Не разбољевају се задовољни..

Kata Bucik

Zainteresovan član
Poruka
255
Нема научног покрића, али ми звучи као да има смисла..

Једна београдска докторка (упознала сам жену), специјалиста за ОРЛ, је својевремено приметила да су неуобичајено дуге и исцрпљујуће упале ушију код деце, неусаглашене са датом терапијом..

Да не дужим..једна ствар је вукла другу и дошла је до везе односа у породици и емотивног стање детета са током упалног процеса..
Пар колега друге струке је било вољно да провери њена запажања..
После скоро 20 година искуства, закључили су да постоји веза између обољевања одређених органа и душевних патњи човека..

Ја не знам да ли је све ово 100% тачно, али знам да су моји хронични проблеми са желудцем и очима мистериозно нестали од момента када сам се иселила из породичне куће..
Ви процените сами..

Бубрези..туга
Срце..неиспољавање емоција (љубав, гнев)..сваки покрет душе се региструје кроз срце..
Бешика..страх (психички страхови везани за осећање кривице)..

ОРЛ..породични проблеми..
Уши..страх..лево ухо-женска страна породице..десно ухо-мушка страна породице..

Синуси..везани за бешику и проблемима везаним за њих..
Панкреас и жуч..јед, секирација..
Плућа..туга и мржња..

Главобоља..због спазма крвних судова услед муке, тегобе или психичког грча..
Желудац..неправда..
Очи..љутња..
Зглобови и кости..несвесни бес, љутња..

Депресија..неповерење у вољу Божију и непрепуштање његовој вољи..
Претерана брижност..несвесна „мржња“ према ономе ко нас „ограничава“ (често дете или неко старији о коме се брине)

Кожа..стрес..
Жлезде..душевна стања..

Тумори..углавном грех, лични или породични.. (на гениталијама, грех мајке)..
..враћају се као „казна“ за нанету душевну бол (за изневерену љубав, на пример)..

Деца до седам година се разбољевају због односа између родитеља или родитеља према њему..тек од осме године се разбољевају од „болести“..

Не разбољевају се задовољни, већ они са душевним патњама које руше имунитет..

Најјачи лек за сва обољења је..ЉУБАВ..
 
Koja je ovo glupost napisana u uvodnom postu......Da ne poveruje covek....

E to je ono kada neko sujeverna i neobrazovan uzme poluznanja iz nauke pa pola napise, pola sam nesto interpretira pogresno.....

Ono o cemu ti pises se nazivaju PSIHOSOMATSKE BOLESTI i okidac im je na "psihickoj bazi" , znaci ne radi se o oboljenju gde je uzrocnik organske prirode - kvar unutar organa, vec je uzrocnik psihicke prirode - stres.

I to je to, nema tu prevelike filozofije , tj ne filozofije nego lupetanja , sve je veoma prosto, to je nauka.

Ali kakve su gluposti izrecene - ako te boli desno uvo majka ovo, ako te zaboli desno uvo otac ono.....Koja gomila sujeverja i gluposti u 2013. godini...

Covek je jedna masina i sve je povezano, i emocije i kognitivne funkcije i organi i sve sto postoji na coveku. Sve deluje jedno da drugo, komplementarno ili inhibicijom.

To sto ti ne razumes te procese ne znaci da treba da ih mistifikujes i pripisujes im neko sujeverno smesno znacenje.

Knjigu u sake i obrazuj se malo iz oblasti psihologije. :rtfm:
 
Нема научног покрића, али ми звучи као да има смисла..

Једна београдска докторка (упознала сам жену), специјалиста за ОРЛ, је својевремено приметила да су неуобичајено дуге и исцрпљујуће упале ушију код деце, неусаглашене са датом терапијом..

Да не дужим..једна ствар је вукла другу и дошла је до везе односа у породици и емотивног стање детета са током упалног процеса..
Пар колега друге струке је било вољно да провери њена запажања..
После скоро 20 година искуства, закључили су да постоји веза између обољевања одређених органа и душевних патњи човека..

Ја не знам да ли је све ово 100% тачно, али знам да су моји хронични проблеми са желудцем и очима мистериозно нестали од момента када сам се иселила из породичне куће..
Ви процените сами..

Бубрези..туга
Срце..неиспољавање емоција (љубав, гнев)..сваки покрет душе се региструје кроз срце..
Бешика..страх (психички страхови везани за осећање кривице)..

ОРЛ..породични проблеми..
Уши..страх..лево ухо-женска страна породице..десно ухо-мушка страна породице..

Синуси..везани за бешику и проблемима везаним за њих..
Панкреас и жуч..јед, секирација..
Плућа..туга и мржња..

Главобоља..због спазма крвних судова услед муке, тегобе или психичког грча..
Желудац..неправда..
Очи..љутња..
Зглобови и кости..несвесни бес, љутња..

