Terorista i terorisani
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Terorista i terorisani

Iskusan cvrle77 (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano Terorista i terorisani

Cini mi se da ljudi X puta poistovecuju ova dva ne shavatajuci ociglednu razliku izmedju teroriste i terorisanog.

Primer:

Dobijes cusku od nekoga (vidis ociglednu glupost). Ako podignes glas, pokusas drugima da ukazes, gomile njih ce ti govoriti da cutis, da to nije nista, da umisljas, i na kraju te proglase kretenom, izdajicom, debilom, itd.
    Izgleda da ljudi smatraju da postoji nekakva svetinja koja moze da radi sta hoce i da niko tu svetinju ne sme da kritikuje. Uopste ne razumem ovaj fenomen.

Nekako ispadne da sto je neko glasniji u svojoj odbrani, to vise terorista ispada taj koji biva terorisan, a osoba terorista.
    Poslednji put ažurirao/la cvrle77 : 12.08.2013. u 16:32
    NEVER UNDERESTIMATE THE POWER OF STUPID PEOPLE IN LARGE GROUPS

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2259

Podrazumevano Re: Terorista i terorisani

Pa, pazii..biće da nisi nikada baš u punoj snazi, sprezi i meri, bio terorisan. Ne bi tako baš pričao. Sigurna sam, da ne bi.

A, izvini, da li onda neko baš ima puno pravo da teroriše, bez namere da stane, jer mu se može, a da treba mirno da gledaš kako te tetoriše, neki ludak? Jer ima raspoloživa sredstca, jer zloupotrebljava nešto?

Vidiš, meni je na primer ključno bilo, kako ne povrediiti nikoga, a odbraniti sebe. Kako ne dozvoliti da te i dalje terorišu a ne ispasti žrtva. Kako ne terorisati isto, a dati na znanje ono, "odje*ite više od mene" ?

E, vidiš. te merice nema. Očito je, ili ćeš da terorišeš ili ćeš da budeš isterorisan/a.

U datom momentu, ja nisam to znala. Tada. Sve što bih preduzela, bi se kosilo s mojim principima, i to en bih više bila ja.

Zato sam bila isterorisana. Što nikako nije pohvalno, ali ja u datom momentu, sam bila suviše nezrela da shvatim sve, u nemogućnosti da pohvatam konce, i da na vreme dignem ruke. I kao štit, najpre, čisto da me ne dotiče. A, onda drugi put, da glat dignem ruke, jer nije bilo vredno onoga, šta me je na raju svega koštalo, tog terora proživljenog.

Bila sma glupa i naivna, misleći da ću izdržati. A dubinski sam znala da neću. To su i drugi znali. Jb*, predobro su me znali. Ili sma ja predobro pokazala sebe. Nešto jeste.

S ovom pameću, danas, glat bih digla ruke.

Shvatila sam, da nisma umela na vreme, da prepoznam agresiju. Silinu.

Sada i na samu primesu, već me ne vidiš i gutaš..prašinu.

Znaš kako ispadne..da ti Jelena kaže: "Kadija te tuži, kadija ti sudi".

Iskusan cvrle77 (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    139

Nisam ovde toliko hteo da istaknem samog teroristu i terorisanog i njihov odnos, koliko okolinu, koja stane na stranu teroriste. Okolinu, koja kao sumanuta, bezglava i bez mozga, podrzava teroristu na jednoj strani, a unakazava i rastrze terorisanog.
    NEVER UNDERESTIMATE THE POWER OF STUPID PEOPLE IN LARGE GROUPS

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

Davno sam bio u osnovnoj skoli , al se sjecam jedne situacije .Dodjem ja kuci u poprilicnoj dilemi . Bio sam u razredu medju
    najmanjima , a oni najveci poceli da maltretiraju ove sitnije . Mene nije niko dirao , al sam znao da cu i ja doci na red .
    Za te krupnije koji su poceli maltretirati znao sam da su kukavice , jer da nisu , napadale bi sebi ravne .I tako ja rijesim da pitam
    matorog za savjet .Moj problem je bio i to sto sam imao dugacak jezik i na uvredu nisam htio da cutim .
    I matori mi da instrukcije . Ako nekog prvi napadnem , a on sazna , dobicu kod kuce od njega batine . Ako mene neko izudara
    bez razloga , a ja dodjem kod njega da se pozalim , opet cu dobiti batine .Nista ne brini , kaze matori . Ne diraj alkohol ni cigarete
    nego napravi tegove od betona i konzervi , napravi boksacku vrecu od satorskog krila i treniraj . Kad prvom nasilniku uzvratis , nece
    te niko dirati barem godinu dana .I tako je i bilo ! Matori je inace bio oficir i siguran sam da me je dobro odgajao !
    A stav okoline me nije interesovao . I to me je otac naucio . Govorio je , slusaj svoju savjest i neces pogrijesiti !

