Svetlosna formula

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Truman

Elita
Poruka
22.709
Juce mi je dopala pod ruku kopija neke knjige izvesnog Spasoja Vlajica pa me interesuje zna li neko nesto o tkz. svetlosnoj formuli i programu koji se navodno moze naci. Pretpostavljam da je neka prevara ali me svejedno interesuje da vidim o cemu se radi.
 
Secam se da je svojevremeno bila dosta prisutna 'Svetlosna formula' i Spasoje Vlajic je gostovao na TV-u. Sustina je sledeca: On je napravio tablice, po kojima se svaka rec moze prevesti u frekvenciju, tj. talasnu duzinu svetlosti, i boja te svetlosti je na neki nacin novo svojstvo te reci. Cini mi se da je rekao da za svaki jezik mogu da se naprave takve tablice, i da srpski tu nije nikakav izuzetak. Po toj teoriji, recimo sve reci vezane za islam su zelene boje, i sl. Imao je on posle jos neke dodtne teorije, neki kodovi vezani za imena ali se ne secam bas.
Mislim da on nikada nije izasao iz okvira kvazi-nauke, bar nisam cuo da je neki ozbiljan naucni rad radjen u tom pravcu. Moguce je da Vlajic ima i svoj sajt, pretpostavljam da bi tamo trebalo da bude i nekog programa za konverziju reci u boju, ako nadjes, daj link.

Pozdrav
 
Glac:
Truman:
Juce mi je dopala pod ruku kopija neke knjige izvesnog Spasoja Vlajica pa me interesuje zna li neko nesto o tkz. svetlosnoj formuli i programu koji se navodno moze naci. Pretpostavljam da je neka prevara ali me svejedno interesuje da vidim o cemu se radi.


Pogledajte: www.zlatnipresek.co.yu/SpasojeVlajic

Tu se nalazi program koji trazite.

Hvala ti. Da li si probao program i da li mislis da zaista funkcionise? Kad ukucam neki tekst i npr. ispadne mi zuta boja sta to znaci? Kako se koristi ovaj program, igraci me bas i ne interesuju?
 
Truman:
Glac:
Truman:
Juce mi je dopala pod ruku kopija neke knjige izvesnog Spasoja Vlajica pa me interesuje zna li neko nesto o tkz. svetlosnoj formuli i programu koji se navodno moze naci. Pretpostavljam da je neka prevara ali me svejedno interesuje da vidim o cemu se radi.


Pogledajte: www.zlatnipresek.co.yu/SpasojeVlajic

Tu se nalazi program koji trazite.

Hvala ti. Da li si probao program i da li mislis da zaista funkcionise? Kad ukucam neki tekst i npr. ispadne mi zuta boja sta to znaci? Kako se koristi ovaj program, igraci me bas i ne interesuju?

Na sajtu Spasoja Vlajica se nalazi kontakt telefon i adresa gde ga mozes naci. Najbolje da ti on objasni kako to funkcionise.
 
program verovartno dobro radi...
e sad sto je to sve budalastina, da zanemarimo....
uostalom, gde je tu program?
a ni formula koja se nalazi na logou sajta nije tacna :)))
izvod od y' funkcije je 1 :)
 
Obersturmfuehrer:
a ni formula koja se nalazi na logou sajta nije tacna :)))
izvod od y' funkcije je 1 :)

Ako je x = y' (to se vidi na UML dijagramu)
x x + y
--- = ------
y x

x
i ako ---- zamenimo sa a dobice se:
y
2
a - а - 1 = 0

a1 = 1.618....
a2 = 0.618....

To je formula za zlatni presek.
 
UML:
Obersturmfuehrer:
a ni formula koja se nalazi na logou sajta nije tacna :)))
izvod od y' funkcije je 1 :)

Ako je x = y' (to se vidi na UML dijagramu)
x x + y
--- = ------
y x

x
i ako ---- zamenimo sa a dobice se:
y
2
a - а - 1 = 0

a1 = 1.618....
a2 = 0.618....

To je formula za zlatni presek.


Malo bolje napisano:

Ako je x = y' (to se vidi na UML dijagramu)

x/y = (x+y)/x

i ako x/y zamenimo sa a dobice se:


2
a - а - 1 = 0

a1 = 1.618....
a2 = 0.618....

To je formula za zlatni presek.
 
ja to znam ovako:

1 : x = x : 1 + x

kao odnos stranica pravougaonika, da bi zadovoljio zlatni presek ( 1- jedinicna, a kasnije mogu (obe istovremeno) da se pomnoze proizvoljnom konstantom)

->

x^2-x-1=0

->

(1 +- sqrt(5))/2
 
Pazi kad je napravio program... Mada je malo nejasan. Možda je bolje da ga posetiš, ima prostorije u Goce Delčeva, izmedju starog Merkatora i Juge. Spasoje je vrhunski folirant, mada svetlosna formula izgleda funkcioniše.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top