Kad snovi jednostavno ne postoje...

The Life Architect

Aktivan član
Poruka
1.404
Moj problem sastoji se u tome da jednostavno ne mogu da sanjam... siguran sam da je to psihološke prirode, ali ne znam stvarno u čemu je problem.

Kada kažem, ne mogu da sanjam, to ne znači da ja zaspim i samo se probudim ujutru, a između toga - mrak. Iako se to dešava često... Ne, ja sanjam, ali je problem što to nisu snovi, već neke nejasne, neobične budalaštine. Vrlo, vrlo, vrlo retko, gotovo nikad, desi se da sanjam nešto što bih želeo i što je moja iskrena želja. Dakle, da sanjam neku dragu i željenu situaciju, osobu, ili sl... ali i kad se to desi, taj san traje vrlo kratko, ili je opet u nekim, ili svim trenucima, jakoo neobičan. Često se desi da se probudim sa osećajem da sam sanjao nešto meni blisko, lepo, drago, ali se jednostavno ne mogu setiti sna...

Tako je otkad znam za sebe. I stvarno bih želeo da se to jednom promeni... Ne znam šta je problem, ali znam da se moji snovi najčešće sastoje od nejasnih, neobičnih, krajnje glupih frejmova, koji se smenjuju jedan za drugim, ili nekom situacijom koja se razvija, ali su u istoj stvari potpuno nepovezane, glupe... e sad, mogu navesti neki primer, što nije nešto što sam sanjao možda, ali je stvarno taj tip sna... Npr. ja se nalazim u dvorištu, i odjednom krenu da padaju kreveti, u sledećem frejmu, ja letim na tim krevetima, dok je pored mene pas koji mi skače po krevetu, a u sledećem frejmu kako ja mazim tog psa, ali u kući, hranim ga i govorim nešto...

Znači, totalno nepovezane stvari...

Voleo bih pročitati savete i stručna mišljenja po ovom pitanju. Unapred hvala. :)
 
Ja sam u zadnjih desetak godina razvio sistem spavanja, od uspavljivanja jednom istom slikom, do spavanja bez snova i totalnog opustanja. Nema nikakvog secanja na snove ujutro, da li sanjam nesto u toku noci je izvan mojih spoznajnih mogucnosti, bitno, nista ne ostaje u memoriji.
Inace takve nepovezane snove sam i ja sanjao. Nista neobicno.
 
Mater mu , pa nije cilj da po noci gledamo neke filmove u kojima cemo mi biti glavni glumci , nego da se odmorimo.Postavljacu teme je izgleda krivo
sto u snu nema kitu od pola metra i da se tako naoruzan nadje u nekom haremu .
Ja inace skoro da i ne sanjam . Sva sreca , jer sam u ratu prosao kojesta . Interesantno je da sam rat nisam sanjao nikada . To mi je bas misterija .
Iz rata se sjecam samo jednog sna . Ljubim se sa jednom prelijepom djevojkom . Bilo je ljepse nego ikad na javi . Kad sam se najvise raspekmezio
pocne neko da me trese . Kad sam dosao sebi , shvatim da me jedan zove da ga smijenim na strazi . Doslo mi je da ga ubijem !
Tad je bila zima , vani minus 15 stepeni , a mi spavali u nekom bukeru pod zemljom . Spavali smo sjedeci , obuceni i sa puskom preko koljena .
Tri sata takvog spavanja , pa tri sata strazarenja i tako dok ne svane . Ebote , par godina se nisam naspavao ko covjek !
 
Dakle, da sanjam neku dragu i željenu situaciju, osobu, ili sl... ali i kad se to desi, taj san traje vrlo kratko, ili je opet u nekim, ili svim trenucima, jakoo neobičan. Često se desi da se probudim sa osećajem da sam sanjao nešto meni blisko, lepo, drago, ali se jednostavno ne mogu setiti sna...
нареди себи кад легнеш у кревет и угасиш лампу шта хоћеш да сањаш, и то ћеш сањати. Такође нареди да се одмах по том сну пробудиш не би ли га запамтио. Прочитај књигу:
Silva Mind Control Method for getting Help from Your Other Side. by Jose Silva with Robert B. Stone.

