DA LI BI SRBIJA TREBALO DA LEGALIZUJE MARIHUANU?

DA LI STE ZA LEGALIZACIJU UZGAJANJA I PROMETA KONOPLJE

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
ja mislim DA,republika srpska isto trebalo bi da legalizuje marihuanu i prostituciju,to bi donjelo prosperitet gradjanamima RS

efekti bi bili

1.ogroman broj turista koji bi dolazili da uzivaju slobodno marihuau,sto bi donosilo veliki novac,sto za smjestaj plus novac koji bi ti turisti troslili
2.nasa zemlja zarasla u korov i ostrugu,brzo bi se krcila,i tu bi se uzgajala nova kultura,mnogi gastabajteri koji su otisli vani a iz nekih vukojebina su i imaju hektare i hektare bi se vracali i na svojoj zemlji uzgajali kanabis
3.izvoz bi nadmasio uzvoz,drava bi ostvarivala ogromne prihode


bog nam nije dao naftu ali sa malo mozga mogli bi postati oaza za uzivanje i kupovinu kanabisa u evropi,i uzmati od toga ogroman novac
 
Postoji vec slicna tema na kojoj sam pisala. Necu da se ponavljam...samo kratak odgor: NE!
Tema bila davno.....

- - - - - - - - - -

ja mislim DA,republika srpska isto trebalo bi da legalizuje marihuanu i prostituciju,to bi donjelo prosperitet gradjanamima RS

efekti bi bili

1.ogroman broj turista koji bi dolazili da uzivaju slobodno marihuau,sto bi donosilo veliki novac,sto za smjestaj plus novac koji bi ti turisti troslili
2.nasa zemlja zarasla u korov i ostrugu,brzo bi se krcila,i tu bi se uzgajala nova kultura,mnogi gastabajteri koji su otisli vani a iz nekih vukojebina su i imaju hektare i hektare bi se vracali i na svojoj zemlji uzgajali kanabis
3.izvoz bi nadmasio uzvoz,drava bi ostvarivala ogromne prihode


bog nam nije dao naftu ali sa malo mozga mogli bi postati oaza za uzivanje i kupovinu kanabisa u evropi,i uzmati od toga ogroman novac

TO, posto naftu i sl. vec nemamo...
 
DAKLE TEMA JE NA PODFORUMU ,,PSIHOLOGIJA`` gde ste se verovatno bavili uticajem iste na pshicka stanja.:rtfm:

Ovde je postavljena tema da se raspravlja iz Ekonomsko-Politickog ugla:rtfm:
Индустријска конопља је биљка невероватних економских потенцијала која се
и у Србији гајила до друге половине 20. века, разлози како је та биљка због
узгредне злоупотребе незаслужено проказана у најмању руку су чудни.
 
Индустријска конопља је биљка невероватних економских потенцијала која се
и у Србији гајила до друге половине 20. века, разлози како је та биљка због
узгредне злоупотребе незаслужено проказана у најмању руку су чудни.
Pa to i ja kazem ima neverovatne potencijale,osim konzumacije/
 
Pa to i ja kazem ima neverovatne potencijale,osim konzumacije/
Занимљиво је да су кампању за забрану конопље финансирали и произвођачи челичних лимова
за ауто индустрију у АмериКе... :confused:

Каросерије аутомобила произведене од влакана конопље 10 ПУТА имале су боље механичке
особине и сасвим отпорне на корозију. Најдугортајнији одевни предмети, такође су произвођени
од влакана конопље. Једра и конопци за једрењаке произведени од влакана конопље, такође
имају неупоредиво боља својства од таквих производа на бази вискозних влакана.

