Instalacija XP-a, STOP: 0x0000007E(0x0000005, 0x804xxxxx, 0xF89xxxxx, 0xF89xxxxx)

starolecanin

Primećen član
Poruka
852
Ćao svima.

Treba mi pomoć, ako se neko susreo sa sličnim problemom.

Pre svega računar je star oko 10 godina, na njemu je bio instaliran Win XP SP2, za komponente ću da pogledam ako bude imalo potrebe.

Drugar me zamolio da mu sredim komp jer ima kaže neke crte preko ekrana. Ja ga donesem kod mene, i pri dizanju sistema podiže se i Magnifier koji ne radi baš najbolje, tačnije zapucava se. Ja pokušam da ga izbrišem, uspem i to nije rešilo problem. A da, problem je bio sledeći: bio je nekakav čudan kvadrat oko kursora i kompletna slika na monitoru nije bila čista, nego kao da ima snega, pogotovo se videlo na ikonicama koje su bile teško vidljive. I rezolucija ekrana je bila niska. Ja sam kontao da je do Magnifier-a pa sam ga izbrisao, i kada to nije upalilo rešim da dignem sistem.
CD se lepo butuje (prvo sam probao sa SP3 ali čitajući na netu vezano za ovaj problem sada neće ni SP2 da odradi sledeće), učita fajlove, resetuje se, krene instalacija drajvera i zapuca se negde na pola i javi mi u naslovu spomenutu grešku. Čitao sam dosta na netu, u glavnom da je problem sa SP3 (treba probati SP2) RAM-om, pa sam i njih pokušao da vadim (ima dva modula po 256Mb) i to nije rešilo problem. Jedino što mi je bilo sumljivo je kada zamenim mesta prvom i drugom RAM-u (treći slot je slobodan) komp prolupa i neće da se podigne, čuje se "tup-tup" i ako krenem da otvorim CDROM otvara se na prekide, u delovima. Kada ih vratim nazad sve je ok, bios se pokrene.

Da li ovo znači da je grafička na izdisaju? Nemam drugu da probam.

Hvala svima na pomoći.
 
Mislim da mi se bas to isto javilo pre dve nedelje, problem je bio u RAM-u, posle nekog vremena se pojavi BSOD sa slicnim, ako ne i istim mem adresama.

Prvo proveri da li je RAM dobro ustekan, ja sam par puta na zivo vadio ram i kad se malo iscupa pojave se tako linije po ekranu, to moze biti i do graficke, star je komp Bog zna sta je sve u pitanju...
 
Ram memorija...

Povadi komponente sve sa matične, ostavi memoriju negde sastrane par sati " da odmori". Kad budeš sastavljao ponovo sve, očisti memoriju od prašine, i pređi nekoliko puta prstima po kontaktima memorije.

Podrazumeva se da si takođe odvojio i napajanje sa ploče, te sve ponovo vrati na mesto.

Hard disk formatiraj LL formatom, ili Norton utiliti kojim češ formatirati disk sa FAT 32. Nakon toga pokreni instalaciju XP i formatiraj disk sa NTFS, pod uslovom da imaš obavezno 2 particije, od kojih jedna če biti logički drajv.

Pokušaj ponovo, povedi računa o podešavanju biosa, i ako iz 3 puta ne podigneš sistem, odustani.

Srečno! :)
 
Poslednja izmena:
Sve sam pokušao, i čišćenja, i da menjam mesta memorijama u slotovima, i da bude samo jedna memorija u slotu (od 2 koliko ima), pa samo druga, raskačivao sve što je dodatno, ostavio samo jedan CDROM (od 2) i grafičku, i opet ništa... Pokušaću još da pronađem XP SP1 i da probam sa njim, ako me ne bude mrzelo.

Inače, sistem je oboren kada sam prvi put dizao, tako da nema ništa od pokušavanja sa programima :(

Kao što rekoh, on pokrene sa diska, formatiram particiju, učita fajlove, resetuje se, nastavi dalje odnosno instaling devices i tu pukne... Izgleda da je grafa pukla...
 
