Internet prevara

Manja9

Početnik
Poruka
12
Pozdrav svim clanovima foruma.Prvo da kazem ovo mi je prva tema koju sam otvorio i molim vas nemojte mi zameriti na mogucim greskama!Zovem se Nemanja Simic i imam 15 godina.Da pocnem :D . Odem ja na sajt KupujemProdajem da razgledam lap-top racunare,nadjem sasvim povoljan i dobar lap top i ajde da nazovem clana,nazovem ga i po razgovoru sam mislio da je posten i ok lik,dogovorim se ja sa njim da ja taj lap-top kupim i da on to meni posalje,on meni kaze da ce on taj lap top poslati,a cim on njega posalje da ja njemu uplatim novac jer on mi je rekao;"druze ja idem sutra na more cim tebi posaljem lap top,pa ako ti meni platis lap top pouzecem meni novac kuci nece imati ko da preuzme pa ako ti odgovara da ti meni to uplatis sutra cim ja tebi posaljem predmet" i sta cu ja pristanem kad mi lap top treba,mada nikad nikom nisam uplatio novac unapred a dolazili su mi predmeti 3-4 puta u nedelji.Javlja se on meni sutra dan oko 9h kaze evo druze AKS je dosao kod mene kuci evo ti samo da ti kaze kurir da sam poslao da ne brines i da nemislis da te ne prevarim.Ja posle tog odem i uplatim novac 16400 dinara u postu,na telefon PostNet-om.Posle toga nismo se ni culi vise.Sutra ja ocekujem predmet,AKS prolazi kroz moju ulicu i ja ga cekam da se vrati da mi donese predmet,i zamislite taj osecaj kad AKS nije stao kod mene na cupriju.Shvatio sam da sam prevaren i pokusam ja da nazovem njega medjutim on je karticu verovatno bacio.Podnesem prijavu prevare portalu KupujemProdajem i oni su mi poslali mail-om krivicnu prijavu protiv NN pocinioca sto meni ne znaci nista.Odem posle 3 dana u sup u opstinu i oni mi kazu da je to trgovina i da oni nemaju veze sa tim.Pre toga proverio sam gde je novac podignut.Zvao sam postu u Kucuri gde je podignuto 16400 dinara,slao sam postarici slike osumljicenog medutim to nista nije pomoglo jer to nije bio on i napomenuo postarici da mi javi ako jos nekad bude dosao u tu postu.Tako je i bilo posle 7 dana postarica mi javlja da je dosao,medutim postarica mu uzme licnu kartu i kaze mu ti si ptico i on joj otme iz ruku tu licnu kartu i pobegne ali mu je ona zapisala broj registarskih tablica na automobilu i zapisala mu je broj mobilnog i zna da treba da mu isplati 18000.Moj brat mu posalje poruku na mobilni koji je bio dostupan ali on se nije javljao,posalje mu poruku i on odgovori sa znakom pitanja.Brat ga nazove i on se javi,pricao je sa njim i on je samo rekao zar nije stiglo i prekinuo.Postarica mi je javila 9.8.2013.Postavim ja oglase na KP da mi se javi prevareni koji je uplatio 18000 dinara.Sutra dan mi se javlja clan koji je jos jedan prevareni (kupovao je klimu i uplatio 16500 dinara,klimu mu je dao u dve rate,a novac je podignut u Feketicu sto je 20km od kucure) od doticnog gospodina,stupim u kontakt sa prevarenim i dam mu sve podatke koje ja znam.On sutra dan ode u Novi Sad da prijavi policiji i oni kazu da dobijaju svakodnevno takve prijave i kad skupimo 15-20 prevarenih da se javimo.Treceg prevarenog nisam jos nasao.E sad moje pitanje glasi:Kako ja njega da nadjem?

Imam broj licne karte,ime i prezime,adresu gde je prijavljen,broj registarskih tablica,nekoliko nedostupnih brojeva i jedan dostupan.Na auto fiata teget boje je stavio tablice od neke lade sto je provereno u supu.Sto se tice imena i prezimena mislim da su lazni jer u vojvodini ima jedna porodica tog prezimena iz Vrsca.Podizao je novac u roku od 15-20 minuta pa mislim da je tu u okolini tih sela.Prevario je nas troicu za 10 dana sto ja znam a mozda i vise,meni lap top,a osalima bazene i klime.
 
