Платон, гозба и Iggy Azalea

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924
ево га мој први видео који сам снимила у духу овог пдфа. пошто се спочитава да је античка филозофија застарела, ја ћу овде показати да то није тачно.

Платон може и да једе лубеницу, и да учествује у видеу, да игра уз сабласни ритам модерне музике, а као што се може видети, покушала сам и буксну од њега да направим, али ми није успело.

знемарите што ми понекад мањка фокуса, поготову на почетку, сестрина камера, нисам школовала.

проблемско питање: шта мислите, како би се осећао Платон са 16 година, сам, у сред Мајамија?

 
ево га мој први видео који сам снимила у духу овог пдфа. пошто се спочитава да је античка филозофија застарела, ја ћу овде показати да то није тачно.

Платон може и да једе лубеницу, и да учествује у видеу, да игра уз сабласни ритам модерне музике, а као што се може видети, покушала сам и буксну од њега да направим, али ми није успело.

знемарите што ми понекад мањка фокуса, поготову на почетку, сестрина камера, нисам школовала.

Да, неки овде мисле да филозофија застарева. Виде како научна дела застаревају па мисле да то важи и за филозофију
Аристотелова наука данас је смешна занимација, али не и његова филозофија, његов Органон, логика. Која је важила у његово време и важиће докле год постоји интелект и његове форме. Ниједна филозофија која за свој разлог истинитости има непосредна искуства не застарева. Па тако ни Платонова који је имао у интуицији све елементе данашње идеалистичке филозофије иако смо тек касније ту интуицију превели у аподиктичко знање.
Дакле, његова филозофија је допуњена, разрађена, потврђена...али никако застарела.

"Neverovatna je glupost i apsurd to što publika dozvoljava sebi da ne čita najplemenitije i najređe duhove svake vrste iz svih vremena i zemalja, da bi mogla da čita škrabotne svakidašnjih glava koje se pojavljuju svaki dan i koje svaka godina rađa u velikom broju poput muva. Pošto ljudi umesto onoga sto je najbolje iz svih vremena uvek čitaju ono što je najnovije, pravi pisci ostaju u uzanom krugu ideja koje kruže, a vek sve dublje tone u svoje sopstveno đubre."
Шопенхауер


проблемско питање: шта мислите, како би се осећао Платон са 16 година, сам, у сред Мајамија?

Осећао би се као и сваки бескућник тамо. Као онај ко нема пара у свету где је новац све и мерило свега.

Будући да му робови не би били при руци а који би му пружали све оно што му захтева тело (буквално), можда би филозофирао док не огладни а онда би морао потражити посао.
На вратима филозофског универзитета био би избачен главом напоље. Дакле, морао би потражити посао у некој кафани, као конобар или перач судова.
Можда би док пере судове нашао време да филозофирао у себи ,али и то би било магловито јер услед замора дванаесточасовног физичког рада који се понавља из дана у дан не би имао још снаге и да размишља.

Тако би се вероватано осећао.


Nasdaq,ti si plavusa?:lol:

Па могли смо претпоставити да има фризуру као Бијонсе. :D
 
јој ја сам тотално заборавила да сам синоћ окачила овај најгори видео у историји тјуба, вероватно у трансу

aj što sam gledao minut i po sa nekim očekivanjem da će se desiti nešto bitno nego što je muzička podloga žasu

па добро, шта сад, нисам ја рекла да је ово акциони филм. не могу ја теби да опишем своје осећање док сам ја ово снимала, то је својеврсно осећање ВЕЧНОСТИ
једноставно, све се поклопило, ту је била лубеница, Платон, јутјуб, и ја сам помислила PUUUURFECT


hajde priznaj da si ovo snimila samo da pokazes nokte

не знам како да ти објасним овај феномен, али велика је вероватноћа да ћеш у већини ствари које радиш користити руке, а на њима имаш нокте. таако ти је то .


шта је ово децо, све неки блиц одговори, само је озиман одговорио на тему.
кад се каже проблемско питање, значи есеј, 100 до 200 речи
 
ништа није случајно, овај Игин видео сам "сасвим случајно" ухватила крајичком ока на породичној вечери, и тако је све почело
лепо девојка прича како се нашла у Мајамију сама без новца и породице
подржавам све врсте снова. стриптизета? циркуски акробат? дипломата? самоубица? подржавам, сваки сан је бољи него не - сан

ето, када сам окачила видео, лајковала га моја комшиница из Немачке, додуше мало ме срамота, али лепо нa видеу пише explicit
модерна жена, иако има +70, али она ме је научила тоооолико ствари, њој сам прослеђивала Успенског да чита, сама је тражила, после ми је дала тарот карте, целу велику Аркану, са упутством, додуше на немачком :( + ме је учила како да правим помаде од златиборског биља које смо заједно брале
услов је да береш биље го, да (по њеним речима) тако примиш космичке вибрације од централног Сунца. начи не овог локалног, него централног галактичког, једино тако помаде успевају (зато сам ја овако лепа)
она је једина која је смела да се свађа са мојим дедом, а колико је он страшан, говори чињеница да су га звали по једном америчком председнику
после јој било жао кад је умро, ал ја јој кажем "нећемо бити малограђани, ми познајем филозофију, ми знамо да нити је умро, нити је то могуће"


хвала ти, Боже, односно метафизичка вољо, што си ми дала комшинку, тарот карте и Iggy
настави да ме снабдеваш сличним садржајима до краја живота

- - - - - - - - - -

jesu tvoji nokti ili nadogradnja?

гел преко мојих.
 

Back
Top