Zategnuta figura - sigurno po zdravlje?

firedragon9

Iskusan
Poruka
6.042
Pored zdrave ishrane, puno tecnosti, dosta setnji i vezbi, mazanja raznih kremica, ponekad je zeni potreban i dodatni tretman tela kao sto je:

...ultrazvucna kavitacija, monopolarna radiofrekvencija, ultrazvuk, tretiranje anticelulit termo gelom, gipsom, elektrostimulacija, mezoterapija, limfna drenaza...mnogo strucnih termina, a i dosta kontraindikacija kao npr.
osteoporoza, maligni tumori, tuberkuloza pluća, hemofilija, žučni kamenci, trudnoća i period dojenja, bolesti srca (pejsmejkeri i sl.), osobe mlađe od 16 godina, epilepsija, multipleks skleroza, kožne bolesti i otvorene rane, smanjenje bubrežne funkcije, teže bolesti jetre, terapija antikoagulansima, povišen krvni pritisak, povećan nivo triglicerida i holesterola, metalne proteze na tretiranom području, spirala, kod klijentkinja koje su odstranile dojku (ne tretirati nadlaktice ili podlaktice na toj strani tela), teška venozna ili limfna insuficijencija, tromboza i tromboflembitis, arteriopatija, alergija na neki od sastojaka preparata...

Kako se osloboditi straha od negativnih efekata i koliko je sve to uistinu zdravo za organizam, a pod predpostavkom da tretmane vrse kolko-tolko obucena i strucna lica?
Kakvi su rizici, a kakve prednosti? Koje tehnike su se pokazale kao najbolje i najzdravije?

Zene, raspisite se o iskustvima (mogu i muskarci)...
 
Poslednja izmena:
Pored zdrave ishrane, puno tecnosti, dosta setnji i vezbi, mazanja raznih kremica, ponekad je zeni potreban i dodatni tretman tela...:
Она особа - независно од пола - која се здраво храни, има здраву активност тела (мишића+зглобова), довољно и у нормалном ритму спава никад неће од наведених болести оболети.

Ни жени ни мушкарцу нису потребни додатни третмани! А онај ко ипак то одобрава или профитира од тога или је једноставно толико лењ да се здраво храни и бави спортом, да му је једноставно потребан изговор како су ти додатни третмани потребни. А ти наводно потребни третмани уствари обично попуњавају рупе, које су приликом погрешне исхране и мањка телесне активности настале.


Koje tehnike su se pokazale kao najbolje i najzdravije?
За затегнуто тело здрава телесна активност (атлетика, спринтовање, вежбе са својим телом, теретана итд.), здрава храна и довољно (не превише) сна.

Проблем је што ће многи сад рећи, да је тај савет глуп, али главни проблем је што већина мисли, да се здраво храни, а у 90% случајева то није ни прилижно случај. О здравој телесној активности ни да не говоримо.

А све то говорим из искуства, јер поред регуларног посла радим као фитнес тренер и гомилу девојака и жена сам тренирао. Не би ми ни веровали какве трансформације сам делом видео. Многе особе су после одређеног периода, не само да су достигле жељену фигуру, него кроз здрав начин исхране су им се хормони тотално вратили у равнотежу, сви стресни хормони су пали на минимум, а последица је била подмлађен изглед.

Али коме то објаснити, када данас клинке од 15,16 година користе креме за лице и не баш малу количину шминке. А у свему томе се налазе токсичне супстанце, које на дужи период изазивају рак коже или дојки. Коме објаснити, да је храна најбољи лек за све, кад гомила данас малолетница узима анти-беби-пилуле, које веома полако (као цигаре плућа и алкохол јетру) уништавају женске хормоне, на дужи период увећавају стопу могућности да се роди дегенерисано дете (или да трудноћа уопште и није више могућа), а и уместо задовољства код жене усред секса могу агресивне анти-беби-пилуле довести до осећаја бола, јер и хормони не раде, како би требало да раде.