Депресија..неповерење у вољу Божију и непрепуштање његовој вољи..
Претерана брижност..несвесна „мржња“ према ономе ко нас „ограничава“ (често дете или неко старији о коме се брине)

Кожа..стрес..
Жлезде..душевна стања..

Тумори..углавном грех, лични или породични.. (на гениталијама, грех мајке)..
..враћају се као „казна“ за нанету душевну бол (за изневерену љубав, на пример)..

Деца до седам година се разбољевају због односа између родитеља или родитеља према њему..тек од осме године се разбољевају од „болести“..

Не разбољевају се задовољни, већ они са душевним патњама које руше имунитет..

Најјачи лек за сва обољења је..ЉУБАВ..

Naravno da ima veze psihicko/mentalno stanje sa zdravljem i funkcionisanjem svih organa.To i neko ko se nerazume u medicinu moze logikom da zakljuci.
 
treba da te bude sramota da napises glupost kao sto je "tumor - greh, na genitalijama - greh majke"
"depresija - ateisti"
dno dna
sta sve necu da procitam.... i to na ozbiljnom delu ovog foruma....

- - - - - - - - - -

Koja je ovo glupost napisana u uvodnom postu......Da ne poveruje covek....

E to je ono kada neko sujeverna i neobrazovan uzme poluznanja iz nauke pa pola napise, pola sam nesto interpretira pogresno.....

Ono o cemu ti pises se nazivaju PSIHOSOMATSKE BOLESTI i okidac im je na "psihickoj bazi" , znaci ne radi se o oboljenju gde je uzrocnik organske prirode - kvar unutar organa, vec je uzrocnik psihicke prirode - stres.

I to je to, nema tu prevelike filozofije , tj ne filozofije nego lupetanja , sve je veoma prosto, to je nauka.

Ali kakve su gluposti izrecene - ako te boli desno uvo majka ovo, ako te zaboli desno uvo otac ono.....Koja gomila sujeverja i gluposti u 2013. godini...

Covek je jedna masina i sve je povezano, i emocije i kognitivne funkcije i organi i sve sto postoji na coveku. Sve deluje jedno da drugo, komplementarno ili inhibicijom.

To sto ti ne razumes te procese ne znaci da treba da ih mistifikujes i pripisujes im neko sujeverno smesno znacenje.

Knjigu u sake i obrazuj se malo iz oblasti psihologije. :rtfm:

:aha:
more morace od pocetka, cekaj ne zuri sa psihologijom
sve od osnove ponovo....
 
Nisu gluposti.
Sve je u ljudskoj psihi i volji ili kako kažu - SVE POLAZI IZ GLAVE.
Sve što čovjek istinsko voli i želi "iz dna duše" sve funkcije organizma se tome podrede da se to i ostvari.
Pročitajte knjigu Dr.Pokovca - Moč pozitivnog mišljenja.

Čovjek ako hoće da ostane zdrav i čitav, mora sve probleme u životu hladnokrvno podnositi i realno ih shvatati.
Ako si crnogled, stalno razmišljaš o slabim stvarima ti ćeš oboljeti i sam sebe uništiti.
 
Тумори..углавном грех, лични или породични.. (на гениталијама, грех мајке)..
..враћају се као „казна“ за нанету душевну бол (за изневерену љубав, на пример)..


-----------------------------------------------

ja plediram da se ova tema izbrise

jer je glupa

sacuvaj boze
 
Тумори..углавном грех, лични или породични.. (на гениталијама, грех мајке)..

Ja mislim da se to tumači kao nasledna bolest.


to se tumachi kao glupost

ova tema da se skloni

ima dosta svijeta koji ovde muchi sopstvenu muku ili muku najblizhnjih

sta da oni izvuku iz ove teme a da im je korisno?
 
to se tumachi kao glupost

ova tema da se skloni

ima dosta svijeta koji ovde muchi sopstvenu muku ili muku najblizhnjih

sta da oni izvuku iz ove teme a da im je korisno?
:ok:
Kako god, glupost ili ne, ti nisi moderator pa da ti odlučuješ.

Ljudi imaju boljku, isprazne se ovde, traže savete i pomoć, ima nas puno humanih.
jel moguce da nisi shvatila sta je zena htela da kaze :fdlan:
joj blago vama

a uzgajanje ove teme mi nikako nije jasno....
 
Kako god, glupost ili ne, ti nisi moderator pa da ti odlučuješ.