Хартија произведена од влакана конопље, далеко је јефтинија од произведене од дрвета.
 
ja mislim DA,republika srpska isto trebalo bi da legalizuje marihuanu i prostituciju,to bi donjelo prosperitet gradjanamima RS

efekti bi bili

1.ogroman broj turista koji bi dolazili da uzivaju slobodno marihuau,sto bi donosilo veliki novac,sto za smjestaj plus novac koji bi ti turisti troslili
2.nasa zemlja zarasla u korov i ostrugu,brzo bi se krcila,i tu bi se uzgajala nova kultura,mnogi gastabajteri koji su otisli vani a iz nekih vukojebina su i imaju hektare i hektare bi se vracali i na svojoj zemlji uzgajali kanabis
3.izvoz bi nadmasio uzvoz,drava bi ostvarivala ogromne prihode


bog nam nije dao naftu ali sa malo mozga mogli bi postati oaza za uzivanje i kupovinu kanabisa u evropi,i uzmati od toga ogroman novac

Tako je, a dobar deo poreza bi se odvajao za skolovanje, pa bi i deca znala da se Republika Srpska pise velikim slovom. :)
 
Kada poredimo marihuanu i druge narkotike,treba reci da spada u red lakih,najmanje stetnih. Ne izaziva zavisnost,ima relativno kratko dejstvo. Apsolutno je manje stetna od alkohola i nikotina.Alkohol unistava jetru a nikotin krvne sudove ,marihuana ih siri. Mislim da je treba legalizovati ali ograniciti njenu upotrebu. Mislim kao i duvan ,ne na poslu i zatvorenim javnim mestima. Prodavati je na trafikama uz PDVod 30%.
 
Kada poredimo marihuanu i druge narkotike,treba reci da spada u red lakih,najmanje stetnih. Ne izaziva zavisnost,ima relativno kratko dejstvo. Apsolutno je manje stetna od alkohola i nikotina.Alkohol unistava jetru a nikotin krvne sudove ,marihuana ih siri. Mislim da je treba legalizovati ali ograniciti njenu upotrebu. Mislim kao i duvan ,ne na poslu i zatvorenim javnim mestima. Prodavati je na trafikama uz PDVod 30%.

To bi bilo od prilike to. Pola drzave na lekovima za smirenje, a marihuana im droga. :hahaha:
 
Kada poredimo marihuanu i druge narkotike,treba reci da spada u red lakih,najmanje stetnih. Ne izaziva zavisnost,ima relativno kratko dejstvo. Apsolutno je manje stetna od alkohola i nikotina.Alkohol unistava jetru a nikotin krvne sudove ,marihuana ih siri. Mislim da je treba legalizovati ali ograniciti njenu upotrebu. Mislim kao i duvan ,ne na poslu i zatvorenim javnim mestima. Prodavati je na trafikama uz PDVod 30%.
Porez drzavi a novac da se korisno i pametno iskoristi!!!:deda:
 
Prostituciju da iz nekih drugih razloga, a za podebljano seci ruke i noge. :)

Što , em je profit velik ,nagrnuli bi turisti ,a i malo da se ovaj naš napaćeni narod malo opusti i da sebi oduška.
Takodje bi mogli da proširimo asortiman i na proizvode naše nesvrstane braće Indiosa one pejotlove ,salvie ,ajahuaske i ostale radosti , to bi sve uspevalo i kod nas .
 
Što , em je profit velik ,nagrnuli bi turisti ,a i malo da se ovaj naš napaćeni narod malo opusti i da sebi oduška.
Takodje bi mogli da proširimo asortiman i na proizvode naše nesvrstane braće Indiosa one pejotlove ,salvie ,ajahuaske i ostale radosti , to bi sve uspevalo i kod nas .

Od cega da se opusti, meni se cini da se toliko opustio da se u slinu pretvorio. :)
 
Kada poredimo marihuanu i druge narkotike,treba reci da spada u red lakih,najmanje stetnih. Ne izaziva zavisnost,ima relativno kratko dejstvo. Apsolutno je manje stetna od alkohola i nikotina.Alkohol unistava jetru a nikotin krvne sudove ,marihuana ih siri. Mislim da je treba legalizovati ali ograniciti njenu upotrebu. Mislim kao i duvan ,ne na poslu i zatvorenim javnim mestima. Prodavati je na trafikama uz PDVod 30%.
Све више је ауторитативних гласова који чињеницама доказују да је конопља проказана из сасвим
других разлога у односу на оне који се јавности представљају!
У свакодневној употреби је невероватан број доступних супстанци које се могу злоупотребити
са озбиљним последицама које далеко надмашују све што се приписује "мари".

Биће ипак да су разлози за изопштавање конопље из легалне производње, сасвим другачије
природе, а никако наводна брига за здравље.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top