Voleo bih pročitati savete i stručna mišljenja po ovom pitanju. Unapred hvala. :)
Стручна мишљења ovde?? :rotf:
 
sanjate, samo se ne secate snova. ja sanjam tjah najcesce se secam snova od kada znam za sebe. u skorije vreme sam imala period bez secanja na snove i bilo mi je prazno i neobicno. ne samo sto sanjam, nego mi se desilo da ponovim san u toku iste noci. npr. sanjam i pocnem da se budim, postanem svesna da je to san, ali san mi se dopadne i opet zaspim i sanjam isto....zavrsnica sna nikada nije ista, sve isto i kraj me iznenadi. :lol: posle ide totalno budjenje.

kazu da se cesce svojih snova secaju senzibilniji ljudi...koliko je to tacno nemam pojma, nekako ne bih sebe svrstala u tu grupu ljudi.
 
Moj problem sastoji se u tome da jednostavno ne mogu da sanjam... siguran sam da je to psihološke prirode, ali ne znam stvarno u čemu je problem.

Kada kažem, ne mogu da sanjam, to ne znači da ja zaspim i samo se probudim ujutru, a između toga - mrak. Iako se to dešava često... Ne, ja sanjam, ali je problem što to nisu snovi, već neke nejasne, neobične budalaštine. Vrlo, vrlo, vrlo retko, gotovo nikad, desi se da sanjam nešto što bih želeo i što je moja iskrena želja. Dakle, da sanjam neku dragu i željenu situaciju, osobu, ili sl... ali i kad se to desi, taj san traje vrlo kratko, ili je opet u nekim, ili svim trenucima, jakoo neobičan. Često se desi da se probudim sa osećajem da sam sanjao nešto meni blisko, lepo, drago, ali se jednostavno ne mogu setiti sna...

Tako je otkad znam za sebe. I stvarno bih želeo da se to jednom promeni... Ne znam šta je problem, ali znam da se moji snovi najčešće sastoje od nejasnih, neobičnih, krajnje glupih frejmova, koji se smenjuju jedan za drugim, ili nekom situacijom koja se razvija, ali su u istoj stvari potpuno nepovezane, glupe... e sad, mogu navesti neki primer, što nije nešto što sam sanjao možda, ali je stvarno taj tip sna... Npr. ja se nalazim u dvorištu, i odjednom krenu da padaju kreveti, u sledećem frejmu, ja letim na tim krevetima, dok je pored mene pas koji mi skače po krevetu, a u sledećem frejmu kako ja mazim tog psa, ali u kući, hranim ga i govorim nešto...

Znači, totalno nepovezane stvari...

Voleo bih pročitati savete i stručna mišljenja po ovom pitanju. Unapred hvala. :)

ja sam sanjala stanu, pa sanjam cudovista, pa sam sanjala rat i fora je bila da se skoci u vodu i ostane pod vodom, ali drzeci nekoga za ruku...nisu prezivljavali oni koji nisu nikoga drzali za ruku. pa plave hodnike i to vise puta....pa jezero koje izgleda plitko, ali kada udjes to je duuuboookoooo. pa neki zamak i kao moja najbolja drugarica i ja idemo da spasemo nekoga tamo, a sat otkucava. ali najuzasniji ubedljivo je bio onaj kada sam sanjala peskovitu obalu, sa druge strane zid kao onaj na kalemegdanu i neka kula. i ja udje u tu kulu i tamo neka baba i jos neki i prave pite, a pite su od ljudskog mesa. :huh:na plafonu razapet neki covek...i tako.

i pored toga sto su moji snovi vise nocne more, ja se osecam nekako uskraceno, ako se ne setim.

p.s. i nocna mora je san.:lol:
 
Poslednja izmena:
Sigurno sanjas samo sto se ne secas, dakle sve zaboravis
Ja stvarno ne shvatam onda poentu snova... a eto, plus se to dešava samo određenim ljudima... šta onda ima veze ako sanjam, a ne sećam se? To je kao da uopšte ne sanjam...
Mater mu , pa nije cilj da po noci gledamo neke filmove u kojima cemo mi biti glavni glumci , nego da se odmorimo.Postavljacu teme je izgleda krivo
sto u snu nema kitu od pola metra i da se tako naoruzan nadje u nekom haremu .
Ja inace skoro da i ne sanjam . Sva sreca , jer sam u ratu prosao kojesta . Interesantno je da sam rat nisam sanjao nikada . To mi je bas misterija .
Iz rata se sjecam samo jednog sna . Ljubim se sa jednom prelijepom djevojkom . Bilo je ljepse nego ikad na javi . Kad sam se najvise raspekmezio
pocne neko da me trese . Kad sam dosao sebi , shvatim da me jedan zove da ga smijenim na strazi . Doslo mi je da ga ubijem !
Tad je bila zima , vani minus 15 stepeni , a mi spavali u nekom bukeru pod zemljom . Spavali smo sjedeci , obuceni i sa puskom preko koljena .
Tri sata takvog spavanja , pa tri sata strazarenja i tako dok ne svane . Ebote , par godina se nisam naspavao ko covjek !
Da, nije, nisam ni mislio da sanjam san u kom ću biti Iron Man, nego sam samo hteo čuti mišljenja o tome zašto postoji ovakav problem kod nekih ljudi, među kojima sam i ja, i da li se ikada nekako može rešiti. A znam da postoje ljudi koji imaju izuzetno živopisne i lepe snove.