Shvati to kao lekciju iz koje treba nešto da naučiš i teraj dalje. Pare i nisu neke da bi se zbog njih hvatao za glavu.

Pare više videti nećeš. Samo možeš da potrošiš još para, vremena i živaca, a možda sebi neku nevolju da navučeš na vrat jer se to verovatno radi organizovano čim je toliko prevarenih.
 
U tim postama u kojima je on novac preuzeo nemaju kamere.Idem sutra opet u policiju da prijavim slucaj pa cu videti sta ce mi reci ali ovog puta me vodi komsija policajac pa ce mozda ovoga puta biti ozbiljnije nesto a i olaksavajuca okolnost je da imam sad i ostale prevarene.
 
Iskreno, najiskrenije, jako mi je krivo zbog tvog slučaja jer je užasan... Zaista... I ne lupajte da nisu neke pare, i 1000 dinara da mu je ukrao je mnogo, naročito kakvo je danas stanje u našoj državi.
Želeo bih zaista da ga pronađeš i adekvatno kazniš i mislim da nikako ne treba da odustaneš jer naša policija MORA da reaguje u tom slučaju ali oni su lenji i ako se ne obratiš nekome ko je "iznad njih", teško da ćeš išta postići. Prosto su bezobrazni i ne reaguju a ti ako si pronašao toliko podataka, prosto si uradio ono za šta bi njima trebalo pola godine (i čestitam na tome)...

E sad, tvoja greška je ta što si se dogovorio da platiš unapred. To je uvek (ali uvek) sumnjivo i čak takvi sajtovi za takvu prodaju uvek napominju da ne prihvataš ponude gde se plaća unapred jer to nema smisla. Kada plaćaš pouzećem ti MORAŠ dobiti naručeno a on MORA dobiti novac jer ti ne možeš uzeti to što si naručio od njega ako ne platiš - prosta logika, tako da zaista ne treba nasedati na plaćanje unapred i po načinu na koji te prevario i koje izgovore je imao, reč je o čoveku koji je prevario veliki broj ljudi i to je verovatno jedino što zna da radi u životu.

Kažem ti, ne treba da odustaneš, da ubuduće ne prihvataš takvu kupovinu (unapred, besmislena je, kao što rekoh), i ne nasedaj na izgovore naročito na te koji su tako "nevini, beli i normalni" poput "moram na more sutra, pa neću biti tu, uplati mi unapred" jer je tu automatski pokušao da te navuče da pomisliš kako je on skroz normalna osoba koja sigurno ništa ne krije, i još ovo, nije pametno da ti sa 15 godina naručuješ išta, jer verovatno zakonski nisi baš "podoban" da naručuješ i pitanje je da li po zakonu mogu da reaguju, jer zamisli slučaj da neko prevari dete od 7 godina; odmah bi se smatralo da dete nije bilo zrelo za sklapanje bilo kakvog dogovora i samim tim, da zakon u tom slučaju nema pokriće... I naravno, reč je o rupi u zakonu, tako da je možda bolje da ubuduće kupuješ u ime starije osobe koju imaš u porodici, jer će (možda, veliko možda) i policija ozbiljnije shvatiti slučaj, naročito kada se malo "podvikne" jer poznati smo po administraciji koja je efikasna samo ako se vikne i zapreti... Nažalost...
 
Ako koristi Wirelles mrezu tesko da ce ti IP pomoci ili ako koristi tudji internet :)

Postoje i Proxy programi i VPN serverri koji skrivaju pravu IP adresu

Ako je neki krimos verovatno se zastitio :aha:


Jesi ga prijavio na Sajtu Kupujem-Prodajem ? Oni imaju cak i njegovu licnu kartu :) ako nije lazna

Onda kad si primao narudzbinu - dobio si i njegovu adresu i ime - odakle salje :)
 
Prijavio sam ga sajtu kp ali oni kazu da se ti podatci dobijaju kad tuzilastvo bude zahtevalo, od njih sam samo ip adresu dobio. Imam broj licne karte. Nisam primio narudzbinu, tako da nemam ni adresu ni nista.
 