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

e vidis tako i ovde ko bos po trnju prodje terorisan onda okrenes drugi list i svima po spisku i usima
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat
    Učlanjen
    19.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    66
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cvrle77 Pogledaj poruku
    Cini mi se da ljudi X puta poistovecuju ova dva ne shavatajuci ociglednu razliku izmedju teroriste i terorisanog.

Primer:

Dobijes cusku od nekoga (vidis ociglednu glupost). Ako podignes glas, pokusas drugima da ukazes, gomile njih ce ti govoriti da cutis, da to nije nista, da umisljas, i na kraju te proglase kretenom, izdajicom, debilom, itd.
    Izgleda da ljudi smatraju da postoji nekakva svetinja koja moze da radi sta hoce i da niko tu svetinju ne sme da kritikuje. Uopste ne razumem ovaj fenomen.

Nekako ispadne da sto je neko glasniji u svojoj odbrani, to vise terorista ispada taj koji biva terorisan, a osoba terorista.
    Ovo me podseti na verovatno jedinu amerikansku stvar za koju imam razumevanja, a to je privatna svojina. U smislu da, ukoliko živiš u Teksasu - naprimer - i neki ti ludak provali u kuću u sitne sate noću; možeš mu pucat u glavu sačmarom i da te zbog toga niko ne baci u klade. Koliko sam upoznata, ako u Zemlji Srbiji upucaš lopova koji ti provali u kuću; ići ćeš u zatvor jer si - bože moj - ubio čoveka.

To verovatno znači da se u Zemlji Srbiji čovek ceni više, dok je u americi ta stvar obratna.

Iskusan 1DaL (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio cvrle77 Pogledaj poruku

Primer:

Ja to kontam kao princip alfa mužjaka i potencijalnog alfa mužjaka, beta mužjaka u očima drugih beta mužjaka... On ustane protiv ovog prvog, i kada dođe na red reakcija svih ostalih - oni podrže ovog dokazanog alfa mužjaka, jer je izvesno da ON JESTE alfa mužjak, i to je doakzano, dok se za ovog ništa ne zna... U njihovim očima(a često se i inače dešava), velika je verovatnoća da neće uspeti u tom pokušaju, i ako mu daju podršku, nagrabusili su ga kada ovaj prvi pobedi.. Tj, to se odvija u glavi beta pojedinca, i svaki se boji za sebe, nesvesan da ako zajedno ustanu, mogli bi da svrgnu nametnutog Zato i jesu beta mužjaci, jer im je u svakom smislu(pa i u smislu vođe) potreban alfa (da nisu, davno bi ga svrgnuli)
    Each day I would …. limit how much of my IN-VALID self I would leave in the VALID world.

Domaćin
    Učlanjen
    24.06.2013.
    Pol
    muški
    Fakultet za bagrem i sandalovinu, Beograd
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    Davno sam bio u osnovnoj skoli , al se sjecam jedne situacije .Dodjem ja kuci u poprilicnoj dilemi . Bio sam u razredu medju
    najmanjima , a oni najveci poceli da maltretiraju ove sitnije . Mene nije niko dirao , al sam znao da cu i ja doci na red .
    Za te krupnije koji su poceli maltretirati znao sam da su kukavice , jer da nisu , napadale bi sebi ravne .I tako ja rijesim da pitam
    matorog za savjet .Moj problem je bio i to sto sam imao dugacak jezik i na uvredu nisam htio da cutim .
    I matori mi da instrukcije . Ako nekog prvi napadnem , a on sazna , dobicu kod kuce od njega batine . Ako mene neko izudara
    bez razloga , a ja dodjem kod njega da se pozalim , opet cu dobiti batine .Nista ne brini , kaze matori . Ne diraj alkohol ni cigarete
    nego napravi tegove od betona i konzervi , napravi boksacku vrecu od satorskog krila i treniraj . Kad prvom nasilniku uzvratis , nece
    te niko dirati barem godinu dana .I tako je i bilo ! Matori je inace bio oficir i siguran sam da me je dobro odgajao !
    A stav okoline me nije interesovao . I to me je otac naucio . Govorio je , slusaj svoju savjest i neces pogrijesiti !
    E, gledao sam taj film!...

Slične teme

1. ZNALI NEKO WEB ADRESE SIPTARSKIH TERORISTA
    Autor KVAKA 22 u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.03.2007., 12:46
  2. Dali je Gavrilo Princip terorista?
    Autor xxxman u forumu Politika
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 28.01.2007., 03:25
  3. Agim Ceku islamski terorista ..
    Autor Kings_1 u forumu Politika