И кад се тако од малена девојке буквално сјеббу кроз кремице, шминкицу, пилулице, погрешан начин исхране, нерегуларан ритам спавања итд. онда најкасније са 30 почињу да кукају, како изгледају старије, како им фали ово или оно и како је једини спас нека операција и слично, што уствари само има функцију да "коригира" дефицит у младости, а уствари често ствара нов проблем.
 
Poslednja izmena:
Pored zdrave ishrane, puno tecnosti, dosta setnji i vezbi, mazanja raznih kremica, ponekad je zeni potreban i dodatni tretman tela kao sto je:

...ultrazvucna kavitacija, monopolarna radiofrekvencija, ultrazvuk, tretiranje anticelulit termo gelom, gipsom, elektrostimulacija, mezoterapija, limfna drenaza...mnogo strucnih termina, a i dosta kontraindikacija kao npr.
osteoporoza, maligni tumori, tuberkuloza pluća, hemofilija, žučni kamenci, trudnoća i period dojenja, bolesti srca (pejsmejkeri i sl.), osobe mlađe od 16 godina, epilepsija, multipleks skleroza, kožne bolesti i otvorene rane, smanjenje bubrežne funkcije, teže bolesti jetre, terapija antikoagulansima, povišen krvni pritisak, povećan nivo triglicerida i holesterola, metalne proteze na tretiranom području, spirala, kod klijentkinja koje su odstranile dojku (ne tretirati nadlaktice ili podlaktice na toj strani tela), teška venozna ili limfna insuficijencija, tromboza i tromboflembitis, arteriopatija, alergija na neki od sastojaka preparata...

Kako se osloboditi straha od negativnih efekata i koliko je sve to uistinu zdravo za organizam, a pod predpostavkom da tretmane vrse kolko-tolko obucena i strucna lica?
Kakvi su rizici, a kakve prednosti? Koje tehnike su se pokazale kao najbolje i najzdravije?

Zene, raspisite se o iskustvima (mogu i muskarci)...

hipohondrija?
nekima pre svega treba psihijatar...
 
Znaci nijedna zena nije isla na te dodatne anticelulit terapije (programe) ili nisu sigurne koja metoda je najuspesnija, najzdravija...? Sve u svemu, ako neko naleti na temu, a ima konkretan odgovor - neka pise...

@ blagoje
Svi znamo da bez vezbi, fizicke aktivnosti i da tako kazem, zdrave ishrane nema mnogo zdravlja, tj. nekog napretka, ali realno sve vise zena ima problem sa hormonima, sto od stresa, sto iz zatrovane sredine (pa i hrane), a rad hormona i utice na stvaranje tih problema,... lako je kriviti sad genetiku ili nedovoljnu aktivnost u skolskim danima ili samu trudnocu, a jednostavno postoje zene kojima su hormoni i metabolizam, pa i cirkulacija slabija tacka.
Vecina stvari sto si napisao i stoje, u principu, ali sta kad npr. ugledas relativno mrsavu, odnosno izdefinisanu zenu od vezbi, plivanja i sta ti ja znam...nekog sporta, a problem sa celulitom ne prolazi? Mnogo ima takvih, a hrane se relativno zdravo i uzimaju tecnost, sad da okrivimo raniji nezdrav zivot i sta?

Volela bih da napise neko da li je sa ovim vrstama tretmana imao dodirnih tacaka.

Niti sam opterecena kozmetickim tretmanima (najdalje sam i isla do depilacije), niti zelim da ih promovisem, niti kako navedose hipohondrisem, jednostavno me zanima, a nije sramota ni pitati.
Molila bih one koji se ne razumeju, a oni ce se sami prepoznati, da ne spamuju temu.
Inace me jako zanima, u globalu, podrucje zdravlja, prirodni dijetetski suplementi, zdrav zivot, zdrava hrana i sl.
 
