Medicinski tehničar zarazio desetine hepatitisom C: "Ubio sam mnogo ljudi"
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Medicinski tehničar zarazio desetine hepatitisom C: "Ubio sam mnogo ljudi"

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Medicinski tehničar zarazio desetine hepatitisom C: "Ubio sam mnogo ljudi"

Putujući medicinski tehničar iz SAD, optužen da je zaraženim iglama inficirao desetine pacijenata hepatitisom C, rekao je istražiteljima da je više od 10 godina krao lekove i da je "ubio mnogo ljudi", prema sudskoj pogodbi kojom mu sledi 30 do 40 godina zatvora.

"Ubio sm mnogo ljudi": Dejvid Kvijatovski
    Dejvid Kvijatkovski, koji je u zatvoru od hapšenja u julu 2012., optužen je da je iz bolnice Ekseter u Konkordu u Nju Hempširu ukrao špriceve sa lekom protiv bolova i zamenio ih slanim rastvorom sa sopstvenom krvlju, zaraženom hepatitisom C.

On je priznao krivicu po 14 tačaka optužnice, u zamenu za blažu kaznu. Da je osuđen u regularnom sudskom procesu, sledila bi mu zatvorska kazna do 98 godina.

Jedna od zaraženih, Linda Fiken (71) iz Andovera jedna je od onih za koje se sumnja da su žrtve Kvijatovskog.

- Drago mi je što je osuđen, ali bih volela da je kazna veća. On nas je praktično osudio na smrt i mislim da je zaslužio doživotnu robiju. Besna sam pre svega što su mu dozvolili da 10 godina radi taj posao iako su ga nekoliko puta otpustili zbog korišćenja droge i krađe - ispričala je povodom presude Linda.

Osim nje, kod 32 pacijenta u Nju Hempširu dijagnostifikovan je hepatitis C, koji im je preneo Kvijatkovski, koji je radio u 18 bolnica u sedam saveznih država SAD, pre nego što se stalno zaposlio 2011. u bolnici u Konkordu.

U Merilendu je otkriveno sedam slučajeva, u Kanzasu šest i jedan u Pensilvaniji. Jedan od pacijenata u Kanzasu je umro. Kvijatkovski je istražiteljima rekao da mu je 2010. dijagnostifikovan hepatitis C, a da je lekove krao od 2002.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/398725/Medicinski-tehnicar-zarazio-desetine-hepatitisom-C-Ubio-sam-mnogo-ljudi

i posle se čude kad kažem da neću da dajem krv

Primećen član Anenaon (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Re: Medicinski tehničar zarazio desetine hepatitisom C: "Ubio sam mnogo ljudi"

Vidiš, ja sam mislio da ti imaš nešto protiv gejeva isključivo, ali sudeći po ovome, biće da sam pogrešio.

Slične teme

1. Medicinski fakultet
    Autor Celt u forumu Fakulteti
    Odgovora: 2673
    Poslednja poruka: 22.09.2018., 00:22
  2. medicinski fakultet-Nis
    Autor Sterka© u forumu Fakulteti
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 06.02.2010., 16:40
  3. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 19.06.2004., 22:57
  4. Medicinski rečnik na CD-u?
    Autor StORM48 u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.02.2004., 02:11
  5. Dobro došli u forum "Tehničke nauke"!
    Autor Administrator u forumu Nauka
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.04.2003., 20:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •