KERRY PALESTINCIMA: NEMOJTE REAGOVATI NA GRADNJU JEVREJSKIH NASELJA

Mingo IV

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.741
KERRY PALESTINCIMA: NEMOJTE REAGOVATI NA GRADNJU JEVREJSKIH NASELJA


502162b4ae92182e6f248efcbb0b20b6_XL.jpg



Dok se novi mirovni dijalog pomalja nakon trogodišnjeg prekida, odobravanje gradnje skoro 800 stambenih jedinica u anektiranom istočnom Jerusalemu i oko 400 u drugim dijelovima Zapadne obale razbjesnilo je Palestince.

Za planom je ubrzo uslijedila izraelska objava da će osloboditi 26 palestinskih zatvorenika uoči nastavka razgovora u srijedu u Jerusalemu.

Dok su neki izraelski ministri osudili oslobađanje zatvorenika, Palestinci su osudili plan širenja naselja, za koji su Washington i EU izjavili da je nelegalan i da šteti mirovnim naporima.

Posljednji mirovni pregovori propali su u 2010. godini zbog spora oko gradnje naselja.

Kerry, koji se nalazi u posjeti Kolumbiji, nastojao je da ublaži napetosti, rekavši kako je izraelski plan gradnje naselja "u izvjesnoj mjeri očekivan" i pozvao je obje strane da sjednu za pregovarački stol kako bi razriješile međusobne nesuglasice.

"Bili smo svjesni da će doći do nastavka gradnje određenih naselja na nekim mjestima, i smatram da Palestinci to uviđaju", kazao je.

Kerry je, međutim, dodao: "Mislim da je ta objava došla mimo naših očekivanja, i o tome se upravo sada raspravlja".

Kerry, koji je preuzeo vodeću ulogu u ponovnom pokretanju mirovnih pregovora prošlog mjeseca, izjavio je kako nije očekivao da nova objava o gradnji naselja bude "nepremostiva prepreka", ali je naglasio da Sjedinjene Države smatraju sva naselja nelegalnim.

"To upravo naglašava značaj što skorijeg povratka pregovaračkom stolu i rješavanja svih pitanja vezanih za naselja, koja će se najbolje riješiti bavljenjem sigurnosnim i graničnim pitanjima", izjavio je Kerry novinarima u Bogoti.

"Kada se jednom riješe pitanja sigurnosti i granica, automatski se i rješava pitanje naselja. I ja tražim od svih strana da ne reagiraju na neodmjeren način ili da svjesno provociraju, bez obzira o kojoj je strani riječ", kazao je.



Fena

http://www.akos.ba/vijesti-iz-svije...mojte-reagovati-na-gradnju-jevrejskih-naselja

- - - - - - - - - -

:ok:Bravo Kerry!!! Naravno da ta naselja nista ne znace i da je to potrebno Izraelcima kako mi umirili svoje javno mnjenje.
 
i svuda se kriscani trebaju klanjati gospodu Bogu svome i Isusu, sinu Bozijem i podizati manastire i graditi lepa imanja, i na svakoj kuci treba biti krst, i sva se deca trebaju moliti za Isusa Hrista da nas spase, i treba se svako jutro i svako podne i svako vece cuti zvonjava sa najviseg tornja crkava i svi Kriscani da idu na molitve i da se mole, i da se ulicom krste i sire slatkocu kriscanstva i slobode, i trebaju svi kriscani sto vise crkava izgraditi jer to je sveta zemlja Isusa Hrista i sto vise kriscana treba tamo ziveti i Jevreja jer su oni tamo ziveli i Isus Hrist je sin Jevrejske majke i zato Kriscani i Jevreji trebaju sto vise naseliti izrael i Palestinu i Siriju i Liban i Sinaj i ceo Egipat jer su tamo Jevreji dugo ziveli u ropstvu dok ih Mojsije nije izbavio i Egipat je sveta Jevrejska zemlja i svi se Kriscani trebaju tamo naseliti i sve svete Kriscanske zemlje da budu pune Kriscana gde ce se narod krstiti i moliti i graditi crkve i sinagoge u svakoj ulici
 
Suvise je debilast da bi shvatio sta je rekao. :hahaha:

Jel moze da se napravi akenta za najglupe izjave na forumu.
Svi znamo da bi Utah bio neprikosloveno prvi, ali bi bila zanimljiva bitka za drugo mesto. Mladjani migo bi usao u uzi izbor.

LOL debili evroatlanski LOL

Pa pogledaj Kerijevu prevarantsku facu, preveslaće muslimane žedne preko vode. Psihologija muslimana je jako jednostavna i nije u stanju da se nosi sa lukavštinama zapadnog sveta, ali oni to još ne shvataju. Nažalost.
 
palestine.gif


Mapa Palestine

Palestina ce ponovo ozivjeti i rijesice se spor izmedju zidova i muslimana. Golavni grad Palestine bitce istocni Jerusalem i sve izbjeglice ce se moci vratiti na svoja ognjista. Ponovo ce muslimani posjecivati Al Aksaa Dzamiju i mir je sada nadomak ruke objema stranama. Ameriika zeli da smiri rat zimedju zidova i muslimana i da se okrene rjesenju krize u Siriji i odnosima izmedju sunnita i siita.
 
Danas je veliki dan. Danas pocinju pregovori izmedju Izraela i Palestine uz posrijednistvo SADa. Da li je mir izmedju zidova i muslimana blizu?

Nije i nikad ga neće biti sve dok i jedan musliman bude tamo.
Bar ja tako mislim poznavajući Izrael i Jevreje.

A Amerika je tu samo kao igračka jer ne smije pisnuti od Izraela.
Oko 85% američkog kapitala u USA drže Židovi i tako oni ustvari upravljaju Amerikom.
 
Poslednja izmena:
Nije i nikad ga neće biti sve dok i jedan musliman bude tamo.
bar ja tako mislim poznavajući Izrael i Jevreje.

Nisu zidovi tako strasni i oni zele mir i oni zele da zive skladno i lijepo. Nakon ovog sporazuma koji bi trebao da se zavrsi uspjesno bi trebala da se povede kacija restauracije Palestine i izgradnje novih Dzamija sa visokim minaretima.
 
Pa pogledaj Kerijevu prevarantsku facu, preveslaće muslimane žedne preko vode. Psihologija muslimana je jako jednostavna i nije u stanju da se nosi sa lukavštinama zapadnog sveta, ali oni to još ne shvataju. Nažalost.

Muslimani se samo dive sili, posto ih amerikanci konstantno ubijaju, spremni su da urade sve za amerikance.
 

Back
Top