Tandem pljačka preko lažnih Žutih strana
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Tandem pljačka preko lažnih Žutih strana

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Tandem pljačka preko lažnih Žutih strana

Srpski preduzetnici i poznati oglasni portal “Jelou pejdžis” našli su se na meti prevarantskog dvojca koji čine slovenački državljani Rudi Kirar i Alek Povše. Ovaj tandem, koji je sistem za iznudu novca oprobao i u regionu, od vlasnika firmi već mesecima neometano otima novac, jer policija “ne može da dođe do njih“.

A sistem funkcioniše ovako: Vlasniku firme nudi se oglašavanje na sajtu žute-strane.com. Kada vlasnik pristane da elektronskom poštom dobije uslove oglašavanja, posle nekog vremena njemu se javlja operater koji zahteva plaćanje oglasa, uprkos tome što oglas nikada nije ugovoren niti postavljen na sajt. Nakon argumenta vlasnika da na reklamiranje nije pristao, operater preti tužbom i snimljenim telefonskim razgovorom i SMS porukama.

Razlog zbog kog su Kirar i Povše uspeli da na ovaj način zarade novac je taj što su im mnogi preduzetnici zaista platili oglašavanje iz zablude ili straha usled konstantog uznemiravanja i različitih pretnji.

- Misleći da je reč o pravim žutim stranama, odnosno jelou pejdžis sajtu, operaterki koja me je pozvala rekao sam da mi pošalje ponudu. Ubrzo su počele pretnje i višemesečni pozivi drugih operatera, menadžera, šefova računovodstva, pa čak i ljudi iz agencije za naplatu potraživanja. Ponavljali su da će me tužiti ako ne platim oglašavanje, iako nije postojao nikakav ugovor ili predračun. Kada sam na internetu okačio tekst o ovoj prevari, kontaktirao me je čovek koji se predstavio kao Alek Povše, moleći me da izbrišem to što sam objavio, jer je u pitanju greška koju će stornirati - objašnjava Dragan Adamović, vlasnik preduzeća “Krokus” iz Bora.

Dokaz - Na sajtu (gore) se jasno vidi sličnost loga prevarantskih firmi sa logom kompanije „Jelou pejdžis“, čime varaju oglašivače i koriste tuđi registrovani domen.
    Prevaranati se kriju iza firme “Studio beta” čiji su brojevi telefona nedostupni ili nepostojeći. Koriste advokatske kancelarije izmišljenih naziva da bi iznudili novac.

Žarko Popović, osnivač “Jelou pejdžis”, pravih “Žutih strana” koje uredno posluju više od 15 godina, kaže za “Blic“ da je Kirar 2. avgusta otvorio u Nišu još jednu firmu, “Žute strane - studio Beta“, ali da postoje i druge slične prevarantske firme.

- Firma “Žute strane” d.o.o. lažno se predstavlja koristeći naše zaštićene nazive, logo i slogane kompanije, a sve u cilju zarade preko noći." - ističe Popović.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/398491/Tandem-pljacka-preko-laznih-Zutih-strana

miroljubivi Zlovenci

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    747

Podrazumevano Re: Tandem pljačka preko lažnih Žutih strana

Xa, xa, znam za ove. Prethodno su prodavali neke "EU" sertifikate za kvalitet, 350 evra po komadu. Operišu oni ovde više od dve godine prema mojim saznanjima.

Slične teme

1. ta teška, strana reč........ izvini
    Autor blondi u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 09.09.2008., 10:06
  2. web strana
    Autor damba u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.03.2004., 11:33
  3. NAJ STRANA PEVACICA!
    Autor maki90 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 56