Плашити децу пчелама?! Као и: промајом, хладном водом и слично

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

EkoloskiMed

Zainteresovan član
Poruka
136
Да отворим тему подстакла ме ТВ репортажа Београдске хронике. Приказан је дечији вртић, у чијем дворишту је дрво, у дрвету живе пчеле - на висини од неколико метара.

У репортажи се даље каже, ради безбедности деце из вртића, измешта се дрво са пчелама, а ТВ слика приказује сцену сечења и преноса. Онда се трупац са пчелама премешта на ново место ван дворишта вртића. (знам како се то ради, јер сам једном приликом, када су дрвосече обориле дрво, спасао пчеле, и још увек чувам и негујем пчеле у том дрвету)

Допуштам да се многи неће сложити са мојим мишљењем, али имати пчеле у вртићу је благослов, а не опасност за безбедност деце. Јединствена прилика да се деца васпитају да заволе дивљи животињски свет. Опасности нема, јер пчеле које живе на неколико метара висине никога не угрожавају. Једина могућност да пчеле нападну дете постоји у случају ако би се неко дете попело на дрво и почело да чачка нешто око њиховог дома.

Дакле.
Пчеле никога никада не нападају организовано.
Оне само бране свој дом када су угрожене.

Многи не разликују пчеле и осе.

Осе често завршавају у флашама пива, у чашама сока, и постоји опасност да човек попије живу осу, заједно са напитком, што може да угрози здравље.

Али пчеле немају никакву сличност са осама, ни по физичком изгледу, ни по понашању. Осе и стршљенови су непријатељи пчела, јер их пљачкају, отимају им мед, а стршљенови се хране пчелама.

Не постоји ниједан разлог да децу плашимо пчелама.
Оне су племенита бића, корисна за људе и читав еколошки систем.
Пчеле ретко када убадају, само када ДИРЕКТНО угрозите њихов дом, а и тада, њихови убоди, уколико нисте алергични на отров пчеле, делују позитивно на здравље човека.

Колико таквих безразложних страхова уливамо деци?
 
Да отворим тему подстакла ме ТВ репортажа Београдске хронике. Приказан је дечији вртић, у чијем дворишту је дрво, у дрвету живе пчеле - на висини од неколико метара.

У репортажи се даље каже, ради безбедности деце из вртића, измешта се дрво са пчелама, а ТВ слика приказује сцену сечења и преноса. Онда се трупац са пчелама премешта на ново место ван дворишта вртића. (знам како се то ради, јер сам једном приликом, када су дрвосече обориле дрво, спасао пчеле, и још увек чувам и негујем пчеле у том дрвету)

Допуштам да се многи неће сложити са мојим мишљењем, али имати пчеле у вртићу је благослов, а не опасност за безбедност деце. Јединствена прилика да се деца васпитају да заволе дивљи животињски свет. Опасности нема, јер пчеле које живе на неколико метара висине никога не угрожавају. Једина могућност да пчеле нападну дете постоји у случају ако би се неко дете попело на дрво и почело да чачка нешто око њиховог дома.

Дакле.
Пчеле никога никада не нападају организовано.
Оне само бране свој дом када су угрожене.


Многи не разликују пчеле и осе.

Осе често завршавају у флашама пива, у чашама сока, и постоји опасност да човек попије живу осу, заједно са напитком, што може да угрози здравље.

Али пчеле немају никакву сличност са осама, ни по физичком изгледу, ни по понашању. Осе и стршљенови су непријатељи пчела, јер их пљачкају, отимају им мед, а стршљенови се хране пчелама.

Не постоји ниједан разлог да децу плашимо пчелама.
Оне су племенита бића, корисна за људе и читав еколошки систем.
Пчеле ретко када убадају, само када ДИРЕКТНО угрозите њихов дом, а и тада, њихови убоди, уколико нисте алергични на отров пчеле, делују позитивно на здравље човека.

Колико таквих безразложних страхова уливамо деци?

Pcele i te kako NAPADAJU ORGANIZOVANO.

I nemaju sta da traze u decijim vrticima.

Dobro je sto su ih izmestili, ja bi ih fumigirao. :evil:
 
a zasto nekad ubodu pcelara a nekad ne iako im potencijalno muzom uvek ugrozava dom?

Пчелар користи димилицу да би димом умирио пчеле када отвара кошницу.
Друго, постоје генетски мирне пчеле, којима треба већи стрес од отварања да би започеле одбрану.

Pcele i te kako NAPADAJU ORGANIZOVANO.

I nemaju sta da traze u decijim vrticima.

