misticna 12 kuca

ana.tanja:
IMAM VE,ME,SO U 12 KUCI.VLADAR 1 KUCE ME U 12 A VLADAR 12 VE U 12 NA 12 STEPENU,VEOME.KOLIKO JE TO LOSE I IMA LI STA POZITIVNO?
hm...mogucnost odlaska u neku vrstu izolacije....Ve0Me ...baby face?umetnicki talenti u zavisnosti od znaka...ljubav se mora kriti,ljubavnici?...introvertna licnost...svoju ljubav krije...sve sto je u simbolici tajni
 
Moze meni neko da kaze nesto o mojoj 12.kuci.
Vladar 1.merkur u 12. kuci u blizancima ,sunce(vladar 4.) u biku u 12. i vladar 12.mars u 5.kuci.
pliz :oops: merkur opozicija mesec i uran,trigon saturn, sekstil venera... :roll:
 
Je l tacno da benefik u 12. znaci da je osobi neophodna samoca da bi normalno funkcionisala i da se ove osobe teze odlucuju za bilo koji oblik zajednice? Ja imam Jupiter u 12. u Blizancima (sam kraj 12. kuce).
 
Chiara:
Je l tacno da benefik u 12. znaci da je osobi neophodna samoca da bi normalno funkcionisala i da se ove osobe teze odlucuju za bilo koji oblik zajednice? Ja imam Jupiter u 12. u Blizancima (sam kraj 12. kuce).

Da, kazu za takve osobe da cesto ostaju same kasnije u zivotu, ali i da uvek imaju neku posebnu vrstu zastite koja ih cuva od svega sto je lose!
 
Iz iskustva bih napisala nekoliko riječi koje bi možda mogle rasvijetliti tajanstvenost 12.kuće i barem na trenutak ukloniti negativne predrasude koje mnogi ljudi gaje o 12. kući.
Kad god se planeta nalazi u 12. kući, ona traži od čovjeka da, kada je u pitanju simbolka te planete odgovore pronađe u samom sebi umjesto kroz osvrtanje oko sebe, a kako su ljudi naučeni gledati uokolo, a samo se rijetki povremeno okreću samima sebi, kada se to naposlijetku dogodi, osjećaju strah jer ne poznaju određene elemente vlastite osobnosti. S većim brojem planeta u 12. kući, osoba biva primorana istraživati samog sebe, ako pruža otpor, nastaju problemi, blokade i strahovi, a ako prihvati činjenicu da odgovore mora potražiti u samom sebi, dobiva istinske spoznaje. Rekla bih da su benefici u 12. skriveni dar, talenti koji se zbog prirode 12.kuće ne vide odmah već ih je potrebno potražiti. A zar nije dar ono što drugi ljudi cijeli život traže i grade, imati u samom sebi od samog rođenja? Tako So u 12.kući donosi odsutstvo oca ali ne zbog toga što je on loš već zbog toga što osoba sa So u 12. kući već ima oca u sebi i primjetit će da, umjesto da nju kroz život vode različiti savjetnici, ona često biva savjetnik drugima, biva njihov otac. Isto tako, Ve u 12. kući već u sebi nosi viziju savršene ljubavi univerzalnog karaktera, stoga se osobi sve što se ne uklapa u njezinu viziju savršene ljubavi čini nedovoljno dobrim.
Me u 12. kući ne traži odgovore oko sebe, on donosi svoju priču iz prošlosti osobe koja je već ispričana, napisana, on sam donosi odgovore, ne traži ih oko sebe. Zbog toga je jako dobar za pisanje u osami.
Planete koje su smještene u 12. kući bile su u prošlom životu u 01. kući, bile su u prvom planu, osoba je, glede njihove simbolike već sve proživjela stoga su u ovom životu smještene u 12. kuću. Bit je zapravo u mističnosti, neprepoznatljivosti, tajanstvenosti 12. kuće, pa osoba nosioc pune 12. kuće ne vidi jasno o čemu se radi, i to ju muči, no ona u svakom slučaju ima zadatak istraživati unutar sebe ono što je već odavno stekla i razvijati to isto prema van, manifestirati se kroz različite vidove umjetnosti, religije, humanosti jer su to područja koja traže davanje iz vlastitog bića. Osobi koja ima naglašenu 12.kuću davanje je prirodniji i srodniji proces negoli primanje. I bez obzira što joj drugi govore, njoj je davanje primanje, manje joj je više.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti, ovo je baš opširno i sveobuhvatno objašnjenje 12 kuće. To nam je trebalo, jer se 12. kuće stvarno većina plaši, ili ne zna šta bi sa njom - šta može da donese.
Najčešće, kada se kaže "zatvorene institucije", ili samoća, to ljudima asocira na nešto prisilno -kao da ne mogu biti u osami svojom voljom, npr. zbog pisanja, učenja..Obično se zamišljaju zatvori, bolnice...:) :bye:
 
