaler nego spasitelj Mesija).
Sud mu na silu promenio ime u Martin.

Nije ni u Srbiji mnogo bolje. Svako drugo dete se zove Nemanja, svako trece Vuk, Luka,Strahinja.

Nije ti dobro poredjenje..Englezi daju imena deci i po svojim kraljevim..Edvard recimo..ili Georg.
 
Da su normalni ne bi davali deci ime Muhamed.
Ne dajemo ni mi ( izuzev nekih izludelih Spanaca) deci ime Isus ( Hristos vec da:D i to u raznim oblicima).
Juce citam da je u USA dete moralo da promeni ime jer su mu dali ime Mesija:D ( Ne Mesi fuzbaler nego spasitelj Mesija).
Sud mu na silu promenio ime u Martin.

Nije ni u Srbiji mnogo bolje. Svako drugo dete se zove Nemanja, svako trece Vuk, Luka,Strahinja.

Slazem se da je glupo sto im daju ime po Proroku. Sad je u Srbiji pomama za imenima kao sto je Lav, Ognjen, Pavle, Aleksa. Ti Stefani, Nikole, Marko-i i Nemanje su bili hit pre 20-25 godina, a pre njih su svi bili Zorani i Gorani. :mrgreen:

Inace, cuven je i primer italijanskog horor rezisera koji je svojoj cerki zelelo posto-poto da da ime Azija, ali je sud promenio u Aria jer je smatrao da je Azija nedolicno. :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Nije ti dobro poredjenje..Englezi daju imena deci i po svojim kraljevim..Edvard recimo..ili Georg.

Sad im daju imena kao sto je Ned, Drogo, Tywin, Tyrion...

Doslo novo doba.
 
Poslednja izmena:
Slazem se da je glupo sto im daju ime po Proroku. Sad je u Srbiji pomama za imenima kao sto je Lav, Ognjen, Pavle, Aleksa. Ti Stefani, Nikole, Marko-i i Nemanje su bili hit pre 20-25 godina, a pre njih su svi bili Zorani i Gorani. :mrgreen:

Inace, cuven je i primer italijanskog horor rezisera koji je svojoj cerki zelelo posto-poto da ima Azija, ali je sud promenio u Aria jer je smatrao da je Azija nedolicno. :mrgreen:

- - - - - - - - - -



Sad im daju imena kao sto je Ned, Drogo, Tywin, Tyrion...

Doslo novo doba.

da.izmedju ostalog.
Novo doba...da su kojim slucajem kao mi imali istoriju,i da su stalno bili ugrozeni,verovatno bi cesce davali imena iz svoje proslosti.
 
da.izmedju ostalog.
Novo doba...da su kojim slucajem kao mi imali istoriju,i da su stalno bili ugrozeni,verovatno bi cesce davali imena iz svoje proslosti.

Pa imaju oni istoriju mnogo zescu od nas, ali ih je zasad prosla pomama za kraljevima i generlima.

Ne kazem, ne mora da znaci da se Nelsoni, Montgomeriji, Dzordzevi i Edvardi nece vratiti.

Kod nas je skoro bilo ultra popularno zensko ime Petra, koje su realno, imale babe iz pretproslog veka.

A danas imas Petru nafuranu malu iz bloka 23.
 
Pa imaju oni istoriju mnogo zescu od nas, ali ih je zasad prosla pomama za kraljevima i generlima.

Ne kazem, ne mora da znaci da se Nelsoni, Montgomeriji, Dzordzevi i Edvardi nece vratiti.

Kod nas je skoro bilo ultra popularno zensko ime Petra, koje su realno, imale babe iz pretproslog veka.

A danas imas Petru nafuranu malu iz bloka 23.

Ja mislim da su nase babe pre bile Petronije,i Perke nego Petre.Petra mi zvuci poput Mie,Lune.
 
Nije ti dobro poredjenje..Englezi daju imena deci i po svojim kraljevim..Edvard recimo..ili Georg.

Pa to ovi sto moraju:D
Ma jok, umro bi od smeha kada bi cuo kakva imena daju deci u Nemackoj To sa samim jezikom vise nema nikakve veze.
O istoriji i tradiciji i da ne govorim.

I u Srbiji su imena dece da te Bog sacuva. Narocito ovo vazi za decake, za devojcice je malo lepsa prica.;)
Petar, Pavle su zakon pa u prvom razredu od 15 decaka su 7 Petar , a 8 Pavle.

- - - - - - - - - -

Ja mislim da su nase babe pre bile Petronije,i Perke nego Petre.Petra mi zvuci poput Mie,Lune.

Petrijin venac
 
Pa to ovi sto moraju:D
Ma jok, umro bi od smeha kada bi cuo kakva imena daju deci u Nemackoj To sa samim jezikom vise nema nikakve veze.
O istoriji i tradiciji i da ne govorim.

I u Srbiji su imena dece da te Bog sacuva. Narocito ovo vazi za decake, za devojcice je malo lepsa prica.;)
Petar, Pavle su zakon pa u prvom razredu od 15 decaka su 7 Petar , a 8 Pavle.

- - - - - - - - - -



Petrijin venac

Da ili Petrija...Petri pre sto godina ili manje..nema.
 
Jel ti dolaye u Srbiju ? Ne dolaze ! Sto se onda brines bez razloga ! :think:

Podrzavam njihov masovni dolazak u englesku i sve ostale drzave Zapadne evrope ! :D

Jedino ne podrzavam njihov dolazak u Srbiju i Rusiju - mi nismo jos zreli za takve krupne demokratske iskorake ..... mozda 2050 ...

Bome dolaze,jesi video ti ove ilegalne imigrante sto zive kod nas u azilu? To su sve Pakistanci,Afganistanci... i njihova se deca skoluju ovde u Srbiji,uce nas jezik i sl.
Jos ih nema puno,ali u buducnosti kad udjemo u EU, onda ce navaljivati kod nas. Mene vise brine sto te velike sile koje bi trebalo da brane Evropu bivaju naseljene tim imigrantima.
Francuska,Engleska i u Nemacku dolaze Turci,mi smo mnogo mali da bi branili bilo sta.
 
Bome dolaze,jesi video ti ove ilegalne imigrante sto zive kod nas u azilu? To su sve Pakistanci,Afganistanci... i njihova se deca skoluju ovde u Srbiji,uce nas jezik i sl.
Jos ih nema puno,ali u buducnosti kad udjemo u EU, onda ce navaljivati kod nas. Mene vise brine sto te velike sile koje bi trebalo da brane Evropu bivaju naseljene tim imigrantima.
Francuska,Engleska i u Nemacku dolaze Turci,mi smo mnogo mali da bi branili bilo sta.

Da kao sto u navalili u Bugarsku, Rumuniju, Madjarsku, Cesku, alli i Italiju i Spaniju.
Nego od kud da su navalili u Svajcarsku i Norvesku, a to nije Eu niti ce u dogledno vreme biti?
I koji moj bi oni trazili u Srbiji?
 
Da kao sto u navalili u Bugarsku, Rumuniju, Madjarsku, Cesku, alli i Italiju i Spaniju.
Nego od kud da su navalili u Svajcarsku i Norvesku, a to nije Eu niti ce u dogledno vreme biti?
I koji moj bi oni trazili u Srbiji?
Одакле су и како су живели, Србија је за њих премија.
Реално.
Него су Грци напримали тих муслимана и сад су похапсили гомилу имиграната и њихове деце због припреме побуне у Чимерији(тако шитари зову Епир и околину) на коју Албанија пикира.
Дакле напоље с емигрантима да не испадне да ништа никада нисмо научили!
 

Back
Top