Не нападају, оне се бране организовано.

Причаш ми о понашању пчела, а ја у свом дворишту имам такво дрво са пчелама:
http://pcelinjak.net/spasavanje.html
Никада ме ниједна није напала.
А прилазим дрвету на 1 центиметар без заштитног одела.

У вртићу није било никакве опасност јер су пчеле НА ВИСИНИ од неколико метара, недоступне деци.

Јел треба онда да сечемо бандере са струјом да се неко не би попео, џарао жице, и доживео струјни удар?

Кажем, опасности нема јер:
1) Пчеле су високо, ван домашаја деце
2) Никога их не дира, зато су мирније од пчела у комерцијалним кошницама
 
Не нападају, оне се бране организовано.

Причаш ми о понашању пчела, а ја у свом дворишту имам такво дрво са пчелама:
http://pcelinjak.net/spasavanje.html
Никада ме ниједна није напала.
А прилазим дрвету на 1 центиметар без заштитног одела.

У вртићу није било никакве опасност јер су пчеле НА ВИСИНИ од неколико метара, недоступне деци.

Јел треба онда да сечемо бандере са струјом да се неко не би попео, џарао жице, и доживео струјни удар?

Кажем, опасности нема јер:
1) Пчеле су високо, ван домашаја деце
2) Никога их не дира, зато су мирније од пчела у комерцијалним кошницама

De, nemoj da branis GLUPOSTI.

NEMA MESTA pcelama u zabavistu ni tamo gde su deca ili ljudi.

Pcele treba drzati u PCELINJACIMA.

To je kao da imamo TIGRA u zabavistu: ni on nikoga ne napada, samo se brani.

I tamo mu NIJE MESTO. :rtfm:
 
pa vidi ovako, dokle god postoji rizik da je i jedno dete alergicno - pcelama u dvoristu nije mesto.
decu niko ne plasi pcelama - dovoljan je prvi ujed pa da detetu ne bude svejedno.
ne mozes ocekivati da deca nece uzeti kamencice i gadjati pcele jer su - deca.

ja ne bih vodio klinju u vrtic u kom ima pcela.

Сложио бих се када би пчеле биле лоциране при земљи, као код комерцијалних кошница.
Али овде су пчеле ван домашаја деце.

Кошнице са пчелама постоје у многим манастирима и црквама, па родитељи воде децу у обилазак манастира, јер знају да су ван домашаја, тј. неће пчеле из удаљених кошница напасти посетиоце манастира.

nemam ništa protiv pčela... ali ima djece koja su alergična na ubod pčele toliko da im život može biti ugrožen... valjda je bitniji život i zdravlje djece od insekata...

Слажем се. Од деце нема важније ништа.
Али то не значи да треба укидати аутомобиле, струју, лекове... све што потенцијално може угрозити дете.
Само треба предузети нормалне мере безбедности.
 
De, nemoj da branis GLUPOSTI.

NEMA MESTA pcelama u zabavistu ni tamo gde su deca ili ljudi.

Pcele treba drzati u PCELINJACIMA.

To je kao da imamo TIGRA u zabavistu: ni on nikoga ne napada, samo se brani.

I tamo mu NIJE MESTO. :rtfm:

Пчеле нису месождери, не хране се децом, него нектаром и поленом са биљака.
У парковима којима се шеташ, где породични људи шетају децу, такође има пчела, њихов природни дом је шупљина стабла, само понављам, оне су ВИСОКО, па их не примећујеш... од шуме не видиш дрво... Да су оне тако смртоносне и опасне било би мртвих на све стране. У репортажи Београдске хронике каже се да пчеле већ НЕКОЛИКО ГОДИНА живе у том вртићу, па како то да никоме нису сметале? Једноставно, у питању је заблуда, да пчеле зује свуда унаоколо и нападају, а у ствари, оне су НЕПРИМЕТНЕ, ТИХЕ, можеш сваки дан да пролазиш поред њих, нећеш их ни приметити ако се добро не загледаш у висине.
 
Пчеле нису месождери, не хране се децом, него нектаром и поленом са биљака.
У парковима којима се шеташ, где породични људи шетају децу, такође има пчела, њихов природни дом је шупљина стабла, само понављам, оне су ВИСОКО, па их не примећујеш... од шуме не видиш дрво... Да су оне тако смртоносне и опасне било би мртвих на све стране. У репортажи Београдске хронике каже се да пчеле већ НЕКОЛИКО ГОДИНА живе у том вртићу, па како то да никоме нису сметале? Једноставно, у питању је заблуда, да пчеле зује свуда унаоколо и нападају, а у ствари, оне су НЕПРИМЕТНЕ, ТИХЕ, можеш сваки дан да пролазиш поред њих, нећеш их ни приметити ако се добро не загледаш у висине.

