Kako zene vide sebe

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
Akonto vecerasnjeg cavrljanja na temi da vas vidim danas.

Bila je jedna zanimljiva kampanja, narucena od strane Dove brenda, o tome kako zene vide sebe, bukvalno.
Za tu svrhu angazovan je iskusan forenzicki crtac koji je dobio zadatak da nacrta zene
prvo na temelju opisa samih sebe koji su mu dale
da bi potom radio naredni crtez prema opisu potpunog stranca - posmatraca koji ih vidi prvi put.
On ih, dakle, nije vidio do zavrsetka eksperimenta.
Rezultat su bili, u najvecem broju slucajeva, vrlo razliciti crtezi.
Takodjer, stranci su dali tocnije i daleko povoljnije opise - crtezi nastali po opisima posmatraca
vise lice na modele i na njima su one primjetno ljepse.
Zanimljiva je i reakcija tih zena u trenutku kada su na uvid dobile oba crteza.

Evo, linak. Ima i video.

http://www.adweek.com/adfreak/dove-...hey-see-themselves-and-others-see-them-148613

Tokom studija, u nedostatku modela, na prvoj i drugoj godini smo cesto crtali jedni druge.
Iz istog razloga sam pocela raditi i autoportrete.
Ono sto sa tad vidjela uklapa se u ovu pricu - bila sam strozija prema sebi nego ljudi koji su me posmatrali.
Sad mi je drago sto imam neke od tih portreta i autoportreta.
Takodjer, zao mi je sto nisam nastavila raditi autoportrete...:lol:

Nego, vratimo se uvodnoj prici:
Sta mislite zasto je to tako - zasto sudimo sebe tako strogo?

Naravno, tema je otvorena i za muskarce....missim, otvorena je za sve.
Postavljena je ovdje zbog mog osobnog dojma da smo mi tome sklonije i cesto surovije prema sebi...
Da li je to dobro ili loshe...jos nisam odlucila. :lol:

ps Kapiram da ce biti i onih...vake ste, nake ste...komentara na nivou vrtica.
Sto se mene tice ok mi je to...zanimljive se stvari mogu saznati o ljudima i tako...posredno. :lol:
 
Poslednja izmena:
a umes da ga smotas u sitne sate talenat si, idi bre crtaj vektore sta nas maltretiras u po noci da razmislamo sad :aha:

a jel ima negde da je receno zasto je to tako od strane nekih umova, eto sad si me zaintrigirala
jer meni jedino sto u ove sitne sate pada na pamet su kmpleksi kao sirok pojam ne mogu da elaboriram znamo svi sta je to
e sad koliko su realni a kolko umisljeni nemam pojma spava mi se
ako imas neki pametan tekst ti baci link, samo nemoj neki saren mnogo imaj milosti prema antikvitetima :(
 
Nametnuti ideali od strane drustva kao prvo a drugo je da za sebe uvek zelimo najbolje.

Realno vecina ljudi i ne misli svojom glavom 98% vremena, vec ide za ovnom predvodnikom ko svako stado.

Ljudi rano nauce da se prilagodjavaju drugima, cak i pre nego sto nauce nesto o sebi.Tako im se nametne ideal lepote koji sami nikad ne dostignu. Kad iskombinujes taj nametnuti ideal sa time da za sebe uvek zelimo da smo naj naj onda dobijes ovo o cemu pricas.

Bez obzira na pol jer mislim da ovo nije ograniceno samo na zene.
 
Akonto vecerasnjeg cavrljanja na temi da vas vidim danas.

Bila je jedna zanimljiva kampanja, narucena od strane Dove brenda, o tome kako zene vide sebe, bukvalno.
Za tu svrhu angazovan je iskusa forenzicki crtac koji je dobio zadatak da nacrta zene prvo na temelju opisa
samih sebe koji su mu dale da bi potom radio naredni crtez prema opisu potpunog stranca - posmatraca koji ih vidi prvi put. On ih, dakle, nije vidio do zavrsetka eksperimenta.
Rezultat su bili u najvecem broju slucajeva vrlo razliciti crtezi.
Takodjer, stranci su dali tocnije i daleko povoljnije opise - crtezi nastali po opisima posmatraca
vise lice na modele i na njima su one primjetno ljepse.
Zanimljiva je i reakcija tih zena u trenutku kada su na uvid dobile oba crteza.

Evo, linak. Ima i video.

http://www.adweek.com/adfreak/dove-...hey-see-themselves-and-others-see-them-148613

Tokom studija, u nedostatku modela, na prvoj i drugoj godini smo cesto crtali jedni druge.
Iz istog razloga sam pocela raditi i autoportrete.
Ono sto sa tad vidjela uklapa se u ovu pricu - bila sam strozija prema sebi nego ljudi koji su me posmatrali.
Sad mi je drago sto imam neke od tih portreta i autoportreta.
Takodjer, zao mi je sto nisam nastavila raditi autoportrete...:lol:

Nego, vratimo se uvodnoj prici:
Sta mislite zasto je to tako - zasto sudimo sebe tako strogo?