Prijavio sam ga sajtu kp ali oni kazu da se ti podatci dobijaju kad tuzilastvo bude zahtevalo, od njih sam samo ip adresu dobio. Imam broj licne karte. Nisam primio narudzbinu, tako da nemam ni adresu ni nista.

Ako imas broj licne karte - Policija moze da ga nadje lako :)

zar nisu otkrili cija je licna karta ?? :mrgreen:

Sa IP mozes da se slikas :aha:

IP otkriva region gde se nalazis ne detektuje Kucu ili neki objekat ;)

Jedino preko Internet provajdera da otkrijes cija je to IP adresa ako je Staticna i ko placa taj internet i dobijes podatke o njemu :)
 
Hm, ne uzdaj se mnogo u IP adresu iz dva razloga: Prvo što se ona menja svaki put kada osoba uključi/isključi modem (u mom slučaju recimo više puta na dan), jer modem "oslobađa" tu adresu da neko drugi može da je koristi, tako da ona ima svrhu samo dok se ne promeni a statične (nepromenljive) adrese obično koriste samo kompanije jer su te adrese pouzdanije i brže. Drugo je što provajderi obično nude zaštitu uz IP adresu. Meni recimo, preko svakog mogućeg programa i sajta za lociranje kaže da sam u Beogradu i izbacuje Telekomovu adresu, iako ja živim u drugom kraju Srbije...
 
neko iz Lovcenca :)
Ovako, imam dva saveta. Niko ne uplacujte unapred sem ako nema pozitivne ocene i to do 1000 dinara. Ako ima 100 poz bez neg tada do 10000. Mada i to ne praktikujte. Uvek je najbolje, ti meni robu a ja kuriru pare.
Drugo, uvek traziti od coveka koji salje da oznaci da je paket dozvoljeno otvoriti tj proveriti. Tako smanjujete sansu da vas prevare. e sad..kupis lap top, stigne ti, ti otvoris a on ne radi,,,to je vec nesto drugo.
Ako se posluje sa nekim i za vise od 100 eura, obavezno traziti fixni telefon. Na koji on mora da se javi. Ako te prevari, odes na adresu i krenes da lupas telefon o glavu vlasnika telefona dok ti ne kaze ko je telefonirao sa njegovog telefona...

Jos jedan veliki savet. Sve sto je jeftino ima manu ili je prevara. Ako se plinske boce krecu od 1800 do 2500 dinara, nemojte misliti da ce te kupiti dobru za 1400. Ili je losa ili je prevara..to su moja iskustva.
 