Ako si ti hteo tako nešto, i imao takvu ambiciju, zadrži za sebe, ja nisam mislio na to. :lol:

Mislim na to da bih voleo sanjati neke sasvim normalne snove, znači ništa superiorno, već normalno, stvari o kojima mislim u toku dana, pred spavanje, stvari koje želim, stvari koje volim... i zanima me zašto to ne mogu sanjati, iako je kod mnogih drugih to nešto sasvim normalno...
нареди себи кад легнеш у кревет и угасиш лампу шта хоћеш да сањаш, и то ћеш сањати. Такође нареди да се одмах по том сну пробудиш не би ли га запамтио. Прочитај књигу:
Silva Mind Control Method for getting Help from Your Other Side. by Jose Silva with Robert B. Stone.


Стручна мишљења ovde?? :rotf:
Pa, prvo, nemam lampu :lol: Al` razumem šta hoćeš reći... i hvala na ovim savetima, pokušaću pronaći i pročitati tu knjigu. Nadam se da ću uspeti, a i desilo mi se, doduše minimalan broj puta, da sanjam nešto lepo, čak štaviše, divno, i zadnji put mi se desilo pre desetak dana, i da se nakon tog sna probudim u toku noći, i onda opet zaspim, sećajući se prošlog sna...

A zašto misliš da bi samo tom naredbom odmah uspeo, iako sam to bezbroj puta pokušavao dosad? Mada ne i to za buđenje...

Pa ono, valjda ima nekog psihologa na pdf-u Psihologija... :lol:

ja sam sanjala stanu, pa sanjam cudovista, pa sam sanjala rat i fora je bila da se skoci u vodu i ostane pod vodom, ali drzeci nekoga za ruku...nisu prezivljavali oni koji nisu nikoga drzali za ruku. pa plave hodnike i to vise puta....pa jezero koje izgleda plitko, ali kada udjes to je duuuboookoooo. pa neki zamak i kao moja najbolja drugarica i ja idemo da spasemo nekoga tamo, a sat otkucava. ali najuzasniji ubedljivo je bio onaj kada sam sanjala peskovitu obalu, sa druge strane zid kao onaj na kalemegdanu i neka kula. i ja udje u tu kulu i tamo neka baba i jos neki i prave pite, a pite su od ljudskog mesa. :huh:na plafonu razapet neki covek...i tako.

i pored toga sto su moji snovi vise nocne more, ja se osecam nekako uskraceno, ako se ne setim.

p.s. i nocna mora je san.:lol:
Auu, pa ti si baš imala nepovezane snove... svaka čast na mašti. :mrgreen: al bar je bilo smislenih predmeta... kod mene bi ta pita verovatno imala ruke... :lol:

Često sanjam, osećam da sam sanjao nešto ok, ali jednostavno se, uz sve napore, ne mogu setiti...

Ja nikada u životu nisam imao noćnu moru. Iskren sam. Znači, nikad nisam imao neki tako strašan san, da se probudim u toku noći, uplašen, obliven znoju, i sl... Nešto slično noćnoj mori sam imao, kao npr. nešto sa bombardovanjem, kako kreće novo i to objavljuju na vestima, a onda nedugo zatim i kreće obletanje aviona na nebu... ali ništa posebno strašno... I iskreno žalim i zbog toga, jer bih voleo videti kako to izgleda... to mi se zaista nikad nije desilo... :eek:
 
Ok, hoću, zaista mi dosad nije to polazilo za rukom, a iskreno, nisam ni puno pokušao. Izgledalo mi je suviše lako da bi bilo uspešno...

