Potrebni sparing partneri za MT

DragutinAD

Početnik
Poruka
19
Pozdrav,
Treniram individualno sa trenerom, potrebni su mi dodatni sparing partneri. Radili bi na otvorenom, pozeljno Ada, dok ima lepog vremena, na drugarskoj osnovi, bez placanja.
Sparing po MT pravilima (kolena, laktovi, klinc), pored standardne opeme (rukavice, stitnici za potkolenice), pozeljni su stitnici za laktove (vise nego pozeljno) i kolena. Prednost ljudi do 180cm i 75 kg.
 
Po meni je bolje raditi sparing sa tezim protivnikom, to je kljuc napretka.Posle kad ti dodje neki laksi iskidas ga ko mace muskatlu :)

Sent from my GT-I9100 using Forum Krstarice mobile app


Bas to ! Kada te super teskas istambura i kada ti isprobija gardove i blokove, eskivaze, kada ocvrsnes na njegova guranja i ulaske, posle kada se boris sa svojom kategorijom osecas kao da te pecka komarac i kada te gurne ili se nadjete u klincu on se odbija od tebe, jer tvoje telo naviklo da istrpi mnogo vecu silu i nalet....

To je ono kao kada stavis tegice za trcanje na noge a na ruke teske rukavice ili pak tegice specijalno napravljene za ruke i tako treniras i onda to poskidas i kraj treninga odradis bez icega na sebi - ne mozes da se nacudis kako ti brzo lete ruke i noge i kako trcis kao da imas motor u doopetu, prosto ne verujes da si to ti.
 
Lesnar je eksplozivan prva dva minuta jer je rvac, posle toga gasira brzo.I nije ti neki primer.Pogledaj borce kao sto su Daniel Cormier, Cain Velasquez, Josh Barnett.Takodje rvaci koji imaju kardio za 5 rundi punim tempom.

Sent from my GT-I9100 using Forum Krstarice mobile app
 
Mnogo slabo. Znam da su 011 radili MT, ali se zapravo dobar MT radi u NS-u. U Beogradu probaj da odes do KBK Sindjelic. Znam da je njihov trener ziveo preko, bio u Holandiji u Mike's Gym i da je u Cikagu trenirao neke ljude u UFC Gym-u. Stvarno su ozbiljan tim.
 
Trenirao sam ja u svim pomenutim klubovima, 011, Kajzen, Sindjelic, i kod Voje Stanarevica.
Sindjelic nema veze sa MT, nikakve.
Kajzen je MMA klub, kod njih sam trenirao najduze u toj MT grupi. Ona je uglavnom rekreativnog karaktera, plus dolaze i ljudi koji rade MMA da bi usavrsili udaracke tehnike. Dobro je za pocetnike i rekreativce, ali oni ne spremaju ljude za MT takmicenje vec za MMA. I tehnike koje se rade su prilagodjene MMA, a sparing se radio bez laktova, kolena vrlo obazrivo.
U 011 se MT radi u prvoj grupi, pocetnici do 3 meseca treniranja, samo tehnika, bez sparinga. U drugoj grupi su ljudi sa preko 3 meseca treniranja plus takmicari. Uglavnom se radi kikboks tehnika, plus nesto od MT, povremeno. Sparing se radi po pravilima kikboksa jer se takmicari spremaju za takve meceve (k1, low kick itd.) Razlog za ovo je neaktivnost MT saveza, nema takmicenja, pa se radi ono sto ima, kikboks. Kad bi bilo MT takmicenja, oni bi odmah stavili akcenat na MT.
Voja Stanarevic, klub Siam, ima neki svoj fazon.
Postoje jos dva kluba koji ubacuju elemente MT u svoj rad, ali su prvenstveno kikboks. Vitez na Banovom brdu, kod njih sam kratko trenirao, i Crveni Skorpion, o njima znam samo ono sto pise na netu.

Ovo je moje iskustvo sa MT u Bgd. Nije ni reklama ni antireklama za ove klubove, ako neko hoce da trenira MT neka obidje ove klubove. Ja sam ih dosta menjao zbog svojih problema sa poslom i ostalim obavezama, i bas zbog toga sam poceo da radim individualno. Ako nekog zanima, moj nivo je napredan rekreativni, postoji mogucnost da cu raditi meceve, ali to zavisi od mnogo faktora, videcemo sta ce biti...
 
Trenirao sam ja u svim pomenutim klubovima, 011, Kajzen, Sindjelic, i kod Voje Stanarevica.
Sindjelic nema veze sa MT, nikakve.
Kajzen je MMA klub, kod njih sam trenirao najduze u toj MT grupi. Ona je uglavnom rekreativnog karaktera, plus dolaze i ljudi koji rade MMA da bi usavrsili udaracke tehnike. Dobro je za pocetnike i rekreativce, ali oni ne spremaju ljude za MT takmicenje vec za MMA. I tehnike koje se rade su prilagodjene MMA, a sparing se radio bez laktova, kolena vrlo obazrivo.
U 011 se MT radi u prvoj grupi, pocetnici do 3 meseca treniranja, samo tehnika, bez sparinga. U drugoj grupi su ljudi sa preko 3 meseca treniranja plus takmicari. Uglavnom se radi kikboks tehnika, plus nesto od MT, povremeno. Sparing se radi po pravilima kikboksa jer se takmicari spremaju za takve meceve (k1, low kick itd.) Razlog za ovo je neaktivnost MT saveza, nema takmicenja, pa se radi ono sto ima, kikboks. Kad bi bilo MT takmicenja, oni bi odmah stavili akcenat na MT.
Voja Stanarevic, klub Siam, ima neki svoj fazon.
Postoje jos dva kluba koji ubacuju elemente MT u svoj rad, ali su prvenstveno kikboks. Vitez na Banovom brdu, kod njih sam kratko trenirao, i Crveni Skorpion, o njima znam samo ono sto pise na netu.

Ovo je moje iskustvo sa MT u Bgd. Nije ni reklama ni antireklama za ove klubove, ako neko hoce da trenira MT neka obidje ove klubove. Ja sam ih dosta menjao zbog svojih problema sa poslom i ostalim obavezama, i bas zbog toga sam poceo da radim individualno. Ako nekog zanima, moj nivo je napredan rekreativni, postoji mogucnost da cu raditi meceve, ali to zavisi od mnogo faktora, videcemo sta ce biti...

Svaka cast,Majstore,samo napred svom snagom.:ok:
 

Back
Top