Pozdrav svim clanovima foruma.Prvo da kazem ovo mi je prva tema koju sam otvorio i molim vas nemojte mi zameriti na mogucim greskama!Zovem se Nemanja Simic i imam 15 godina.Da pocnem :D . Odem ja na sajt KupujemProdajem da razgledam lap-top racunare,nadjem sasvim povoljan i dobar lap top i ajde da nazovem clana,nazovem ga i po razgovoru sam mislio da je posten i ok lik,dogovorim se ja sa njim da ja taj lap-top kupim i da on to meni posalje,on meni kaze da ce on taj lap top poslati,a cim on njega posalje da ja njemu uplatim novac jer on mi je rekao;"druze ja idem sutra na more cim tebi posaljem lap top,pa ako ti meni platis lap top pouzecem meni novac kuci nece imati ko da preuzme pa ako ti odgovara da ti meni to uplatis sutra cim ja tebi posaljem predmet" i sta cu ja pristanem kad mi lap top treba,mada nikad nikom nisam uplatio novac unapred a dolazili su mi predmeti 3-4 puta u nedelji.Javlja se on meni sutra dan oko 9h kaze evo druze AKS je dosao kod mene kuci evo ti samo da ti kaze kurir da sam poslao da ne brines i da nemislis da te ne prevarim.Ja posle tog odem i uplatim novac 16400 dinara u postu,na telefon PostNet-om.Posle toga nismo se ni culi vise.Sutra ja ocekujem predmet,AKS prolazi kroz moju ulicu i ja ga cekam da se vrati da mi donese predmet,i zamislite taj osecaj kad AKS nije stao kod mene na cupriju.Shvatio sam da sam prevaren i pokusam ja da nazovem njega medjutim on je karticu verovatno bacio.Podnesem prijavu prevare portalu KupujemProdajem i oni su mi poslali mail-om krivicnu prijavu protiv NN pocinioca sto meni ne znaci nista.Odem posle 3 dana u sup u opstinu i oni mi kazu da je to trgovina i da oni nemaju veze sa tim.Pre toga proverio sam gde je novac podignut.Zvao sam postu u Kucuri gde je podignuto 16400 dinara,slao sam postarici slike osumljicenog medutim to nista nije pomoglo jer to nije bio on i napomenuo postarici da mi javi ako jos nekad bude dosao u tu postu.Tako je i bilo posle 7 dana postarica mi javlja da je dosao,medutim postarica mu uzme licnu kartu i kaze mu ti si ptico i on joj otme iz ruku tu licnu kartu i pobegne ali mu je ona zapisala broj registarskih tablica na automobilu i zapisala mu je broj mobilnog i zna da treba da mu isplati 18000.Moj brat mu posalje poruku na mobilni koji je bio dostupan ali on se nije javljao,posalje mu poruku i on odgovori sa znakom pitanja.Brat ga nazove i on se javi,pricao je sa njim i on je samo rekao zar nije stiglo i prekinuo.Postarica mi je javila 9.8.2013.Postavim ja oglase na KP da mi se javi prevareni koji je uplatio 18000 dinara.Sutra dan mi se javlja clan koji je jos jedan prevareni (kupovao je klimu i uplatio 16500 dinara,klimu mu je dao u dve rate,a novac je podignut u Feketicu sto je 20km od kucure) od doticnog gospodina,stupim u kontakt sa prevarenim i dam mu sve podatke koje ja znam.On sutra dan ode u Novi Sad da prijavi policiji i oni kazu da dobijaju svakodnevno takve prijave i kad skupimo 15-20 prevarenih da se javimo.Treceg prevarenog nisam jos nasao.E sad moje pitanje glasi:Kako ja njega da nadjem?

Imam broj licne karte,ime i prezime,adresu gde je prijavljen,broj registarskih tablica,nekoliko nedostupnih brojeva i jedan dostupan.Na auto fiata teget boje je stavio tablice od neke lade sto je provereno u supu.Sto se tice imena i prezimena mislim da su lazni jer u vojvodini ima jedna porodica tog prezimena iz Vrsca.Podizao je novac u roku od 15-20 minuta pa mislim da je tu u okolini tih sela.Prevario je nas troicu za 10 dana sto ja znam a mozda i vise,meni lap top,a osalima bazene i klime.

Upamti ovo cim ti trazi novac unapred i jos te pritom uslovljava necim(u ovom sl. more) bezi dalje od takvih jer ih ima dosta jer nam je zemlja siromasna. Ovo ti je skola, a i moras gledaati jos neke stvari na kp, a to su br. onih lajkova. Ako su kupci zadovoljni uslugama onice lajkovati i napisati nesto dole, a ako nema tih lajkova puno i ako ima dosta dislajova znas sta ti je ciniti.
 
Tad je bilo ako je predmet 15k dinara i ti podneses prijavu miliciji sa podacima koje imas, policija mora da je prosledi tuzilastvu,sad je jos smanjeno na 5000.Sto znaci da goni javni tuzilac a nema sta vi da jurite lopova...
 
Ma kakvi ja sam se oprostio od tih para,policija mi nista nije pomogla taj marko stojceski je jedini u srbiji ima 4 licne karte tako su mi rekli u policiji ali njemu oni nista nece, kaze sledeci put pazite to je trgovina,ja im kazem pa sad cu i ja tako da zaradjujem oni kazu e vas cemo uhvatiti i sad sta reci..na te 4 licne karte su razlicite adrese ali ni na jednoj on ne stanuje..
 

Back
Top