Ljudi imaju boljku, isprazne se ovde, traže savete i pomoć, ima nas puno humanih.

slushaj bre

iz toga sto je ona postavila svak od nas je osudjen na bolest

jer ispashtamo nechij greh ili ne verujemo u Boga

a to zvuchi na neku sektu (mozhe biti jehovini svedoci jer kod njih chujesh svakojake gluposti)
 
to se tumachi kao glupost

ova tema da se skloni

ima dosta svijeta koji ovde muchi sopstvenu muku ili muku najblizhnjih

sta da oni izvuku iz ove teme a da im je korisno?

koliko vidim ne radi se bukvalno o - grijehu majke ili bilo koga drugog
prije ce biti da se cilja na...nerasciscene porodicne odnose...opet, ne bukvalno...
kad malo razmislim i uzmem u obzir vlastiti zivot i zivote svojih najblizih...naprosto, o njima realno ponesto i znam pa zato...
sklona sam povjerovati u vezu fizickog zdravlja i psihe...

banalan primjer - prosle godine me svako malo bolio vrat i ledja izmedju lopatica
kontala sam da je zbog polozaja dok sjedim, stolice...takav mi je posao, jbga...
nije, kad sam dala otkaz bol je bukvalno za dan nestao...
a otkaz sam dala i izasla iz price u kojoj sam bila jer je za mene postala neprihvatljiva i neizdrziva
do te mjere da se bol vracao svaki put kad recimo citam mejl il dobijem telefonski poziv od to dvoje ljudi...
znaci, toliko su mi vec isli na...vrat i lopatice...:lol:
 
Dobro, kad vas nešto zaboli i ovde zakukate, mi vam nećemo pomoći. :roll:

Svaka bolest nije smešna.

ti i dalje ne kapiras sta smo mi htele da kazemo :eek:
e da mi je tvoj mozak da se odmorim dva dana :fdlan:
ja da ti crtam necu....

- - - - - - - - - -

koliko vidim ne radi se bukvalno o - grijehu majke ili bilo koga drugog
prije ce biti da se cilja na...nerasciscene porodicne odnose...opet, ne bukvalno...
kad malo razmislim i uzmem u obzir vlastiti zivot i zivote svojih najblizih...naprosto, o njima realno ponesto i znam pa zato...
sklona sam povjerovati u vezu fizickog zdravlja i psihe...

banalan primjer - prosle godine me svako malo bolio vrat i ledja izmedju lopatica
kontala sam da je zbog polozaja dok sjedim, stolice...takav mi je posao, jbga...
nije, kad sam dala otkaz bol je bukvalno za dan nestao...
a otkaz sam dala i izasla iz price u kojoj sam bila jer je za mene postala neprihvatljiva i neizdrziva
do te mjere da se bol vracao svaki put kad recimo citam mejl il dobijem telefonski poziv od to dvoje ljudi...
znaci, toliko su mi vec isli na...vrat i lopatice...:lol:

vrago velika je razlika reci bol u vratu zbog psihickog opterecenja, kiselina u zelucu zbog nerviranja i td
i reci da neko ima tumor materice jer mu je majka gresnica, ili je depresivan zbog ne verovanja u boga...
mislim nemojte ljudi nema smisla stvarno....
 
ti i dalje ne kapiras sta smo mi htele da kazemo :eek:
e da mi je tvoj mozak da se odmorim dva dana :fdlan:
ja da ti crtam necu....

- - - - - - - - - -



vrago velika je razlika reci bol u vratu zbog psihickog opterecenja, kiselina u zelucu zbog nerviranja i td
i reci da neko ima tumor materice jer mu je majka gresnica, ili je depresivan zbog ne verovanja u boga...
mislim nemojte ljudi nema smisla stvarno....
:super:

ja sam prijavila temu bash zbog tog

to je brezobrazluk uopshte tako neshto pomisliti a kamoli javno kazati

- - - - - - - - - -

preterivanje brate mene par puta bolelo grlo i nos zapusen sta kao nije od ladnog

sigurno je beshika

sledetji put kad procuri nositj kazhi doktoru to mi je do beshike
 
koliko vidim ne radi se bukvalno o - grijehu majke ili bilo koga drugog
prije ce biti da se cilja na...nerasciscene porodicne odnose...opet, ne bukvalno...
kad malo razmislim i uzmem u obzir vlastiti zivot i zivote svojih najblizih...naprosto, o njima realno ponesto i znam pa zato...
sklona sam povjerovati u vezu fizickog zdravlja i psihe...