Znas li ti da su pcele usmrtile vise ljudi nego sve divlje zivotinje?
 
Znas li ti da su pcele usmrtile vise ljudi nego sve divlje zivotinje?

Хаха!
Извор за овакву небулозу је.... ? Где се снабдеваш оваквим нетачностима?
Не само да је нетачно него је противно свакој логици.
 
Хаха!
Извор за овакву небулозу је.... ? Где се снабдеваш оваквим нетачностима?
Не само да је нетачно него је противно свакој логици.

Znas li ti da su KOMARCI usmrtili vise ljudi od svih divljih zivotinja ZAJEDNO?
 
Хаха!
Извор за овакву небулозу је.... ? Где се снабдеваш оваквим нетачностима?
Не само да је нетачно него је противно свакој логици.

Proguglaj malo o africkim pcelama (i njihovim hibridima sa evropskom pcelom) koje su danas aktuelne...

Da vidis kakve pomore parave u Latinskoj i danas i Severnoj Americi....
 
Proguglaj malo o africkim pcelama (i njihovim hibridima sa evropskom pcelom) koje su danas aktuelne...

Ех, прогуглај... Знам све о томе, цео историјат... Какве везе сад имају афричке пчеле?
Јеси ли их видео негде у Србији?
Немојмо мешати бабе и жабе, час о комарцима, час о афричким пчелама, никуд не води.
 
Ех, прогуглај... Знам све о томе, цео историјат... Какве везе сад имају афричке пчеле?
Јеси ли их видео негде у Србији?
Немојмо мешати бабе и жабе, час о комарцима, час о афричким пчелама, никуд не води.

Ne zelimo pcele u zabavistima ni na javnim mestima.

O tome se radi.

Pcele u kosnice i u pcelinjake.

Nista stara stabla, krovovi i ostala sklonista gde se one zavlace.
 
Нисам стручан да говорим детаљније о промаји.
Мислим да је у питању такође непотребан страх, али нисам 100% сигуран.

Затим страх од пијења хладне, бунарске воде.
Исто нисам стручан да дам дефинитиван одговор.
 
Неће, али зато има прегршт гунђавих, средовечних саморекламера на грбачи државног сектора.
Они све о свему знају. :)

Главно да си ти млад, леп и предузетан. Ајд пали.
 
Не постоји ниједан разлог да децу плашимо пчелама.
Оне су племенита бића, корисна за људе и читав еколошки систем.
Пчеле ретко када убадају,

Колико таквих безразложних страхова уливамо деци?

zmije su takodje korisne za citav ekosistem, smanjuju brojnost glodara npr, a takodje napadaju samo kad se brane :think: copor vukova takodje... a nema dokaza da su ikada napali coveka...
plasiti decu promajom, hladnom vodom, sahtom bez poklopca, prugom bez obelezenog prelaza... i tako. ima toga jos
 
Допуштам да се многи неће сложити са мојим мишљењем, али имати пчеле у вртићу је благослов, а не опасност за безбедност деце.

Gavriloviću, mogao bi moderator malo da poradi na ovom tvom podužem epp-u, i da te prosledi na male oglase...
Ali, pre toga me samo interesuje pojašnjenje ove boldovane nebuloze?
 
Ви сте, како видим, читали тему о меду коју сам покренуо. Онда сте читали да су ми поједини форумаши тражили мед да купе, а ја сам им одговарао да НЕМАМ мед за продају, јер сам све количине распродао. Некима сам написао да чекају наредну годину. Према томе, поставља се питање шта је циљ ваших ЖАОКА? Мислите да се рекламирам унапред, за наредну сезону?

На крају крајева, сви се овде рекламирамо, све што напишемо остаје јавно, рекламирамо своје знање, стручност, посвећеност одређеним темама, ви такође рекламирате "Електрику", претпостављам да то има неке везе са вашом области професионалног деловања.

Најзад, пчелињак није фирма, није предузеће, није робна марка, пчелињак је пчелињак, пољопривредно газдинство.

Не правдам се вама лично, него уопштено целом форуму. Не могу да схватим да је неко толико залудан да анализира шта стоји иза одређених порука на форуму. Све сами врхунски психолози и аналитичари.

Ако смета неком нешто овде написано или ако се мисли да имам скривене, подмукле намере, нека се брише.
Одустајем од даље дискусије.

Довиђења и уживајте у вашем свезнању.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top