Upotreba steroida za misicnu masu - odnosno zloupotreba?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Upotreba steroida za misicnu masu - odnosno zloupotreba?

Iskusan firedragon9 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1236

Podrazumevano Upotreba steroida za misicnu masu - odnosno zloupotreba?

Pricam tako sa jednom dragom mi osobom i dotaknemo se teme: vezbanja, rekreacije, sporta, povecanja misicne mase...

Znamo da postoje prirodni nacini za postizanje snage, izdrzljivosti i mase, opet postoje i razna dodatna sredstva kao sto su: proteini u prahu, aminokiseline, kreatin, a postoje i toliko izvikani steroidi.
    Ono sto mene zanima je: Koliko uistinu upotreba ovih poslednje spomenutih sredstava utice na organizam, odnosno na sta sve uticu i koliko to zapravo nije zdravo?
    Takodje sam shvatila da uticu na srce i krvne sudove, jetru, stvaranje spermatozoida, pa cak na opadanje kose i promenu glasa. Da li je to tacno? Sta moze od steroida nastradati u organizmu i kojim tempom?
    Hvala.
    Nemoj nikad da odustanes od onoga sto volis, nije zivot ako se ne borish...

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Upotreba steroida za misicnu masu - odnosno zloupotreba?

ukratko- jetra,poremecaj srcanog ritma,promene na kozi(strije),promene u ponasanju...
    tempo zavisi od nacina i duzine koriscenja,takodje od kombinacija,pauza,koriscenja zastite u toku kure i sl.

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

u većini slučajeva ništa se ne dešava ali zato kad se desi onda je zajebano. i nikad ne možeš biti sigurna da li će se nešto desiti ili ne. možeš samo da se držiš nekih manjih doza i nadaš da ćeš proći kao (da kažem) većina. u svakom slučaju to je prilično neispitano područje, zapravo se ne zna sa sigurnošću ni kako ni na šta tačno sve deluju.

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

umetnuti testosteron moze izazvati smanjenje proizvodnje testosterona u organizmu i potencijalnu neplodnost

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio firedragon9 Pogledaj poruku
    Pricam tako sa jednom dragom mi osobom i dotaknemo se teme: vezbanja, rekreacije, sporta, povecanja misicne mase...

Znamo da postoje prirodni nacini za postizanje snage, izdrzljivosti i mase, opet postoje i razna dodatna sredstva kao sto su: proteini u prahu, aminokiseline, kreatin, a postoje i toliko izvikani steroidi.
    Ono sto mene zanima je: Koliko uistinu upotreba ovih poslednje spomenutih sredstava utice na organizam, odnosno na sta sve uticu i koliko to zapravo nije zdravo?
    Takodje sam shvatila da uticu na srce i krvne sudove, jetru, stvaranje spermatozoida, pa cak na opadanje kose i promenu glasa. Da li je to tacno? Sta moze od steroida nastradati u organizmu i kojim tempom?
    Hvala.
    moj rodjak istetoviran ko vaskrsno jaje imao je vrat ko bik pokojnog nam djeda Jovana
    a sav je brate bio nateknut od mishitja i naravno da je nabavljao iz nekih tamnih kanala odredjena sredstva i dzaba smo mu svi prichali nije hteo slushati sad ima 22 godine shtitna zhlijezda je kako on kazhe "kaputt" a ima problema sa srcem a tek pocheo zhiveti a ima iste probleme ko bake koje njegujem iste ljekove troshe

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

može recimo da bude da iste doze različito deluju na dva čoveka. jednom od njih može da ne bude ništa drugi može zezne bubreg recimo.