Poslednja izmena:
Pored zdrave ishrane, puno tecnosti, dosta setnji i vezbi, mazanja raznih kremica, ponekad je zeni potreban i dodatni tretman tela kao sto je:

...ultrazvucna kavitacija, monopolarna radiofrekvencija, ultrazvuk, tretiranje anticelulit termo gelom, gipsom, elektrostimulacija, mezoterapija, limfna drenaza...mnogo strucnih termina, a i dosta kontraindikacija kao npr.
osteoporoza, maligni tumori, tuberkuloza pluća, hemofilija, žučni kamenci, trudnoća i period dojenja, bolesti srca (pejsmejkeri i sl.), osobe mlađe od 16 godina, epilepsija, multipleks skleroza, kožne bolesti i otvorene rane, smanjenje bubrežne funkcije, teže bolesti jetre, terapija antikoagulansima, povišen krvni pritisak, povećan nivo triglicerida i holesterola, metalne proteze na tretiranom području, spirala, kod klijentkinja koje su odstranile dojku (ne tretirati nadlaktice ili podlaktice na toj strani tela), teška venozna ili limfna insuficijencija, tromboza i tromboflembitis, arteriopatija, alergija na neki od sastojaka preparata...

Kako se osloboditi straha od negativnih efekata i koliko je sve to uistinu zdravo za organizam, a pod predpostavkom da tretmane vrse kolko-tolko obucena i strucna lica?
Kakvi su rizici, a kakve prednosti? Koje tehnike su se pokazale kao najbolje i najzdravije?

Zene, raspisite se o iskustvima (mogu i muskarci)...
Probaj sa presnom,svježom hranom,mada malo ko može da izdrži duže hraneći se tako...ali kažu iskustva mnogih ljudi koji su probali da liječi mnoge bolesti,pa pretpostavljam da može da smanji ili eliminiše i taj celulitić:D.Ovi silni aparati što si navela su mi sumnjivi...
 
@ blagoje
Svi znamo da bez vezbi, fizicke aktivnosti i da tako kazem, zdrave ishrane nema mnogo zdravlja, tj. nekog napretka, ali realno sve vise zena ima problem sa hormonima, sto od stresa, sto iz zatrovane sredine (pa i hrane), a rad hormona i utice na stvaranje tih problema,... lako je kriviti sad genetiku ili nedovoljnu aktivnost u skolskim danima ili samu trudnocu, a jednostavno postoje zene kojima su hormoni i metabolizam, pa i cirkulacija slabija tacka.
Па да опишем мало другачије:
Твој метаболизам је рачунар, програмерски језик је храна, а Ти си програмер.
Какав програмерски језик користиш и са колико искуств, то ћеш моћи више потенцијала из рачунара извући и боље ће ти радити.

Значи, храну коју уносиш, количине, кад у току 24-часовног дневног ритма, каквог квалитета итд... ТО програмира рад твог метаболизма / хормона - то није генетски Богом дано. Неко можда по природи има мало спорију или бржу штитну жлезду, али све то - уколико је особа здрава и нема неке жешће поремећаје - се може довести у ред и баланс.

Што се тиче циркулације, то је такође последица исхране. Онај ко се не бави спортом (получасовно шетање градом није спорт!) и једе мање калорија, него што му је за здраво функционисање тела потребно, усред успоравања метаболног рада има слабију циркулацију и због ниже телесне температуре, тим особама бива увек мало хладније, него осталима у нпр. истој просторији.


Vecina stvari sto si napisao i stoje, u principu, ali sta kad npr. ugledas relativno mrsavu, odnosno izdefinisanu zenu od vezbi, plivanja i sta ti ja znam...nekog sporta, a problem sa celulitom ne prolazi? Mnogo ima takvih, a hrane se relativno zdravo i uzimaju tecnost, sad da okrivimo raniji nezdrav zivot i sta?
Целулит није ништа друго него подкожна маст, коју свако има у одређеној мери. Али је код жена кожа тања, него код мушкараца, па више долази до изражаја. Ако је женско издефинисано, а не само мржаво без мишићних облина, он целулита не може имати. А ако га ипак има, онда једноставно та девојка има још увек одређени вишак телесне масти. Сам по себи целулит није никакава болест или нешто, што би захтевало оперативни захват.