banalan primjer - prosle godine me svako malo bolio vrat i ledja izmedju lopatica
kontala sam da je zbog polozaja dok sjedim, stolice...takav mi je posao, jbga...
nije, kad sam dala otkaz bol je bukvalno za dan nestao...
a otkaz sam dala i izasla iz price u kojoj sam bila jer je za mene postala neprihvatljiva i neizdrziva
do te mjere da se bol vracao svaki put kad recimo citam mejl il dobijem telefonski poziv od to dvoje ljudi...
znaci, toliko su mi vec isli na...vrat i lopatice...:lol:

ima veze psiha i zdravlje ali to je samo jedan dio u celom lancu

takodje imamo osoba koje pokleknu i nemozhesh ih ljudski ishchupati iz tog nekog crnila a opet imamo osobe koje za sebe razrade crnilo jad i chemer i nadju put da ipak normalno nastave da zhive i to je kljuc

bolest mozhemo shvatiti tragedijom a mozhemo je shvatiti i shansom, tijelo signalizira sa boleschu da je neshto bilo pogreshno u svim godinama i chinjenica je da mnogi promene bash u tom momentu nachin zhivota, krenu sa sportom menjaju ishranu i to temeljno bave se stresprevencijom nauche da oslushaju svoju dushu reflektiraju protekle godine i chesto se pronadju u totalno pogreshnom filmu i to je kljuch

ako sam zavrshila faks a u jednoj srbiji nema posla za mene ja mogu da jadikujem jer nemam para da podplatim za "poso" mogu da jadikujem i ocrnim svoj zivot kao bezvrijednim jer pored cijelog truda ja opet nisam uspjela (totalno ukopavajuchi val misli) ali isto tako mogu da kazhem ko ga shisha imam svoju diplomu glupa nisam zivim u ovakvoj sredini da manje vishe svak radi sta sta bilo da zaradi idem brati maline (i dok berem maline ili chuvam na nekoj chuki ovce uzhivat tju u miru u vremenu koje imam na raspolaganju)
 
ti i dalje ne kapiras sta smo mi htele da kazemo :eek:
e da mi je tvoj mozak da se odmorim dva dana :fdlan:
ja da ti crtam necu....

- - - - - - - - - -



vrago velika je razlika reci bol u vratu zbog psihickog opterecenja, kiselina u zelucu zbog nerviranja i td
i reci da neko ima tumor materice jer mu je majka gresnica, ili je depresivan zbog ne verovanja u boga...
mislim nemojte ljudi nema smisla stvarno....

mislim da je samo stvar interpretacije u pitanju
vid ovako, meni bliska osoba je preboljela i pobijedila tumor nedavno
sticajem okolnosti znam da je njena najveca bol, zivotna, povezana upravo za odnos s majkom
i nemanje oca...kao figure u zivotu...iz nekih za ovu pricu nebitnih razloga
i znam da se ta osoba citav zivot trudi da bude najbolji moguci roditelj...i znam da je..ona, moralno gledano
sto posto...iznad svakog prosjeka...danasnjeg...i generalnog...mozda upravo zbog toga...
ponekad mi se cini da samo nije znala da si olaksa balast ili da skine...pa otud ta zelja i teznja da se bude savrseno
cist u kontekstu drustvenih konvencija i tekuceg morala...
e, sad za tumor, kazu moras imat predispoziciju...genetsku, fizicku...
i ovdje veza ne mora postojat, ali mozda i postoji..veza izmedju psiholoskoh balasta
i nacina na koji ce se ta predispozicija mozda realizirati...ne znamo realno
kazu nam, gen taj i taj...postotak taj i taj...nisam sigurna da je to sve, kako da ti kazem...
missim, da mi sebi sasvim sigurno mozemo i pomoci i odmoci...

- - - - - - - - - -

ima veze psiha i zdravlje ali to je samo jedan dio u celom lancu

takodje imamo osoba koje pokleknu i nemozhesh ih ljudski ishchupati iz tog nekog crnila a opet imamo osobe koje za sebe razrade crnilo jad i chemer i nadju put da ipak normalno nastave da zhive i to je kljuc

bolest mozhemo shvatiti tragedijom a mozhemo je shvatiti i shansom, tijelo signalizira sa boleschu da je neshto bilo pogreshno u svim godinama i chinjenica je da mnogi promene bash u tom momentu nachin zhivota, krenu sa sportom menjaju ishranu i to temeljno bave se stresprevencijom nauche da oslushaju svoju dushu reflektiraju protekle godine i chesto se pronadju u totalno pogreshnom filmu i to je kljuch

ako sam zavrshila faks a u jednoj srbiji nema posla za mene ja mogu da jadikujem jer nemam para da podplatim za "poso" mogu da jadikujem i ocrnim svoj zivot kao bezvrijednim jer pored cijelog truda ja opet nisam uspjela (totalno ukopavajuchi val misli) ali isto tako mogu da kazhem ko ga shisha imam svoju diplomu glupa nisam zivim u ovakvoj sredini da manje vishe svak radi sta sta bilo da zaradi idem brati maline (i dok berem maline ili chuvam na nekoj chuki ovce uzhivat tju u miru u vremenu koje imam na raspolaganju)

e, upravo tako
i mislim da je tema, mada malo vise..nezgrapno postavljena upravo o tome
kako da sami sebi pomognemo
 

Back
Top