Naravno, tema je otvorena i za muskarce....missim, otvorena je za sve.
Postavljena je ovdje zbog mog osobnog dojma da smo mi tome sklonije i cesto surovije prema sebi...
Da li je to dobro ili loshe...jos nisam odlucila. :lol:

ps Kapiram da ce biti i onih...vake ste, nake ste...komentara na nivou vrtica.
Sto se mene tice ok mi je to...zanimljive se stvari mogu saznati o ljudima i tako...posredno. :lol:

:hahaha:
Svasta cu da procitam na ovom forumu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Akonto vecerasnjeg cavrljanja na temi da vas vidim danas.

Bila je jedna zanimljiva kampanja, narucena od strane Dove brenda, o tome kako zene vide sebe, bukvalno.
Za tu svrhu angazovan je iskusa forenzicki crtac koji je dobio zadatak da nacrta zene prvo na temelju opisa
samih sebe koji su mu dale da bi potom radio naredni crtez prema opisu potpunog stranca - posmatraca koji ih vidi prvi put. On ih, dakle, nije vidio do zavrsetka eksperimenta.
Rezultat su bili u najvecem broju slucajeva vrlo razliciti crtezi.
Takodjer, stranci su dali tocnije i daleko povoljnije opise - crtezi nastali po opisima posmatraca
vise lice na modele i na njima su one primjetno ljepse.
Zanimljiva je i reakcija tih zena u trenutku kada su na uvid dobile oba crteza.

Evo, linak. Ima i video.

http://www.adweek.com/adfreak/dove-...hey-see-themselves-and-others-see-them-148613

Tokom studija, u nedostatku modela, na prvoj i drugoj godini smo cesto crtali jedni druge.
Iz istog razloga sam pocela raditi i autoportrete.
Ono sto sa tad vidjela uklapa se u ovu pricu - bila sam strozija prema sebi nego ljudi koji su me posmatrali.
Sad mi je drago sto imam neke od tih portreta i autoportreta.
Takodjer, zao mi je sto nisam nastavila raditi autoportrete...:lol:

Nego, vratimo se uvodnoj prici:
Sta mislite zasto je to tako - zasto sudimo sebe tako strogo?

Naravno, tema je otvorena i za muskarce....missim, otvorena je za sve.
Postavljena je ovdje zbog mog osobnog dojma da smo mi tome sklonije i cesto surovije prema sebi...
Da li je to dobro ili loshe...jos nisam odlucila. :lol:

ps Kapiram da ce biti i onih...vake ste, nake ste...komentara na nivou vrtica.
Sto se mene tice ok mi je to...zanimljive se stvari mogu saznati o ljudima i tako...posredno. :lol:




ne znam, ne verujem u ovo. ono što znam je da žene smatraju sebe gorim nego što jesu ali to neće otvoreno priznati nikad tako da me malo čudi da su u ovoj anketi ili čemu već bile dovoljno iskrene prema strancima da to priznaju odnosno sebe takvim opišu.
 
dove_sketch_1_final.jpg



Dove%20Sketch%202%20FInal.jpg
 
ne znam, ne verujem u ovo. ono što znam je da žene smatraju sebe gorim nego što jesu ali to neće otvoreno priznati nikad tako da me malo čudi da su u ovoj anketi ili čemu već bile dovoljno iskrene prema strancima da to priznaju odnosno sebe takvim opišu.

Pa vidis da kazu da sebe opisuju lose a da ih stranci opisuju bolje.
 
žene sebe definitivno vide ružnijim nego što jesu a to se najbolje primećuje kad se porede sa nekom drugom ženom jer tad imaju običaj da zaziru od žena koje su evidentno ružnije od njih. ali ko što rekoh, to nikad neće otvoreno priznati pa ako im neko kaže da sebe opišu one će napakovati opis. zato rekoh da me čudi da su sebe opisale ružnijim nego što jesu. mislim da je to istraživanje blef.
 
mozda one nisu mogle da vide crtez dok ne zavrsi, pa nabrajale sta i kako sebe vide pa ispalo tako strasno :lol:
ocu da kazem mozda je doslo do lost in translejshn....

nisu vidjele crteze opce dok proces nije zavrsen
i kasnije pricaju o tome
i nije stvar samo u crtama lica vec u kompletnoj percepciji sebe

inace, to je upravo ono odvaja dobre i lose portretiste
sposobnost da preneses vise od puke slicnosti
 
Ja bih rekao da na sebe gledaju ili kao na karikaturu... gde se zakače za jednu manu, postojeću ili umišljenu, nebitno... ili kao na savršenstvo bez iste.
U prvom slučaju se od muve napravi Blažo Grković, u drugom je u pitanju gomila realnih nedostataka, kompenzovanih kroz forsiranje onoga što valja kao esencijalnog za bitisanje...
 

Back
Top