Ko je teniser koji je imao najbolji i najjaci servis ikada u istoriji ovog sporta?

Najgori servis u istoriji tenisa?

Kineskinja Na Li izvela jedan od najlošijih servisa ikada viđenih u ovom sportu. Ali, važan je krajnji rezultat - a on govori da je ona u finalu Australijan opena.U sportu se dešavaju raznorazni gafovi, promašaji, neverovatni propusti... Ni tenis nije izuzetak.

Kineskinja Na Li se u velikom stilu plasirala u finale u ženskoj konkurenciji na Australijan openu, deklasiravši Mariju Šarapovu (6:2, 6:2).

Ali, osim sjajnih poteza tokom ovogodišnjeg učešća na grend slem turniru, Na Li je napravila i jedan koji će možda ući u anale kao jedan od najgorih servisa svih vremena. Ako ništa drugo - u najužoj je konkurenciji!

Tokom meča sa Agnješkom Radvanskom u četvrtfinalu, Kineskinja je lopticu, umesto u polje protivnice, poslala u publiku!
Eto i jedne zanimljivosti,znam da pricamo o muskom tenisu na ovoj temi,ali nisam mogao a da ne pomenem ovaj katastrofalan servis Na Li protiv Sarapove,gledao sam mec i nisam mogao da vjerujem da je tako odservirala.
 
Sampras. Definitivno. Nije servirao najbrže, ali je zato tehnika serviranja kojom je skrivao smer kretanja lopte neprevaziđena. Dobar servis je imao i Rafter, koji nikada nije servirao preko 190 km/h.
Od ostalih igrača bih izdvojio Johansona (aus. open šampion 2002) koji je sa svojih 180 cm bio čudo od servera.
Od sadašnjih tenisera bih izdvojio Federera, ali od pre pet do deset godina.
 
Poslednja izmena:
U apsolutnom smislu Izner ili Karlovic.

U relativnom, Sampras.

I najbrzi servis nije istovremeno i najbolji. Ima nesto i u rotaciji i u pozicioniranju loptice.

- - - - - - - - - -

Najgori servis u istoriji tenisa?

Kineskinja Na Li izvela jedan od najlošijih servisa ikada viđenih u ovom sportu. Ali, važan je krajnji rezultat - a on govori da je ona u finalu Australijan opena.U sportu se dešavaju raznorazni gafovi, promašaji, neverovatni propusti... Ni tenis nije izuzetak.

Kineskinja Na Li se u velikom stilu plasirala u finale u ženskoj konkurenciji na Australijan openu, deklasiravši Mariju Šarapovu (6:2, 6:2).

Ali, osim sjajnih poteza tokom ovogodišnjeg učešća na grend slem turniru, Na Li je napravila i jedan koji će možda ući u anale kao jedan od najgorih servisa svih vremena. Ako ništa drugo - u najužoj je konkurenciji!

Tokom meča sa Agnješkom Radvanskom u četvrtfinalu, Kineskinja je lopticu, umesto u polje protivnice, poslala u publiku!
Eto i jedne zanimljivosti,znam da pricamo o muskom tenisu na ovoj temi,ali nisam mogao a da ne pomenem ovaj katastrofalan servis Na Li protiv Sarapove,gledao sam mec i nisam mogao da vjerujem da je tako odservirala.

Jelena Jankovic ima jos gori servis od Li Na, narocito ranije, sada ga je malo cak i popravila.

Kod muskaraca, drugi servis Endija Mareja je ocaj ocaja, mada mu je prvi dobar.
 
Da Jelena ima katastrofalan servis mada i Ana jer ne baca lopticu u vis dobro i nema izbacaj kad servira ,to je njen dugogodisnji problem.Endi ima malo slabiji drugi servis mada Ferer ima jos gori drugi servis kad se malo obrati paznja.Djokovic i Nadal prednjace sa drugim servisom koji im je cak mislim u 80 % slucajeva kao prvi.Federer ima dobar drugi servis u poslednje vrijeme iako ga ne prate rezultati mada se Rodzer ne krece dovoljno dobro sto mu je glavni problem.
 
Da Jelena ima katastrofalan servis mada i Ana jer ne baca lopticu u vis dobro i nema izbacaj kad servira ,to je njen dugogodisnji problem.Endi ima malo slabiji drugi servis mada Ferer ima jos gori drugi servis kad se malo obrati paznja.Djokovic i Nadal prednjace sa drugim servisom koji im je cak mislim u 80 % slucajeva kao prvi.Federer ima dobar drugi servis u poslednje vrijeme iako ga ne prate rezultati mada se Rodzer ne krece dovoljno dobro sto mu je glavni problem.

Ана добро сервира,али је последњих година ван сваке форме. Њен криви избачај је у 50% случајева део тактике,јер,ко игра тенис,било рекреативно,било професионално,зна да такав избачај претходи изванредном слајс сервису,нарочито у предност страну,мада и у гађању "Т" линије када играч сервира у дјус страну.
 
sećam se, bila je neka emisija na euro sportu u kojoj su se stručnjaci bavili upravo tim pitanjem.
tehnički gledano (uz kompjutersku simulaciju) najbolji servis (skoro tehnički idealan) je imao ivanišević jer je u trenutku udarca njegovo telo dobijalo taj tehnički idealan položaj.
veoma zanimljiva emisija, ako nađem na youtube okačiću...
 
Okaci ako nadjes,obavezno.Ivaniševic je u uzem izboru to sigurno to se slazemo,a za Pancha Gonzalesa nisam bas siguran,jeste imao jak servis,to sam cuo mada prije open ere je bio drugaciji tenis pa se ne moze on bas kvalifikovati u isti kos sa Samprasom,Ivaniševicem i ostalima.

Ne moze, ali najvise zbog tehnologije, reketi i zice su danas drugaciji. Ali ti momci tada su udarali istom zestinom kao danas. Tenis je pre svega tehnicki sport, tu su razlike nekad i sada mnogo manje nego kod nekih sportova gde su bitnije fizikalije.
 
1.
karlovic_ivo_tenis_239376S1_n_937073825.jpg
2.
pete.jpg



3.
files.php
4.
x240-Ttj.jpg



5.
Andy_Roddick1_fbt.jpg
6.
john_isner_56438255ab.jpg



7.
borisbecker.jpg
8.
17933-Ivan_Ljubicic_bio.jpg



9.
320px-Milos_Raonic_2013_RG.jpg
10.
_40060542_johansson_getty300.jpg
 
Poslednja izmena:
t31225.gif

Pokusacu da ucestvujem na ovoj lijepoj teme a da me ne povuku emocije .:D
Za mene je Rodik taj server po jacini i ljepoti po kratkoj pripremi ...
Novak ga je imitirao vrlo lijepo .
Viri mu nosic ispod kacketa. Dres pomakne sa oba ramena .
Zamahne i puca ....
I ako mi se zamjerio u nekim komentarima o Novaku kad se penzionisao posle su mi suze .

220841_7828rodikcilicreutermicktsikasf_ff.jpg
 

Back
Top