Probaću, pa ću javiti uspešnost. Hvala. :)

P.S. A šta ako me mrzi da ustanem da pijem vodu, jel to mora? To nikad ne radim u toku noći :lol:

Mozda moras da piskis. Ma ne moras da ustajes, ali da sebe nekako ubedis da si budan, svestan i da sam sebi naredis
da moras da zapamtis taj san. Mozda stavis neku maramicu , ili vec bilo sta na neki ekstremitet, zavezes cvor pa te to ujutro
podseti na san:)
 
Po onome sto sam ja iscitao, snovi jako kratko traju, ako pocnes sanjati vrlo brzo po leganju, mala je verovatnoca da ces zapamtiti sta si sanjao, ako sanjas malo pri budjenju, zapamtices san.
Cini mi se da snovi i akcija u njima ima veze sa godinama.
Najludje snove sam sanjao dok su me treskali pubertetski hormoni, sanjao sam lavove da me jure, da preskacem nekakve zidove, trista qratza palatza.
Desavalo mi se vise od jednom da sanjam gotovo identicnu scenu, tj da imam dežavu u snu, pa cak i ponovljeni dežavu, odnosno da sanjam istu scenu i po treći put.
A to je direktno povezano sa senzibilitetom, sto reche zLozi, Kako se omatori i otupi, razviju interni sistemi odbrane od spoljnog ludila, i u glavi se desava daleko manje stvari u toku dana u kojima se koriste emocije.
 
Po onome sto sam ja iscitao, snovi jako kratko traju, ako pocnes sanjati vrlo brzo po leganju, mala je verovatnoca da ces zapamtiti sta si sanjao, ako sanjas malo pri budjenju, zapamtices san.
Cini mi se da snovi i akcija u njima ima veze sa godinama.
Najludje snove sam sanjao dok su me treskali pubertetski hormoni, sanjao sam lavove da me jure, da preskacem nekakve zidove, trista qratza palatza.
Desavalo mi se vise od jednom da sanjam gotovo identicnu scenu, tj da imam dežavu u snu, pa cak i ponovljeni dežavu, odnosno da sanjam istu scenu i po treći put.
A to je direktno povezano sa senzibilitetom, sto reche zLozi, Kako se omatori i otupi, razviju interni sistemi odbrane od spoljnog ludila, i u glavi se desava daleko manje stvari u toku dana u kojima se koriste emocije.

Ja sam ocigledno sada u fazi otupljivanja jer nista uzbudljivo ne sanjam:D

Secam se da sam kao dete ( ali zaista malo dete) cesto sanjala da letim, matori su govorili da onda dete raste u snu:)

Zadnjih godina su mi najveci koshmari kada sanjam kako se moj pas izgubio i ja ga uzaludno trazim.
Erotiku vise ne sanjam. Valjda to vise muskarci sanjaju;)

Cudno je da nekada sanjam ono sto sam prethodnog dana zelela . Na primer da vidim zvezde padalice. I onda ih sanjam.
Da, kazu da san traje nekoliko sekundi, ali ja to ne mogu da zamislim jer nekada imas utsak da citav mali film dozivljavas.
 
Mozda moras da piskis. Ma ne moras da ustajes, ali da sebe nekako ubedis da si budan, svestan i da sam sebi naredis
da moras da zapamtis taj san. Mozda stavis neku maramicu , ili vec bilo sta na neki ekstremitet, zavezes cvor pa te to ujutro
podseti na san:)
Da, shvatam, probaću to. Bitno je ubediti sebe u budnost, a ja se budim dosta puta u toku noći, ali jednostavno sam suviše pospan da bih išta uradio, pa i da sam svestan da sam budan, tako da bukvalno odmah zaspim... ali nije nemoguće tako nešto, uopšte. Ovo za maramicu je super ideja, za podsećanje, možda i to probam. :)

Po onome sto sam ja iscitao, snovi jako kratko traju, ako pocnes sanjati vrlo brzo po leganju, mala je verovatnoca da ces zapamtiti sta si sanjao, ako sanjas malo pri budjenju, zapamtices san.
Cini mi se da snovi i akcija u njima ima veze sa godinama.
Najludje snove sam sanjao dok su me treskali pubertetski hormoni, sanjao sam lavove da me jure, da preskacem nekakve zidove, trista qratza palatza.
Desavalo mi se vise od jednom da sanjam gotovo identicnu scenu, tj da imam dežavu u snu, pa cak i ponovljeni dežavu, odnosno da sanjam istu scenu i po treći put.
A to je direktno povezano sa senzibilitetom, sto reche zLozi, Kako se omatori i otupi, razviju interni sistemi odbrane od spoljnog ludila, i u glavi se desava daleko manje stvari u toku dana u kojima se koriste emocije.
Negde sam pročitao da jedan san traje 15 min... I ima i u tome istine. Sećam se da sam nekoliko puta sanjao nešto ok, iako opet nepovezano, a to se većinom dešavalo nakon što bih se budio 2-3h pre definitivnog buđenja...

Pa da... al eto ja nikad nisam sanjao da se jurim s lavovima, tigrovima, ma ni s mačkama... :lol: Ali ovo tvoje zaista zvuči cool. :eek:

I to je moguće...