Zainteresovan član Iskanderg (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio firedragon9 Pogledaj poruku

Hvala.
    Steroidi su različita jedinjenja koja se mogu naći u nekom živom organizmu. Ako u organizmu čoveka imaju funkciju hormona, onda mogu biti opasni po zdravlje. Njima se bave endokrinolozi, a endokrinologija nije na nivou nauke, već na nivou statistike. To znači da steroidi koji su deklarisani kao bezbedni po zdravlje čoveka i jesu to ali za oko 95% populacije. Onih 5% populacije čine rizičnu grupu koja može da dobije lakše ili teže poremećaje u organizmu upotrebom istih. Pa eto, 5% je verovatnoća da će čovek zaglaviti sa nekim poremećajem ukoliko upotrebljava steroide.
    Tačno je da utiču na srce i krvne sudove, jetru, spermatozoide itd. Npr. testosteron utiče na skupljanje krvnih sudova, te mušakrci imaju veći rizik od žena da obole od angine pektoris. Opet estrogen, ako se uzima oralno utiče na oštećenje jetre. Ali efekti upotrebe nisu jednaki kod svih.
    Od steroida može nastradati sve u organizmu, a tempo može biti brži ili sporiji. Kao primer ću navesti da određene grupe steroida izazivaju trajno slepilo kod ljudi.

Iskusan
    Učlanjen
    23.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa prvo lažu da neće da ti se diže
    drugo ja preferiram nabijanje mase
    masnim mesom i složenim ugljenimhidratima tipa lepinja i savijača

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1711

http://www.pmf.unsa.ba/hemija1/kohbh/predmeti/1-IV/hemija_prirodnih_produkata/6-%20steroli%20karotenoidi%20politerpeni.pdf

ja imam los net preko moba hvatam i ne mogu sad da ti kacim svasta
    vidi dal ovo oce da ti se otvori pdf format je ne moras da skines samo otvori, podela steroida pa sad za svaki guglaj posebno ako te interesuju detalji, i ako imas bolji net od mene

evo i ovo
    http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B4
    http://sr.wikipedia.org/sr/Steroidni_hormon

mislim ovo su ti smernice pa sad ako oces za svaki posebno guglaj da vidis sta i kako radi
    jer siroka ti je tema previse, ima vise vrsta zato....
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Iskanderg Pogledaj poruku
    Steroidi su različita jedinjenja koja se mogu naći u nekom živom organizmu. Ako u organizmu čoveka imaju funkciju hormona, onda mogu biti opasni po zdravlje. Njima se bave endokrinolozi, a endokrinologija nije na nivou nauke, već na nivou statistike. To znači da steroidi koji su deklarisani kao bezbedni po zdravlje čoveka i jesu to ali za oko 95% populacije. Onih 5% populacije čine rizičnu grupu koja može da dobije lakše ili teže poremećaje u organizmu upotrebom istih. Pa eto, 5% je verovatnoća da će čovek zaglaviti sa nekim poremećajem ukoliko upotrebljava steroide.
    Tačno je da utiču na srce i krvne sudove, jetru, spermatozoide itd. Npr. testosteron utiče na skupljanje krvnih sudova, te mušakrci imaju veći rizik od žena da obole od angine pektoris. Opet estrogen, ako se uzima oralno utiče na oštećenje jetre. Ali efekti upotrebe nisu jednaki kod svih.
    Od steroida može nastradati sve u organizmu, a tempo može biti brži ili sporiji. Kao primer ću navesti da određene grupe steroida izazivaju trajno slepilo kod ljudi.

i u medicinskim dozama. koje su beskorisne za bodibildere

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

Citat Original postavio cave man Pogledaj poruku
    ukratko- jetra,poremecaj srcanog ritma,promene na kozi(strije),promene u ponasanju...
    tempo zavisi od nacina i duzine koriscenja,takodje od kombinacija,pauza,koriscenja zastite u toku kure i sl.
    pametnom dovoljno narocito sto im je cilj sirenje po teretani i ulici
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Slične teme

1. kako smanjiti misicnu masu stecenu u teretani?
    Autor sofijica u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.08.2010., 17:10
  2. ZLOUPOTREBA SEDATIVA
    Autor Darijana u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.01.2004., 11:08
  3. jos jedna zloupotreba
    Autor PrincRima u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 21.01.2004., 17:50
  4. Napredna upotreba MS CSS Filtera