А и хтео бих да напоменем, да спортска девојка није увек спортског изгледа. Ево доброг примера:

Marathon-Runner-vs.-Sprinter.jpg


Значи није довољно само бити мршав, као маратонка лево. Женско, да би имало добру фигуру, мора да има не превисок проценат телесне масти + мишићну масу као спринтерка десно. Мишићи су ти, који су одговорни за облине, попут округле задњице, добро обликованих бутина, добро развијених леђа итд. Скоро све девојке, које ја већ дуже време тренирам имају овакве задњице, а ниједна од њих не иде да трчи, него иду 2 пута недељно у теретану и 2 пута недељно изводе кратке интензивне тренинге спринтовања, пливања, прескакања вијаче итд. И сасвим успут: ниједна нема целулит. ;)
 
Ma stoji skoro sve sto kazes, ok, ali dole u opisu nema operativnih zahvata, sve su to neki manje vise prirodni tretmani, nekim aparatima...pa rekoh 'oli neko zna nesto o tome....
Природан третман апаратом? То је апсолутно противречна изјава, не може природан третман бити спроведен третманом. ;)


Мислим ја не бих да се сад око тога расправљамо, боље ми реци шта те мучи, можда ти могу дати неки користан савет. ;)
 
Dzordzi,sad se setih tvojih predloga da kupim bajs,i taman kada sam se odlucio da kupim,u mojoj opštini uveli ono rent a bike,i sada sam se navukao na njih.

Nije ni skupo,50din,za 6 sati,s tim što ih vratim par minuta pre isteka 6. sata,iz inata. :D Bajsevi su ok,za te pare super,imaju 18 brzina,ali zamsli-nemaju amortizere. Sreca pa vozim po uredjenimmestima,inace ko zna sta bi bilo. :D
 
a jes ima jos 1 petar iz borce:lol:pa da prico sam ti da odem neki put do tamo mozes ti do ade bez problema 27 km samo:super:

Када будеш долазио овамо,јави се,показаћу ти где ја возим. :) Довучем се у неку вуко*ебину иза ТЕНТ-а,па неких 9-10км возим,а од моје куће до тамо још 4-5,па док се вратим.Одвезем 25-26 км. :)

А јест',до Аде,законом је забрањено возити магистралним путевима,какав је Обреновачки пут. Може до Остружнице,даље не. ;)
 
Када будеш долазио овамо,јави се,показаћу ти где ја возим. :) Довучем се у неку вуко*ебину иза ТЕНТ-а,па неких 9-10км возим,а од моје куће до тамо још 4-5,па док се вратим.Одвезем 25-26 км. :)

А јест',до Аде,законом је забрањено возити магистралним путевима,какав је Обреновачки пут. Може до Остружнице,даље не. ;)
ko to kaze samo autoputem je zabranjeno ja magistralom barajevo meljak stepojevac do arandjelovca redovno,prodjem pored murije kod barajeva samo mahnem:lol:imas skretanje levo na stari obrenovacki koji izlazi na makis
Iskreno ima smesne i rukice i nogice :DDD
meni je yugo preso preko oba kolena..da kolena ne stopala i nista mi nije bilo..sigurno od pres masine bolje noge uradis..a ruke uradim zimi za 2 meseca na skotovoj klupi..ako ne znas da vozis bajs ne skreci na teretanu nije bruka bas tolika:lol:
 
ko to kaze samo autoputem je zabranjeno ja magistralom barajevo meljak stepojevac do arandjelovca redovno,prodjem pored murije kod barajeva samo mahnem:lol:imas skretanje levo na stari obrenovacki koji izlazi na makis

meni je yugo preso preko oba kolena..da kolena ne stopala i nista mi nije bilo..sigurno od pres masine bolje noge uradis..a ruke uradim zimi za 2 meseca na skotovoj klupi..ako ne znas da vozis bajs ne skreci na teretanu nije bruka bas tolika:lol:

Бога ми,ти се баш не штедиш! :klap:
Не познајем баш та места по Ибарској.
Да,укључење на стари обреновачки је после Умке,али нисам сигуран какав је тај пут,знам да је био пун рупчага. :)
 

Back
Top