Stoltenberg: Vozio sam taksi inkognito

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.283
OSLO, 11. avgusta 2013. (Beta-AFP) - Norveški premijer Jens Stoltenberg objavio je u nedelju da je pre nekoliko meseci jedno popodne vozio taksi kako bi se bolje upoznao sa razmišljanjima svojih birača.

"Važno mi je da razumem šta ljudi zapravo misle. A ako postoji mesto gde ljudi zaista govore ono što i misle, onda je to taksi", objasnio je šef vlade u video snimku objavljenom na društvenim mrežama Fejsbuk, Tviter i Jutjub.

Snimak premijera dok vozi taksi ulicama norveške prestonice, snimljen je u vozilu kompanije Oslo taksi, jednog junskog popodneva.

"Nisam vozio osam godina", priznao je Stoltenberg jednoj mušteriji koja ga je prepoznala.

Napravljen zahvaljujući skrivenoj kameri, snimak pokazuje reagovanja putnika, uključujući jednog koji je rekao "vozaču" da iz "ovog ugla zaista liči na premijera".

Snimak, koji traje nešto više od tri minuta, objavljen je usred kampanje za izbore koji treba da se održe 9. septembra. Prema rezultatima istraživanja javnog mnjenja, Stoltenberg i koalicija levice nisu favoriti na tim izborima.

"Mislim da zemlji i putnicima norveških taksija mogu bolje da služim kao premijer, nego kao vozač taksija", rekao je šef vlade u izjavi za norveški tabloid Verdens Gang.

Kako je preneo taj list, putnicima koji su učestvovali u snimanju ovog videa, nije naplaćena vožnja.
 

Back
Top