Poslednja izmena:
Hvala ti, ovo je baš opširno i sveobuhvatno objašnjenje 12 kuće. To nam je trebalo, jer se 12. kuće stvarno većina plaši, ili ne zna šta bi sa njom - šta može da donese.
Najčešće, kada se kaže "zatvorene institucije", ili samoća, to ljudima asocira na nešto prisilno -kao da ne mogu biti u osami svojom voljom, npr. zbog pisanja, učenja..Obično se zamišljaju zatvori, bolnice...:) :bye:

Kada čovjek malo bolje razmisli i njegova vlastita podsvijest je zatvorena institucija. S naglašenom 12. kućom dobije se prilika za otvoriti vrata te iste institucije i pretočiti spoznaje iz podsvjesti u svijest te dalje u život. Ljudi s naglašenom 12. kućom se ne bi trebali bojati niti rada u bolnicama, zatvorima, znanosti, umjetnosti, religiji i sl. jer je to u skladu s njima samima. Problem je u tome što drugi, koji ne razumiju bit njihove 12. kuće, misle da je to loše, a kada netko ima naglašenu 12. kuću, njegove planete su kameleonski raspoložene pa lako upijaju mišljenja drugih, i nerijetko tuđi stav proiciraju kao svoj, podsvjesno. Toga se treba paziti, vjerovati u moć planete u 12. kući i razvijati njezinu energiju kako ne bi pokleknula pred energijama vanjskog svijeta čemu je jako sklona zbog senzibiliteta kojim ju je obojala 12. kuća.
 
Ja imam konjukciju Sunca i Merkura u 12. kući, u Škorpionu. :?:

Možda bi moglo biti ovako: Sco predstavlja transformaciju, urušavanje do temelja pa izgradnju do izuzetnosti. Na vrhu 12. kuće prenosi svoja obilježja na sferu psihe, podsvjesti, a sa So u 12. kaže da će unutarnje borbe, transformacija u sferi psihe biti tvoje jako naglašeno obilježje. Me u 12. daje ti mogućnost slikovitih doživljaja, vizualizacija vlastitih previranja, a činjenica da je u Sco i mogućnost prodornog i neposrednog izražavanja, ispoljavanja vlastitih vizija.
Mislim da bi ključna riječ mogla biti dubina u doživljajima uspona i padova vlastite psihe: So u Sco, a 12. kuća ( prirodna kuća Riba ), kombinacija vode i vode, beskrajna emotivnost i senzibilitet.
Danas sam inspirirana:), nadam se da nisam pretjerala, ima li istine u napisanom?
 
ja sam bik i 12 kuća mi je u biku, u kojoj se nalazi sunce, mesec, merkur i mars.

očajan sam
32.gif
 
Poslednja izmena:
Možda bi moglo biti ovako: Sco predstavlja transformaciju, urušavanje do temelja pa izgradnju do izuzetnosti. Na vrhu 12. kuće prenosi svoja obilježja na sferu psihe, podsvjesti, a sa So u 12. kaže da će unutarnje borbe, transformacija u sferi psihe biti tvoje jako naglašeno obilježje. Me u 12. daje ti mogućnost slikovitih doživljaja, vizualizacija vlastitih previranja, a činjenica da je u Sco i mogućnost prodornog i neposrednog izražavanja, ispoljavanja vlastitih vizija.
Mislim da bi ključna riječ mogla biti dubina u doživljajima uspona i padova vlastite psihe: So u Sco, a 12. kuća ( prirodna kuća Riba ), kombinacija vode i vode, beskrajna emotivnost i senzibilitet.
Danas sam inspirirana:), nadam se da nisam pretjerala, ima li istine u napisanom?