Sve sam pokušao, i čišćenja, i da menjam mesta memorijama u slotovima, i da bude samo jedna memorija u slotu (od 2 koliko ima), pa samo druga, raskačivao sve što je dodatno, ostavio samo jedan CDROM (od 2) i grafičku, i opet ništa... Pokušaću još da pronađem XP SP1 i da probam sa njim, ako me ne bude mrzelo.

Inače, sistem je oboren kada sam prvi put dizao, tako da nema ništa od pokušavanja sa programima :(

Kao što rekoh, on pokrene sa diska, formatiram particiju, učita fajlove, resetuje se, nastavi dalje odnosno instaling devices i tu pukne... Izgleda da je grafa pukla...
По овоме што си изнео, није пукла графика, већ ти неваља инсталациони диск, или ти ЦД ром неваља. :)
 
Isto mi se dešavalo i sa SP3 (imam ga na svom kompu na jednoj particiji) i sada sa SP2, ima 2 prikačena CDROM-a i preko oba sam probao, a instalacija drajvera stigne do pola i onda pukne, na istom mestu...

Масираш човече...

Промени, набави други боот ЦД.

видиш да си образложио ситуацију и стигао дотле да се манифестују само два проблема зашто нече, а то или ЦД ром или Боот ЦД....

Дигни са ЦД-а неки Линукс, МИНТ, итд, или са ОпенСУСЕ провери меморију, и видечеш шта се дешава. Показаче ти ако постоји неки квар хардвера....
 
Evo mene posle nekog vremena sa novim problemom :)

Uspeo sam da dignem sistem sa gore pomenutom verzijom xp-a, međutim tu problemi počinju... Nisam mogao drajvere da instaliram kako treba, tačnije on ih kao instalira ali ne rade baš... Samim tim nisam mogao da aktiviram xp (iako je trebao da bude aktiviran, jel :) ). Da ne smaram kakve sam sve budže radio, u glavnom uspeo sam nekako uz pomoć 3 instalaciona CD-a da podignem SP2. Tada sam uvideo da je u stvari od početka bio problem sa drajverima za grafičku. Pokušao sam da instaliram najstariju i neku "srednju" verziju drajvera, međutim na pola instalacije mi se pojavi plavi ekran sa gore pomenutim hjeroglifima. Instaliram poslednju verziju (koja je onače na SP1 pravila haos i padanje sistema) i radi, ali isto kao i kada sam dobio računar da ga popravim.

Da li neko zna šta ovo može biti

vvf.bmp


A ovako izgleda kada mu boje spustim na 16-bit

yr2x.png


Na slikama se ne vidi ali oko strelice miša ima pravougaonik koji je upadnjiv i u "štraftama".
Pokušao sam da izvadim ram iz drugog slota (ima dva identična), pa da izvadim prvi i stavim drugi, sve je isto. Zanimljivo je recimo da ako zamenim mesta prvom i drugom ramu u slotu neće ni da se pokrene sistem ni ništa, a kada ih vratim u stanje kako je bilo prilikom dizanja sistema sve radi (kontam da je možda to i normalno zbog adresiranja kojekakvih).

Hajde sa spomenem da sam pokušao da mu dignem Ubuntu i da stigne do pola instalacije i izbaci grešku da CDROM nije ok ili da se očisti CD, ali čitač radi, tako da mi nije jasno zašto je to izbacio.

I nisam mogo da ga prebacim sa SP1 na SP2 dok na SP1 ne instaliram drajvere za grafičku (iako haos ne rade), krene upgrade i pukne u jednom trenutku, kao i prilikom instalacije samog SP2.

Neke ideje? :)

Hvala unapred na pomoći svima!
 
Kakva slučajnost :D :D :D

Slučajno redovno idem na gore pomenuti sajt :) I slučajno se neko registrovao 19. sep ove godine i postavio 20.sep grafičku koja baš meni treba, osnosno koja se nalazi u kompu koji ne radi kako treba :D

Ako je neko sa ove teme mogao mi je preporučiti na pp da izbegnemo cimanja, a i ovako ne znam da li ću tamo licitirati ili nabaviti preko drugara :)

U svakom slučaju hvala svima na pomoći, rešenje je nova grafička i to je to.

Svako dobro svima!
 

Back
Top