Pa naravno, stariji ljudi imaju drugačije razmišljanje i svako sanja u skladu sa emocijama, željama, dešavanjima u određenim godinama... :)
nije isto napisati naslov snova nema, i reci da ne sanjas ono sto bi zeleo :fdlan:
Nema snova, nema normalnih snova, već ili neobičnih, ili ih uopšte nema. Što je vrlo često slučaj... Ne sanjam ništa normalno, ne ono što bih želeo... :)
 
Moj problem sastoji se u tome da jednostavno ne mogu da sanjam... siguran sam da je to psihološke prirode, ali ne znam stvarno u čemu je problem.

Kada kažem, ne mogu da sanjam, to ne znači da ja zaspim i samo se probudim ujutru, a između toga - mrak. Iako se to dešava često... Ne, ja sanjam, ali je problem što to nisu snovi, već neke nejasne, neobične budalaštine. Vrlo, vrlo, vrlo retko, gotovo nikad, desi se da sanjam nešto što bih želeo i što je moja iskrena želja. Dakle, da sanjam neku dragu i željenu situaciju, osobu, ili sl... ali i kad se to desi, taj san traje vrlo kratko, ili je opet u nekim, ili svim trenucima, jakoo neobičan. Često se desi da se probudim sa osećajem da sam sanjao nešto meni blisko, lepo, drago, ali se jednostavno ne mogu setiti sna...

Tako je otkad znam za sebe. I stvarno bih želeo da se to jednom promeni... Ne znam šta je problem, ali znam da se moji snovi najčešće sastoje od nejasnih, neobičnih, krajnje glupih frejmova, koji se smenjuju jedan za drugim, ili nekom situacijom koja se razvija, ali su u istoj stvari potpuno nepovezane, glupe... e sad, mogu navesti neki primer, što nije nešto što sam sanjao možda, ali je stvarno taj tip sna... Npr. ja se nalazim u dvorištu, i odjednom krenu da padaju kreveti, u sledećem frejmu, ja letim na tim krevetima, dok je pored mene pas koji mi skače po krevetu, a u sledećem frejmu kako ja mazim tog psa, ali u kući, hranim ga i govorim nešto...

Znači, totalno nepovezane stvari...

Voleo bih pročitati savete i stručna mišljenja po ovom pitanju. Unapred hvala. :)

Iskreno, meni ovaj tvoj san deluje baš kul. :D Svakako je mnogo bolji od mojih snova kojih se uglavnom nikada na sećam, a i oni kojih se setim su totalno debilni (tipa sedim i čekam autobus na stanici dok se ne probudim). :(
 
ja sanjo da je bio zemljotres i da samo od bg-a osto stari grad ceo... sve se srusilo a najgore prosli najvislji delovi bg-a od vracara pa sve do bb-a ... i svi trce ka dunavu, nose kofere i neke jadne zavezljaje da se spasu jer sa strane mladenovca ide ka beogradu tajfunchina koja rushi sve pred sobom.... a u starom gradu sve normalno, kafei rade, ljudi lade yaya, mace se setaju gologuze, na terasi vri od mjuza.... i onda je neko pogledao spram neba a na nebu jedan prst od oblaka dignut kao upozorenje i polako se okrece spram istoka odakle dolazi poshast.... tad sam se probudio i resio da ne prodajem gajbu
 
Iskreno, meni ovaj tvoj san deluje baš kul. :D Svakako je mnogo bolji od mojih snova kojih se uglavnom nikada na sećam, a i oni kojih se setim su totalno debilni (tipa sedim i čekam autobus na stanici dok se ne probudim). :(
Da, al veruj mi, kad ga dosanjaš, i nije baš posebno kul... :lol:

To je lep san, samo još kad bi probala da u tom snu pokušaš da kreneš da trčiš po stanici, ili pak psuješ vozača kad stigne, jer si ga toliko čekala... :mrgreen: Ja bi pre sanjao takve snove, nego ove moje... :)

Inače, probao sam ono sa naredbama sam sebi... a jel to trebam sve dok zaspim u sebi da ponavljam i izričito naredim i samo na to mislim, dok ne zaspim, ili kako?

Nije uspelo... nisam sanjao ništa special, opet je bilo nepovezano, iako su to bile stvari koje bi hteo da sanjam, nije bilo jasno uopšte... i onda sam se ujutru probudio, ustao da vidim koliko ima sati, i vratio da spavam, sa istim naredbama... i ovog puta bilo je uspešnije... ali, opet, nije bilo preterano jasno, iako sam sanjao ono što sam hteo... i onda sam se ustao, i setio sna...
 

Back
Top