Jao, ja sam se takva rodila! I ne znaš koliko je to sve tačno, i do koje mere!:)
Hvala ti.:klap::cmok::bye:
 
a ja u 12-oj kuci nemam nista.. nikakvu planetu, konjukcije, a nalazi mi se u znaku Riba i jedno 10-ak stepeni obuhvata i 1-vu kucu mog asc Ovna.. nije mi jasno sta znaci prazna 12-ta kuca? a vladalac Riba, Neptun, mi je u 9-oj kuci, na 1-om stepenu u znaku Jarca u sekstilu sa Plutonom i u konjukciji sa MCdentom - Jarac.. ako moze kratko objasnjenje..
 
a ja u 12-oj kuci nemam nista.. nikakvu planetu, konjukcije, a nalazi mi se u znaku Riba i jedno 10-ak stepeni obuhvata i 1-vu kucu mog asc Ovna.. nije mi jasno sta znaci prazna 12-ta kuca? a vladalac Riba, Neptun, mi je u 9-oj kuci, na 1-om stepenu u znaku Jarca u sekstilu sa Plutonom i u konjukciji sa MCdentom - Jarac.. ako moze kratko objasnjenje..


Kada u kući nema planeta, prati se vladar ( uputno je pogledati i suvladara ) i kuća u kojoj se on nalazi jer on govori da će se simbolika, kod tebe, 12. kuće ostvariti kroz područje 09. kuće, Kako je Ne u konjukciji sa MC - om, vrhom 10. kuće, možeš ga gledati i kao da je i u 10. kući. Dakle. poveži opis 12. kuće ( psiha, pdsvijest, odricanje, davanje ) sa opisom 09. ( visoko obrazovanje, inizemstvo, idealizam, ekspanzija, religija ) i 10. kuće ( karijera, status i ugled u društvu ). Energija 12. kuće će se manifestirati kroz područja 09. i 10. kuće.
 
Meni je ASC u Ribi,a vladar Jupiter je u 12. kuci u vodoliji i Neptun u 10. kuci u jarcu,gradi 0 sa MC koji je u strelcu...dispozitori Vodolije i jarca Uran i Saturn su oba u 9. polju...sta mi govori ovo?

meni niko nije odgovorio...evo,ostavljam kartu u potpisu...

http://img520.imageshack.us/img520/1890/jawp2.jpg

Konkretno me zanima koliko mogu imati uspeha u karijeri, s obzirom da mi je vladar 10. kuce Ju u 12. kuci,a on mi je takodje i tradicionalni vladar ASC?
 
Kada u kući nema planeta, prati se vladar ( uputno je pogledati i suvladara ) i kuća u kojoj se on nalazi jer on govori da će se simbolika, kod tebe, 12. kuće ostvariti kroz područje 09. kuće, Kako je Ne u konjukciji sa MC - om, vrhom 10. kuće, možeš ga gledati i kao da je i u 10. kući. Dakle. poveži opis 12. kuće ( psiha, pdsvijest, odricanje, davanje ) sa opisom 09. ( visoko obrazovanje, inizemstvo, idealizam, ekspanzija, religija ) i 10. kuće ( karijera, status i ugled u društvu ). Energija 12. kuće će se manifestirati kroz područja 09. i 10. kuće.

aha, sad mi je jasno.. zanimljivo je to zapazanje.. hvala :bye:
 
Ma koliko mi svi tvrdili da dvanaesto polje upucuje na suocavanje sa samim sobom, skrivene talente, spoznaje, itd., ipak to isto polje mi je nanijelo vise stete nego dobra.
Prvo zato sto se zamaram sama sobom umjesto da idem forward, zivim punim plucima i pravim eventualne greske bez razmisljanja o posljedicama...
Dvanaesta kuca opterecuje. Nema tu nikakvog misticizma, to je nekakav nevidljivi zatvor za djelovanje.
(Sunce u konjunkciji sa Plutonom i Lilith - dvanaesto polje)
Umorna sam od davanja savjeta ljudima koji zivot zive bez da se preispituju ( a i zasto ce kada imam ja). Umorna sam i od (samo)nametnute osame, da bih nakupila energiju. Pa ja svu svoju produktivnu energiju dadoh drugim ljudima.....
Posjedujem bogatstvo duha, dubiozan intelekt, svestranost, nevjerovatan unutrasnji svijet koji ne bih mijenjala za dosta toga, ali sve je to premalo konkretno u ovom materijalnom svijetu statusnih simbola i povrsnosti... I bez obzira koliko sam znala (i znam) sta zelim u zivotu, trudila se za istu stvar, bila uzorna, divna, krasna... bivam zakinuta na najbanalnije moguce nacine, i dobijem neke alternative.
Meni zelje bivaju ispunjene, ali tudje zelje. Moje zelje i snove kao da drugi zive.
Radim posao koji ne volim (vladalac 10. u 12.) , zivim u gradu kojeg ne volim (vladalac 3. Saturn), druzim se sa ljudima koji me ne razumiju.
Svi moji pravi prijatelji su rasuti po svijetu, daleko od mene.
I ne, nije sve tako crno...
Imam ja i svijetlih momenata. Paradox je da se ti momenti desavaju kada sam sama.
Eto vam ljepote i misticnosti dvanaestog polja.
 
Ti imaš malefika u 12. kući, kod mene su tamo benefici. Mislim da je suvišno pisati da postoji značajna razlika. Obično pišem o onomu s čim imam iskustva, zbog toga na neke upite ne odgovaram, jer nisam sigurna da bi moj odgovor bio od pomoći. Mene moja 12. kuća liječi, liječi me iznutra i to je uistinu istina.
Možda je kod tebe riječ o tomu da ne živiš u skladu sa svojim natalom. Zbog čega radiš posao kojeg ne voliš, zbog čega živiš u gradu kojeg ne voliš i zbog čega se družiš s ljudima koje ne voliš? Možda zbog toga što živiš u skladu s onim što drugi kažu da je dobro, a ne poznaješ ono za što bi ti rekla da je dobro? Ne moraju svi biti bogati i slavni da bi bili sretni. Moraju biti svoji da bi bili sretni. Bogati su takvi jer ih njihova energija tjera da budu takvi. Tebe možda tvoja energija ne tjera. Kad počneš mijenjati, počneš otkrivati i shvaćati o čemu se radi.
A što se tiče samoće, najveći su stvaraoci često bili sami jer su tražili ideje za svoje stvaralaštvo u sebi, a za to je često potrebna prava samoća. Tek su onda došli materijalisti koji su se na njihovim idejama obogatili. Nemojmo mijenjati prirodno dani redoslijed: najprije stvaralaštvo, neopipljiva bogatstva, ideje, potom materija. I sve nam je to potrebno, pitanje je samo tko će se u čemu pronaći:).
 
bas volim da se osamim... mo u 12 :p

nesto sam primetila, a vi recite da li ste vi imali prilike da uocite

na nekoliko primera sam videla da ju u 12 daje doktore nauka ( nije obavezno ali imam nekoliko primera u svom okruzenju)

a interesuje me kako tumaciti sa u 12??
 
Sa u 12 daje izolaciju, usamljenost, karmicki astrolozi posmatraju ovo kao tezak karmicki zadatak...ja imam 4 planete u XII, medju njima i SA koji je vladar ASC i uspela sam da prevazidjem sve te stvari koje se smatraju negativnima - mada ne razumem zasto ljudi okretanje samom sebi smatraju losim....

Posto je XII polje polje dokrotata, JU u XII pomaze u obrazovanju; ako je IX (fakultet) polje dobro postavljeno, a JU u XII velika je verovatnoca da ce natus nastaviti obrazovanje posle redovnog fakulteta; sem toga, za JU u XII se kaze da je polozaj "andjela cuvara".

hvala na odgovoru :ok:
 

Back
Top